Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ά ρε Νίκο... Ά ρε Νίκο.... :lol: :clap:

 

Αυτό ακριβώς έψαχνα!!!

 

Τέλεια τώρα...

 

Τι ωραία...

 

Ανακαλύπτω τον κόσμο γύρω μου...! :)

 

Αλέξανδρε, Νίκο

 

μας κάνετε να τρέχουν τα σάλια μας !!!! :blink:

 

Έλεοοοοοος !!!!! :blink:

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε, Νίκο

 

μας κάνετε να τρέχουν τα σάλια μας !!!! :blink:

 

Έλεοοοοοος !!!!! :blink:

 

Υπομονή Κωστή...

 

Τελικά τι έγινε με το laptop-άκι? Κανόνισες τίποτις?:rolleyes::D:p

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή Κωστή...

 

Τελικά τι έγινε με το laptop-άκι? Κανόνισες τίποτις?:rolleyes::D:p

 

Κανόνισα αγορά από Αμέρικα.

 

Μόλις βρεθεί κάποιος να έρχεται θα το φέρει

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Κανόνισα αγορά από Αμέρικα.

 

Μόλις βρεθεί κάποιος να έρχεται θα το φέρει

 

Με το καλό λοιπόν! :)

 

Το είπαν και τα παιδιά εδώ ότι με bootcamp δεν θα έχεις πρόβλημα με το Autocad, οπότε μια χαρούλα είσαι Κώστα! :) :)

 

 

Αυτό το gruml... Τι ωραίο προγραμματάκι..

 

Και το Newsstand μπήκε στην λίστα των προγραμμάτων που θα αγοραστούν εντός των εορτών των Χριστουγέννων..! Είναι πολύ καλό, πραγματικά.:ninja:

 

ΥΓ. Ξέρουμε κάποιο αντίστοιχο για WM ή τουλάχιστον ένα καλό RSS reader?? Γιατί ψάχνει ένας φίλος μου...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστως θα αλλαζα το 3GS μου με το νεο .....

 

 

iphone:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε παλληκαρια καποιος να μου πει την εφαρμογη για ποιο καλο wi fi στο μηλο.το εψαχνε ο δημητρης αλλα μαλλον δεν το βρηκε.εβαλε κεραιες εδω ο δημος οποτε μου ειναι χρησιμο
Link to comment
Share on other sites

ρε παλληκαρια καποιος να μου πει την εφαρμογη για ποιο καλο wi fi στο μηλο.το εψαχνε ο δημητρης αλλα μαλλον δεν το βρηκε.εβαλε κεραιες εδω ο δημος οποτε μου ειναι χρησιμο

 

και εγω περιμενω απαντηση Τολη ακομη...

εψαξα,αλλα αν δεν ξερεις την ακριβη ονομασια ειναι σαν να ψαχνεις ψυλους στα αχυρα...:happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω απαντηση Τολη ακομη...

εψαξα,αλλα αν δεν ξερεις την ακριβη ονομασια ειναι σαν να ψαχνεις ψυλους στα αχυρα...:happy:

οκ μητσο ευχαριστω.ειδα οτι βρηκες ακρη με το acer.

Link to comment
Share on other sites

ρε παλληκαρια καποιος να μου πει την εφαρμογη για ποιο καλο wi fi στο μηλο.το εψαχνε ο δημητρης αλλα μαλλον δεν το βρηκε.εβαλε κεραιες εδω ο δημος οποτε μου ειναι χρησιμο

 

και εγω περιμενω απαντηση Τολη ακομη...

εψαξα,αλλα αν δεν ξερεις την ακριβη ονομασια ειναι σαν να ψαχνεις ψυλους στα αχυρα...:happy:

 

Θέλω να πιστεύω ότι δε λέτε το WiFiFoFum έτσι; Αυτό απλά scan-άρει τα δίκτυα και δίνει παραπάνω πληροφορίες. Δε βγάζει περισσότερα δίκτυα.

 

Για να δείτε περισσότερα δίκτυα με εφαρμογή μου ακούγεται λίγο περίεργο. Θυμάμαι ότι στο HD είχα ένα cab που υποτίθεται καλυτέρευε το WiFi αλλά αυτό που έκανε στην πραγματικότητα ήταν να scan-άρει παραπάνω κανάλια αν θυμάμαι καλά. Τέτοιο πράγμα για το iphone δεν έχω δει. Και θα μου έκανε και εντύπωση να το έβλεπα στο AppStore.

