Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο τα σπαει.

Τι να λεμε τωρα.

Εχω μεινει υπερευχαριστημενος και πραγματικα δεν πιστευα οτι μπορουν να δουλευουν ολα αυτα τα καλουδια.

Aσε που βιντεο απο το youtube οπως εχω πει παιζει κατευθειαν χωρις να τα κατεβασει πρωτα στην καρτα.

 

 

Σιγα σιγα το μαθαινω και καλυτερα και μου ειναι πια ευκολο να το χρησιμοποιω.

Αν εκτιμουσα το κινητο τοτε θα ελεγα μια τιμη γυρω στα 400-500 ευρω.

Οχι 90 που εχει!!!!!!!

 

Δυο καρτες.

Τηλεοραση

wifi

 

Ειναι πραγματικα τα 3 πραγματα που θα θελα να εχω σε ενα κινητο

Τιποτε αλλο.

Αντε και Gps.

 

 

Και το σημαντικοτερο:αυριο το πρωι να μου χαλασει(που δε θα μου χαλασει) δε θα κλαιω τα 90 ευρω που εδωσα καθως ειναι πολυ μικρο το ποσο!!!

 

Eπισης πηρα και μια δερματινη θηκη 5-6 ευρω

 

http://cgi.ebay.com/New-brown-REAL-LEATHER-Cowhide-soft-case-for-iPhone-3G_W0QQitemZ180472014044QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item2a04f864dc

 

που ταιριαζει κανονικα!

Φορτιστη αυτοκινητου μπορειτε να παρετε εναν απο το ebay με 70-80 λεπτά!!!!!

 

 

 

Ψαχνω ομως τωρα αν ταιριαζει αυτη η θηκη

 

http://cgi.ebay.com/SWAROVSKI-CRYSTAL-BLING-iPHONE-CASE-White-Diamond-3G-GS_W0QQitemZ330407751146QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item4cedd62dea#ht_2021wt_939

 

Και αυτο διοτι θελω να το παρω δωρο...Και ειναι ακριβη...

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !

Κακό είναι που ρωτάω για την ακτινοβολία ? έψαξα αρκετά στο ιντερνετ και δεν μπορώ να βρω .

Όποιος το έχει πάρει παρακαλώ να μου πει και την ποιότητα φωνής και ανοιχτής ακρόασης .

Α και κάτι άλλο …. Πόσα pen δίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τις μπαταριες του τι παιζει? Σας κρατανε αρκετα? Ξερετε αν μπορουμε να βρουμε μπαταριες στο ebay απο αυτο το κινητο , γιατι δεν τις κοβω να με βγαζουν πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν διαβασεις λιγα ποστ παραπανω θα δεις οτι ενας φιλος εδωσε εναν κωδικο ωστε να ρυθμισεις εσυ την ανοιχτη ακροαση και τα παντα.

Εγω μολις το εκανα ολα εγιναν τελεια.Πλεον η ανοιχτη ακροαση ειναι λες και εχω ενα μεγαφωνο!

Pen δε δινει ρε συ.

2 ευρω εχουν τα 3 πενακια στα jumbo.

 

Oι μπαταριες ειναι μια χαρα.

Χωρις τηλεοραση κραταει περιπου 2-2μιση μερες το δικο μου.

Και με κανονικη ομιλια και sms.

 

 

Με τηλεοραση φουλ κραταει 3 ωρες.

Δηλαδη με λιγα λογια μονο η τηλεοραση την τελειωνει την μπαταρια.

Ουτε καν το wifi

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Κακό είναι που ρωτάω για την ακτινοβολία ? έψαξα αρκετά στο ιντερνετ και δεν μπορώ να βρω .

Όποιος το έχει πάρει παρακαλώ να μου πει και την ποιότητα φωνής και ανοιχτής ακρόασης .

Α και κάτι άλλο …. Πόσα pen δίνει ?

φιλε με την ακτινοβολία απλα τα παιδιά εχουν αγανακτήσει γτ ολοι οι καινουριοι χρήστες ρωτανε συνεχεια ..

Κοιτα να δεις τι παίζει επειδη και εγω πρωτα αυτο σκεύτηκα.Δεν υπαρχει επισημο sar για τα τηλέφωνα μονο για ta jaga.

Link to comment
Share on other sites

φιλε με την ακτινοβολία απλα τα παιδιά εχουν αγανακτήσει γτ ολοι οι καινουριοι χρήστες ρωτανε συνεχεια ..

