Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω στα χέρια μου το κινητό αυτό για 2-3 βδομάδες απο minideal. Ήρθε με google play, χωρις κινέζικες εφαρμογές και rooted. Αποφάσισα να βάλω το android 4.4.2 εφόσον είχε το 4.2.2 . Εγγαταστάθηκε με επιτυχία κάνοντας install update από το recovery. Το κινητό δεν έχει όμως πλέον root και θα χρειαστώ και recovery για να βάλω gapps μιας και δεν έχει... Καμία συμβουλή;

(δοκίμασα το rootgenius, superoneclick, oneclickroot, αλλά δεν κατάφερα να το κάνω root. Επίσης από gapps γίνεται να εγγατασταθούν από το stock recovery ή μονο απο custom;)

 

που την βρίσκουμε την 4.4.2? Δουλεύει οκ? Είναι επίσημη?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ είναι...

 

http://www.needrom.com/mobile/amoi-a928w-kk/

 

1)Τώρα για το αν δουλεύει καλά δεν ξέρω διότι το περιμένω το τηλ:D

 

2)Γράφει...official

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

που την βρίσκουμε την 4.4.2? Δουλεύει οκ? Είναι επίσημη?

 

Επίσημη φαίνεται να είναι το μόνο που δεν μπορώ να βρώ είναι τρόπο για root και να βάλω gapps. Κατα τα'λλα όλα δουλεύουν, κάμερες, gps, wifi κλπ

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη φαίνεται να είναι το μόνο που δεν μπορώ να βρώ είναι τρόπο για root και να βάλω gapps. Κατα τα'λλα όλα δουλεύουν, κάμερες, gps, wifi κλπ

 

Τι είναι τα gapps?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στο Forum. Παρέλαβα χτές και εγώ απο Minideal το συγκεκριμένο κινητό και... καίγεται. Κυριολεκτικά καίγεται!! Μέτρησα χτές το μεσημέρι μέσα στο σπίτι τη θερμοκρασία στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης και στο πίσω αριστερό με το Thermal Detector της Black & Decker και χτύπησε 45 βαθμούς. Το αυτί μου καιγότανε. Σε εσάς που το έχετε, κάνει κάτι αντίστοιχο; Κάτα τα άλλα wifi, gps(με μια μικρή απόκλιση), camera ικανοποιητική, ήχος αρκετά καλός. Ως μέτρο σύγκρισης έχω τα εξής: THL W100, 2 * THL W100S, ZOPO ZP700. Η θήκη έσπασε στις πάνω γωνίες χωρίς λόγο. έτσι απλά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στο Forum. Παρέλαβα χτές και εγώ απο Minideal το συγκεκριμένο κινητό και... καίγεται. Κυριολεκτικά καίγεται!! Μέτρησα χτές το μεσημέρι μέσα στο σπίτι τη θερμοκρασία στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης και στο πίσω αριστερό με το Thermal Detector της Black & Decker και χτύπησε 45 βαθμούς. Το αυτί μου καιγότανε. Σε εσάς που το έχετε, κάνει κάτι αντίστοιχο; Κάτα τα άλλα wifi, gps(με μια μικρή απόκλιση), camera ικανοποιητική, ήχος αρκετά καλός. Ως μέτρο σύγκρισης έχω τα εξής: THL W100, 2 * THL W100S, ZOPO ZP700. Η θήκη έσπασε στις πάνω γωνίες χωρίς λόγο. έτσι απλά. Ευχαριστώ.

 

Ναι θα μπορούσα να πω ότι ανεβάζει αρκετή θερμοκρασία στην περιοχή της κάμερας όταν το ζορίζω (παιχνίδια κλπ.).

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπορούσα να πω ότι ανεβάζει αρκετή θερμοκρασία στην περιοχή της κάμερας όταν το ζορίζω (παιχνίδια κλπ.).

