Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..................@ktsak Περιμένουμε με αγωνία….. ;)

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

εχεις κανενα link η τα εχεις βρει μονος σου?Μπορείς να συνδέσεις Bluetooth keyboard & mouse και να σερφαρεις στο Ίντερνετ.ειδικα αυτο με ενδιαφερει πολυ.εχω αυτην http://www.samsung.com/gr/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE40B7000WWXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&pid=gr_ledtvsubtype_keyvisual1_ledtv_20100412

 

καλησπερα

 

Ξεκινας απο εδω κι αναζητας ο,τι σε ενδιαφερει.

 

Βασικα δωσε βαση στο forum

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

Ξεκινας απο εδω κι αναζητας ο,τι σε ενδιαφερει.

 

Βασικα δωσε βαση στο forum

 

ευχαριστω οδυσσεα.παντως πολυ το εχουμε offtopic κιασει το φορουμ:lol::lol::lol:θα φαμε ξυλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Fan του iphone κι εγώ,χωρίς να έχω όμως 1 καθώς βρίσκω απαγορευτική την τιμή του (αχ φοιτητική νεολαία....:p).

Βρήκα μια άκρη μέσω ενός γνωστού μου για iphone 3GS με λίγα σχετικά χρήματα καθώς ισχυρίζεται πώς τα παίρνει χονδρική μέσα από την αντιπροσωπεία στο κουτί τους.

Δεν ξέρω αν δίνει απόδειξη ή όχι,αλλά αν δεν δίνει η apple σε καλύπτει από εγγύηση χωρίς κάποιο πιστοποιητικό αγοράς?

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα σε καλύψει καμία apple. Και το iphone στην Ελλάδα πηγαίνει για service σε εταιρεία μέσω της vodafone και της cosmote.

 

Επίσης πρόσεχε πολύ να μην είναι κλειδωμένη σε πάροχο η συσκευή σου (μην έρχεται από καμία Αμερική δηλαδή) για να μην τρέχεις με τα unlocks. Εγώ αυτές τις "άκρες" τς φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση....:)

Δηλαδή με τα μαγαζάκια του κέντρου τί γίνεται όπου δεν μπλέκει καμιά voda ή cosmote?

Αυτός ισχυρίζεται πώς τα παίρνει μέσα από την αντιπροσωπεία της apple...

Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Η τιμή πάντως είναι ιδιαίτερα ελκυστική για iphone...

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα το iPhone έρχεται απευθείας από τους παρόχους. Δεν υπάρχει Apple στην Ελλάδα. Ο αντιπρόσωπος της Apple στην Ελλάδα φέρνει μόνο υπολογιστές Mac και όχι το iPhone. Αυτό που φαντάζομαι είναι ότι ο τύπος από κάπου αλλού αγοράζει, γι' αυτό είναι και ελκυστική η τιμή του όπως λες. Πρόσεχε πάρα πολύ! Αν ήταν έτσι όλοι από εκεί θα αγοράζαμε ;)
Link to comment
Share on other sites

Μμμ...

Άρα κάπου "βρωμάει" όλη η υπόθεση....

Θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερες πληροφορίες και φυσικά αν πάρω τέτοιο ρίσκο θα είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός....;)

Link to comment
Share on other sites

 

καλησπερα

 

Ξεκινας απο εδω κι αναζητας ο,τι σε ενδιαφερει.

 

Βασικα δωσε βαση στο forum

 

Ακριβώς!Εκεί θα δεις αρκετά!

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Εκεί θα δεις αρκετά!

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

μπηκα κοιταω κωστη αλλα αν βρεις χρονο στειλε με πμ πως θα ανοιγω σελιδες στην τηλεοραση με Bluetooth keyboard & mouse οπως γραφεις πιο πανω.αν ειναι σχετικα ευκολο.αν ειναι ολοκληρη διαδικασια ασε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους......να ρωτήσω κάτι, έχω το 3gs με 3.1.2. αλλά έκανα μία βλακεία με το cydia και χρειάστηκε να ξανακατεβάσω το cydia. Όπως καταλαβαίνεται όλα τα πακέτα χάθηκαν (δεν είχα μπακ απ) και σκέφτομαι το εξής, να κάνω πρώτα restore, μετά να βάλω την 3.1.3. με set up as new και αφού γίνει αυτό με το spirit να το κάνω jb και να ξαναβάλω ότι έχω τώρα στο μήλο από το cydia....γίνεται αυτό???

 

καμία απάντηση εδώ ρε παιδιά???:(:(:(

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν έχω καταλάβει πού κολλάς.. Μια χαρά νομίζω τα λες. Εκεί στο τέλος δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το "να ξαναβάλω ότι έχω τώρα στο μήλο από το cydia"..

 

Αν κάνεις restore και set up as new θα σβηστούν τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να πω την αλήθεια το έχω χάσει λίγο...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Νίκο και Σπύρο είναι απλό αυτό που ζητάω και γι' αυτό μάλλον δεν καταλαβαίνετε....λοιπόν κάνω restore και μετά set up as new. βάζω και την 3.1.3. και μετά με το spirit το κάνω jb. Αφού γίνει jb θα εγκατασταθεί το cydia. οκ?? αυτή είναι η απορία μου, αν τα κάνω όλα αυτά έτσι όπως τα γράφω, με αυτή τη σειρά.

