Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό είναι τώρα αυτό; Εμένα μετά από 2 - 3 μέρες κόλλησε το accelometer και η TV γύριζει σε οριζόντια μορφή μόνο με διπλό tap
Link to comment
Share on other sites

Αν στις ρυθμίσεις του κινητού σου υπάρχει το accelometer calibration τότε ακούμπησε το κινητό σου πάνω σε μια επίπεδη επιφάνεια και κάνε του ένα καλιμπράρισμα.Αν δεν το έχει τότε ίσως ξεκολλήσει με καμιά επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Πάντως και εγώ θα το προτιμούσα να γυρνάει σε landscape με διπλό tap παρά έτσι όπως είναι στα τελευταία μοντέλα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

τωρα που θα γινει ψηφιακη η τηλεοραση δεν θα βλεπουμε τηλεοραση απο τα κινεζικα κινητα?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

τωρα που θα γινει ψηφιακη η τηλεοραση δεν θα βλεπουμε τηλεοραση απο τα κινεζικα κινητα?

ασε να γινει πρωτα και βλεπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

νεωτερες πληροφοριες λενε για 2015 και οχι ως 2012 οπως ειχε αρχικα προβλεφθει, τωρα ιδωμεν... με αυτους ποτε δεν ξερεις τι σου ξημερωνει :):):)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, το τηλέφωνο που αναφέρεις πως πωλείται στο Ricardo είναι το M002L, το έχω δει, όντως έχει Sharp οθόνη, όπως φυσικά και όλα τα M002L. ....

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη έχει απόκριση σαν του iPhone? Είναι, δηλαδή, capacitive?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, το τηλέφωνο που αναφέρεις πως πωλείται στο Ricardo είναι το M002L, το έχω δει, όντως έχει Sharp οθόνη, όπως φυσικά και όλα τα M002L. ....

 

Οι διαστασεις του παντως δεν συμφωνουν με του moo2l, οπως και τα 16Μ χρωματα της οθονης. Ξερεις καποιον που αγορασε το συγκεκριμενο κινητο και ηταν το moo2l?

Link to comment
Share on other sites

πραγματικες διαστασεις Μ002l μετρημενες απο μενα ψηφιακα 115χ63χ13.5 - οθονη 3.5ιντσες

 

Καλησπέρα και από μένα, το τηλέφωνο που αναφέρεις πως πωλείται στο Ricardo είναι το M002L, το έχω δει, όντως έχει Sharp οθόνη, όπως φυσικά και όλα τα M002L. ....

 

αν επιτρεπεται πως ξερεις οτι εχει sharp οθονη το χεις ανοιξει?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

εδω ενα βιντεο με το νεο λογισμικο

και διαφορες στα σημεια οχι τιποτα ιδιατερο

http://www.e-mobilo.com/m002l.html

Link to comment
Share on other sites

Και στο M002L ισχύει ότι ακριβώς ισχύει και με το κ599.Όποια αλλαγή εμφανίζεται στο ένα μοντέλο,την βλέπουμε μέσα στην ίδια βδομάδα και στο άλλο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και απο μένα! Είμαι καινούρια εδω και σκεφτομαι κι εγώ να αγοράσω το Μ002L. Γενικά είδα τα σχόλια όλων σας για το κινητό. Μέχρι στιγμής είχα δύο ανησυχίες

1) εαν δεν λειτουργεί με κάρτα 3G ......κάτι για το οποίο μόλις με ενημερώσατε και

2)εάν λειτουργεί ταυτόχρονα και με τις 2 κάρτες sim.π.χ. μπορώ τη μία να παίρνω απο την 1η και στο καπάκι χωρίς ρυθμιση να παίρνω απο τη 2η?

το κινητό λέω να το παρω απο το ebay που είναι και αξιόπιστο. κανει γύρω στα 120 ευρώ με μεταφορικά και με microsd 8GB δώρο.

Και κάτι ακόμα! Τελικά υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα M002L ή είναι μόνο ένα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.

Με κάρτα 3G λειτουργεί το κινητό αλλά δεν θα έχεις τις 3G λειτουργίες παρά μόνο τις τηλεφωνικές.