 

Παιχνίδια δεν έχω παίξει και δεν ξέρω. Σε ομιλία όμως ή και στις υπόλοιπες εφαρμογές, δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εγγαταστήσει το πρώτο navigator που βρήκα free στο google play, θα έλεγα ότι το gps είναι αρκετά γρήγορο, συνδέθηκε στους δορυφόρους σε λιγότερο από ένα λεπτό, τόσο εντός όσο και εκτός σπιτιού. Το μόνο που πρόσεξα ήταν ότι με έδειχνε μισό εκατοστό πιο δίπλα από το μέρος που είμουν (εκτός δροόμου δηλαδή), αλλά δεν ξέρω άμα ήταν πρόβλημα της εφαρμογής μιας και το συνηθίζεις. Κατα τα'λλα αρκετά καλό θα έλεγα

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι μεταξύ αυτού και του Coolpad F1, ωστόσο με προβληματίζει λίγο το αισθητικό του πράγματος: πόσο έντονο είναι το χρυσαφί στο περίγραμμα και τα πλήκτρα; Επίσης, εχει notification leds;

Edited by kxanthop
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι μεταξύ αυτού και του Coolpad F1, ωστόσο με προβληματίζει λίγο το αισθητικό του πράγματος: πόσο έντονο είναι το χρυσαφί στο περίγραμμα και τα πλήκτρα; Επίσης, εχει notification leds;

 

To χρυσαφί τις περισσότερες φορές φαίνεται σαν ασημένιο, εξαρτάται από το περιβάλλον και τις ανακλάσεις. Όσο για τα πλήκτρα θα τα προτιμούσα λίγο πιο αποκρίσιμα μιας και είναι σχετικά μικρα άλλα τα συνηθίζεις με τον καιρό. Το led παίρνει δύο χρώματα, πράσινο όταν έχεις μια ειδοποίηση και κόκκινο για όταν η μπαταρία είναι κάτω απο 15%.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται. Προχτες το εδωσα σε ενα φιλο μου κ μου το εκανε root. Σημερα ξαφνικα το κινητο δειχνει μη ρουταρισμενο. Τι μπορει να εγινε? Μπορει να ξε-ρουταριστει ετσι? Η εκανα κατι εγω?
Link to comment
Share on other sites

Προχτες το εδωσα σε ενα φιλο μου κ μου το εκανε root.

 

Αυτό μπορούμε να το μάθουμε και εμείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στο Forum. Παρέλαβα χτές και εγώ απο Minideal το συγκεκριμένο κινητό και... καίγεται. Κυριολεκτικά καίγεται!! Μέτρησα χτές το μεσημέρι μέσα στο σπίτι τη θερμοκρασία στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης και στο πίσω αριστερό με το Thermal Detector της Black & Decker και χτύπησε 45 βαθμούς. Το αυτί μου καιγότανε. Σε εσάς που το έχετε, κάνει κάτι αντίστοιχο; Κάτα τα άλλα wifi, gps(με μια μικρή απόκλιση), camera ικανοποιητική, ήχος αρκετά καλός. Ως μέτρο σύγκρισης έχω τα εξής: THL W100, 2 * THL W100S, ZOPO ZP700. Η θήκη έσπασε στις πάνω γωνίες χωρίς λόγο. έτσι απλά. Ευχαριστώ.

 

Ναι φιλε αναιβαζει λιγο θερμοκρασια. Η αληθεια ειναι αυτη. Απο ενταση ηχειου εισαι ικανοποιημενος; Γιατι το βρισκω λιγο χαμηλης εντασης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό μπορούμε να το μάθουμε και εμείς?

 

Φιλε μακαρι να ηξερα τι εκανε να σ ελεγα. Το μονο που πηρε τ αυτι μου απο αυτα που μου ελεγε ειναι κατι για genius root κ king root, κατι τετοιο. Αλλα σημερα με το root checker μου δειχνει unroot. Ξερεις μηπως τι μπορει να εγινε;

