Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει να πραγματα που θελω πολυ στο ipad και δεν το εχει... CAMERA!

 

Αμα αρχισουμε Χριστοφορε στο τι θελουμε και δεν εχουμε, δεν μας φτανουν 5 forum :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!

 

καλημερα σε όλους.

 

αυτο τι σας λεει: http://www.engadget.com/2010/05/31/asus-eee-pad-official-intel-culv-processors-windows-7-and-a-1/

 

Έχει ενδιαφέρον hardware αλλά αν δεν καμουφλάρουν τα Windows δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν με touch. Πώς θα δουλέψεις το Word με το χέρι και πώς θα δουλεύεις γενικά ένα λειτουργικό που είναι σχεδιασμένο για χρήση με mouse; Δε γίνεται. Έχω δουλέψει Windows σε touch οθόνη (HP) και είναι μπελάς... Όσο τέλεια και αν είναι η ευαισθησία της οθόνης, το λειτουργικό είναι φτιαγμένο για άλλη χρήση.

 

Πιο πολύ νόημα έχουν tablets με iPhone OS, Android ή ακόμα και WP7.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε κατεβάσει το Skype στο iPhone, μάλλον γνωρίζετε ότι επιτρέπει πλέον κλήσεις και μέσω 3G δωρεάν (εφόσον εννοείται έχετε data plan). Επειδή γράφω την σχετική ειδησούλα, ας ενημερώσει κάποιος αν δουλεύει σε Vodafone/Wind και οπουδήποτε αλλού. Αρκεί μια κλήση δοκιμαστική στο bot του προγράμματος για να διαπιστώσετε αν γίνεται. Σε Cosmote οι κλήσεις γίνονται άψογα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!

 

 

 

Έχει ενδιαφέρον hardware αλλά αν δεν καμουφλάρουν τα Windows δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν με touch. Πώς θα δουλέψεις το Word με το χέρι και πώς θα δουλεύεις γενικά ένα λειτουργικό που είναι σχεδιασμένο για χρήση με mouse; Δε γίνεται. Έχω δουλέψει Windows σε touch οθόνη (HP) και είναι μπελάς... Όσο τέλεια και αν είναι η ευαισθησία της οθόνης, το λειτουργικό είναι φτιαγμένο για άλλη χρήση.

 

Πιο πολύ νόημα έχουν tablets με iPhone OS, Android ή ακόμα και WP7.

 

απο οτι βλεπω εδω δεν προκειται για κανονικα windows 7!

 

http://www.engadget.com/2010/05/31/asus-eee-pad-ep101tc-and-ep121-hands-on/

Link to comment
Share on other sites

Και στη mobistar του Βελγίου μια χαρά δουλεύει. Η εταιρεία (skype) είχε ανακοινώσει ότι μέχρι τέλος Αυγούστου θα ήταν δωρεάν οι κλήσεις αυτές (δωρεάν = ξοδεύεις πάλι τα credits που έχεις αγοράσει αν θες να καλέσεις σε αριθμό κανονικό) αλλά έπεσε γιούχα και σήμερα ανακοίνωσαν ότι η δωρεάν περίοδος θα είναι μέχρι τέλος του έτους. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι θα υπάρχει μηνιαία χρέωση για χρήση κλήσεων μέσω 3G είτε πρόκειται για κλήση σε άλλο υπολογιστή (άρα δεν ξοδεύεις skype credits) είτε για κλήση σε αριθμό (άρα ξοδεύεις skype credtis).

 

Όπως και να έχει θεωρώ ηλίθιο να ζητάνε παραπάνω χρήματα για κλήσεις μέσω 3G μιας και αυτά τα χρήματα δεν τα ζητάνε οι πάροχοι ή η Apple. Είναι ξεκάθαρο χαράτσι της Skype. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μου ζητάνε να ξαναπληρώσω για κάτι που έχω ήδη πληρώσει (skype credits)...