Link to comment
Share on other sites

οκ μητσο ευχαριστω.ειδα οτι βρηκες ακρη με το acer.

 

 

Ακρη βρηκα αλλα η αγγελια ισχυει ...

Ειναι περιτο να το κρατησω τελικα... Δεν υπαρχει κατι που να μου δινει παραπανω απο οτι το μηλο...

 

Εκτος φυσικα του πολυ δυνατου gps που εχει το acer!!

 

Σε ολα τα υπολοιπα κανω την δουλεια μου μια χαρα με το μηλο ετσι δεν υπαρχει σοβαρος λογος...

 

Παντως αυτο με το wifi πρεπει να ειναι αορατο οσες φορες και αν το αναφεραμε:confused:

 

δεν το βλεπει κανεις αλλος εκτος εμας που το γραφουμε:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ακρη βρηκα αλλα η αγγελια ισχυει ...

Ειναι περιτο να το κρατησω τελικα... Δεν υπαρχει κατι που να μου δινει παραπανω απο οτι το μηλο...

 

Εκτος φυσικα του πολυ δυνατου gps που εχει το acer!!

 

Σε ολα τα υπολοιπα κανω την δουλεια μου μια χαρα με το μηλο ετσι δεν υπαρχει σοβαρος λογος...

 

Παντως αυτο με το wifi πρεπει να ειναι αορατο οσες φορες και αν το αναφεραμε:confused:

 

δεν το βλεπει κανεις αλλος εκτος εμας που το γραφουμε:lol::lol:

που θα παει καποιος θα το ξεφωλιασει.οσο για το acer το σκεφτομαι λογω του ραδιο χωρις ακουστικα,πραγμα βολικο για εμενα(ηδη εχω το 5030 για αυτον τον λογο)αλλα ψηνομαι και για καποια αλλα.xperia2, toutc2.........κτλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. ένα ποστ παραπάνω.. Μην κοιτάτε μόνο κάτω :p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. ένα ποστ παραπάνω.. Μην κοιτάτε μόνο κάτω :p :lol:

 

χα χα εχεις δικιο.το ειδα...απλα ελπιζω να εχεις αδικο και να υπαρχει τετοια εφαρμογη.θα ορκιζομουν οτι καποιος μαλλον εδω μεσα εχει κανει αναφορα για αυτην

Link to comment
Share on other sites

που θα παει καποιος θα το ξεφωλιασει.οσο για το acer το σκεφτομαι λογω του ραδιο χωρις ακουστικα,πραγμα βολικο για εμενα(ηδη εχω το 5030 για αυτον τον λογο)αλλα ψηνομαι και για καποια αλλα.xperia2, toutc2.........κτλ

 

αν ψηνεσαι θα σου κανω καλη τιμη:p

 

Παιδιά.. ένα ποστ παραπάνω.. Μην κοιτάτε μόνο κάτω :p :lol:

 

απαντησες μαζι με μενα Νικο και το ειδα οταν ποσταρα...

Αρα δεν κανουμε προκοπη...

Με το acer βλεπω οτι δικτυο υπαρχει στην περιοχη ενω με το μηλο μονο οτι ειναι διπλα στο τηλ:p

 

αυτο που ειχαμε στα wm ειναι το psidoc wifi και ανοιγε κ το καναλι 11 που δεν το «διαβαζε » κανενα ppc

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι δε λέτε το WiFiFoFum έτσι; Αυτό απλά scan-άρει τα δίκτυα και δίνει παραπάνω πληροφορίες. Δε βγάζει περισσότερα δίκτυα.

 

