Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα θελω να μας πεις τι γινεται μετα το 50%. Πεφτει καρφι παλι ή πεφτει αναλογικα δλδ οπως πεφτει απο το 100 μεχρι το 50?

Πέφτει όπως μια φυσιολογική μπαταρία. Δεν κάνει "ελεύθερη πτώση". Ξαναγράφω ότι για να πέφτει έτσι η μπαταρία σου ή ελαττωματική είναι ή δεν είναι φυσιολογικής χωρητικότητας για το κινητό. Ποιο ακριβώς έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης το τι γέλιο έριξα την πρώτη φορά που το άνοιξα μετά από φόρτιση και έγραφε "Χρεώθηκε" αντί για φορτίστηκε, δεν υπήρχε! :lol:

 

Είναι bug του 4.2.1 το 4.2.2 Είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ναι αυτο http://www.aliexpress.com/item/1-1-eye-control-s4-i9500-mtk6589-phone-5-smart-screen-android-4-2-cpu-1/1262513832.html ειχε παρει το οποιο δεν υαρχει σε στοκ..Ειδα ομως μια λεπτομερεια..Στα specifications του κινητου ομως γραφει Model 1:1 s4/i9500(015) .... Ειδα οτι ο ιδιος ο πωλητης εχεις και το εξης δικαρτο http://www.aliexpress.com/store/product/1-1-s4-i9500-galaxy-mtk6589-quadcore-phone-5-inch-smart-screen-1280-720-ips-dual/829861_1334276690.html σε σχεδον ιδιο τιμη το οποιο και αυτο στα specifications του κινητου γραφει κιαυτο το ιδιο Model 1:1 s4/i9500(015) αρα τα ερωτηματα ειναι τα εξης :

1)Αυτα τα 2 κινητα ειναι τα ιδια ?? 2)Και τα 2 τα ονομαζει (015) αρα μηπως ειναι το ιδιο κινητο που πουλαει η κινεζα εδω :

http://www.aliexpress.com/item/015-Cheap-mtk6589t-Quad-core-1-6GHz-galaxy-S4-i9500-smart-phone-Android-4-2-5/962479726.html Χαμος στο ισωμα βρε παιδια αντε να βγαλεις ακρη και κυριως για τα 2 πρωτα με νοιαζει απτο No1 store τι λετε??? ;) ;)

 

Ιδιες ακριβως οι φωτογραφιες!!! Εντυπωση μου κανει αυτο. Μαλλον θα ειναι το ιδιο κινητο και εχει σχεδον 40 ευρω διαφορα απο τον ενα πωλητη στον αλλον!

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με την γνήσια μπαταρία πέρασα ένα ολόκληρο ΣΚ χωρίς φόρτιση και τη δεύτερη μέρα με το 3g δίκτυο ανοιχτό μόνιμα. Σήμερα το έχω πάλι με το 3g ανοιχτό μόνιμα και είμαι στο 82%. Βέβαια η αλήθεια θα λάμψει αύριο που θα είμαι στη δουλειά μου και εκεί χρειάζομαι πολλές φορές τα data ανοιχτά. Εκεί να δούμε τι θα κάνει και πόσο θα αντέξει.

Εγώ έριξα πολύ γέλιο εχθές που έβαλα τα καινούργια υποτίθεται ακουστικά του τηλεφώνου για να ακούσω ράδιο και δούλευε μόνο το αριστερο ακουστικό.....:lol::lol:

 

Και είπες ότι μπαίνει κανονικά; Δηλαδή εγώ που δεν έχω κάποια ιδιαίτερη θήκη θα είμαι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Και είπες ότι μπαίνει κανονικά; Δηλαδή εγώ που δεν έχω κάποια ιδιαίτερη θήκη θα είμαι οκ;

 

Αν έχεις το 015 θα είσαι οκ.

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Ιδιες ακριβως οι φωτογραφιες!!! Εντυπωση μου κανει αυτο. Μαλλον θα ειναι το ιδιο κινητο και εχει σχεδον 40 ευρω διαφορα απο τον ενα πωλητη στον αλλον!

 

Παιδια καλησπερα .Τελικα ειμαστε σε διλημμα .1) Απο την εταιρια no1.store αυτα τα 2 δικαρτα (015) που εχει 1 αυτο που δεν το εχει σε στοκ και ειναι αυτο που ειχε παρει ο stargreek σε σχεση με το 2ερο δικαρτο (015) που πουλαει ειναι αυτα τα 2 ιδια?? 2) Το κινητο το δικαρτο που πουλαει η κινεζα lisa lin το (015) ειναι ιδιο με τα αλλα 2 ? Κανει και 40€ φθηνοτερα ...!!! Ας μας πει ο stargreek αν ξερει η οποιος αλλος για να βγαλουμε ενα συμπερασμα !!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .Τελικα ειμαστε σε διλημμα .1) Απο την εταιρια no1.store αυτα τα 2 δικαρτα (015) που εχει 1 αυτο που δεν το εχει σε στοκ και ειναι αυτο που ειχε παρει ο stargreek σε σχεση με το 2ερο δικαρτο (015) που πουλαει ειναι αυτα τα 2 ιδια?? 2) Το κινητο το δικαρτο που πουλαει η κινεζα lisa lin το (015) ειναι ιδιο με τα αλλα 2 ? Κανει και 40€ φθηνοτερα ...!!! Ας μας πει ο stargreek αν ξερει η οποιος αλλος για να βγαλουμε ενα συμπερασμα !!!

