Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρες!!! Τι έγινε πολύ ησυχία έπεσε εδώ λίγο έλειψα και έπιασε αράχνες :p

 

Εγώ μόλις εγκαταστάθηκα για τα καλά Νέα Υόρκη και μπαίνω σιγά σιγά πάλι στους κανονικούς ρυθμούς μου σε ότι αφορά το νετ γιατί κατά τα άλλα τρέχω και δεν φτάνω εδώ προσπαθώντας να χτίσω και πάλι από το μηδέν σχεδόν….

 

Τώρα όσο αφορά την αναμενόμενη για μένα αναβάθμιση του iPhone μόλις το πάρουμε στα χέρια μας θα έχουμε ολοκληρωμένη άποψη…

 

Καλώ σας βρήκα και πάλι!!!!

Καλώς ορισες Σπυρο.

Καλη επιτυχία σε ότι κανεις εκει που πήγες. :) σίγουρα θα είναι πολυ καλύτερα απο την Ελλάδα αλλα και απο πολλές ευρωπαϊκές χώρες.

Τα 4s για μένα θα αναγκάσει όλους τους απαιτητικούς χρήστες να το αντικαταστήσουν την πρώτη κι ολας μέρα που θα κυκλοφορησει το iPhone 5.

Είμαι σίγουρος ότι θα αντιμετοπιζει προβλήματα ram σε κάποιες περιπτώσεις.

Το 4αρι με το ios5 το έχω πιάσει πολλές φορές να είναι με 20mb free. Φαντασου τώρα με τέτοια κάμερα τι θα συμβαίνει αν πας να διαχειριστής κάποιο βίντεο.

Με την τελευταία beta παρακολουθούσα το διαγνωστικο που έχει ενσωματωμένο και πολυ συχνά κατέγραφε ελειψη μνήμης.

http://touch.lockerz.com/s/145441218

 

Ναι μεν δεν γίνεται αντιληπτό όταν δεν συνοδεύεται απο κρασαρισμα, αλλα δεν παύει να είναι υπαρκτό.

Anyway παρόλο που έχω κρατήσει το 4αρι μου, θα ξανααγορασω iPhone μόλις συμπέσουν τα δικά μου θέλω με τις δικές τους αποφάσεις. Όμως Έγινε πριν 15 μήνες με το iPhone 4 που ήταν για μένα το πιο πλήρες iPhone σε σχέση με την εποχή που κυκλοφόρησε.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ορισες Σπυρο.

Καλη επιτυχία σε ότι κανεις εκει που πήγες. :) σίγουρα θα είναι πολυ καλύτερα απο την Ελλάδα αλλα και απο πολλές ευρωπαϊκές χώρες.

Τα 4s για μένα θα αναγκάσει όλους τους απαιτητικούς χρήστες να το αντικαταστήσουν την πρώτη κι ολας μέρα που θα κυκλοφορησει το iPhone 5.

Είμαι σίγουρος ότι θα αντιμετοπιζει προβλήματα ram σε κάποιες περιπτώσεις.

Το 4αρι με το ios5 το έχω πιάσει πολλές φορές να είναι με 20mb free. Φαντασου τώρα με τέτοια κάμερα τι θα συμβαίνει αν πας να διαχειριστής κάποιο βίντεο.

Με την τελευταία beta παρακολουθούσα το διαγνωστικο που έχει ενσωματωμένο και πολυ συχνά κατέγραφε ελειψη μνήμης. https://googleads.g.doubleclick.net/pagead/drt/si?p=CAA&ut=AFAKxlQAAAAATpFbdiIdiLZEhL8Jq0w7YMOl5-qtxX0I

 

Ναι μεν δεν γίνεται αντιληπτό όταν δεν συνοδεύεται απο κρασαρισμα, αλλα δεν παύει να είναι υπαρκτό.

