Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για TV ιδανικά κινητά είναι οι κλώνοι του iphone ή και το jv777s που έχει και καλύτερη αυτονομία

 

+1

πραγματικα ειναι ιδανικα και με αρκετα καλη αυτονομια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον ας γραψω κι εγω τις εντυπωσεις μου.

 

Το κινητο ειναι καλο.Δεν περιμενα να ειναι τοσο καλο.

Ειναι μια χαρα κατασκευη,με ακουνε καλα,η τηλεοραση λειτουργει τελεια αρκει να εχεις σημα,το ραδιο το ιδιο και το κινητο εχει πολλα καλουδια.

 

Η dual sim και αυτη λειτουργει αψογα.

Επισης πηρα 'δωρο' μια απλη θηκη μαυρη.Μια χαρα.

Τα λεφτα του το κινητο το αξιζει με τα 1000 πραγματικα.

Το αγορασα 90 ευρω μαζι με τα μεταφορικα.

 

Κατα τα αλλα.Και ηχους κλησης οτι θες βαζεις.

Η καμερα του κλασσικα δεν ειναι καλη αλλα δε με απασχολει καθολου μα καθολου.

Ενεργοποιησα και τα mms ετσι οπως βρηκα στο τοπικ του k599.

 

 

Ομως παρατηρω 2-3 πραγματακια.

 

1)Οταν το κινητο το γυριζω τοτε γυριζει και το μενου κανονικα σε πληρη οθονη.

Μετα οταν το ξαναγυριζω δεν επανερχεται γρηγορα.Επανερχεται μετα απο 4-5 δευτερολεπτα και αυτο ειναι πολυ ενοχλητικο.Αυτο συμβαινει και στος κλησεις κλπ και τηλεοραση κλπ κλπ

2)Το slide to unlock και γενικα η οθονη δεν πιανει παντα καλα.Εννοω οτι δεν ανταποκρινεται τελεια.

Σε καποια φαση για να κανω slide to unlock προσπαθησα 6-7 φορες αλλα οταν εβαλα δυναμη τη επιασε την κινηση μου και το ξεκλειδωσε.

3)Σε δικτυο wifi ενω φαινεται να συνδεεται κανονικα,για πρωτη φορα και οταν ανοιγω εφαρμογη opera mini προσπαθει να την κανει εγκατασταση απο οτι μου λεει.

Αλλα μου λεει μετα οτι δε βρισκει συνδεση και να βαλω να συνδεεται μεσω java το κινητο στο wifi.Αυτο δεν το πιανω ομολογω.Και ακομη δεν εχω καταφερει να μπω σε wifi.

4)Η κινηση που κανουμε σαν να τιναζουμε το κινητο(πχ για να αλλαξει καναλι στην τηλεοραση η να αλλαξει θεμα στο wallpaper η να αλλαξει φωτογραφια οταν βλεπουμε φωτο κλπ δεν την πιανει!!!Δεν ξερω γιατι!!

Ενω το τιναζω δε γινεται τιποτα.

5)Παιχνιδια 320 επι 480 touch δε μπορω να βρω με τιποτα.!Τα περισσοτερα καλυπτουν τα 3/4 της οθονης αλλα οχι ολη!!!

 

 

Τα παραπανω τα εψαξα στο τοπικ του κ599 αλλα δε βρηκα αναφορα.

Edited by trixoptosi
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

4)Η κινηση που κανουμε σαν να τιναζουμε το κινητο(πχ για να αλλαξει καναλι στην τηλεοραση η να αλλαξει θεμα στο wallpaper η να αλλαξει φωτογραφια οταν βλεπουμε φωτο κλπ δεν την πιανει!!!Δεν ξερω γιατι!!

Ενω το τιναζω δε γινεται τιποτα.

 

 

Τα παραπανω τα εψαξα στο τοπικ του κ599 αλλα δε βρηκα αναφορα.

4. δες στο μενου αν ειναι ενεργο αυτο .

Link to comment
Share on other sites

με φωτισες...

θα ψαξω./..

 

 

edit στο accelerometer settings βρηκα

 

wallpaper switch

 

ηταν ενεργο κανονικα

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και εγω αυτο το κινητο αυριο και αυτο με την οθονη το εχω ακουσει και απο αλλους. Αλλα αυτο με το wifi ... Με στεναχωρησες λιγο. Ο ηχος ειναι τουλαχιστον καλος? Ειναι τουλαχιστον στερεο οπως λεει?
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μισό το είπες σωστά. Στο δεύτερο μισό δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Οι εφαρμογές που έχεις παίζουν επειδή ειναι κατάλληλες για touch screen στην ανάλυση της οθόνης σου και όχι γιατί το έχεις βάλει να «φαίνεται» ως LG

 

δεν εννοούσα αυτό που κατάλαβες. Δεν παίζουν κανονικά οι εφαρμογές γιατί το έχω σαν LG, αλλά κάποια site προσπαθούν να δώσουν το αρχείο που είναι για LG που έχει αντίστοιχη οθόνη. Οπότε, και παίζουν:)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι προτεινετε παιδια?μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε για ποιο lg να κατεβασω απο το get.jar?και τι ακριβως ειναι το engineering mode?