Βγάζει Νίκο, και πολύ περισσότερα εάν φυσικά υπάρχουν στα πέριξ. Το soft WiFi receiver του iPhone, χωρίς να είναι χαμηλότερο σε λήψη όπως νομίζουν μερικοί, έχει carrier squelched threshold και κόβει όλα τα σήματα χαμηλότερα από μια στάθμη. Ειδικά μάλιστα όταν το υπάρχουν ισχυρά τοπικά σήματα, παρεμβαίνει και το autogain control του WiFi με αποτέλεσμα ακόμα μεγαλύτερο threshold άρα ακόμα λιγότερα εντοπισμένα δίκτυα. Το WiFiFiFum και τα άλλα WiFI detectors που κυκλοφορούν όχι πως χρησιμοποιούν τίποτα εξεζητημένους αλγόριθμους, απλά δεν χρησιμοποιούν αυτό το μηχανισμό φίμωσης και γι'αυτό εντοπίζουν περισσότερα δίκτυα, αυτό είναι όλο. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει Νίκο, και πολύ περισσότερα εάν φυσικά υπάρχουν στα πέριξ. Το soft WiFi receiver του iPhone, χωρίς να είναι χαμηλότερο σε λήψη όπως νομίζουν μερικοί, έχει carrier squelched threshold και κόβει όλα τα σήματα χαμηλότερα από μια στάθμη. Ειδικά μάλιστα όταν το υπάρχουν ισχυρά τοπικά σήματα, παρεμβαίνει και το autogain control του WiFi με αποτέλεσμα ακόμα μεγαλύτερο threshold άρα ακόμα λιγότερα εντοπισμένα δίκτυα. Το WiFiFiFum και τα άλλα WiFI detectors που κυκλοφορούν όχι πως χρησιμοποιούν τίποτα εξεζητημένους αλγόριθμους, απλά δεν χρησιμοποιούν αυτό το μηχανισμό φίμωσης και γι'αυτό εντοπίζουν περισσότερα δίκτυα, αυτό είναι όλο. :)

 

 

 

Δλδ Θανο δουλευει; Αν ναι να το βαλω αλλιως να μην φορτωνω το μηλαρακι μου αδικα.. Παει σφαιρα τωρα και το ψαχνω πολυ πριν βαλω καποια εφαμογη που τρεχει στο παρασκηνιο....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δλδ Θανο δουλευει; Αν ναι να το βαλω αλλιως να μην φορτωνω το μηλαρακι μου αδικα.. Παει σφαιρα τωρα και το ψαχνω πολυ πριν βαλω καποια εφαμογη που τρεχει στο παρασκηνιο....

 

Ε εσυ παλι Μητσο μην το εχεις να τρεχει στο background, φορτωνε το καθε φορα που θελεις να δεις τι "υπαρχει" γυρω σου και μετα κλεινε το ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ε εσυ παλι Μητσο μην το εχεις να τρεχει στο background, φορτωνε το καθε φορα που θελεις να δεις τι "υπαρχει" γυρω σου και μετα κλεινε το ;)

 

 

 

Μα πως θα δουλευει αλλιως Κωστη αν δεν τρεχει στο παρασκηνιο;;

 

Αφου υποτιθεται οτι θα βρισκει δικτυα που δεν τα βλεπει το μηλο απο μονο του...

 

Και να βρει δικτυο που θα μπορω να συνδεθω,αν το κλεισω το προγραμμα λογικα δεν θα συνδεεται κ το μηλο εκει:confused:Οποτε ποιος ο λογος να το βαλω;

 

Για να βλεπω σε ποσα δικτυα wifi ΔEN MΠOPEI να συνδεθει το μηλο;;;:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δλδ Θανο δουλευει; Αν ναι να το βαλω αλλιως να μην φορτωνω το μηλαρακι μου αδικα.. Παει σφαιρα τωρα και το ψαχνω πολυ πριν βαλω καποια εφαμογη που τρεχει στο παρασκηνιο....

 

Ναι δουλεύει Δημήτρη. Κατά μέσο όρο δεν είναι σπάνιο να διαπιστώσει πενταπλάσια ή και περισσότερα δίκτυα από όσα εντοπίζει το built-in. Απλά θα πρέπει να έχεις υπόψιν σου πως δεν σημαίνει πως μπορείς να συνδεθείς με όλα, ασχέτως κλειδώματος. Ο λόγος που η Apple έχει σφίξει το threshold στο built-in είναι για να εμφανίζει τα ισχυρότερα ώστε να είναι άνετη η σύνδεση. Ωστόσο λόγω του καθόλου ευφυούς μηχανισμού auto-gain control του built-in μειώνει την λήψη στα όρια του ισχυρότερου σήματος, με αποτέλεσμα δίκτυα με τα οποία θα ήταν ανετότατη η σύνδεση απορρίπτονται και δεν εμφανίζονται όταν υπάρχουν στα πέριξ 3-4 ισχυρά σήματα.