Στα κινέζικα dual sim κινητά δουλεύουν συγχρόνως και οι δύο κάρτες.Απλά όταν μιλάς στην μια τότε η άλλη βγαίνει εκτός δικτύου.Δεν χρειάζεται να κάνεις καμιά εναλλαγή στις γραμμές,παίρνεις τηλ από όποια γραμμή θες.Σχετικά με το αν υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις του m002l,αυτό που ισχύει είναι ότι υπάρχουν με πολλές διαφορετικές εκδόσεις λογισμικού.Το τελευταίο που κυκλοφορεί τώρα είναι αυτό που έχει και στο βίντεο από πάνω ο droulis

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Δηλαδή μου το προτείνεις? Πως θα καταλάβω εάν το κινητό το οποίο θα παραγγείλω είναι το τελευταίο?

Edited by silver_sun
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι από τα καλύτερα κινέζικα κινητά,κατά την γνώμη μου μέσα στα 3-4 καλύτερα.Ο μόνος τρόπος να το πάρεις και να ξέρεις από πρίν είναι να ξέρει και ο πωλητής τις διάφορες εκδόσεις λειτουργικού,κάτι για το οποίο πολύ αμφιβάλλω.Πάντως καλή είναι η τιμή του για 8 gb κάρτα μέσα αν και δεν το προτείνω γιατί όσο μεγαλύτερη κάρτα τόσο πιο αργό γίνεται το κινητό(αν και γενικά η 8 gb είναι το όριο,χάνει ελάχιστα σε ταχύτητα)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή απο το να πάρω αυτό με τα 8G να προτιμήσω το ίδιο με 2G?σε τι δηλαδή αργεί?στο internet?θα μπορώ να έχω π.χ. καμία ταινία μέσα ή δεν παιζεί να μπορέσω να τη δω ποτέ?

α και κάτι ακόμα η κάμερα είναι 2 m.p. ή και αυτό έχει να κάνει με το ποιο μοντέλο θα μου πέσει?

Link to comment
Share on other sites

Αν η διαφορά τιμής το δικαιολογεί πάρε καλύτερα με 2 gb.Εκεί που αργεί είναι στην απόκριση του μενού,χάνει ένα μικρό κλικ.Για ταινίες θα πρέπει να τις μετατρέπεις σε mpeg4 σε ανάλυση αντίστοιχη της οθόνης και κάτω για να παίζουν,γενικά σαν video player δεν είναι και τα καλύτερα τα κινέζικα κινητά.Η κάμερα είναι πραγματικά 1,3 αν δεν κάνω λάθος,sorry δεν έχω συσκευή μπροστά μου για να το ελέγξω πάλι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Από το λινκ που έδωσες σύμφωνα με τις φωτογραφίες δείχνει να έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού.. αυτό φαίνεται από τα εικονίδια που είναι γυρισμένα σε οριζόντια προβολή.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θελω τα φωτα σας.εχω παρει ενα v999 ;ή a809 το ιδιο ειναι.το παρελαβα εδω και 1 εβδομαδα.δεν εχω παραπονο για τα λεφτα του καλο ειναι.ετσι και αλλιως το πηρα για την dual sim και tv.τωρα οσον αφορα το wifi ενω συνδεετε στο δικτυο οταν παταω το κουμπι για το ιντερνετ δεν μπορω να γραψω γραμματα γιατι βγαζει στην θεση τους κατι τετραγωνακια.ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και απο μένα! Είμαι καινούρια εδω και σκεφτομαι κι εγώ να αγοράσω το Μ002L. Γενικά είδα τα σχόλια όλων σας για το κινητό. Μέχρι στιγμής είχα δύο ανησυχίες

1) εαν δεν λειτουργεί με κάρτα 3G ......κάτι για το οποίο μόλις με ενημερώσατε και

2)εάν λειτουργεί ταυτόχρονα και με τις 2 κάρτες sim.π.χ. μπορώ τη μία να παίρνω απο την 1η και στο καπάκι χωρίς ρυθμιση να παίρνω απο τη 2η?

το κινητό λέω να το παρω απο το ebay που είναι και αξιόπιστο. κανει γύρω στα 120 ευρώ με μεταφορικά και με microsd 8GB δώρο.

Και κάτι ακόμα! Τελικά υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα M002L ή είναι μόνο ένα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

 

 

To κινητο ειναι μια χαρα.

Εχει ενα θεμα με την ενταση του ηχειου στην ανοιχτη ακροαση.

Δεν ειναι δυνατη.

Επισης ενα ψιλοθεμα με το μικροφωνο.

Πρεπει να μιλας ελαφρως δυνατα.

 

Το δικο μου τουλαχιστον

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...