Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήταν σπαμ η αγγελία και αφαιρέθηκε αμέσως! ;)

 

εκει εχουν φτασει οι μαγκες.ελεος

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

@CarpeNoctum

Νίκο δεν ανέφερες μια από τις πιο σημαντικές λειτουργίες του iMovie για όσους δεν την γνωρίζουν, την αυτόματη διόρθωση επιπέδου σήματος (προσθέτει μπάρες στην οθόνη καθώς χάνονται) ανάλογα με τη διόρθωση των κόκκινων ματιών απο το flash. Κανονικά θα έπρεπε να χρησιμοποιήσεις προϊόν ανεξάρτητου κατασκευαστή και οχι της apple γιατί αυτή έχει συμφέρον να συγκαλύψει την αλήθεια ότι όλα τα iPhone 4 είναι άχρηστα όπως διάβασα κατά συρροή να γράφεται στο διαδίκτυο το οποίο ως γνωστόν είναι μια από τις εγκυροτερες πηγές πληροφόρησης.

:X

 

:lol::lol::lol::lol:

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια και χρονια πολλα στον Ηλια με υγεια και αγαπη:p

 

Πραγματι ωραιο το βιντεακι και βλεπουμε οτι το σημα δεν επηρεαζει ταχυτητες..

 

Να πω την αμαρτια μου, το λιμπιζομαι και εγω το μηλαρακι4 και δεν θα με χαλαγε να το ειχα στα χερια μου μιας και ειναι και εξαιρετικα ομορφο αλλα...δεν θελω να το παρω με συνδεση γιατι δεν ξερω ποσο καιρο θα κατσω ακομα εδω..

 

Και νομιζω οτι με συνδεση εδω ειναι μονο για δυο χρονια...:O Δεν γινετε για ενα..

Για σκετη συσκευη δεν το βλεπω μιας και θα ειναι ακριβουτσικο..

Δεν εχω παραπονο απο το λεο αλλα ετσι για μια αλλαγη !

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια και χρονια πολλα στον Ηλια με υγεια και αγαπη:p

 

Πραγματι ωραιο το βιντεακι και βλεπουμε οτι το σημα δεν επηρεαζει ταχυτητες..

 

Να πω την αμαρτια μου, το λιμπιζομαι και εγω το μηλαρακι4 και δεν θα με χαλαγε να το ειχα στα χερια μου μιας και ειναι και εξαιρετικα ομορφο αλλα...δεν θελω να το παρω με συνδεση γιατι δεν ξερω ποσο καιρο θα κατσω ακομα εδω..

 

Και νομιζω οτι με συνδεση εδω ειναι μονο για δυο χρονια...:O Δεν γινετε για ενα..

Για σκετη συσκευη δεν το βλεπω μιας και θα ειναι ακριβουτσικο..

Δεν εχω παραπονο απο το λεο αλλα ετσι για μια αλλαγη !

 

Απλά να διόρθωσω ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνεις διετές συμβόλαιο. Εγώ και τα δυο με ενα χρόνο συμβόλαιο τα πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα δεν ξερω αλλα εδω (Ολλανδια) το δινει μονο η Tmobile και μονο με διετες συμβολαιο:( Οπως επισης ειναι και κλειδομενο στην Tmobile και δεν δουλευει αλλη καρτα..Νομιζω μονο σε ελλαδα, βελγιο και ιταλια ειναι ξεκλειδωτα.. Ακομα και το 3gs πριν ενα δυο μηνες αρχισαν να το δινουν με 1 χρονο συμβολαιο..

 

Ρατσισμος :lol:

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα δεν ξερω αλλα εδω (Ολλανδια) το δινει μονο η Tmobile και μονο με διετες συμβολαιο:( Οπως επισης ειναι και κλειδομενο στην Tmobile και δεν δουλευει αλλη καρτα..Νομιζω μονο σε ελλαδα, βελγιο και ιταλια ειναι ξεκλειδωτα.. Ακομα και το 3gs πριν ενα δυο μηνες αρχισαν να το δινουν με 1 χρονο συμβολαιο..

 

Ρατσισμος :lol:

Γράψε λάθος...

 

Είμαι απο το τηλέφωνο και δεν είδα!!!

 

Έτσι είναι όντως κρίμα...

