Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νεοτερη ενημερωση...

κυκλοφοραει επισημα 31 Μαιου. 8gb, 16gb, 32gb. για το μονο που εχω μαθει τιμη ειναι το 16αρι στα 530 ευρω.

 

Καλη τιμη οντως ;)

 

..........Το Galaxy S,πράγματι ειναι αστεράκι και μ'έβαζε σε πειρασμό,αλλα με δεδομένο,πλεον,το οτι το νέο iphone θα το ισοφαρίζει στα περισσότερα specs,μοραία έρχεται δεύτερο.

 

Εγω επιφυλασσομαι, θα ηθελα να κυκλοφορησουν πρωτα ολα και μετα να δω τι παιζει :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

παντος απο τα prototype του νεου iphone ειναι πολυ πιο ομορφο...

 

εκτος απο ραδιοφωνο, ερχεται και με μπαταρια 1600mAh , κατι πολυ θετικο. επισης απο οτι καταλαβα στα γρηγορα σημερα, εκτος απο την internal memory (8,16,32) μπορεις να προσθεσεις και sd card.

 

Καλά σε φωτεινότητα και χρώματα πρέπει να είναι κορυφή η Super Amoled:)

 

η συγκεκριμενη στα 480 x 800 pixels και στις 4 ιντζες ειναι πραγματικα απιστευτη!! βαζωντας διπλα διπλα το 3gs ηθελα να βαλω τα κλαματα :lol:

 

ελπιζω να φτιαξει αυτο στο νεο μηλο.

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού στο 4 θα διπλασιάσουν την ανάλυση της οθόνης λογικά θα φτιάξει:)

 

ελπιζω μονο να φτασει το επιπεδο της super amoled γιατι με αυτο που ειδα εντυπωσιαστηκα!

 

αληθεια τελικα ειναι επισημο οτι η συγκεκριμη ειναι για αποκλειστικη χρηση της samsung στα δικα της μοντελα;

Link to comment
Share on other sites

καπως.... ναι! :)

 

τυχαινει να ειμαι γειτονας και πολυ καλος φιλος (βασικα τρωμε ατελειωτες ωρες στο pes2010 :lol:) με τον reviewr και manager της συγκεκριμενης ιστιοσελιδας.

 

για το νεο μηλοφωνο δεν το ξερουμε ακομα. εισαι σιγουρος οτι θα επιτρεψει ελευθερο video chating o steve; hd video; super amoled;

 

Τότε να μεταφέρεις τα συγχαρητήρια μου στο γείτονα σου.Το gsmarena ειναι απο τα πιο έγκυρα κι αντικειμενικά sites που παρακολουθώ τα τελευταία χρόνια.Δοκιμές συσκευών σε βάθος(μεχρι και RMAA χρησιμοποιουν) που διαφωτίζουν το χρήστη κι αμερόληπτη κριτική.

 

Για το νεο iphone μόνο φήμες υπάρχουν,αλλά κατα τα φαινόμενα θα έχει εμπρόσθια κάμερα-τώρα το πώς θα τη χρησιμοποιεί το λειτουργικό κι αν θα επιτρέπεται να την εκμεταλλεύονται κι άλλες τρίτες εφαρμογές,είναι ακόμα άγνωστο.

 

Για video υψηλής ανάλυσης μόνο ενδείξεις έχουμε,τπτ χειροπιαστό.Αλλά ο εως τώρα προμηθευτής της Apple παράγει μοντέλα με αυτές τις δυνατότητες.

 

αληθεια τελικα ειναι επισημο οτι η συγκεκριμη ειναι για αποκλειστικη χρηση της samsung στα δικα της μοντελα;

 

 

Oι super amoled είναι τεχνολογία της Samsung και παράγονται σε συγκεκριμένες,προς το παρόν,αναλυσεις και μεγέθη που δε φαίνεται να εξυπηρετούν την Apple,ή οποία ψωνίζει απο την LG τα τελευταία χρόνια.Αν και οσον αφορά στις amoled υπαρχει ανοιχτή συμφωνία με τη Samsung για το μέλλον,ενώ ήδη συμφώνησαν και για προμήθεια οθονών για τα ipads.Επομένως ολα είναι πιθανά.Εξάλλου δεν πιστεύω να τις κρατήσει αποκλειστικές για καιρο η Samsung

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα καταπληκτικη συσκευη.

Σιγουρα θυμιζει 3Gs οχι μονο στο interface αλλα και σε εξωτερικη εμφανιση τουλάχιστον εμπρος.

Αν αυτο το στεφανι γυρω απο την οθονη δεν γινεται χαλια στον πρωτο μήνα....

