Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθόνη του για αλλαγή ζήτημα είναι να κάνει 5 ευρώ και βάλε άλλα τόσα για τα μεταφορικά για να το στείλεις.Αν αυτό λοιπόν είναι τόσο μεγάλο έξοδο μην το κάνεις.Βέβαια αν ο πωλητής που στο έδωσε δεν σε καλύπτει σε θέματα επισκευής τότε μάλλον θα πρέπει να προσέχεις από που αγοράζεις.Το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι λέει μια καθ' όλα σοφή ελληνική παροιμία.Όταν αγοράζουμε κάτι δεν κοιτάμε να το πάρουμε από τον φθηνότερο αλλά από τον πιο αξιόπιστο.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά στήριζα πολύ τα κινεζικά κινητα λέγοντας πώς δεν θα ξαναδώσω πολλά λεφτά για κινητό τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις

Αγόρασα από Κίνα το sci phone 19 +++ απίστευτο τηλέφωνο δεν το περίμενα τόσο καλό μετά …

Σήμερα το πρωί ωμός μου χτυπά ι οθόνη λίγο στο κρεβάτι και έκανε ένα ράγισμα κατάλαβα πώς ήταν άχρηστο πλέον έτσι και από περιέργεια το πετώ από ύψος 40 πόντους χωρίς δύναμη σε χαλί δεύτερη φορά και βλέπω ένα ράγισμα από την μια άκρη τις οθόνης στην άλλη

 

 

Samsung for ever

δοκιμασε να το ριξεις και απο τον 4ο οροφο να μας πεις που αλλου θα σπασει να δουμε αν ειναι καλα τα κινεζικα κινητα

Link to comment
Share on other sites

πως ρyθμιζω το wi fi ? επισης στο http://www.getjar πιο τηλεφωνο να επιλεξω με παςρομοια αναλυση μεγεθος οθονης ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

τι θες να ρυθμισεις δηλαδη?

κανεις αναζητηση και επιλεγεις το δικτυο ....

οσο για τις java δοκιμασε μερικες εφαρμογες να δεις πια κανει για το κινητο

Link to comment
Share on other sites

youtube όπως έχω ήδη αναφέρει παίζει κανονικά. Αρκεί να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις του video player να ανοίγει βίντεο με wi-fi. Βέβαια έχει το ίδιο πρόβλημα με το k599, αν το γυρίσεις σε οριζόντια προβολή κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

εδω και 3 ημερες εχω το Ν97κλωνο!! πραγματικα ειναι πολυ καλο ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!!!! εχω βεβαια 2-3 αποριουλες που ευελπιστω να βρουν λυση!

θετικα:

@πολυ καλη οθονη ευκρινεστατη με καλο touch!!

@στην αρχικη οθονη μπορεις να βαλεις (16+16 θεσεις) 32 συντομευσεις εφαρμογων για γρηγορη προσβαση!πολυ βολικο!!!

@κατασκευαστικα πολυ ομορφο κ γερό!!

@πολυ καλη διαρκεια μπαταριας

@μου εκανε εντυπωση οτι επανω στο φορτιστη του τηλεφωνου εχει θεση για φορτιση μπαταριας ξεχωριστα!!! ετσι εκτος τη _φορτιση του τηλεφωνου μπορεις να φορτιζεις κ τη δευτερη σου μπαταρια!

@με το κουμπακι κατω αριστερα πατημενο παρατεταμενα αναβει το μπροστινο φλας που μπορει να χρησιμοποιηθει σαν φακος

@πολυ γρηγορο ιντερνετ!!

@πηρα μια θηκη και ηρθε απο Hong Kong στην πορτα μου με συνολικα εξοδα 1.95 ευρω!!!!!!!!!! αυτη εδω http://cgi.ebay.com/Leather-Flip-Case-Cover-Pouch-Skin-for-Phone-Nokia-N97_W0QQitemZ280458064241QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item414c9a7171 καθετε κανονικα επανω καποιες τρυπουλες(κερεας, μικροφωνου κ φορτισης) δεν τεριαζουν απολυτα αλλα εγω τις διορθωσα σε 5 λεπτα.

αρνητικα:

@δεν εχει θεση για πενακι

@το bluetooth. πρεπει να εχεις το τηλ σε αποσταση το πολυ 1 μετρο απο το ακουστικο και με οπτικη επαφη για να μην κανει καθολου παρασιτα!!