Κοιτα να δεις τι παίζει επειδη και εγω πρωτα αυτο σκεύτηκα.Δεν υπαρχει επισημο sar για τα τηλέφωνα μονο για ta jaga.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Ναι και εγώ έχω φάει το ιντερνετ αλλά δεν βρίσκω κάτι ....:cry:

Τεσπα λέω να το πάρω και εγώ και να μπω στο club :)

Ξέρεις τι παίζει με τις εκδόσεις ? διαβάζω ότι υπάρχουν 2 εκδόσεις αλλά δεν ξέρω πως τις ξεχωρίζουμε . :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση:

-τα εικονίδια περιστρέφονται αν γυρίσεις πλάγια το κινητό

-έχει εφαρμογή facebook και opera 5

-τα πλήκτρα "επιλογή" "πίσω" κλπ.. βρίσκονται στο κάτω μέρος της οθόνης και όχι πάνω

 

Δεν θυμάμαι τώρα τί άλλες διαφορές έχει. Τώρα για το πως θα το ξεχωρίσεις πριν το πάρεις ρώτα τον πωλητή και κοίτα και τις εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση:

-τα εικονίδια περιστρέφονται αν γυρίσεις πλάγια το κινητό

-έχει εφαρμογή facebook και opera 5

-τα πλήκτρα "επιλογή" "πίσω" κλπ.. βρίσκονται στο κάτω μέρος της οθόνης και όχι πάνω

 

Δεν θυμάμαι τώρα τί άλλες διαφορές έχει. Τώρα για το πως θα το ξεχωρίσεις πριν το πάρεις ρώτα τον πωλητή και κοίτα και τις εικόνες.

 

οκ φίλε μου. θα το ψάξω και θα σου πω .

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μολις πηρα το συγκεκριμενο κινητο και εχω ενα προβληματακι.προσπαθω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wifi αλλα ενω συνδεεται με το δικτυο οταν παταω τον opera λεει να τσεκαρω τις ρυθμισεις.εχω διαβασει οτι πρεπει να ρυθμισω την ημερομηνια και το εχω κανει.ευχαριστω

 

επισης θελω να πω οτι στο μονο που καταφερνω να μπω ειναι fb.ευχαριστω.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μολις πηρα το συγκεκριμενο κινητο και εχω ενα προβληματακι.προσπαθω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wifi αλλα ενω συνδεεται με το δικτυο οταν παταω τον opera λεει να τσεκαρω τις ρυθμισεις.εχω διαβασει οτι πρεπει να ρυθμισω την ημερομηνια και το εχω κανει.ευχαριστω

 

 

Φιλε το ιδιο προβλημα το ειχα κι εγω.

Βαλε σωστη ημερομηνια και ωρα κανονικα.

Κλειστο και ξαναανοιξτο να δεις να πηρε την ημερομηνια.

Εμενα ετσι λυθηκε το προβλημα.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση καταρχην.το εκανα αυτο που ειπες αν και το ειχα κανει και εγω αλλα τιποτα.ακριβως το ιδιο.καπου διαβασα οτι μπαινεις στο access point settings και περνας ip και τετοια.εκανες εσυ κατι τετοιο?otan patav na mpv ston οπερα βγαζει verfication of server certificate failed.και να ρυθμισω την ημερομηνια.να ρωτησω απο ποιον opera μπαινεις απο το εικονιδιο που ειναι πανω ή αυτο που ειναι κατω? Edited by panaotis1979
Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι ,

Επειδή βλέπω ότι αρκετοί από σας , όπως και εγώ , θέλουν να αγοράσουν το M002L έκανα μια έρευνα αγοράς στο ΝΕΤ και βρήκα 2 πωλητές και σας παραθέτω τα links .

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200443294971&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

 

και

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270537712979&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

 

Και οι δύο μετά από επικοινωνία που είχα μου είπανε ότι είναι η τελευταία έκδοση με opera 5 και face book , αν και ο ένας μου είπε ότι το opera 5 δεν είναι και ότι καλύτερο … ελπίζω κάποιος που το έχει να μπορεί να απαντήσει σε αυτό .

 

Και κάτι άλλο , βλέπω ότι έχει και gps …δουλεύει κανονικά το destinator αν το κάνουμε install από pc ?

Ελπίζω να βοήθησα αρκετούς υποψήφιους αγοραστές .

Link to comment
Share on other sites

 

Και κάτι άλλο , βλέπω ότι έχει και gps …δουλεύει κανονικά το destinator αν το κάνουμε install από pc ?

Ελπίζω να βοήθησα αρκετούς υποψήφιους αγοραστές .

τα κινητα αυτα εχουν κλειστο λητουργικο και δεν μπορεις να τους βαλεις προγραμματα. μονο java μπορεις . για πλοηγηση υπαρχει νομιζω μονο το wetravel το οποιο ομως δεν λεει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω και κατι ακομα.οταν συνδεω το κινητο με το pc μεσω του καλωδιου δεν το αναγνωριζει.τι μπορω να κανω γι αυτο.σχετικα με το ποιο πανω ερωτημα μου μηπως παιζει ρολο ποιο opera χρησιμοποιω?αν εβαζα μια παλιοτερη εκδοση μηπως θα ετρεχε καλυτερα?

 

 

αλανια τα καταφερα.ηθελε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Edited by panaotis1979
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο , βλέπω ότι έχει και gps …δουλεύει κανονικά το destinator αν το κάνουμε install από pc ?

Ελπίζω να βοήθησα αρκετούς υποψήφιους αγοραστές .