Γενικα παντως θεωρω τα Samsung τα κορυφαία τηλέφωνα απο αποψη ποιοτητας κατασκευης και αντοχής. Τουλάχιστον τα τελευταια χρονια.

 

Νομιζω οτι οσο παμε και αναβαινει πολυ η ποιοτητα των συσκευων.

 

Προσωπικα αν καταφυγω σε android ενεκα νεας απογοητευσης απο το νεο iphone, με βλεπω να καταλήγω σ αυτο.

Μπορει η HTC να εχει μεγαλύτερη εμπειρία στα smartphones και επισης καλυτερο sense, αλλα δεν εχει ξεπερασει ακομα την κινεζικη φιλοσοφια σε καποια πραγματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε βρε :p

Κατ΄ αρχας δεν κυκλοφορησε ακομη αυτο που με ενδιαφερει

Επειτα εχω μια ενσταση. Το βλεπετε υπο το πρισμα της 1ης συσκευης. Εγω το θελω για 2η :rolleyes:. Οποτε δεν εχω μεγαλες απαιτησεις. Μου αρκουν αυτα που κανει το mini, δεν θελω να κανω τιποτε παραπανω. Γιαυτα εχω το iPhope μου

 

παρε τον Λαζαρο(zalaro) τηλ, να βγειτε για καφε να δεις το HD2 mini;)

 

Πολυ κακία για το xperia

 

φιλε Βαλαντη καλως ηρθες.

μα δεν φταιμε εμεις,μονο του την κερδισε ..

και ποτε δεν θα αναφερθω σε καποια συσκευη,αν δεν εχω ο ιδιος γνωμη για αυτη

;)

οι περισσοτεροι που γραφουν σε αυτο το thread,δεν μιλανε στον αερα,αλλα απο προσωπικες εμπειριες και αμεση επαφη με καθε συσκευη που αναφερονται,προσπαθωντας να ειναι οσο το δυνατον,πιο αντικειμενικοι και ακριβοδικαιοι:)

βεβαια καποιοι παντα θα φορανε "παρωπιδες" απλα ειναι σπανιο φαινομενο εδω μεσα στην παρεα που εχουμε δημιουργησει με τα παιδια.

προσπαθησε να κατανοησεις καποιους καλα πριν νομισεις οτι επιτιθενται η προκαλουν με τα γραφομενα τους,πριν απαντησεις σε αυτους.θα δεις στην πορεια οτι,δεν ειναι παντα οπως φαινονται τα πραγματα και οτι δεν μπορεις να κρινεις καποιους απο ενα μηνυμα και μονο,γιατι ειναι πολυ διαφορετικο το κλιμα εδω μεσα απο οτι μπορει να ξερετε :)

 

Οχι Βαλαντη, δεν προκειται γιαυτο, δεν υπαρχει κακια .

Θα καταλαβεις με τον καιρο οτι σαυτο το thread, σχεδον παντα, οταν γραφει καποιος για καποια συσκευη, τα γραφει παντα βασιζομενος σε προσωπικες εμπειριες και οχι βασιζομενος σε οτι ακουσε η διαβασε . Βεβαια εδω προκειται για εμπειριες απο τα παλια Xperia, οχι για καποιο απο τα καινουρια απ οτι καταλαβα. Και αυτο συμβαινει σε καθε συσκευη. Και τα πρωτα iphone, και τα πρωτα HD2, βασιζομενα στις πρωτες εργοστασιακες ROM ολοι λεγανε οτι ηταν δραματικα σαν συσκευες. Ετσι πιθανως και τα Androids . Δεν ξερω, δεν ειχα ποτε, ενα Tattoo επεσε στα χερια μου για παιχνιδι κανα μισαωρο, οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη . Μπορει να δοκιμασω το mini, υπο το πρισμα ομως της 2ης συσκευης οπως προειπα, χωρις μεγαλες απαιτησεις. Θα δειξει

 

Κωστη,θα σε συμβουλευα να περιμενεις το νεο μηλο και μετα να αποφασισεις αν και ποιο,θα παρεις για 1η η 2η συσκευη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Τι κανουμε? Για ριξτε μια ματια εδω! :D

Το ειχε και στο gizmodo εδω και μερες εδω.

Edited by Geezor
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Τι κανουμε? Για ριξτε μια ματια εδω! :D

Το ειχε και στο gizmodo εδω και μερες εδω.

 

ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει :)

 

οπως και να ελπιζει οτι και για οσο θελει...