@κ το τελευταιο κ ασημαντο μου ηρθε με 1 καμενο λεντακι στο πληκτρολογιο. Αυτα προς το παρων..

Edited by rskoulos
Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο μήνυμα σε τι γλώσσα θα είναι;Γράψε το ξανά στα ελληνικά μήπως και καταφέρει κάποιος να το διαβάσει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1.προβλημα με τηλεοραση!! πως μπορει να λυθει?η οθονη του ειναι πολυ μακροστενη κ κοβει υπερβολικα την εικονα της τηλεωρασης!! ειναι 4.2 εκατοστα πλατος κ κοβει απο πανω 1.2 εκατοστα κ απο κατω 0.7 εκατοστα (εικονας tV)! απο τα 6 εκατοστα εικονας δηλαδη δειχνει τα 4.2!!! εψαξα για καποια ρυθμιση να μικρινω το μηκος εικονας ετσι οστε να χωρεσει ολο το πλατος της εικονας αλλα τιποτα! Μπορουμε να μαθουμε πως μπορει να λυθει αυτο? απο software ισος??

2.Επαφες!! πιος τροπος υπαρχει να καταχωρισω τις επαφες μου?Εχω ενα htc diamond κ εχω τις επαφες μου στο outloock 2007 μεσω συγχρονισμου. πως μπορουν να μπουν στο Ν97? προσπαθησα αλλα δε βρισκω λυση. δοκιμασα να τις στειλω κ με bloutooth αλλα εκτος του οτι δεν μπορω να κανω επιλογη ολων και αποστολη στελνει μονο οσες ειναι στα αγγλικα γραμενες, τις ελληνικες τις βγαζει κινεζικα! ελπιζω να υπαρχει καποια λυση κ να μη χρειαστει να τις ξαναγραφω μια-μια αποτην αρχη! (το κλασικο να τις αντιγραψω στη sim απο το htc κ μετα να βαλω την καρτα στο Ν97 κ αντιγραφη απο sim στο τηλ δε μπορω να το κανω γιατι το htc εχει προβλημα κ δε μου διαβαζει την καρτα sim) αλλη λυση?

3. Ενα αλλο ερωτημα ειναι το πληκτρολογιο στον opera internet. Οταν πας να εισαγεις address το πληκτρολογιο δεν ανταποκρινετε βασει αυτων που γραφει επανω!! δουλεβει μονο η πρωτη γραμμη πληκτρων με γραματα αλλα ανταλλων κ ειναι σπασιμο!! (στο Q εχει a-b-c, στο W εχει d-e-f, στο E εχει g-h-i και παει λεγοντας!!!) μπορω να γραψω μονο εαν πατησω εισαγωγη συμβολου! πως διορθωνετε αυτο?

4. στις ριθμησεις δεν ξερω τι ειναι τα: Τυπος κοδικοποιησης, Prevent setup, remot control ??

οποιος γνωριζει κ μπορει να βοηθησει σε κατι απο αυτα τον ευχαριστω!

Edited by rskoulos
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τώρα που έκανες ένα βήμα να μας βοηθήσεις μήπως μπορείς να μας πεις ποιόν από όλους τους κλώνους του Ν97 έχεις;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ok αφού έχει περάσει από τα χέρια μου αυτό το κινητό μπορώ να κάνω κάποιες παρατηρήσεις.

1.Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα,αυτή είναι η οθόνη,αυτή την εικόνα θα βλέπεις.Η οθόνη είναι 3,2'' και αυτό το κομμάτι της οθόνης είναι που χρησιμοποιείται

2.Κάπου έχω δώσει σε άλλο θέμα ένα link με προγράμματα για sync

3.Ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα,όλα στο πληκτρολόγιο του κινητού αυτού δουλεύαν άψογα

4.Μην ασχολείσαι με αυτά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα,αυτή είναι η οθόνη,αυτή την εικόνα θα βλέπεις.Η οθόνη είναι 3,2'' και αυτό το κομμάτι της οθόνης είναι που χρησιμοποιείται

2.Κάπου έχω δώσει σε άλλο θέμα ένα link με προγράμματα για sync

3.Ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα,όλα στο πληκτρολόγιο του κινητού αυτού δουλεύαν άψογα

σευχαριστω.

1. το καταλαβαινω αυτο, αλλα λεω μηπως μπορεις να "πειραξεις" τις ριθμισεις της τηλεορασης με καποιο τροπο (απο software ισσος) ετσι ωστε να μικρινει η απεικώνιση της TV στην οθονη κ να αφηνει δηλαδη κενα δεξια αριστερα (κατα μηκος) κ να γεμιζει επανω και κατω (κατα πλατος).