Anyway παρόλο που έχω κρατήσει το 4αρι μου, θα ξανααγορασω iPhone μόλις συμπέσουν τα δικά μου θέλω με τις δικές τους αποφάσεις. Όμως Έγινε πριν 15 μήνες με το iPhone 4 που ήταν για μένα το πιο πλήρες iPhone σε σχέση με την εποχή που κυκλοφόρησε.

 

Κώστα με όλο το σεβασμό στα λεγόμενά σου, αλλά δεν θεωρώ πως η ram έμεινε στάσιμη... κι από τη μετάβαση 3gs σε 4, πάλι δεν είχαν ανακοινώσει τη ram στην παρουσίαση, αλλά στο 4 ήταν διαφορετική! Και το πιο απτό, αυτός ο siri που θα τρέχει παρασκηνιακά, δε θα καταναλώνει πόρους? Σαφώς! Γιατί είπαν ότι το 4 δεν τον υποστηρίζει? Προφανώς ένας λόγος είναι και η ram! Μόλις κυκλοφορήσουν οι πρώτες συσκευές, μένει να δούμε!

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κώστα με όλο το σεβασμό στα λεγόμενά σου, αλλά δεν θεωρώ πως η ram έμεινε στάσιμη... κι από τη μετάβαση 3gs σε 4, πάλι δεν είχαν ανακοινώσει τη ram στην παρουσίαση, αλλά στο 4 ήταν διαφορετική! Και το πιο απτό, αυτός ο siri που θα τρέχει παρασκηνιακά, δε θα καταναλώνει πόρους? Σαφώς! Γιατί είπαν ότι το 4 δεν τον υποστηρίζει? Προφανώς ένας λόγος είναι και η ram! Μόλις κυκλοφορήσουν οι πρώτες συσκευές, μένει να δούμε!

 

written on Tapatalk

 

Ειρήνη καλημέρα.

Δεν ξέρω πως έχουν βγει οι πληροφορίες αλλα στα περισσότερα sites γράφουν για 512MB.

Με 1gb σίγουρα θα ικανοποιούσε όλους και ειδικά αυτούς που προτιμούν το μέγεθος του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη καλημέρα.

Δεν ξέρω πως έχουν βγει οι πληροφορίες αλλα στα περισσότερα sites γράφουν για 512MB.

Με 1gb σίγουρα θα ικανοποιούσε όλους και ειδικά αυτούς που προτιμούν το μέγεθος του.

 

Εντάξει τα περισσότερα sites μιλούσαν και για 2 συσκευές με μία σίγουρη το i5.. θεωρώ ότι είναι απλά rumors για ακόμα μία φορά, αλλά θα δείξει το άμεσο μέλλον! Λογικά και μόνο, δεν ευσταθεί στον διπύρηνο cpu, σε 7x ταχύτερο gpu, να αφήσουν ιδία ram.. γιατί απλά, δε θα διαχειριστεί σωστά, δε θα στηρίξει αν θες, αυτά για τα οποία καυχηθηκαν! :)

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Βρε... βρε... βρε...

 

Καλή τύχη στη νέα σου αρχή! μιας και σε ξέρω :p, είμαι σίγουρος πως όλα θα πάνε καλά!

 

Θα προκόψεις, θα γίνεις μεγάλος και τρανός, θα βγάλεις πολύ χρήμα και θα μας βοηθήσεις να ξοφλήσουμε το δημόσιό μας χρέος. :lol:

 

Χα χα χα!!! Κάτι θα κάνω μείνε ανήσυχος….:lol:

 

Τhanks Bill!!!!

 

Καλώς ορισες Σπυρο.

Καλη επιτυχία σε ότι κανεις εκει που πήγες. :) σίγουρα θα είναι πολυ καλύτερα απο την Ελλάδα αλλα και απο πολλές ευρωπαϊκές χώρες.

Τα 4s για μένα θα αναγκάσει όλους τους απαιτητικούς χρήστες να το αντικαταστήσουν την πρώτη κι ολας μέρα που θα κυκλοφορησει το iPhone 5.