 

εγω θελω την Μονικα Μπελουτσι..αλλος θελει ρολοι απο την apple...γουστα ειναι αυτα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σε κανενα μηνα απο τωρα προκειται να ταξιδεψουν οι δικοι μου για πεκινο υπαρχει περιπτωση να βρουνε ipad σε αρκετα χαμηλοτερη τιμη απο οτι στην αμερικη . γενικα αξιζει να ψωνισει καποιος κατι σε ηλεκτρονικα απο κινα ;
Link to comment
Share on other sites

O φίλος μου πάντως που είχε πάει Ντουμπάι είχε φέρει 2 τα είχε βρει σε πολύ καλή τιμή (ακριβές ποσό δε θυμάμαι).:D

 

Ξέχασα να πω οτι τα βρήκε απο ιδιώτη οχι σε κατάστημα :P

Edited by ValadisKal

Nokia N9 :love:

 

Βαλάντης!

Link to comment
Share on other sites

την καλημέρα μου σ όλους....

 

για το κιν της samsung δε ξλερω κατά πόσο η αίσθηση στο touch θα είναι αντιπροσωπευτική στα κατά τ άλλα περίφημα specs που διαθέτει...

 

@αρτέμη σπύρο κοιμηθήκατε η ακόμα παίζεται με το ipad???

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@tolisfar

Τολη μου, εσυ ξερεις ποιο θα ειναι ποιο. Στον zaharakis, θα λες Leo 1o, iPhone 2o, σε μας τους μηλαραδες iPhone 1ο, Leo 2ο :lol:

Ασχετο, αυτος στην υπογραφη σου, για μας που δεν ξερουμε, ποιος ειναι ? :blink:

 

@ValadisKal

Βαλαντη, δεν ξερουμε επισημα, εγω παντως το περιμενω το Σεπτεμβρη :rolleyes:

Επισης καλα θα ειναι να βαλεις το ονομα σου στην υπογραφη σου, για να μην σε φωναζουν ολοι με το nickname σου ;)

 

ειναι ο ιβαν(μιλκοβιτς) ο τρομερος ενας σουπερ σερβος παιχτης βολλευ του ολυμπιακου που 2 χρονια τωρα κερδιζει μονος του τον παο και παιρνει το πρωταθλημα!οσο για τα κινητα ας εχει καποιος την ευτυχια να τα εχει στην κατοχη του και ας ειναι με οποια σειρα θελουν.παντως το xperia εμενα μου αρεσει για 2ο

για τον ιβαν ειδα με προλαβε ο stendor!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο getitnow.gr εχει σαν προσφορα ημερας (πρακτικα προκειται για προσφορα εγκαινιων) το 32αρι ipad στα 589 (αν πατησετε στο λινκ, η τιμη των 630 που αναφερεται, με ενημερωσαν τηλεφωνικα πως ειναι εσφαλμενη). Παρηγγειλα ηδη ενα και σκεφτηκα να το μοιραστω μαζι σας γιατι θα ενδιαφερει πολλους...

 

Edit. Οκ, διορθωσαν και το προβλημα με την τιμη στην σελιδα περιγραφης του προιοντος. 589 τελικη λοιπον...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

την καλημέρα μου σ όλους....

 

για το κιν της samsung δε ξλερω κατά πόσο η αίσθηση στο touch θα είναι αντιπροσωπευτική στα κατά τ άλλα περίφημα specs που διαθέτει...

 

@αρτέμη σπύρο κοιμηθήκατε η ακόμα παίζεται με το ipad???

 

καλημερα και απο εμενα...

 

για το touch στο samsung αν δεις και το βιντεο που εβαλα πιο πριν, ειναι οτι πιο smooth και γρηγορο εχω δει σε κινητο μεχρι στιγμης. δεν λειτουργησα και πολυ βεβαια τον browser για να εχω αντικειμενικη γνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι καινουριο κυκλοφορησει σιγουρα κανει μεγαλη εντυπωση. Οταν πιασεις στα χερια σου μια νεα συσκευη χαρακτηριστικων αναλογων με αυτα που ψαχνουμε ολοι εμεις, σιγουρα σου αποκομιζει πολυ καλες εντυπωσεις. Δυστυχως αν εχεις γευτει το μηλο στην πορεια θα το νοσταλγησεις. Το μηλο δεν ειναι η τελεια συσκευη αλλα η φιλοσοφια της σε κανει δυσκολα να περασεις σε καποια αλλη οχθη... Πειραματιστικα πολυ... Και 3 φορες κατεληξα στην ιδια συσκευη μετα απο χασουρα αρκετων ευρω. Αυτη ειναι η αποψη μου η οποια σχηματιστηκε απο εμπειρια προσωπικη.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο getitnow.gr εχει σαν προσφορα ημερας (πρακτικα προκειται για προσφορα εγκαινιων) το 32αρι ipad στα 589 (αν πατησετε στο λινκ, η τιμη των 630 που αναφερεται, με ενημερωσαν τηλεφωνικα πως ειναι εσφαλμενη). Παρηγγειλα ηδη ενα και σκεφτηκα να το μοιραστω μαζι σας γιατι θα ενδιαφερει πολλους...