Link to comment
Share on other sites

To χρυσαφί τις περισσότερες φορές φαίνεται σαν ασημένιο, εξαρτάται από το περιβάλλον και τις ανακλάσεις. Όσο για τα πλήκτρα θα τα προτιμούσα λίγο πιο αποκρίσιμα μιας και είναι σχετικά μικρα άλλα τα συνηθίζεις με τον καιρό. Το led παίρνει δύο χρώματα, πράσινο όταν έχεις μια ειδοποίηση και κόκκινο για όταν η μπαταρία είναι κάτω απο 15%.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Αύριο θα το παραγγείλω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το κινητό αυτό για 2-3 βδομάδες απο minideal. Ήρθε με google play, χωρις κινέζικες εφαρμογές και rooted. Αποφάσισα να βάλω το android 4.4.2 εφόσον είχε το 4.2.2 . Εγγαταστάθηκε με επιτυχία κάνοντας install update από το recovery. Το κινητό δεν έχει όμως πλέον root και θα χρειαστώ και recovery για να βάλω gapps μιας και δεν έχει... Καμία συμβουλή;

(δοκίμασα το rootgenius, superoneclick, oneclickroot, αλλά δεν κατάφερα να το κάνω root. Επίσης από gapps γίνεται να εγγατασταθούν από το stock recovery ή μονο απο custom;)

 

δοκίμασες το framaroot? την έκδοση 1.9.1 κοίτα

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μακαρι να ηξερα τι εκανε να σ ελεγα. Το μονο που πηρε τ αυτι μου απο αυτα που μου ελεγε ειναι κατι για genius root κ king root, κατι τετοιο. Αλλα σημερα με το root checker μου δειχνει unroot. Ξερεις μηπως τι μπορει να εγινε;

 

Απο αυτά που μου λές και τα γκούγκλαρα βρήκα αυτά:D

 

http://www.shuame.com/en/root/

 

http://www.kingoapp.com/android-root.htm

 

Και μάλιστα το root genius το έχει ήδη ποστάρει σε προηγούμενη σελίδα κάποιος συντονιστής και το έχω υπ' όψιν μου

 

Δεν το έχω ακόμα το κινητό (είναι στο δρόμο)

 

Άν έρθει και δεν είναι root θα τα δοκιμάσω όλα;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε αναιβαζει λιγο θερμοκρασια. Η αληθεια ειναι αυτη. Απο ενταση ηχειου εισαι ικανοποιημενος; Γιατι το βρισκω λιγο χαμηλης εντασης.

 

Το ήχειο σε σύγκριση με το Zopo zp700 πχ. είναι όντως λίγο χαμηλό. Δε ξέρω αν αλλάζει μέσα στο engeener mode. Όταν λές λίγο θερμοκρασία τι εννοείς; Κατέβασα το "cpu temperature" και παίζοντας το asphalt 8 ανέβασε 62 βαθμούς η cpu και 48 η μπαταρία :wacko: Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις κάτι αντίστοιχο και να μου πείς, γιατί δε μου φαίνεται φυσιολογικό. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις σε παρακαλώ αν ανεβάζει πάνω απο 60C η cpu και 48C η μπαταρία; Η οθόνη σου καίγεται όταν παίζεις παιχνίδια; Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

:cool:

σοβαρα τωρα, εχεις δει κινητο με qhd αναλυση στις 4.5 ιντσες και σου φανηκε να πιξελιαζει?

 

Εχω κινητο 4.3 με qhd αναλυση σε πανελ ips και το συνεκρινα με 4.3 hd ips . Πρακτικη διαφορα δεν ειχαν οταν τα κοιτουσα απο τη συνηθη αποσταση που χειροζομαι το κινητο μου, δηλαδη 30-40 εκατοστα. Μπηκα σε ενα site μετα και προσπαθησα χωρις ζουμ να διαβασω. Η διαφορα ηρθε οταν εφερα το κινητο στα 10-15 εκατοστα οπου στο κινητο με hd οθονη καταφερα να διαβασ τα μικρα γραμματα πιο ανετα.