Είμαι σίγουρος ότι θα αντιμετοπιζει προβλήματα ram σε κάποιες περιπτώσεις.

Το 4αρι με το ios5 το έχω πιάσει πολλές φορές να είναι με 20mb free. Φαντασου τώρα με τέτοια κάμερα τι θα συμβαίνει αν πας να διαχειριστής κάποιο βίντεο.

Με την τελευταία beta παρακολουθούσα το διαγνωστικο που έχει ενσωματωμένο και πολυ συχνά κατέγραφε ελειψη μνήμης.

http://touch.lockerz.com/s/145441218

 

Ναι μεν δεν γίνεται αντιληπτό όταν δεν συνοδεύεται απο κρασαρισμα, αλλα δεν παύει να είναι υπαρκτό.

Anyway παρόλο που έχω κρατήσει το 4αρι μου, θα ξανααγορασω iPhone μόλις συμπέσουν τα δικά μου θέλω με τις δικές τους αποφάσεις. Όμως Έγινε πριν 15 μήνες με το iPhone 4 που ήταν για μένα το πιο πλήρες iPhone σε σχέση με την εποχή που κυκλοφόρησε.

 

Να σαι καλά κώστα!!! Σίγουρα 100% είναι καλύτερα!!!!

 

Τώρα όσο αφορά το 4S την παρασκευή θα έχω ολοκληρωμένη άποψη επί αυτού του θέματος και σίγουρα θα ανακοινωθεί και η ram!!!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να δούμε πως θα συμπεριφέρεται με όλα τα καλούδια που έχει!!!!…...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί είμαι σίγουρος ότι θα είναι ταχύτατο??? :blink:

Μαγικά κάνει στα iDevice η apple? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί είμαι σίγουρος ότι θα είναι ταχύτατο??? :blink:

Μαγικά κάνει στα iDevice η apple? :lol:

 

Ταχύτατο θα είναι μην τρώει σκαλώματα και κρασάρει συγκεκριμένες εφαρμογές…

 

Ίδωμεν παιδιά λίγες μέρες έμειναν….

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ολο το μαρκετινκ που εχει δημιουργιθει γυρω απο την apple εχει κανει το iphone ως την συσκευη που αντεξαρτητα απο τα specs παντα θα ειναι πρωτη απ ολες! η apple ηταν μια εταιρια που αφορουσε λιγους επαγγελματιες Elite χρηστες και με το iphone εκανε ολους οσους το αποκτουσαν να νοιωθουν ετσι ως ξεχωριστει , οτι και αυτοι εχουν πλεον μεριδιο στην χαρα του να νοιωθεις elite! Τωρα ποια ολοι εχουν iphone αλλα συνεχιζουν να νοιωθουν ξεχωριστοι. αυτη ειναι η μαγια με την apple. Νομιζω οτι το δυνατο χαρτι της apple ειναι το marketing και μετα το engineering.
Link to comment
Share on other sites

λιγο τραγικο...αλλα ειναι πολυ καλη παιχνιδομηχανη επισης..!!χαχα

 

γιατι το λες αυτο?:p:p χαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ολο το μαρκετινκ που εχει δημιουργιθει γυρω απο την apple εχει κανει το iphone ως την συσκευη που αντεξαρτητα απο τα specs παντα θα ειναι πρωτη απ ολες!

 

 

Άντε πάλι. Τα έχουμε πει χίλιες φορές. Αν ήταν μάρκετινγκ μόνο

 

α) θα ήταν φούσκα η επιτυχία και θα είχε σκάσει

 

β) το form factor του iPhone δεν θα χαρακτήριζε όλες τις συσκευές

 

γ) η σύγκριση με το εκάστοτε iPhone κάθε καινούριου μοντέλου δεν θα ήταν το πρώτο μέλημα κάθε κατασκευαστή και reviewer

 

δ) δεν θα ήταν τόσο εκρηκτικά ψηλό και ασυνήθιστο το ποσοστό των ευχαριστημένων ανάμεσα στους κατόχους και χρήστες iPhone.