 

Καλημέρα Βαγγέλη, μόλις αμάρτησα ... να είσαι καλά για το tip :)

 

Υ.Γ. Για όλα φταίει ο Σπύρος και ο Αρτέμης ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαγγέλη, μόλις αμάρτησα ... να είσαι καλά για το tip :)

 

Υ.Γ. Για όλα φταίει ο Σπύρος και ο Αρτέμης ;)

 

Αν υπολογισεις πως πρακτικα ειναι φθηνοτερο κι απο την επισημη τιμη που θα διατεθει στις περισσοτερες ευρωπαικες χωρες (αγνωστο ποτε αυτο θα γινει κανονικα για τη χωρα μας) και τα δωρεαν μεταφορικα (οπως επισης κι οτι πισω απο το getitnow ειναι public - ΔΟΛ, νομιζω πως ειναι καλη περιπτωση η αγορα του... εχω την εντυπωση πως θα εξαντληθει σε λιγες ωρες :)

Καλημερα.

Υ.Γ. Ελπίζω η σελίδα να βελτιωθεί το επόμενο διάστημα γιατί παρατηρώ ποικίλα προβλήματα σε πολλούς τομείς.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογισεις πως πρακτικα ειναι φθηνοτερο κι απο την επισημη τιμη που θα διατεθει στις περισσοτερες ευρωπαικες χωρες (αγνωστο ποτε αυτο θα γινει κανονικα για τη χωρα μας) και τα δωρεαν μεταφορικα (οπως επισης κι οτι πισω απο το getitnow ειναι public - ΔΟΛ, νομιζω πως ειναι καλη περιπτωση η αγορα του... εχω την εντυπωση πως θα εξαντληθει σε λιγες ωρες :)

Καλημερα.

Υ.Γ. Ελπίζω η σελίδα να βελτιωθεί το επόμενο διάστημα γιατί παρατηρώ ποικίλα προβλήματα σε πολλούς τομείς.

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ, συν το ότι από 1/7 θα έχουμε πια να αντιμετωπίσουμε 23% ΦΠΑ (τουλάχιστον). Επίσης όντως υπάρχει λάθος στο σύστημα γιατί και εγώ χρειάστηκε να επικοινωνήσω τηλεφωνικά όπου και με διαβεβαίωσαν ότι η τιμή που θα ισχύσει παρά το ότι η κάρτα προεγκρίθηκε με το πλήρες ποσό θα είναι τα 589 ευρώ.

 

Ελπίζω μόνο να έχουν όντως στοκ και να μην είναι "ψάρεμα στα ανοιχτά" :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαγγέλη, μόλις αμάρτησα ... να είσαι καλά για το tip :)

 

Υ.Γ. Για όλα φταίει ο Σπύρος και ο Αρτέμης ;)

 

tokbox now ΑΜΑΡΤΩΛΕ :cry: !!!

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και εγώ, συν το ότι από 1/7 θα έχουμε πια να αντιμετωπίσουμε 23% ΦΠΑ (τουλάχιστον). Επίσης όντως υπάρχει λάθος στο σύστημα γιατί και εγώ χρειάστηκε να επικοινωνήσω τηλεφωνικά όπου και με διαβεβαίωσαν ότι η τιμή που θα ισχύσει παρά το ότι η κάρτα προεγκρίθηκε με το πλήρες ποσό θα είναι τα 589 ευρώ.

 

Ελπίζω μόνο να έχουν όντως στοκ και να μην είναι "ψάρεμα στα ανοιχτά" :)

 

Υπαρχει κανονικα στοκ, αγνωστο τι αποθεμα εχουν ομως...

Edit: sold out ηδη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανονικα στοκ, αγνωστο τι αποθεμα εχουν ομως...

Edit: sold out ηδη...

 

Οπότε τώρα αλληλοτηρούμαστε ενήμεροι για την εξέλιξη των παραγγελιών.

 

Οφείλω επίσης να πω ότι η τηλεφωνική εξυπηρέτηση ήταν πολύ επαγγελματική και αν συνεχίσει έτσι το συγκεκριμένο κατάστημα θα πάει πολύ καλά!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε εδω http://www.xperiax10.net/2010/05/05/official-xperia-x10-to-get-android-2-1-and-hd-video-recording-in-q4-2010/ για την αναβαθμιση ολων των SE Xperia X10 series συσκευων με το Android 2.1 :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Κώστα είναι δύσκολο ν' αντισταθείς στο μήλο, ο παππούς Αδάμ φταίει για όλα :)

 

Με 'γεια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...