Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες.....

 

Έκανα ανάρτηση στο άλλο θέμα με το star tech 5000 και δεν έχω λάβει καμία απάντηση μέχρι τώρα, πράγμα που δεν μου κάθεται καλά, αν κρίνω από τον αριθμό των posts σε αυτό το θέμα....

 

Οι ερωτήσεις μου λοιπόν συνοψίζονται στις εξής:

 

1. Ποιό είναι τελικά καλύτερο? Το k599 ή το star tech 5000?

 

2. Μήπως το star tech 5000 βγήκε αργότερα από τον Ιούνιο που βγήκε το k599 και αυτό ίσως να είναι και ένα στοιχείο που να το κάνει λίγο καλύτερο (ίσως σε επεξεργαστή, ίσως σε εσωτερική μνήμη, ίσως σε λοιπά χαρακτηριστικά)

 

3. Πως μπορώ να ξεχωρίσω αν σε κάποιο κατάστημα το μοντέλο k599 που διαθέτουν έχει 2 ηχεία και όχι ένα όπως το αρχικό μοντέλο?

 

4. Γιατί δεν μπορώ να βρω σε κανένα ξένο site το star tech 5000, παρά μόνο στα ελληνικά sites? Έψαξα για κινέζικα και αγγλικά sites και παραδόξως δεν βρήκα τίποτα...

 

5. Τελικά η διαφορά τιμής που διαπίστωσα μεταξύ του k599 και του star tech 5000 μπορεί να θεωρηθεί ένδειξη ανωτερότητας, με δεδομένο ότι όλοι οι κλώνοι είναι από το ίδιο κράτος κατασκευασμένοι?

 

6. Τι έχει παιχτεί με το κατάστημα easy buy world και δε δέχεται παραγγελίες?

 

Να σημειώσω ότι είμαι εδώ και ένα χρόνο ένας ευχαριστημένος κάτοχος I9-3g που το αγόρασα από το easybuyworld...

 

Όσο για το sar που λένε πολλοί σε αυτό το θέμα..... αν με βοηθήσετε να καταλήξω σε κάποιο και να το αγοράσω, θα το δοκιμάσω, μιας και έχω φίλο που έχει μετρητή!!

 

Θα χαρώ πολύ να έχω ανταπόκριση!!

 

Καλημέρα και πάλι...

 

Μιας και δεν είδα ανταπόκριση στα ερωτήματά μου, πήρα τηλέφωνο το easy buy world και μου είπαν ότι το star tech 5000 το έχουν φέρει από τα τέλη καλοκαιριού, οπότε αν κρίνω από όλα αυτά που έχω διαβάσει για το k599 το οποίο αν θυμάμαι καλά εμφανίστηκε τον Ιούνιο, τότε μάλλον δεν πρέπει να έχουν και μεγάλη διαφορά στην ποιότητα....

 

Πάντως ακόμα είμαι αναποφάσιστος και επειδή έχω και κάποιους συναδέλφους στη δουλειά που τους κίνησα το ενδιαφέρον και μου ανέθεσαν να το ψάξω, γι' αυτό και είμαι σχετικά ανυπόμονος για τις απαντήσεις...

 

Αν βέβαια δεν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να απαντήσει, τι να κάνουμε.... δεν πειράζει....

 

Αυτά προς το παρόν!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά...αγόρασα αυτό το κινητό..http://www.lebrand.gr/Kineta_Telephona_Me_WiFi_TV/Kineto_Telephono_Me_Teleorase_LBMTT99_WIFI_2_Kartes_SIM_2_Kameres_Elleniko_Menoukinito_Tv?cPath=21...δεν λέει μοντέλο...αλλά μοιάζει με το Κ599...είναι το ίδιο???
Link to comment
Share on other sites

παιδιά...αγόρασα αυτό το κινητό..http://www.lebrand.gr/Kineta_Telephona_Me_WiFi_TV/Kineto_Telephono_Me_Teleorase_LBMTT99_WIFI_2_Kartes_SIM_2_Kameres_Elleniko_Menoukinito_Tv?cPath=21...δεν λέει μοντέλο...αλλά μοιάζει με το Κ599...είναι το ίδιο???

