Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάτα το κεντρικό κουμπί

 

Αν μπορείται να βοηθήσετε, κάνω όλη την διαδικασία και το τηλέφωνο δεν επανέρχεται για να κάνει κλήσεις.Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει το εξής μήνυμα not allow to dial

 

Έχω ένα Κ599 και ξαφνικά σταμάτησε να βλέπει τα ακουστικά . Μήπως προκειται για κανένα παρόμοιο bug σαν το παραπάνω γιατί δεν βλέπω κατι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βλέπει τα ακουστικά φοβάμαι ότι ούτε θα φορτίζει.

Είναι από τα προβλήματα που βγάζουν τα κινέζικα κινητά αυτό,χρειάζεται επιστροφή για να στο φτιάξουν,δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βλέπει τα ακουστικά φοβάμαι ότι ούτε θα φορτίζει.

Είναι από τα προβλήματα που βγάζουν τα κινέζικα κινητά αυτό,χρειάζεται επιστροφή για να στο φτιάξουν,δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ

 

Το παράξενο είναι ότι φορτίζει κανονικά , και τα ίδια ακουστικά δουλεύουν κανονικά σε άλλο Κ599.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο είναι ότι φορτίζει κανονικά , και τα ίδια ακουστικά δουλεύουν κανονικά σε άλλο Κ599.:wacko:

 

Ε κάνε τα τράμπα με τα ακουστικά από το άλλο κινητό

Όχι , θέλω να πώ ότι δεν φταίνε τα ακουστικά αφού τα ίδια λειτουργούν σε άλλο τηλέφωνο .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα καλα ολα χρυσα, αλλα δεν αναφερεται πουθενα το sar... Το ξερω οτι ειμαι ξενερωτος που ξανα-αναφερεται αυτο, αλλα ολα αυτα τα κινητα κλωνοι δεν παρεχουν καμια προστασια για την υγεια του χρηστη πουθενα. Σε μια ερωτηση μου σε ενα site που τα εμπορευεται, αρνηθηκαν να κανουν post στο φορουμ ακομα και την ερωτηση μου για το ποσο sar εχει το m002l... Τι να πω..........
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Οπως μου ειπε αυτος που μου πουλησε το δικο μου m002l το κινητο εχει 0,64 sar ακτινοβολια οπως εχει και το avatar μου το samsung e-1080 0,64 sar.Να σας πω οτι ποτε δεν ζεσταθηκε το κινητο σε κανενα μου τηλεφωνημα και εχω το κινητο 2 μηνες.Και εχω κανει και τηλεφωνηματα μεχρι και 50 λεπτα συνεχομενα.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Οπως μου ειπε αυτος που μου πουλησε το δικο μου m002l το κινητο εχει 0,64 sar ακτινοβολια οπως εχει και το avatar μου το samsung e-1080 0,64 sar.Να σας πω οτι ποτε δεν ζεσταθηκε το κινητο σε κανενα μου τηλεφωνημα και εχω το κινητο 2 μηνες.Και εχω κανει και τηλεφωνηματα μεχρι και 50 λεπτα συνεχομενα.

Υπαρχει καποιο Link το οποιο να πιστοποιει αυτα που λες φιλε μου; Αυτος που σου το πουλησε ηταν μαγαζι; Η καποιος ebay seller;;; Εχω διαβασει οτι και καλα εχει 1,06 sar σε standby mode, και οτι ενδεχεται να ειναι λιγο παραπανω οταν μιλας και το εχεις στο κεφαλι σου... Οπως καταλαβαινεις οι πληροφοριες ειναι μπερδεμενες, αφου εσυ αναφερεις οτι εχει 0.64....... :confused:

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο Link το οποιο να πιστοποιει αυτα που λες φιλε μου; Αυτος που σου το πουλησε ηταν μαγαζι; Η καποιος ebay seller;;; Εχω διαβασει οτι και καλα εχει 1,06 sar σε standby mode, και οτι ενδεχεται να ειναι λιγο παραπανω οταν μιλας και το εχεις στο κεφαλι σου... Οπως καταλαβαινεις οι πληροφοριες ειναι μπερδεμενες, αφου εσυ αναφερεις οτι εχει 0.64....... :confused:

 