Επιπλεον....δεν αναγνωριζει pdf αρχεια?Το e-book τοτε σε τι εξυπηρετει?ελπιζω οχι για txt!

Edited by chinamobile
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και εγω αυτο το κινητο αυριο και αυτο με την οθονη το εχω ακουσει και απο αλλους. Αλλα αυτο με το wifi ... Με στεναχωρησες λιγο. Ο ηχος ειναι τουλαχιστον καλος? Ειναι τουλαχιστον στερεο οπως λεει?

μια χαρα ειναι το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα προς το παρον λεει οτι πρεπει να ρυθμισω κατι στην date!!!

 

Exei 2 εφαργογες.Η μια ειναι η οπερα 5 και η αλλη η απλη οπερα.

 

Οταν παω να μπω προσπαθει να τις εγακταστησει.αλλα μετα μου βγαζει μηνυμα οτι δε μπορει να μπει.

 

google maps μπαινει κανονικα οπως και snaptu!!!

Δε μπορω να καταλαβω τι παιζει.Καμια ρυθμιση θα ειναι στανταρ

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. πρέπει να ρυθμίσεις σωστά την ημερομηνία.

 

Όσον αφορά τον αισθητήρα κίνησης μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου. Στου αδερφού μου ανταποκρίνεται το ίδιο γρήγορα σε όλες τις λειτουργίες.

Επίσης η οθόνη μετά από 1-2 μέρες εγώ είδα μεγάλη βελτίωση. Δεν χρειάζεται να την πιέζεις δυνατά για να το ξεκλειδώσεις ή να κάνεις οτιδήποτε άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις να ρυθμισω σωστα την ημερομηνια?

Μια χαρα τη ρυθμισα την ημερομηνια στο κινητο μου.

Απο τις ρυθμισεις του κινητου δε ρυθμιζεται?

 

 

Με το bolt μπαινει κανονικα αλλα εχω αλλαο προβλημα:με το Bolt δε μπορει να διαβασει ελληνικες σελιδες!Δηλαδη ελληνικη γραμματοσειρα.

Τις ξενες σελιδες τις εμφανιζει μια χαρα και ειναι και γρηγορα.

 

αλλα τις ελληνικες,πχ αθλητικες,In.gr κλπ διαβαζει μονο τους ξενους χαρακτηρες!!!

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Δυο αποριες εχω ρε παιδια. 1Η φωτεινοτητα της οθονης ρυθμιζεται? και πως? 2. Οι εφαρμογες που περναμε εμεις(οπως bolt) μπορουν να βγουνε τα εικονιδια τους εξω στις αρχικες σελιδες (στην τριτη σελιδα πχ?)
Link to comment
Share on other sites

ναι ρυθμιζεται η φωτεινοτητα της οθονης

οχι δεν μπορεις να βγαλεις συντομευση για java που εγκατεστησες

Link to comment
Share on other sites

Tελικα οντως δεν ηταν ρυθμισμενη η ημερομηνια.

Μενει να ξαναδοκιμασω το opera.

 

Φυσικα και ρυθμιζεται η φωτεινοτητα φιλος

 

 

edit τελικα οντως το προβλημα ηταν οτι δεν ηταν ρυθμισμενη η ημερομηνια σωστα!!

Ομως το bolt συνεχιζει να μη διαβαζει ελληνικα.

Το οπερα λειτουργει κανονικοτατα.

 

 

Πριν ειχα πει οτι δε λειτουργει το switch της κινησης!!!

 

Τωρα λειτουργει!!!Ως δια μαγειας και λυθηκε το προβλημα στο switch αλλα και η οθονη επανερχεται γρηγορα οταν το εχεις πλαγια η οριζοντια.

Τι να πω.λετε να εφταιγε για ολα η ημερομηνια?

 

Τελος καλο ολα καλα.Η μπαταρια κραταει σχετικα λιγο.Αλλα το χω λιωσει ειναι η αληθεια.Συενχως τηλεοραση και wifi

Edited by trixoptosi
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που ορισμενα παιδια,ασχολουνται και βρισκουν μονοι τους χωρις ιδιαιτερο κοπο τα διαφορα μικροπροβληματα, και δεν γινονται κουραστικοι στο φορουμ με τα ιδια και τα ιδια,μπραβο trixoptosi
Link to comment
Share on other sites

o bolt browser δεν διαβαζει ελληνικα γενικως οπως στο blackberry storm που τον ειχα χρησιμοποιησει για λιγο.