 

Ουσιαστικη διαφορα σε καθημερινη χρηση μηδεν

 

Η δικη μου εμπειρια λεει πως σε καθημερινη χρηση τα 220-250 dpi σε κινητο ειναι υπεραρκετα και δεν νιωθεις κανενα πιξελιασμα

 

Και πραγματικα απορω με τις εταιριες που βγαζουν fhd σε 5αρες οθονες. 440dpi για ποιο λογο??? Επιβαρυνση σε ολους τους τομεις χωρις λογο (επεξεργαστης μνημη μπαταρια καθυστερησεις). Ξερουμε οτι marketing υπερκαταναλωτισμος και υπερβολη πανε πακετο, αλλα το fhd σε 5αρες οθονες ειναι μακραν το πιο αχρηστο και ανουσιο χαρακτηριστικο

 

Απο άλλο νήμα (η γνώση είναι δύναμη);)

 

Το ποστ είναι παλιό και άλλες τεχνολογίες τότε αλλά...

 

συμπέρασμα δικό μου χωρίς να έχω παραλάβει ακόμα είναι ότι θα έχουμε αρκετή ζέστη στο κινητό λόγω χαρακτηριστικών

 

Οθόνη fhd , 1920χ1080 , 440dpi , όλα αυτά ταλαιπωρούν μπαταρία επεξεργαστή κ.λ.π:cool:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά από τις μεταφράσεις από τα ρώσικα του 4pda, το root είναι εφικτό με το Vroot (http://www.mgyun.com/en/getvroot). Όσο αφορά στο θέμα της ανάλυσης, νομίζω ότι σε ebook readers με οθόνη HD 5 ιντσών διακρίνω τα pixels. Δε ξέρω εάν το τίμημα του να μην τα βλέπω είναι δυσθεώρητα υψηλό.
Link to comment
Share on other sites

Εν' τω μεταξύ το περιμένω πως και πως για να τσεκάρω κάτι απίστευτα βαριά HD βίντεο (με κατάληξη .ts , .m2ts , m2p , mkv) k.l.p

 

Φανταστείτε 1 λεπτό βίντεο 400mb:blink:

 

Εκεί να δούμε τι θα ανεβάσει απο θερμοκρασίες:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις σε παρακαλώ αν ανεβάζει πάνω απο 60C η cpu και 48C η μπαταρία; Η οθόνη σου καίγεται όταν παίζεις παιχνίδια; Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Φιλε μου θα το κοιταξω. Εγκατεστησα το προγραμμα κ με χρηση 3g,gps,και ταινιων πανω απο 49 δεν ειχα. Παιχνιδια δεν εχω βαλει ωστε να το δω κ σαυτη τη λειτουργια εαν θερμενεται πολυ γιατι υπηρετω κ ετσι δεν εχω κ πολυ χρονο. Μολις βαλω παιχνιδια θα δω κ θα ενημερωσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια αλλη ερωτηση στο forum... Με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το root χανεται; γιατι οπως ειπα κ πιο πανω ενω ηταν ηταν ρουταρισμενο ξαφνικα κατι εγινε η κατι εκανα και δεν ειναι πια...λεω να το επαναφερω να καθαρισει το συστημα κ μετα ξανα root.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα

Σε λίγες μέρες θα είμαι και εγώ μέλος αυτών που θα έχουν το κινητό. Το παράγγειλα και το περιμένω.

 

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε αναιβαζει λιγο θερμοκρασια. Η αληθεια ειναι αυτη. Απο ενταση ηχειου εισαι ικανοποιημενος; Γιατι το βρισκω λιγο χαμηλης εντασης.

 

Το ήχειο σε σύγκριση με το Zopo zp700 πχ. είναι όντως λίγο χαμηλό. Δε ξέρω αν αλλάζει μέσα στο engeener mode. Όταν λές λίγο θερμοκρασία τι εννοείς; Κατέβασα το "cpu temperature" και παίζοντας το asphalt 8 ανέβασε 62 βαθμούς η cpu και 48 η μπαταρία :wacko: Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις κάτι αντίστοιχο και να μου πείς, γιατί δε μου φαίνεται φυσιολογικό. Σε ευχαριστώ.

 

Από θερμοκρασία το έχω δει να πηγαίνει μέχρι τους 60 βαθμούς μετά από παιχνίδια και youtube.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...