 

Τα specs δεν παίζουν κανένα ρόλο. Το λειτουργικό παίζει ρόλο όπως και το design, η ποιότητα κατασκευής, η προσοχή στη λεπτομέρεια και η εστίαση στο χρήστη της συσκευής. Για αυτο θερίζει το iPhone και θα συνεχίσει να θερίζει για αρκετά ακομη.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

β) το form factor του iPhone δεν θα χαρακτήριζε όλες τις συσκευές

 

μακαρι να ηταν και ομορφες οι αλλες συσκευες ομως σαν το Iphone (4).

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με iphone πάλι! :lol:

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

αν αυτο το thread δεν ευλογει γεννια τοτε δεν ξερω ποιο αλλο το κανει

: D

 

ευκολα βεβαια βγαινει το συμπερασμα πως οι κατοχοι Iphone πρεπει να ειναι οι πιο ικανοποιημενοι κατοχοι.

και αυτο ειναι πολυ θετικο για την εταρια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χμ δεν είμαι φαν καμίας εταιρείας. Δεν την ακολουθώ τύφλα σε ο,τι βγάλει.. έχοντας αλλάξει όμως πολλές συσκευές μόνο 2 με κάλυψαν στις καθημερινές μου απαιτήσεις! Το ΝΟΚΙΑ Ν95 και το iPhone 4 (εφόσον ξεπεράστηκαν τα γελοία του προβλήματα με σήμα κλπ τα οποία κι επέκρινα). Τα android, ανεξαρτήτως συσκευής, δεν τα μπορώ.. δεν συνυπάρχω μαζί τους.. γι αυτό, ενώ φυσικά βλέπω πως υπάρχουν πολλές δυνατές συσκευές και αξιόλογες δεν θα περνούσα ποτέ σε αγορά τους. Απεναντίας τα νέα wp mango με "τραβάνε"... :)

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευή έχει 512 MB RAM και ο δυπυρινος επεξεργαστής του είναι χρονισμένος στα 800 MHz (αντί για 1 GHz που αναμέναμε).
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια ακριβώς απορία είχα..

Μέσα από τους χάρτες που παρέχονται στο αυτούσιο λογισμικό του iPhone, υπάρχει η επιλογή του Google Street View. Σε άλλες χώρες, είναι ένα πολύ καλό εργαλείο, αν θες να κατατοπιστείς οπτικά, με ότι υπάρχει γύρω σου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά περιμένω τα Nokia Windows Phone. Έχω λειτουργήσει αρκετά με τα παραθυροτηλέφωνα, και έχω εντυπωσιαστεί αρκετά. Από την άλλη, παραμένω πιστός στην σουηδική εταιρία, αν και έχω ευχαριστηθεί και το iPhone. Σε μισό χρόνο, που θα αρχίσω να ψάνχω για κινητό πάλι, νομίζω πως θα μπω σε τεράστιο δίλλημα. Μεταξύ Apple και Nokia-Microsoft.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι βολευτηκα το SGS2πολυ περισσότερο απο το iPhone 4.

Βεβαίως όλα αυτα που κάνουν την ζωή μου ευκολότερη μπορούν να βρεθούν στο Cydia αν πληρώσεις συνολικά κανά 50€ :).

Απο εκει και πέρα, το μέγεθος της οθόνης βοηθά παρα πολυ παντού, όχι μόνο στο browsing.

 

Ένταξη δεν έχει την ποιότητα του iPhone εξωτερικά δηλαδή το μέταλλο γιατι το κρυσταλλο της οθόνης ειναι καλυτερο στο Galaxy αφου πρόκειται για γνήσιο gorilla.