Επίσης εχω κανει τις ρυθμισεις mms gprs σωστα και συνδεομαι κανονικα σε ebuddy αλλα οταν παω στον ΟΠΕΡΑ μου αναφερει installing & μετα error (check your connection settings). Μηπως εχει επιλογες για συνδεση το ΟΠΕΡΑ με WIFI or GPRS πουθενα ???

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Δες δύο μηνύματα παραπάνω τι πρέπει να κάνεις για να εγκατασταθεί σωστά ο opera

 

@trixoptosi

Επειδή δεν έχω συσκευή μπροστά μου τώρα,δες αν στις ρυθμίσεις του κινητού έχει το acceleration calibration.Αν το έχει,βάλε το κινητό σε μια επίπεδη επιφάνεια και κάνε ένα calibration.

H μπαταρία του βγάζει 1-2 μέρες ανάλογα με την χρήση που κάνεις

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που λες στα settings εχει μονο

pen calibration

accelerometer settings

 

και μπαινοντας στο accelerometer settings εχει

wallpaper switch

song switch

fm switch

tv switch

call silent

motion game

screen rotate

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν έχει αυτό που λέω.Σε παλιότερες εκδόσεις αυτού του κινητού υπήρχε,στις τελευταίες δεν το είχα προσέξει.Το ίδιο είχε γίνει και στο κ599.Στις αρχικές εκδόσεις υπήρχε,μετά το έβγαλαν και τώρα το έβαλαν ξανά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παρουσίαση:

http://www.youtube.com/watch?v=bWPYnAoIw80

 

Εφαρμογές: Δέχεται JAVA εφαρμογές μόνο. Δεν διαθέτει λειτουργικό σύστημα, οπότε δεν δέχεται εφαρμογές για windows-mobile ή iphone...

 

δε διαθετει λειτουργικο συστημα?.........φυσικα και διαθετει, δεν υπαρχει κινητο τηλεφωνο χωρις λειτουργικο συστημα...

οι java εφαρμογες πως νομιζεις οτι τρεχουν?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.

 

Παντως παω για αναβαθμιση σιγουρα των ακουστικων.

 

Δεν εχουν πολυ καλη ποιοτητα,ο ηχος δεν ειναι καλος.

Σκεφτομαι να κοψω τις ακρες και να βαλω αλλα ηχειακια που εχω περισευομενα απο ακουστικα.Αν δουλεψει καλως!!!

 

Η αλλιως θα αλλαξω ολοκληρα τα ακουστικα.Κατι ειχα διαβασει οτι κανουν ενος samsung.Εχετε καμια ιδεα?

Ειναι κριμα να εχουμε πολυ μουσικη μεσω της καρτας και να μην την απολαμβανουμε χωρις καλο ηχο.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

σκεφτομαι και γω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητακι και θελω να ρωτησω τι γινεται με τις 3g sim's. εγω εχω 3G καρτα απο την cosmote και απο τι διαβαζω δεν υποστηριζει 3g καρτες. σε αυτην την περιπτωση τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη βιντεοκλησεις και τετοια ε?οκ ετσι κι αλλιως δεν χρησιμοποιουσα.εγω νομιζα οτι δεν θα επιανε καθολου σημα με τις 3G καρτες...τωρα ολα οκ...βουρρρ για αγορα.

 

@trixoptosi

ειχες γραψει σε προηγουμενη σελιδα οτι θα πεις ποιον αγοραστη προτεινεις απο το εβαυ ή κατι τετοιο.αν μπορεις για πες παραπανω πραγματα.

 

tnx παιδια

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγους μηνες -σας ειχα γραψει τοτε- μια φιλη πηρε το συγκεκριμενο κινητο.

χτες μου ειπε πως το κινητο πλεον,οταν το βαζει να φορτισει, φορτιζει η μιση μπαταρια.

σκεφτηκα μηπως η μπαταρια ειναι για πεταμα και της ειπα να βαλει την 2η,αλλα και με αυτη τα ιδια.

συνεπως δεν ειναι θεμα μπαταριας.

σκεφτηκαμε μηπως επιασαν σκονη οι επαφες,αλλα ειναι πεντακαθαρες.

ε αποφασισε μεχρι να δει τι θα κανει, να κυκλοφορει με 2 μισοφορτισμενες μπαταριες,και οταν τελειωνει η μια να βαζει την αλλη.

και ομως...η μια πλεον δεν φορτιζει καν.

 

τι μπορει να κανει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...