 

απο οτι βλεπω εδω δεν προκειται για κανονικα windows 7!

 

http://www.engadget.com/2010/05/31/asus-eee-pad-ep101tc-and-ep121-hands-on/

 

Είναι λίγο καμουφλαρισμένα με κάποια widgets από πάνω όπως βλέπω. Παρόλα αυτά η απορία μένει. Αν θες να χρησιμοποιήσεις Word πώς θα το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!

 

 

 

Έχει ενδιαφέρον hardware αλλά αν δεν καμουφλάρουν τα Windows δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν με touch. Πώς θα δουλέψεις το Word με το χέρι και πώς θα δουλεύεις γενικά ένα λειτουργικό που είναι σχεδιασμένο για χρήση με mouse; Δε γίνεται. Έχω δουλέψει Windows σε touch οθόνη (HP) και είναι μπελάς... Όσο τέλεια και αν είναι η ευαισθησία της οθόνης, το λειτουργικό είναι φτιαγμένο για άλλη χρήση.

 

Πιο πολύ νόημα έχουν tablets με iPhone OS, Android ή ακόμα και WP7.

 

Συμφωνω απολυτα.

Εκτός αυτου ειναι και οι εφαρμογες που αν εξερεσουμε διαφορες prodactivity που κυκλοφορουν για να καλυπτουν τις ελειψεις του ipad, υπαρχουν ενα σωρο αλλες καταπληκτικες που εκτός οτι ειναι χρησιμες σε κανουν να απολαμβανεις την χρηση τους.

 

Το εχω φιλοσοφισει το θεμα και το παραλληλιζω με το HD2 - iPhone 3Gs.

Ναι μεν εχω φτασει με το Leo να κανω τα παντα, να εχω ολες τις βασικες εφαρμογες, αλλα μετα απ αυτο τι;

Οι ρομ εφτασαν σ ενα σημειο που απλα ειναι τελειες σε ταχυτητα, touching & scrolling και σταθεροτητα. Δεν υπαρχει λογος πλεον να φλασαρουμε. Εχω μια ρομ κανα μηνα τωρα και δεν το κουναω.

 

Δεν υπάρχει αυτος ο χειμαρος νεων εφαρμογων, οπως στο app store που σε κανει να μην βαριεσαι και να απολαμβανεις συνεχως νεες δυνατοτητες της συσκευης σου.

Απο τον Φλεβαρη που εγκατελειψα το iphone μεχρι τωρα που ξανα ασχοληθηκα με το app store, εχουν προστεθει εκατονταδες εφαρμογες. Επαθα πλάκα.

Στο δε ipad, καθε μερα προστιθενται παρα πολλες καινουργιες.

 

Να παρεις ενα tablet που τρεχει windows 7 σημαινει οτι αγοραζεις ενα netbook χωρις πληκτρολογιο.

Τι διαφορα θα εχει απο ενα καλο 10αρι netbook που τρεχει windows 7?

To Lenovo μου ειναι το ιδιο ελαφρυ με το ipad. Στην νεα του εκδοση τρεχει windows 7, εχει 2G ram ειναι ταχυτατο και μπορεις να κανεις ολα οσα κανεις μ ενα μεγαλυτερο λαπτοπ. Αρα ολο το κακο μονο για να μην εχουμε πληκτρολογιο;

 

Και κατι αλλο που κανενας δεν μπορει να ισχυρισθει το αντιθετο, αφου εχω δοκιμασει στην πραξη:

Μεχρι στιγμης οσο καλο και να ειναι το touching ειτε στο HD2 ειτε σε ολες τις android συσκευες, ναι μεν σ αφηνει να κανεις απροβληματιστα την δουλεια σου, αλλα δεν εχει αυτη την βελουδινη αισθηση που σε κανει να αισθανεσαι οτι το χερι σου γινεται ενα με την οθονη. Μονο η apple το εχει πετυχει αυτο.