 

Exω ξανα πει οτι τελειωσαν σαν το δικο μου που ειχα και στελνουν κλωνους απο κλωνους,εχουν και διαφορετικη ρομ εβαλα την ρομ μου και δεν παιζει καμερα κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Exω ξανα πει οτι τελειωσαν σαν το δικο μου που ειχα και στελνουν κλωνους απο κλωνους,εχουν και διαφορετικη ρομ εβαλα την ρομ μου και δεν παιζει καμερα κτλπ

Τα έχουμε μπερδέψει λίγο νομίζω. Stargreek, ποιο έχεις τώρα; Πήρες άλλο από τον ίδιο(015) και δεν είναι σαν το πρώτο που χάρισες;

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε μπερδέψει λίγο νομίζω. Stargreek, ποιο έχεις τώρα; Πήρες άλλο από τον ίδιο(015) και δεν είναι σαν το πρώτο που χάρισες;

 

ετσι γα να ξερει 015 λενε οι κινεζοι αυτο με τις 2 σιμ 014 με μια τα HDC.Βεβαια αφου εχουν ζητηση ακομη δεν εχουν αλαξει φωτο και πουλαν αλλους κλωνους,απο τους κλωνους hdc.H HDC πλεον πουλα τον καινουργιο με το 8core,αλλα μετα 1 μηνα και πουλανε οι κινεζοι εκτος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω http://www.aliexpress.com/item/Smart-screen-Air-gesture-Eyes-control-Perfect-1-1-HDC-I9500-S4-phone-MTK6589-Quad-cores/1394984713.html δεν ειναι ακριβως ιδιο με το γνησιο; Γιατι στην περιγραφη γραφει ακριβως τις διαστασεις του γνησιου. Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτο dual sim
Link to comment
Share on other sites

ετσι γα να ξερει 015 λενε οι κινεζοι αυτο με τις 2 σιμ 014 με μια τα HDC.Βεβαια αφου εχουν ζητηση ακομη δεν εχουν αλαξει φωτο και πουλαν αλλους κλωνους,απο τους κλωνους hdc.H HDC πλεον πουλα τον καινουργιο με το 8core,αλλα μετα 1 μηνα και πουλανε οι κινεζοι εκτος

Δηλαδή αγόρασα κλώνο hdc; Εσύ ποιο έχεις;

Αυτο εδω http://www.aliexpress.com/item/Smart-screen-Air-gesture-Eyes-control-Perfect-1-1-HDC-I9500-S4-phone-MTK6589-Quad-cores/1394984713.html δεν ειναι ακριβως ιδιο με το γνησιο; Γιατι στην περιγραφη γραφει ακριβως τις διαστασεις του γνησιου. Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτο dual sim

Πάρτο να μας πεις τι ψάρια πιάνει.

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Ιδιες ακριβως οι φωτογραφιες!!! Εντυπωση μου κανει αυτο. Μαλλον θα ειναι το ιδιο κινητο και εχει σχεδον 40 ευρω διαφορα απο τον ενα πωλητη στον αλλον!

 

Αυτο εδω http://www.aliexpress.com/item/Smart-screen-Air-gesture-Eyes-control-Perfect-1-1-HDC-I9500-S4-phone-MTK6589-Quad-cores/1394984713.html δεν ειναι ακριβως ιδιο με το γνησιο; Γιατι στην περιγραφη γραφει ακριβως τις διαστασεις του γνησιου. Σκεφτομαι να παραγγειλω αυτο dual sim

 

Ωραιο δειχνει πρεπει να ειναι καλο αλλα με τους κινεζους ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πέφτει όπως μια φυσιολογική μπαταρία. Δεν κάνει "ελεύθερη πτώση". Ξαναγράφω ότι για να πέφτει έτσι η μπαταρία σου ή ελαττωματική είναι ή δεν είναι φυσιολογικής χωρητικότητας για το κινητό. Ποιο ακριβώς έχεις;

 