Αυτος που μου πουλησε το κινητο ειναι ο κυριος polypleyros τον οποιο βρηκα στο ricardo.gr να πουλα κινεζικα κινητα.Ειναι ο μονος λεει που αγοραζει τα κινητα απευθειας απο το κινεζικο εργοστασιο της jinsen γι αυτο το λογο το αγορασα μονο 88 ευρω απο Ελληνα πωλητη τελικη τιμη χωρις εξοδα αποστολης η οποια αποστολη ειναι δωρεαν.Και πηρα και δωρο ενα card reader, μια καρτα micro sd 4 gb και ενα screen protector.Αυτος ειναι ενας απο τους πιο εντιμους πωλητες που υπαρχουν και το εχουν πει και αλλοι που αγοραζουν απο αυτον.Μου ειπε οτι περιπου τοση ακτινοβολια εχει το κινητο.Με ρωτησε μια φορα που μιλησαμε 50 λεπτα συνεχομενα αν ζεσταθηκε το κινητο και του ειπα οχι και μου λεει ε τοτε εχει χαμηλη ακτινοβολια.Οπως ειπα παραπανω το κινητο δεν εχει ζεσταθει σε κανενα μου τηλεφωνημα.Ενα σονυ ερικσον που ειχα με 0,99 sar ψηνοτανε στα τηλεφωνηματα.Και τελος το οριο ακτινοβολιας κινητων στην Κινα ειναι 1 watt οποτε αποκλειεται να εχει το κινητο ακτινοβολια 1,06 sar.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

α.τι σχεση εχει το εργοστασιο της jincen με το m002l? να ελεγες για το jc35 να το καταλαβω.

β.δεν γνωριζω αν εχει 0.64 αυτο που γνωριζω και εχει πεσει στα χερια μου τεστ sar απο παλιοτερο μοντελο με διπλη σιμ ειναι οτι εχουν κατω απο 1.0 σιγουρα,θεωρειτε λογικο οτι οσο ποιο καινουργια πλακετα τοσο ποιο μειωμενο sar θα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που μου πουλησε το κινητο ειναι ο κυριος polypleyros τον οποιο βρηκα στο ricardo.gr να πουλα κινεζικα κινητα.Ειναι ο μονος λεει που αγοραζει τα κινητα απευθειας απο το κινεζικο εργοστασιο της jinsen γι αυτο το λογο το αγορασα μονο 88 ευρω απο Ελληνα πωλητη τελικη τιμη χωρις εξοδα αποστολης η οποια αποστολη ειναι δωρεαν.Και πηρα και δωρο ενα card reader, μια καρτα micro sd 4 gb και ενα screen protector.Αυτος ειναι ενας απο τους πιο εντιμους πωλητες που υπαρχουν και το εχουν πει και αλλοι που αγοραζουν απο αυτον.Μου ειπε οτι περιπου τοση ακτινοβολια εχει το κινητο.Με ρωτησε μια φορα που μιλησαμε 50 λεπτα συνεχομενα αν ζεσταθηκε το κινητο και του ειπα οχι και μου λεει ε τοτε εχει χαμηλη ακτινοβολια.Οπως ειπα παραπανω το κινητο δεν εχει ζεσταθει σε κανενα μου τηλεφωνημα.Ενα σονυ ερικσον που ειχα με 0,99 sar ψηνοτανε στα τηλεφωνηματα.Και τελος το οριο ακτινοβολιας κινητων στην Κινα ειναι 1 watt οποτε αποκλειεται να εχει το κινητο ακτινοβολια 1,06 sar.

 

Βρηκα αυτο στο ricardo.gr

http://www.ricardo.gr/buy/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82/%CE%BB%CE%BF%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%BA%CE%B5%CF%82/%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%BF-i%CF%81h%CE%BFne-3gs-32gb-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B7-mono-119/v/an613644860/

 

σιγουρα δεν ειναι το m002l, βγαινει ομως ο τυπος και λεει sar 0.64... Ok... Που το γραφει αυτο; Στα manuals σιγουρα δεν θα γραφεται.... Δεν μπορει ετσι αυθαιρετα να λεει κατι, και το οτι δεν ζεσταινεται το κινητο οταν μιλας δεν σημαινει οτι εχει και χαμηλη ακτινοβολια... Στην Αμερικη το οριο για το sar ειναι 1.6 στην Ευρωπη 2.0, ομως στην Κινα δεν εχω βρει καποιο link που να λεει οτι ειναι 1.0 το μεγιστο. Δεν λεω οτι οι κινεζοι βγαζουν κινητα για να τιναζουν στον αερα τα κεφαλια των χρηστων, αλλα οπως και να το κανουμε κανενα κινεζικο τηλεφωνο δεν αναφερει πουθενα τιποτα για sar....