 

ξαναδές... δεν έχουν gps... Είδες το gprs και το μπέρδεψες μάλλον με το gps

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ξαναδές... δεν έχουν gps... Είδες το gprs και το μπέρδεψες μάλλον με το gps

 

Ναι έχεις δίκιο … gprs λέει ! :O

Για να κάνω μια χαζή ερώτηση .

Γιατί να προτιμήσει κάποιος το M002L και να μην πάρει , με λίγα λεφτά παραπάνω , ένα επώνυμο κινητό με wifi gps κλπ. ?

Πχ. : http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/LG-GT505.htm

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά για τα πλεονεκτήματα των κινέζικων κινητών...Για τις 2 κάρτες,για την tv,για το ράδιο χωρίς ακουστικά.Αν κάποιος δεν τα χρειάζεται αυτά παίρνει ένα επώνυμο και κάνει την δουλειά του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά για τα πλεονεκτήματα των κινέζικων κινητών...Για τις 2 κάρτες,για την tv,για το ράδιο χωρίς ακουστικά.Αν κάποιος δεν τα χρειάζεται αυτά παίρνει ένα επώνυμο και κάνει την δουλειά του

 

Οτι αφορά τις 2 κάρτες ... πρέπει να κάνεις reboot για αλαγή ?

Δεν το έχω δουλέψει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

οχι οι 2 καρτες δουλευουν ταυτοχρονα και μπορεις να δεχεσαι κλησεις και να κανεις κλησεις απο οποια καρτα θες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Παρακολουθω το thread εδω και λιγες μερες αλλα δεν εχω βρει καποια λυση..

Ενας φιλος μου εχει το M002L με συνδεση WIND.

Πηραμε τηλεφωνο μαζι δστην εξυπηρετηση πελατων για να ενεργοποιησουμε τα MMS και ειπαμε οτι ειναι αντιγραφο του Iphone και μας ειπαν οτι δεν υπαρχει κατι για αντιγραφα αλλα θα μας στειλουν τις ρυθμισεις για το Iphone με εμαιλ (Οδηγιες Βασικα)

Το θεμα ειναι οτι μας το εστειλαν βρηκαμε καποιες ρυθμισεις αλλα καποια πραγματα λειπουν και ετσι δεν μπορουμε να τα ενεργοποιησουμε...

Μπορει καποιος παρακαλω να με βοηθησει με αυτο το θεμα?

Σπαμε το κεφαλι μας και δεν βρισκουμε καποια λυση... :/

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι ,

Επειδή βλέπω ότι αρκετοί από σας , όπως και εγώ , θέλουν να αγοράσουν το M002L έκανα μια έρευνα αγοράς στο ΝΕΤ και βρήκα 2 πωλητές και σας παραθέτω τα links .

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200443294971&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

 

και

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270537712979&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

 

Και οι δύο μετά από επικοινωνία που είχα μου είπανε ότι είναι η τελευταία έκδοση με opera 5 και face book , αν και ο ένας μου είπε ότι το opera 5 δεν είναι και ότι καλύτερο … ελπίζω κάποιος που το έχει να μπορεί να απαντήσει σε αυτό .

 

Και κάτι άλλο , βλέπω ότι έχει και gps …δουλεύει κανονικά το destinator αν το κάνουμε install από pc ?

Ελπίζω να βοήθησα αρκετούς υποψήφιους αγοραστές .

 

 

Aκριβα ειναι τα λινκ φιλε.

υπαρχουν και πολυ φθηνοτερα

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Παρακολουθω το thread εδω και λιγες μερες αλλα δεν εχω βρει καποια λυση..

Ενας φιλος μου εχει το M002L με συνδεση WIND.

Πηραμε τηλεφωνο μαζι δστην εξυπηρετηση πελατων για να ενεργοποιησουμε τα MMS και ειπαμε οτι ειναι αντιγραφο του Iphone και μας ειπαν οτι δεν υπαρχει κατι για αντιγραφα αλλα θα μας στειλουν τις ρυθμισεις για το Iphone με εμαιλ (Οδηγιες Βασικα)

Το θεμα ειναι οτι μας το εστειλαν βρηκαμε καποιες ρυθμισεις αλλα καποια πραγματα λειπουν και ετσι δεν μπορουμε να τα ενεργοποιησουμε...

Μπορει καποιος παρακαλω να με βοηθησει με αυτο το θεμα?

Σπαμε το κεφαλι μας και δεν βρισκουμε καποια λυση... :/

Ευχαριστω

 

Μπες στην σελίδα της jaga και πάτα εκεί που λέει Υποστήριξη. Γράφει πώς να περάσεις μόνος σου τις ρυθμίσεις.

 

Aκριβα ειναι τα λινκ φιλε.

υπαρχουν και πολυ φθηνοτερα

 

Πολύ φθηνότερα από 90 ευρώ?? Πού??

Link to comment
Share on other sites

£85.98 = 95 ευρώ σύμφωνα με το http://www.loupassis.gr/euro-el.jsp έξοδα αποστολής δεν έχει.

Κάτω από 90 δύσκολα το βρίσκεις καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...