Φιλε μου το 015 (hdc legend 2) εχω και η μπαταρια δεν ειναι ελλατωματικη μια χαρα ειναι αφου πηρα 3 συσκευες για φιλους και το κανουν και οι τρεις και μαλιστα και με εναλλαγη των μπαταριων παλι τα ιδια. Κρατανε βεβαια 1,5 εως 2,5 μερες αναλογα τη χρηση ομως μετα το 50% πεφτουν σφαιρα. Μαλλον θα παρουμε γνησιες να δοκιμασουμε αφου λογικα καθονται κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρατάνε και μιαμιση μέρα τι το ψάχνεις; Καλα είναι. Με το calibration άλλαξε κάτι;

Από τη δουλειά μου πάντως ξέρω ότι για να καλιμπράρω ένα όργανο θα πρέπει να το κάνω και στο 0 και στο max και το αντίστροφο, εσείς πως το καλιμπράρετε; Γιατί έχω διαβάσει μέχρι στιγμής μόνο από το max στο 0 και όχι το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον προτεινω να γινει συναντηση κατοχον κλωνων για να δουμε ποιος εχει τον original :lol::lol::lol: Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέσα είμαι. Έτσι για τη πλάκα μας να κάνουμε μία συνάντηση
Link to comment
Share on other sites

Ναι να φωναχουμε και την elenitaaaa που δεν αφηνει οπως γραφει το κινητο απο τα χερια της:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι να φωναχουμε και την elenitaaaa που δεν αφηνει οπως γραφει το κινητο απο τα χερια της:D:D:D:D

 

Eμενα μην με ξεχασεται ειμαι οπoio fan του κινητου:p

Link to comment
Share on other sites

Μεσα και εγω να δουμε τι εχει ο καθενας θα εχει πολυ γελοιο οποτε ειναι σφυριξτε .......... :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

εεεε, φωνάξτε με κ εμένα αν είναι να βγάλουμε για καφέ τα κινεζάκια μας!!!!!!

παιδιά, μιας και είμαι με 39 πυρετό σπίτι είπα να ασχοληθώ με αναβάθμιση του 015 στην rom του αστέραgreek!!!!!!

Έβαλα το mobileuncle και rom manager...cwm πως θα βάλω αφού δεν βλέπει τη συσκευή στη λίστα συμβατών;;;; κάθε λινκ για βοήθεια καλοδεχούμενο...

Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Για να το πω πιο σωστά...στο i9502 πώς μπορώ να βάλω cwm recovery χειροκίνητα; Ταιριάζει του ι9500 ή του ι9505;
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

εεεε, φωνάξτε με κ εμένα αν είναι να βγάλουμε για καφέ τα κινεζάκια μας!!!!!!

παιδιά, μιας και είμαι με 39 πυρετό σπίτι είπα να ασχοληθώ με αναβάθμιση του 015 στην rom του αστέραgreek!!!!!!

Έβαλα το mobileuncle και rom manager...cwm πως θα βάλω αφού δεν βλέπει τη συσκευή στη λίστα συμβατών;;;; κάθε λινκ για βοήθεια καλοδεχούμενο...

 

Kαλα σορρυ τοσες οδηγιες τοσα λινκς εκει που εχει την ρομ τι αλλο θα ηθελες,ειμαι πολυ περιεργος να μαθω.Κατι off πανω απο 30 μνματα δεχτηκα απο γυναικες για την ρομ του κινητου;);):shifty::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μα το έχω πει ότι δεν ξέρω πάνω σε android... καλώς ή κακώς είχα iphone. Έχω εγκαταστήσει το unclemobile και το rom manager. Το manager θέλει να εγκατασταθεί το cwm recovery...έκανα ό,τι λέει το gizchina που έχεις επισυνάψει στην ΡΟΜ σου αλλά το manager πάλι θέλει cwm recovery, οπότε βάζω ότι την έκανα manually και μετά με ρωτάει αν είναι η 2.χ ή 3.χ... και κολλάω... (μάλλον σε καλοπιάνουν οι άτιμες...!)
Το θέμα δεν είναι πόσος χρόνος μας απομένει, αλλά το τι κάνουμε με αυτόν τον χρόνο που μας έχει δοθεί...
Link to comment
Share on other sites

Μα το έχω πει ότι δεν ξέρω πάνω σε android... καλώς ή κακώς είχα iphone. Έχω εγκαταστήσει το unclemobile και το rom manager. Το manager θέλει να εγκατασταθεί το cwm recovery...έκανα ό,τι λέει το gizchina που έχεις επισυνάψει στην ΡΟΜ σου αλλά το manager πάλι θέλει cwm recovery, οπότε βάζω ότι την έκανα manually και μετά με ρωτάει αν είναι η 2.χ ή 3.χ... και κολλάω... (μάλλον σε καλοπιάνουν οι άτιμες...!)

 

Εγω για rom manager που εχω γραψει?Μην κανεις τιποτα με αυτο γιατι το μονο σιγουρο ειναι οτι θα χαλασης το κινητο.Διαβασε εαν θελεις ολες τις εκδοχες που εχω γραψει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...