 

Εγω κραταω το Leo γιατι για καποιον που θελει να κανει πολυ καλα τα βασικα και να εχει τις ευκολιες της αμεσοτητας και των διεργασιων χωρις να απαιτηται υπολογιστης, ειναι οτι καλυτερο. Εχει τον πιο πληρη dialer ο οποιος δεν συγκρινεται με κανενα αλλο.

Πατας σε μια επαφη και μπορεις να δεις ολα τα mail η sms που εχεις λαβει. Ολα βρισκονται στην διαθεση σου μ ενα κλικ. Καμια σχεση με τον φτωχο dialer του iphone εστω και με την προσθηκη του iSmartDialer συν την χρηση του spotlight.

Αρκει βεβαια να εισαι μεσα στην φιλοσοφια ωστε να μπορεις να παρεις ολα αυτα τα πραγματα.

 

To ιδιο θα συμβει και μ ενα windows tablet.

Ακομα και αν ειναι υποφερτος ο χειρισμος των office με touching, θα εχεις μονο αυτο.

Office, mail, browsing και τελειωσε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυ δικαιο Κώστα. θυμασαι πριν λιγο καιρο που σου ελεγα οτι απο εδω και περα ολοι θα εχουν να αντιμετωπισουν το τοιχος του APP ASTORE? :)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα.

Εκτός αυτου ειναι και οι εφαρμογες που αν εξερεσουμε διαφορες prodactivity που κυκλοφορουν για να καλυπτουν τις ελειψεις του ipad, υπαρχουν ενα σωρο αλλες καταπληκτικες που εκτός οτι ειναι χρησιμες σε κανουν να απολαμβανεις την χρηση τους.

 

Το εχω φιλοσοφισει το θεμα και το παραλληλιζω με το HD2 - iPhone 3Gs.

Ναι μεν εχω φτασει με το Leo να κανω τα παντα, να εχω ολες τις βασικες εφαρμογες, αλλα μετα απ αυτο τι;

Οι ρομ εφτασαν σ ενα σημειο που απλα ειναι τελειες σε ταχυτητα, touching & scrolling και σταθεροτητα. Δεν υπαρχει λογος πλεον να φλασαρουμε. Εχω μια ρομ κανα μηνα τωρα και δεν το κουναω.

 

Δεν υπάρχει αυτος ο χειμαρος νεων εφαρμογων, οπως στο app store που σε κανει να μην βαριεσαι και να απολαμβανεις συνεχως νεες δυνατοτητες της συσκευης σου.

Απο τον Φλεβαρη που εγκατελειψα το iphone μεχρι τωρα που ξανα ασχοληθηκα με το app store, εχουν προστεθει εκατονταδες εφαρμογες. Επαθα πλάκα.

Στο δε ipad, καθε μερα προστιθενται παρα πολλες καινουργιες.

 

Να παρεις ενα tablet που τρεχει windows 7 σημαινει οτι αγοραζεις ενα netbook χωρις πληκτρολογιο.

Τι διαφορα θα εχει απο ενα καλο 10αρι netbook που τρεχει windows 7?

To Lenovo μου ειναι το ιδιο ελαφρυ με το ipad. Στην νεα του εκδοση τρεχει windows 7, εχει 2G ram ειναι ταχυτατο και μπορεις να κανεις ολα οσα κανεις μ ενα μεγαλυτερο λαπτοπ. Αρα ολο το κακο μονο για να μην εχουμε πληκτρολογιο;

 

Και κατι αλλο που κανενας δεν μπορει να ισχυρισθει το αντιθετο, αφου εχω δοκιμασει στην πραξη:

Μεχρι στιγμης οσο καλο και να ειναι το touching ειτε στο HD2 ειτε σε ολες τις android συσκευες, ναι μεν σ αφηνει να κανεις απροβληματιστα την δουλεια σου, αλλα δεν εχει αυτη την βελουδινη αισθηση που σε κανει να αισθανεσαι οτι το χερι σου γινεται ενα με την οθονη. Μονο η apple το εχει πετυχει αυτο.