 

Y.Γ. Το μοντελο του link που εδωσα απο το ricardo πρεπει να ειναι το pinphone 3G το οποιο απο οτι βλεπω ειναι τρομακτικα ιδιο με το iphone... WOW!!!!!

Edited by loner
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

α.τι σχεση εχει το εργοστασιο της jincen με το m002l? να ελεγες για το jc35 να το καταλαβω.

β.δεν γνωριζω αν εχει 0.64 αυτο που γνωριζω και εχει πεσει στα χερια μου τεστ sar απο παλιοτερο μοντελο με διπλη σιμ ειναι οτι εχουν κατω απο 1.0 σιγουρα,θεωρειτε λογικο οτι οσο ποιο καινουργια πλακετα τοσο ποιο μειωμενο sar θα υπαρχει.

 

Yπαρχει καπου αυτο το test; Οσο για την πλακετα που λες δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο γιατι μονο τα καινουρια Sony Ericsson να παρεις που εχουν καινουριες πλακετες αλλα ΤΗΓΑΝΙΖΟΥΝ κυτταρα φτανει.....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις μετρήσεις αυτό που έχουμε πιο απτό είναι οι μετρήσεις που βρίσκουμε στο site της jaga που ουσιαστικά το μόνο που κάνει είναι να βάζει την φίρμα της σε κάποια κινέζικα γνωστά μοντέλα.

http://www.jaga.gr/?q=node/159

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις μετρήσεις αυτό που έχουμε πιο απτό είναι οι μετρήσεις που βρίσκουμε στο site της jaga που ουσιαστικά το μόνο που κάνει είναι να βάζει την φίρμα της σε κάποια κινέζικα γνωστά μοντέλα.

http://www.jaga.gr/?q=node/159

 

Oποτε θεωρητικα παντα, μιας και τα περισσοτερα κινεζικα χρησιμοποιουν ιδιες πλακετες, πρεπει να εχουν sar εντος των φυσιολογικων οριων; Αν ναι γιατι πολυ απλα δεν το αναφερουν;

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι από την στιγμή που δεν πωλούνται επίσημα μέσα σε κάποια χώρα,το να κάνουν μετρήσεις για sar ίσως είναι και ένα περιττό έξοδο γι αυτούς.Σε περιπτώσεις που μπαίνουν μέσα σε ένα επίσημο κανάλι πωλήσεων(π.χ. jaga μέσω της wind) γίνονται και οι απαραίτητες μετρήσεις.Με όλα αυτά δεν θέλω να πω ότι τα κινέζικα κινητά έχουν χαμηλό sar,απλά δεν το γνωρίζω και ελάχιστα με ενδιαφέρει καθώς αυτά που δίνονται σήμερα ως μέγιστα όρια μπορεί να μεταβληθούν πολύ προς τα πάνω ή προς τα κάτω τα επόμενα χρόνια.Το κινητό είναι μια συσκευή που πρέπει να χρησιμοποιείται με μέτρο,όπως όλες οι άλλες συσκευές με τις οποίες ερχόμαστε σε επαφή καθημερινά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL

πηρα το κινητο αυτο απο αυτη την διευθυνση και ειναι πολυ καλο αν και τ εχω μονο 14 μερεσ και με gps με ελληνικουσ χαρτες

 

http://www.ricardo.gr/accdb/viewitem.asp?AuctionNr=614341516&ComeFromMyPages=1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους! ειμαι κ εγω κατοχος ενος m002l μολις 1 βδομαδα το εχω... εχω 2 προβληματακια... 1ον εχω κοσμοτε περναω της ρυθμισεις του ιντερνετ που μου στελνουν αλλα δν εχω ιντερνετ κ 2ον σε wi-fi ενω βρισκω δυκτιο παλι δεν εχω ιντερνετ... μπορειτε να με βοηθεισετε? ευχαριστω....:)
Link to comment
Share on other sites

1) Δοκίμασε να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις από την σελίδα της jaga.

2) Μήπως βάζεις λάθος τον κωδικό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...