Και μην ξεχνάμε ότι το αποκτησα μόλις 17 ημερών, με τα χρήματα που θα έδινα έξτρα μαζί με το i4 μου για να αγοράσω το i4s :p:D

Με ακόμα 25€ αγόρασα μια Samsung 6Class SD card και έχω 32 gb συνολικά. Μην ξεχάσω τον ανταπτορα που του επιτρέπει να διαβάζει USB flash memory και αποτελεί τρομερή λύση για μένα αφου εδώ το Ίντερνετ ειναι χάλια απο ταχύτητα και πανάκριβο για μεγάλα πακέτα.

 

Κατα τα αλλα ολες οι λειτουργίες του ειναι άψογες. Δεν έχω βρει ακόμα κάτι που να μην το κάνει καλα.

Η δε μπαταρία ειναι καλυτερη του i4 και καλυτερη του 4s.

 

Το iPhone μου έχει γίνει πλέον δεύτερη συσκευη. Αν δεν αλλάξουν πολλα στο i5 σε hardware και software δύσκολα θα γυρίσω πίσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι βολευτηκα το SGS2πολυ περισσότερο απο το iPhone 4.

Βεβαίως όλα αυτα που κάνουν την ζωή μου ευκολότερη μπορούν να βρεθούν στο Cydia αν πληρώσεις συνολικά κανά 50€ :).

Απο εκει και πέρα, το μέγεθος της οθόνης βοηθά παρα πολυ παντού, όχι μόνο στο browsing.

 

Ένταξη δεν έχει την ποιότητα του iPhone εξωτερικά δηλαδή το μέταλλο γιατι το κρυσταλλο της οθόνης ειναι καλυτερο στο Galaxy αφου πρόκειται για γνήσιο gorilla.

Και μην ξεχνάμε ότι το αποκτησα μόλις 17 ημερών, με τα χρήματα που θα έδινα έξτρα μαζί με το i4 μου για να αγοράσω το i4s :p:D

Με ακόμα 25€ αγόρασα μια Samsung 6Class SD card και έχω 32 gb συνολικά. Μην ξεχάσω τον ανταπτορα που του επιτρέπει να διαβάζει USB flash memory και αποτελεί τρομερή λύση για μένα αφου εδώ το Ίντερνετ ειναι χάλια απο ταχύτητα και πανάκριβο για μεγάλα πακέτα.

 

Κατα τα αλλα ολες οι λειτουργίες του ειναι άψογες. Δεν έχω βρει ακόμα κάτι που να μην το κάνει καλα.

Η δε μπαταρία ειναι καλυτερη του i4 και καλυτερη του 4s.

 

Το iPhone μου έχει γίνει πλέον δεύτερη συσκευη. Αν δεν αλλάξουν πολλα στο i5 σε hardware και software δύσκολα θα γυρίσω πίσω.

 

Ετσι ειναι, οπως τα περιγραφεις Κωστα, αλλα εχω ενσταση σε 1-2 θεματα.

Καταρχην θεωρω πως η αυτονομια του δεν ειναι σε καμια περιπτωση ισαξια του 4 (ενα εδω και μερες το χρησιμοποιω με ios 5), ειδικα σε θεματα αναμονης το βλεπω πολυ πισω. Στη δουλεια μου που δεν εχω καλο σημα 3g και ο δεκτης σε ολα τα κινητα μεταπηδα τακτικα απο 3g σε 2g η μπαταρια του γαλαξια "λιωνει" κυριολεκτικα (σε κατασταση αναμονης σε 8 ωρες μπορει να χασω και 60% με σχετικα ηπια χρηση), ενω με το 4αρι η αντιστοιχη απωλεια ειναι η μιση.

Απο εκει και περα το design και η ποιοτητα κατασκευης (τα υλικα για την ακριβεια) του γαλαξια θεωρω πως ειναι μετριοτατα. Τα πλαστικα του και το χρωμιο στα πλαγια ειναι για κλαματα, απορω πως οι κορεατες επιμενουν και συνεχιζουν στο ιδιο μοτιβο (αυτο φανηκε με το note, galaxy nexus). Ελπιζω να σοβαρευτουν συντομα και το S3 να εχει επιτελους σοβαρα υλικα.