 

Εγω κραταω το Leo γιατι για καποιον που θελει να κανει πολυ καλα τα βασικα και να εχει τις ευκολιες της αμεσοτητας και των διεργασιων χωρις να απαιτηται υπολογιστης, ειναι οτι καλυτερο. Εχει τον πιο πληρη dialer ο οποιος δεν συγκρινεται με κανενα αλλο.

Πατας σε μια επαφη και μπορεις να δεις ολα τα mail η sms που εχεις λαβει. Ολα βρισκονται στην διαθεση σου μ ενα κλικ. Καμια σχεση με τον φτωχο dialer του iphone εστω και με την προσθηκη του iSmartDialer συν την χρηση του spotlight.

Αρκει βεβαια να εισαι μεσα στην φιλοσοφια ωστε να μπορεις να παρεις ολα αυτα τα πραγματα.

 

To ιδιο θα συμβει και μ ενα windows tablet.

Ακομα και αν ειναι υποφερτος ο χειρισμος των office με touching, θα εχεις μονο αυτο.

Office, mail, browsing και τελειωσε.

Κώστα, κάτι κάπως άσχετο, αλλά επειδή ξέρω ότι χρησιμοποιείς το dropbox, για το leo τι εφαρμογή έχεις? Ή το κάνεις κατευθείαν από τον browser?

Ρωτάω γιατί official εφαρμογή δεν υπάρχει, ενώ από τον browser έχω διάφορα προβλήματάκια , πχ φωτογραφίες δεν μπορώ να κατεβάσω και να τις αποθηκεύσω με τον opera mini που προσπάθησα.:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, κάτι κάπως άσχετο, αλλά επειδή ξέρω ότι χρησιμοποιείς το dropbox, για το leo τι εφαρμογή έχεις? Ή το κάνεις κατευθείαν από τον browser?

Ρωτάω γιατί official εφαρμογή δεν υπάρχει, ενώ από τον browser έχω διάφορα προβλήματάκια , πχ φωτογραφίες δεν μπορώ να κατεβάσω και να τις αποθηκεύσω με τον opera mini που προσπάθησα.:(

 

Ναι απο τον browser κανονικα.

Εχω φτιαξει εικονιδιο και κλικαροντας μπαινω κατευθειαν στον φακελο.

Κατεβαζω τα παντα κανονικα με τον οπερα 9.7

θα δοκιμασω και με τον mini και θα σου πω.

 

EDIT

Οντως υπάρχει αδυναμια απο το opera mini. Ξεκιναει να κατεβαζει την φωτο αλλα βγαζει μηνυμα λαθους,

http://img.skitch.com/20100531-kx27a6awygjkpx7pjr8qxeb23t.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

 

Αντιθετα με τον 9.7 ολα γινονται τελεια:

http://img.skitch.com/20100531-8ac94fcysw6d67a7xwspfu39yk.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Από το iPad πάντως μπορείς να ανεβάσεις και να κατεβάσεις στο dropbox με την εφαρμογή Readdledocs.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Από το iPad πάντως μπορείς να ανεβάσεις και να κατεβάσεις στο dropbox με την εφαρμογή Readdledocs.

Το εχω ηδη στο iTunes μου ετοιμο προς εγκατασταση :lol::);) χεχεχεχε

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη στο iTunes μου ετοιμο προς εγκατασταση :lol::);) χεχεχεχε

 

Είναι εκπληκτική εφαρμογή πραγματικά. Στο iPad είναι εργαλείο από τα λίγα. Ανεβοκατεβάζεις αρχεία στο dropbox, το iDisk, και αλλού. Επίσης από τον in-built browser κατεβάζεις κανονικότατα αρχεία στην εφαρμογή χωρίς να χρειάζεται να μετατρέψεις το link σε rhttp:// που χρειαζόταν στο παρελθόν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο τον browser κανονικα.