2. α ωραια για να δουμε... μηπως θυμασαι που μπορω να το βρω?

3. δεν εννοω οτι εχει προβλημα η συσκευη. στα μηνυματα μου δουλευει κανονικα το πληκτρολογιο! στη συγκεκριμενη εφαρμογη οταν μπενω ( OPERA ) και παω να εισαγω διευθυνση το πληκτρολογιο λειτουργει με αυτον τον τροπο. λογικα καποια ριθμιση θα θελει...

Edited by rskoulos
Link to comment
Share on other sites

θα το κοιτάξω αύριο το πρωί και θα σου πω για τον opera.παντως δεν θυμάμαι να είχα κανει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση και δεν είχα κανένα πρόβλημα

δες εδώ για sync http://www.china-mobile-phone.com/service/download.htm

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει και εμενα αυτος ο κλωνος απο το http://www.e-mobilo.com, αλλα μπερδευτηκα λιγακι :)

 

Λες οτι η τηλεοραση χανει εικονα, να φανταστω στο landscape εννοεις ετσι;

Οπως σαυτο το βιντεο απο το e-mobilo: http://www.youtube.com/watch?v=_-fEKK1oOJQ.

Και βλεποντας αυτο το βιντεο μπορεις μηπως να μου πεις, το μενου του κλωνου ειναι ακριβως το ιδιο ή γενικοτερα το κινητο που εχεις στα χερια σου ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο στο βιντεο; Διοτι απο οτι εχω καταλαβει κυκλοφορουν και αλλες versions με διαφορετικο μενου(μηπως παιρνει themes; π.χ.

) και αλλες εφαρμογες. Α και κατι ακομη δοκιμασες να προσθεσεις καποια εφαρμογη(ebuddy π.χ.) να δεις αν λειτουργει;

 

Ευχαριστω πολυ και με γειες^^

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα πολυ ωραια! Πενακι η σχισμη για πενακι δεν εχει ομως; Στο βιντεο δε χρησιμοποιει..

αυτο το ανεφερα στο αρχικο μηνυμα και ειναι στα αρνητικα του.

παιδια αυτο με την τηλεοραση αν δε φτιαχνει ειναι τραγικο!!! μιλαμε οτι δεν εμφανιζει το 1/3 της εικονας (μιλαω για τη μικρη πλευρα της οθονης παντα)

 

Με ενδιαφερει και εμενα αυτος ο κλωνος απο το http://www.e-mobilo.com, αλλα μπερδευτηκα λιγακι :)

 

Λες οτι η τηλεοραση χανει εικονα, να φανταστω στο landscape εννοεις ετσι;

Οπως σαυτο το βιντεο απο το e-mobilo: http://www.youtube.com/watch?v=_-fEKK1oOJQ.

Και βλεποντας αυτο το βιντεο μπορεις μηπως να μου πεις, το μενου του κλωνου ειναι ακριβως το ιδιο ή γενικοτερα το κινητο που εχεις στα χερια σου ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο στο βιντεο; Διοτι απο οτι εχω καταλαβει κυκλοφορουν και αλλες versions με διαφορετικο μενου(μηπως παιρνει themes; π.χ.

) και αλλες εφαρμογες. Α και κατι ακομη δοκιμασες να προσθεσεις καποια εφαρμογη(ebuddy π.χ.) να δεις αν λειτουργει;

Ευχαριστω πολυ και με γειες^^

Ναι ειναι ακριβως το ιδιο μενου!!και γενικοτερα ακριβως το ιδιο κινητο! δεν εχεις δικιο για το μενου ειναι μια χαρα! τα τετραγονακια που δειχνει στην αρχικη οθονη ειναι 16 θεσεις για να προσθεσεις ή να αφαιρεσεις οποια συντομευση θες και αν συρεις την αρχικη οθονη δεξια ή αριστερα εμφανιζοντε αλλες 16 θεσεις!!αυτο δεν το δειχνει στο video και ειναι πολυ βολικο! ετσι σπανια χρειαζεται να μπεις στο μενου αφου τα εχεις σχεδον ολα μπροστα σου στην αρχικη οθονη!

δεν του εχω προσθεσει τιποτα ακομα για να ξερω να σου απαντησω τι παιρνει κ τι οχι. τα αλλα παιδια θα ξερουν.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by rskoulos
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...