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Νίκο και Σπύρο είναι απλό αυτό που ζητάω και γι' αυτό μάλλον δεν καταλαβαίνετε....λοιπόν κάνω restore και μετά set up as new. βάζω και την 3.1.3. και μετά με το spirit το κάνω jb. Αφού γίνει jb θα εγκατασταθεί το cydia. οκ?? αυτή είναι η απορία μου, αν τα κάνω όλα αυτά έτσι όπως τα γράφω, με αυτή τη σειρά.

 

Βαγγέλη όπως τα γράφεις ακριβώς είναι. με το που κάνεις set up as new έχεις την 3.1.3. κ μετά βουρ στο πνέυμα!!!!!!:lol::lol:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη όπως τα γράφεις ακριβώς είναι. με το που κάνεις set up as new έχεις την 3.1.3. κ μετά βουρ στο πνέυμα!!!!!!:lol::lol:

 

Μιχάλη βουρ στο πνεύμα ε????:lol::lol:

αυτό που δεν ξέρω είνα επίσης τι γίνεται για τις αγορασμένες εφαρμογές από το app store...αν κάνουμε set up as new θα πρέπει να τις ξανά αγοράσω???

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Restore στην 3.1.3, μετά set up as new, και μετά με το spirit κάνεις jb. Αφού γίνει jb θα εγκατασταθεί το cydia.!!!!

 

Ναι Βαγγέλη!!!!:up: Αυτή είναι η σειρά, απλά δεν καταλάβαμε ότι ζήταγες την σειρά!!!:p

 

 

Μιχάλη βουρ στο πνεύμα ε????:lol::lol:

αυτό που δεν ξέρω είνα επίσης τι γίνεται για τις αγορασμένες εφαρμογές από το app store...αν κάνουμε set up as new θα πρέπει να τις ξανά αγοράσω???

 

Όχι. Αλλά δεν τις έχεις μέσα στο iTunes??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Restore στην 3.1.3, μετά set up as new, και μετά με το spirit κάνεις jb. Αφού γίνει jb θα εγκατασταθεί το cydia.!!!!

 

Ναι Βαγγέλη!!!!:up: Αυτή είναι η σειρά, απλά δεν καταλάβαμε ότι ζήταγες την σειρά!!!:p

 

 

 

 

Όχι. Αλλά δεν τις έχεις μέσα στο iTunes??

 

ευχαριστώ Σπύρο, τώρα κατάλαβα....

κάτι άσχετο....είδατε τι αριθμό σελίδας είμαστε???:lol::lol::lol::lol::lol:

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη βουρ στο πνεύμα ε????:lol::lol:

αυτό που δεν ξέρω είνα επίσης τι γίνεται για τις αγορασμένες εφαρμογές από το app store...αν κάνουμε set up as new θα πρέπει να τις ξανά αγοράσω???

 

όχι φίλε . ούτε κ του cydia. άλλα κατέβασε τις στο itunes να υπάρχουν έτσι κ αλλίως χρειάζονται....

κ απο δώ κ πέρα back up k to cydia!!!!;);)

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Σπύρο, τώρα κατάλαβα....

κάτι άσχετο....είδατε τι αριθμό σελίδας είμαστε???:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Nα σαι καλά..:D

 

250 σελίδα.

 

9986 Post.

 

Τουλάχιστον έτσι βλέπω εγώ...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλά..:D

 

250 σελίδα.

 

9986 Post.

 

Τουλάχιστον έτσι βλέπω εγώ...

 

xaxa πως φαίνεται σπύρο ότι είσαι στο imac σου..... 666 είναι η σελίδα σε ταπείνα windows (ελπίζω να μην βλέπει ο Δημήτρης....:lol:)

 

εσύ προφανώς διαβάζεις μεγαλύτερο αριθμό άρθρων σε κάθε σελίδα!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

xaxa πως φαίνεται σπύρο ότι είσαι στο imac σου..... 666 είναι η σελίδα σε ταπείνα windows (ελπίζω να μην βλέπει ο Δημήτρης....:lol:)

 

Έκτος το ότι δεν έχω iMac, είμαι με το Laptop αυτή την στιγμή....:happy:

 

εσύ προφανώς διαβάζεις μεγαλύτερο αριθμό άρθρων σε κάθε σελίδα!!!

 

Ναι έτσι είναι...

 

το AppsSync για 3.12 κάνει η πρέπει να περιμένουμε για την 3.1.3;

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

xaxa πως φαίνεται σπύρο ότι είσαι στο imac σου..... 666 είναι η σελίδα σε ταπείνα windows (ελπίζω να μην βλέπει ο Δημήτρης....:lol:)

εσύ προφανώς διαβάζεις μεγαλύτερο αριθμό άρθρων σε κάθε σελίδα!!!

 

Οχι Μιχαλη, και γω τα ιδια με τα δικα σου βλεπω. Απλως ο Σπυρος εχει ρυθμισει να βλεπει περισσοτερα posts ανα σελιδα. Δεν εχει σχεση με το λειτουργικο συστημα :happy:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι Μιχαλη, και γω τα ιδια με τα δικα σου βλεπω. Απλως ο Σπυρος εχει ρυθμισει να βλεπει περισσοτερα posts ανα σελιδα. Δεν εχει σχεση με το λειτουργικο συστημα :happy:

 

Δίκιο έχεις Κώστα. απλά το είπα σε μια έξαρση λαικισμού για να πειράξω το Ζαχαράκη!!!:lol::lol::lol:

 

Καλά κ συ με τέτοια οθόνη μόνο 15 μηνύματα βλέπεις???:wacko::wacko:

 

Σπύρο για μένα είναι σα να έχεις!!!:lol:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...