Εχω φτιαξει εικονιδιο και κλικαροντας μπαινω κατευθειαν στον φακελο.

Κατεβαζω τα παντα κανονικα με τον οπερα 9.7

θα δοκιμασω και με τον mini και θα σου πω.

 

EDIT

Οντως υπάρχει αδυναμια απο το opera mini. Ξεκιναει να κατεβαζει την φωτο αλλα βγαζει μηνυμα λαθους,

http://img.skitch.com/20100531-kx27a6awygjkpx7pjr8qxeb23t.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

 

Αντιθετα με τον 9.7 ολα γινονται τελεια:

http://img.skitch.com/20100531-8ac94fcysw6d67a7xwspfu39yk.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Ευχαριστώ Κώστα.

Και νόμιζα ότι είχα ξεφορτωθεί τον mobile...

Πρέπει να το εγκαταστήσω πάλι στο ipaq.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από το iPad πάντως μπορείς να ανεβάσεις και να κατεβάσεις στο dropbox με την εφαρμογή Readdledocs.

 

σπασμενο υπαρχει; :lol::p

Link to comment
Share on other sites

σπασμενο υπαρχει; :lol::p

 

Παιδιά, και στο android, υπάρχουν 3-4 εφαρμογές που ανεβοκατεβάζεις αρχεία.

Αλλά βασικά δεν έχει νόημα. Είτε το κάνεις μέσω της εφαρμογής, είτε κατευθείαν από τον browser δεν έχει διαφορά.

Το θέμα είναι να βγει εφαρμογή που να κάνει αυτόματο συγχρονισμό, όπως γίνεται και στον υπολογιστή. Αυτό μάλιστα. Όλα τα άλλα είναι…

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, το Dropbox έχει εφαρμογή και για iPhone και για iPad με αυτόματο συγχρονισμό αλλά δε μπορείς να αναβάσεις/κατεβάσεις αρχεία από αυτή. Γι' αυτό υπάρχει το Readdledocs. Έχεις πρόσβαση στο account σου στο Dropbox, συγχρονίζει αυτόματα, μπορείς να ανεβάσεις αρχεία σε αυτό και να συγχρονιστούν, να κατεβάσεις αρχεία από το dropbox και να αποθηκευτούν στη συσκευή ώστε να στείλεις με email ή να τα κάνεις edit με κάποιο πρόγραμμα και μετά να τα ξανα-ανεβάσεις και να συγχρονιστούν.

 

@christoforos258

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, το Dropbox έχει εφαρμογή και για iPhone και για iPad με αυτόματο συγχρονισμό αλλά δε μπορείς να αναβάσεις/κατεβάσεις αρχεία από αυτή. Γι' αυτό υπάρχει το Readdledocs. Έχεις πρόσβαση στο account σου στο Dropbox, συγχρονίζει αυτόματα, μπορείς να ανεβάσεις αρχεία σε αυτό και να συγχρονιστούν, να κατεβάσεις αρχεία από το dropbox και να αποθηκευτούν στη συσκευή ώστε να στείλεις με email ή να τα κάνεις edit με κάποιο πρόγραμμα και μετά να τα ξανα-ανεβάσεις και να συγχρονιστούν.

Ε, αυτό μάλιστα.

Όλα τα άλλα είναι μεσοβέζικες λύσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκπληκτική εφαρμογή πραγματικά. Στο iPad είναι εργαλείο από τα λίγα. Ανεβοκατεβάζεις αρχεία στο dropbox, το iDisk, και αλλού. Επίσης από τον in-built browser κατεβάζεις κανονικότατα αρχεία στην εφαρμογή χωρίς να χρειάζεται να μετατρέψεις το link σε rhttp:// που χρειαζόταν στο παρελθόν!