ολοι οι κλωνοι ειναι ιδιοι,ειδικα σε σχημα.

τωρα τον συγκεκριμενο σαν κωδικο πρωτη φορα τον :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και απο μενα!ειμαι νεος στο forum και νεος κατοχος επισης του κ599 το θέμα ειναι οτι αντιμετωπιζω το εξής προβλημα με το wi-fi και θελω τα φώτα σας.προχθές που το παρέλαβα είπα να μπω στο νετ μεσω wi-fi. το έκανα λοιπον μεσω Ontelecom και κλειδωμενου δικτυου εβαλα το password μου και μπηκα κανονικα χωρις προβλημα. χθες που πηγα στο άλλο μου σπιτι και έχω επισης και εκει Ontelecom ξεκλειδωτο δικτυο και προσπαθησα να μπω μου ελεγε unable to connect. ενω με το λαπτοπ μπενω κανονικα ασυρματα οποτε δεν ειναι θεμα ρυθμησεων του router τι προβλημα μπορει να υπαρχει;ααα!!! το εκανα και επαναφορα στις εργαστασιακες ρυθμισεις και τιποτα..:mad:

τι προτεινεται;;;

Link to comment
Share on other sites

και εγω.μαζι με 2 κινητα εστειλαν και 5 κιλα λαδι για να ψηθει καλυτερα η καρκανα μου... Ρε ημαρτον λεμε!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουν ακουστει πολλα για τα κινεζικα, αλλα οντως ειναι σαν τα αλλα κινητα;εγω παντως που ρωτησα στο fastcarttech ενω σε οτι αλλο τους ρωτουσα απαντουσανε σωστα ,τωρα κανανε τους "κινεζους" και μου απαντησαν για τα εξοδα αποστολης.φιλε κωστα εχεις πει οτι εχουν την ιδια πλακετα αρα λογικα ειναι μεσα στα ορια.ελα ομως που το μέγιστο όριο SAR σύμφωνα με την Ευρωπαική ένωση είναι:

2.0 W/Kg σε 10g ανθρωπινου ιστου

ES 59005 (1998) ICNIRP Guidelines 1998 (ICNIRP 1998)

το θεμα ειναι τωρα ναι ειναι μεσα στα ορια, αλλα ποσο μεσα 1.99 ας πουμε;

γνωριζω οτι καμμια κρατικη υπηρεσια της κινας δεν υποχρεωνει της εταιριες να κανουν τετοιους ελενχους και να αναγραφουν το sar.λογικα απο την στιγμη που καποιες εταιριες

εδω στην ελλαδα τα εισαγουν δεν θα επρεπε να κανουν αυτη την μετρηση;η τελοςπαντων να μαθουμε επιτελους αυτο το ατιμο το sar.συγνωμη αν σας κουρασα ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη το όριο για την ευρώπη είναι 1,5 και για την Αμερική είναι 2,00.Η jaga που τα εισάγει επίσημα στην Ελλάδα έχει κάνει μετρήσεις στα κινητά της και υπάρχουν διαθέσιμες στο site της.Πάντως αν είναι να έχεις στο μυαλό σου το sar να σου προτείνω να μην πάρεις ποτέ κινέζικο...και καθόλου ακτινοβολία να μην έχει εσύ θα πιστεύεις ότι σε ψήνει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη το όριο για την ευρώπη είναι 1,5 και για την Αμερική είναι 2,00.Η jaga που τα εισάγει επίσημα στην Ελλάδα έχει κάνει μετρήσεις στα κινητά της και υπάρχουν διαθέσιμες στο site της.Πάντως αν είναι να έχεις στο μυαλό σου το sar να σου προτείνω να μην πάρεις ποτέ κινέζικο...και καθόλου ακτινοβολία να μην έχει εσύ θα πιστεύεις ότι σε ψήνει
Συμφωνω,ασε που ορισμενοι ρωτουν για sar αλλα μπλε δοντι δεν χρησιμοποιουν που ελαχιστοποιει την ακτινοβολια στο ελαχιστο δυνατο οσο και να εχει το κινητο,μιας και το εχεις τουλαχιστον μακρια απο το κεφαλι
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη το όριο για την ευρώπη είναι 1,5 και για την Αμερική είναι 2,00.Η jaga που τα εισάγει επίσημα στην Ελλάδα έχει κάνει μετρήσεις στα κινητά της και υπάρχουν διαθέσιμες στο site της.Πάντως αν είναι να έχεις στο μυαλό σου το sar να σου προτείνω να μην πάρεις ποτέ κινέζικο...και καθόλου ακτινοβολία να μην έχει εσύ θα πιστεύεις ότι σε ψήνει