 

Και εκτός από αυτό, προγραμματάκια σαν WiFiFoFum έχουν και το πολύ καλό χαρακτηριστικό της εμφάνισης λίστας όλων των εντοπισμένων δικτύων, με στάθμη σήματος, κανάλι και τύπο wlan με δυνατότητα φιλτραρίσματος βάση αυτών. Για εμένα τουλάχιστον το συγκεκριμένο προγραμματάκι είναι καθημερινής χρήσης και πραγματικά ανεκτίμητο καθώς "διορθώνει" εν μέρει ένα από τα ενοχλητικότερα, εντελώς ανόητα και άλυτα προβλήματα του iPhone.

 

Και να βρει δικτυο που θα μπορω να συνδεθω,αν το κλεισω το προγραμμα λογικα δεν θα συνδεεται κ το μηλο εκει. Οποτε ποιος ο λογος να το βαλω;

Δεν χρειάζεται να τρέχει στο background Δημήτρη. Μόλις με αυτό εντοπίσεις το δίκτυο που θέλεις και πεις (μέσα από την εφαρμογή) να συνδεθεί, η σύνδεση "μεταφέρεται" και διευθετείται από το WiFi stack του iPhone χωρίς να χρειάζεται να τρέχει πλέον το WiFiFoFum. Φυσικά ενημερώνεται και το recent nets του συστήματος, με αποτέλεσμα την απομνημόνευση (στο iPhone) του συγκεκριμένου δικτύου και των login details όταν απαιτούνται. Ο λόγος που μόνο στον εντοπισμό "σκοντάφτει" το iPhone αλλά όχι στην περαιτέρω διατήρηση της σύνδεσης, είναι ακριβώς γιατί ο μηχανισμός του threshold που σου περιέγραψα παραπάνω λειτουργεί στο scanning και όχι στα active connections. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μα πως θα δουλευει αλλιως Κωστη αν δεν τρεχει στο παρασκηνιο;;

Αφου υποτιθεται οτι θα βρισκει δικτυα που δεν τα βλεπει το μηλο απο μονο του...

Και να βρει δικτυο που θα μπορω να συνδεθω,αν το κλεισω το προγραμμα λογικα δεν θα συνδεεται κ το μηλο εκει:confused:Οποτε ποιος ο λογος να το βαλω;

Για να βλεπω σε ποσα δικτυα wifi ΔEN MΠOPEI να συνδεθει το μηλο;;;:lol:

 

Διαφωνω, εγω λεω οτι θα δεις τα εξτρα δικτυα, θα συνδεθεις σε ενα απο αυτα και μετα θα το κλεισεις το οπρογραμμα. Δεν θα κλεισει και η συνδεση. Ετσι λεω εγω, κανεις πιο σχετικος ? :blink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω, εγω λεω οτι θα δεις τα εξτρα δικτυα, θα συνδεθεις σε ενα απο αυτα και μετα θα το κλεισεις το οπρογραμμα. Δεν θα κλεισει και η συνδεση. Ετσι λεω εγω, κανεις πιο σχετικος ? :blink:

 

ετσι ακριβως, εντοπιζεις κανα ξεκλειδωτο δικτυο το συνδεεις και βγαινεις απο το προγραμμα.εχω συνδεθει μεχρι και με 2 γραμμες σημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με καλυψατε απολυτα ολοι σας!:)

Θανο ευχαριστω για την πολυ αναλυτικη επεξηγηση!:D

 

Το εβαλα σπσμνο για να το τσεκαρω και αν πανε ολα καλα τοτε το αγορασα με την μια!

 

Μολις παω σπιτι θα το τσεκαρω γιατι ειμαι δουλεια κ εδω το μονο δικτυο που υπαρχει ειναι το κλειστο της εταιρειας,αυτο εβλεπε μονο και αυτο βλεπει κ τωρα μιας κ δεν υπαρχει αλλο εδω κοντα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ξέρετε ένα καλό RSS Reader για WM?

 

 

 

Ζαχαράκη, η συγκριτική μελέτη σου μεταξύ ανδρών/γυναικών είναι τρομερή επιτυχία!!!!! Έχουν γελάσει πολλοί εδώ με αυτό! :):p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ξέρετε ένα καλό RSS Reader για WM?

 

 

 

Ζαχαράκη, η συγκριτική μελέτη σου μεταξύ ανδρών/γυναικών είναι τρομερή επιτυχία!!!!! Έχουν γελάσει πολλοί εδώ με αυτό! :):p:lol:

 

 

Εχω πολλα καλα τετοια Αλεξανδρε!

 

Κατσε να παω σπιτι και .......

 

 

Ετοιμαστειτε:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...