Κατα τα αλλα ειναι οπως τα λες, ειναι πολυ ανετος ο γαλαξιας σε ολα του και στην καθημερινοτητα η μεγαλυτερη οθονη προσδιδει ανεση σε ολες τις χρησεις...

Galaxy nexus ο επομενος σταθμος...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι, οπως τα περιγραφεις Κωστα, αλλα εχω ενσταση σε 1-2 θεματα.

Καταρχην θεωρω πως η αυτονομια του δεν ειναι σε καμια περιπτωση ισαξια του 4 (ενα εδω και μερες το χρησιμοποιω με ios 5), ειδικα σε θεματα αναμονης το βλεπω πολυ πισω. Στη δουλεια μου που δεν εχω καλο σημα 3g και ο δεκτης σε ολα τα κινητα μεταπηδα τακτικα απο 3g σε 2g η μπαταρια του γαλαξια "λιωνει" κυριολεκτικα (σε κατασταση αναμονης σε 8 ωρες μπορει να χασω και 60% με σχετικα ηπια χρηση), ενω με το 4αρι η αντιστοιχη απωλεια ειναι η μιση.

Απο εκει και περα το design και η ποιοτητα κατασκευης (τα υλικα για την ακριβεια) του γαλαξια θεωρω πως ειναι μετριοτατα. Τα πλαστικα του και το χρωμιο στα πλαγια ειναι για κλαματα, απορω πως οι κορεατες επιμενουν και συνεχιζουν στο ιδιο μοτιβο (αυτο φανηκε με το note, galaxy nexus). Ελπιζω να σοβαρευτουν συντομα και το S3 να εχει επιτελους σοβαρα υλικα.

Κατα τα αλλα ειναι οπως τα λες, ειναι πολυ ανετος ο γαλαξιας σε ολα του και στην καθημερινοτητα η μεγαλυτερη οθονη προσδιδει ανεση σε ολες τις χρησεις...

Galaxy nexus ο επομενος σταθμος...

 

Βαγγέλη κάπου έχεις πρόβλημα.

Εγω χάνω λιγότερο απο 1% την ώρα με όλα ανοικτά.

Τόσο στην Ελλάδα όπου είχα χάλια 3g όσο κι εδω.

Τα ίδια είχα με την official ΚΙ3 τα ίδια και με την closed to official V2.0 του Γιάννη.

Ψαξτο κάτι γίνεται.

Αν είχα εγω τέτοιο πρόβλημα θα το είχα πετάξει. Έχω ακριβώς διπλάσια αυτονομία απ ότι το nexus της γυναίκας μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη κάπου έχεις πρόβλημα.

Εγω χάνω λιγότερο απο 1% την ώρα με όλα ανοικτά.

Τόσο στην Ελλάδα όπου είχα χάλια 3g όσο κι εδω.

Τα ίδια είχα με την official ΚΙ3 τα ίδια και με την closed to official V2.0 του Γιάννη.

Ψαξτο κάτι γίνεται.

Αν είχα εγω τέτοιο πρόβλημα θα το είχα πετάξει. Έχω ακριβώς διπλάσια αυτονομία απ ότι το nexus της γυναίκας μου.

 

Μα τι να ψάξω Κώστα μου, 5 γαλαξίες πέρασαν απο τα χέρια μου (το 4ο στα χέρια σου), με όλα το ίδιο πρόβλημα. Εφαρμογές λίγες και... Γνωστές, widgets ελάχιστα (τα μαμισια για email, calendar) και πάντα το ίδιο πρόβλημα σε κακό 3g.