 

Δε κάνει όμως edit word & excel files!:(

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Δε κάνει όμως edit word & excel files!:(

 

Γιαυτό υπάρχει office Hd στο iPad για γρήγορες αλλάγές..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

H μαγεία του Readdledocs είναι ότι εκτός από αυτό, κάνει το ίδιο και για άλλα cloud based services (iDisk, box.net, Google Docs, κλπ), έχει δικό του browser για να κατεβάζεις αρχεία πράγμα που με το σαφάρι ακόμα δε γίνεται και μπορείς αν θες (αν και πλέον στο iPad δεν είναι αναγκαίο) να κατεβάζεις τα attachments από τα emails σου μέσα από την εφαρμογή. Αν πάλι δε θες, ανοίγεις το Mail.app πατάς το attachment και το σώζεις μέσα στο Readdledocs.

 

Απλά να ξεκαθαρίσω κάτι γιατί στο προηγούμενο μήνυμά μου δεν είναι ακριβώς σωστό. Μπορείς με το Readdledocs να κατεβάσεις ένα doc αρχείο από το dropbox σου στη συσκευή αλλά δε μπορείς άμεσα να το κάνεις edit μέσα από το Readdledocs. Πρέπει να του πεις να το ανοίξει με το Pages αλλά μετά από το Pages πρέπει να το στείλεις με email στον εαυτό σου για να μπορέσεις να το ανοίξεις και να το ανεβάσεις στο dropbox ή να το κάνεις μέσω υπολογιστή. Ενώ δηλαδή και από την εφαρμογή του Dropbox και από του Readdledocs μπορείς να στείλεις αρχείο στο Pages και να το επεξεργαστείς πρέπει μετά από το Pages για να ανέβει στο dropbox πάλι να κάνεις μια παράκαμψη.

 

Δε κάνει όμως edit word & excel files!:(

 

Κωστή, το Readdledocs στο iPad έχει παραπάνω λειτουργίες. Διάβασε αυτό που γράφω εγώ αλλά και ο Σπύρος ως εναλλακτική.

 

Γιαυτό υπάρχει office Hd στο iPad για γρήγορες αλλάγές..:)

 

Ακριβώς. Αν δες θες να το κάνεις όπως περιγράφω, απλά περνάς το Office HD το οποίο όμως δε συγκρίνεται με το Pages, αλλά μέσα από αυτό έχεις άμεση πρόσβαση στο dropbox για άμεσο edit.

Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.

Σε JB iPad δεν υπαρχει τροπος να αποθηκευσεις ενα αρχειο που εχεις κατεβασει απο το dropbox η απο αλλη εφαρμογη, η απο mail attachment?

 

Δεν γινεται να επεξεργαστεις στο Numbers ενα αρχειο και να το αποθηκευσεις καπου? Μιλαμε παντα για JB συσκευη.

 

Το να στελνεις στον εαυτο σου αρχεια με mail δεν ειναι λυση ειδικα αν εισαι με 3G connection να χρεωνεσαι πχ 4ΜΒ να το στειλεις και αλλα 4 να το ξαναπαρεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα με ο iFile όλα γινονται λογικά. Όταν πάω σπίτι θα σου πω ακριβώς.

 

Το μόνο θέμα πάντως για τα μη jb ipads είναι ότι το Pages δεν σύνεργαζεται με άλλες εφαρμογές από την πλευρά του ώστε να στείλει αυτό σε άλλες ενώ οι άλλες στέλνουν σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το iWork.com το οποιο ομως θα πρεπει αμεσα να ολοκληρωθει και να εγκαταλειψει το beta σταδιο. Αν δεν εχουμε ανακοινωση για κατι στην παρουσιαση του Ιουνη, προσωπικα, I will be disappointed..
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα το αλλαζα με καποιο android , να πω την αληθεια ειχα για ενα διαστημα το 3g μετα το σουταρα για χ ψ λογους αλλα τωρα γλυκοκοιταω το 4g και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να πουλησω το desire μου και να το παρω :D

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...