φιλε trackera το οριο σωστα το ειπα 2 ειναι για την ευρωπη και 1.6 για αμερικη,κινεζικο εχω, ενα κλωνο του diamond το Α1000 καλο τηλεφωνακι μετα απο ολα αυτα ομως που εχω διαβασει με κανα να ανυσηχω λιγο. τωρα θελω να παρω ενα αλλο η το sunno a880 η τον κλωνο του hero με windows 6.5 γιαυτο ρωτησα αν γνωριζει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτα http://www.lightinthebox.com/wholesale-HiPhone_c1498?currency=EUR&gclid=CIKs9pWHxZ8CFQcTzAodsCkOgA τι διαφορα εχουν απο το κ599 και απο αυτο το σιτε πληρωνεις τελωνειο αν αγαρασεις?
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

@mixaliskam

έχεις δίκιο για τα όρια που υπάρχουν στην Ευρώπη και Αμερική.Πάντως θα επιμείνω να μην πάρεις άλλο κινέζικο, αν έχεις αυτά στο νου σου.

 

@nikos330

Δεν πιστεύω να θες απάντηση σε αυτό που ρωτάς;Παραθέτεις καμια 70ρια κινητά και ρωτάς τι διαφορές έχουν από το k599;

Τελωνείο μπορεί να πληρώσεις,μπορεί και όχι.Αν σε ενδιαφέρει να δεις πότε πληρώνεις και τι μπορείς να ανατρέξεις στο παρόν θέμα μια συζήτηση που είχαμε στην οποία είχα παραθέσει και τον πίνακα taric βάσει του οποίου κατηγοριοποιούνται όλα τα εμπορεύματα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε να μην παρεις!!

τετοια ειχαν στο τσερνομπιλ και ειδες τι εγινε.

πολυ ραδιενεργεια εκπεμπουν!!

Link to comment
Share on other sites

κατι γινεται με τις ρυθμισεις ασφαλειας του ρουτερ.

δες αν εχεις βαλει mac address filter

 

που βαζω τι ακριβως δηλαδη;;

Link to comment
Share on other sites

λεω μηπως το ρουτερ εχει περιορισμο να συνδεονται συγκεκριμενες mac address και γιαυτο δεν συνδεεσαι εσυ
Link to comment
Share on other sites

λεω μηπως το ρουτερ εχει περιορισμο να συνδεονται συγκεκριμενες mac address και γιαυτο δεν συνδεεσαι εσυ

 

μπηκα ξανα στο μενου του ρουτερ και ολες οι mac addresses ειναι 00-00-00-00-00 και disable. το παραξενο ειναι οτι το λαπτοπ συνδεεται κανονικα wirelless:blink::wacko:

Link to comment
Share on other sites

μπηκα ξανα στο μενου του ρουτερ και ολες οι mac addresses ειναι 00-00-00-00-00 και disable. το παραξενο ειναι οτι το λαπτοπ συνδεεται κανονικα wirelless:blink::wacko:

ρυθμισες το προφιλ του κινητου να συνδεεται μονο με wifi! εκει στα network profil.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...