Επισης ένα άλλο κακο είναι πως η μπαταρία του γαλαξια είναι απρόβλεπτη, όπως και σε κάθε ανδροειδες. Σε άσχετα χρονικά σημεία και χωρίς να έχει αλλάξει κάτι στη χρήση, μπορεί να παρατηρήσεις ανεξήγητη απώλεια μπαταρίας, πολυ μεγαλύτερη απο την καθιερωμένη. Θα το ζήσεις σίγουρα κι εσύ αυτο κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι βολευτηκα το SGS2πολυ περισσότερο απο το iPhone 4.

Βεβαίως όλα αυτα που κάνουν την ζωή μου ευκολότερη μπορούν να βρεθούν στο Cydia αν πληρώσεις συνολικά κανά 50€ :).

Απο εκει και πέρα, το μέγεθος της οθόνης βοηθά παρα πολυ παντού, όχι μόνο στο browsing.

 

Ένταξη δεν έχει την ποιότητα του iPhone εξωτερικά δηλαδή το μέταλλο γιατι το κρυσταλλο της οθόνης ειναι καλυτερο στο Galaxy αφου πρόκειται για γνήσιο gorilla.

Και μην ξεχνάμε ότι το αποκτησα μόλις 17 ημερών, με τα χρήματα που θα έδινα έξτρα μαζί με το i4 μου για να αγοράσω το i4s :p:D

Με ακόμα 25€ αγόρασα μια Samsung 6Class SD card και έχω 32 gb συνολικά. Μην ξεχάσω τον ανταπτορα που του επιτρέπει να διαβάζει USB flash memory και αποτελεί τρομερή λύση για μένα αφου εδώ το Ίντερνετ ειναι χάλια απο ταχύτητα και πανάκριβο για μεγάλα πακέτα.

 

Κατα τα αλλα ολες οι λειτουργίες του ειναι άψογες. Δεν έχω βρει ακόμα κάτι που να μην το κάνει καλα.

Η δε μπαταρία ειναι καλυτερη του i4 και καλυτερη του 4s.

 

Το iPhone μου έχει γίνει πλέον δεύτερη συσκευη. Αν δεν αλλάξουν πολλα στο i5 σε hardware και software δύσκολα θα γυρίσω πίσω.

 

Συμφωνω σε ολα! Και ειδικα για το θεμα μπαταριας.

 

Απο εκει και περα το μονο που μου λειπει απο το iphone ειναι το applestore και οι παρα παρα πολλες καλογραμενες εφαρμογες σε σχεση με τις πολυ κακογραμενες-προχειρες του market

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μα τι να ψάξω Κώστα μου, 5 γαλαξίες πέρασαν απο τα χέρια μου (το 4ο στα χέρια σου), με όλα το ίδιο πρόβλημα. Εφαρμογές λίγες και... Γνωστές, widgets ελάχιστα (τα μαμισια για email, calendar) και πάντα το ίδιο πρόβλημα σε κακό 3g.

Επισης ένα άλλο κακο είναι πως η μπαταρία του γαλαξια είναι απρόβλεπτη, όπως και σε κάθε ανδροειδες. Σε άσχετα χρονικά σημεία και χωρίς να έχει αλλάξει κάτι στη χρήση, μπορεί να παρατηρήσεις ανεξήγητη απώλεια μπαταρίας, πολυ μεγαλύτερη απο την καθιερωμένη. Θα το ζήσεις σίγουρα κι εσύ αυτο κάποια στιγμή...

 

Γι αυτο κράτησα και το iPhone. Αν δω πράγματα που δεν μου αρέσουν θα φύγει όπως ήλθε και το καλο ειναι οτιμδεννθα χάσω πάνω απο 50€ έτσι όπως το αγόρασα.

Το έχω απο τις 29/9 25 μέρες δηλαδη και δεν έχω πέσει σε τέτοιο brain.

 

Τωρα για την ποιότητα ειναι σε στυλ 3Gs. Νομίζω ότι με το S3 θα έλθει η σειρά του i4 για αντιγραφή :lol: οπότε θα βελτιωθεί και η ποιότητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...