 

Κανε υπομονή! Ή πάρτο από εδώ... Που είναι ξεκλειδωτο και δεν έχεις πρόβλημα!!! Βάλε κάποιον απο την οικογένεια αν έχει συμβόλαιο (συνήθως οι μπαμπάδες μιλάνε πολύ και έχουν γερές επιδοτήσεις χωρίς να θέλουν και το τελευταίο μοντέλο!!! Εγώ αυτό το έχω κάνει αρκετές φορές! Και ίσως το κάνω ξανά... :)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

-Οι δημοσιεύσεις που αφορούσαν ειδικότερα θέματα του IP4 μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο topic.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Apple Reports Third Quarter Results

(All-Time Record Revenue,Earnings Increase 78 Percent)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα αργά το βράδυ να δω το βίντεο του Νικου.

Όλη μέρα το Ίντερνετ σερνοτανε και μου την έσπαγε να το βλέπω σε αργή κίνηση.

 

Μπορώ να πω ότι εντυπωσιαστικα. Σε συνθήκες καλού 3G σήματος το iPhone 4 έγραψε στα μυδια του :lol: την λαβή θανάτου.

 

Σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να κρατήσει κανείς έτσι το τηλέφωνο. Αυτό παρά ήταν, νόμισα ότι αν δεν είχε το ατσάλι θα το τσαλακωνε.

 

Θα ήθελα να δω κι ένα βίντεο σε όχι τόσο καλό σήμα αν και αυτό που είδα μου δίνει μια ιδέα για το τι θα συμβεί.

 

Είπα και στον Χριστοφορο να κάνει ένα βιντεακι να δούμε την συμπεριφορά. Όχι ότι δεν τον πιστεύουμε, αλλά να πάρουμε μια ιδέα μήπως εκεί που το δοκιμάζει δεν είναι περιοχή με 3 g της προκοπής. Όπως για παράδειγμα στο εργοστάσιο που είναι 40 χλμ από το Cairo και πιάνει μόνο έξω η κοντά σε παράθυρο αλλά στα καλά καθουμενα το χάνεις το ξαναβρίσκει και παει λέγοντας.

 

Ένα άλλο που είδα στο βίντεο, είναι ότι η πτώση είναι αμελητέα παρ όλο το σφιξιμο.

Με την απλή επαφή στην Ένωση των δυο κεραιών δεν κατάλαβε τίποτα.

 

Σορυ παιδιά αλλά κι εγώ αν το είχα και έβλεπα αυτά που είδαμε στο βίντεο θα έλεγα ότι υπερβαλουν.

 

Στα βιντεακια που βλέπουμε να πέφτει το σήμα με το σφιξιμο, πιθανως να πρόκειται για σημεία σαν αυτό στο σπίτι μου που μέχρι πρόσφατα αν δεν ακουμπουσα την συσκευή έδειχνε 5 γραμμές αλλά μόλις το έπιαναν το έχανε.

Αν όντως κάνουν δοκιμές σε τέτοια σημεία τι να πω. Ξέρετε ότι η Mobinil για το σπίτι μου και την γύρω περιοχή δεν εγγυουτο σωστή λειτουργία όταν κάποτε πήγα να αγοράσω φλασακι για 3G.

Αναγκαστικά να πάρω etisalat.

 

Χριστοφορε αν μπορείς δώσε μας ένα βιντεακι και αν έχεις κάποιο άλλο 3G κινητό βάλτο δίπλα να δούμε τι παίζει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα αργά το βράδυ να δω το βίντεο του Νικου.

Όλη μέρα το Ίντερνετ σερνοτανε και μου την έσπαγε να το βλέπω σε αργή κίνηση.

 

Μπορώ να πω ότι εντυπωσιαστικα. Σε συνθήκες καλού 3G σήματος το iPhone 4 έγραψε στα μυδια του :lol: την λαβή θανάτου.

 

Σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να κρατήσει κανείς έτσι το τηλέφωνο. Αυτό παρά ήταν, νόμισα ότι αν δεν είχε το ατσάλι θα το τσαλακωνε.

 

Θα ήθελα να δω κι ένα βίντεο σε όχι τόσο καλό σήμα αν και αυτό που είδα μου δίνει μια ιδέα για το τι θα συμβεί.

 

Είπα και στον Χριστοφορο να κάνει ένα βιντεακι να δούμε την συμπεριφορά. Όχι ότι δεν τον πιστεύουμε, αλλά να πάρουμε μια ιδέα μήπως εκεί που το δοκιμάζει δεν είναι περιοχή με 3 g της προκοπής. Όπως για παράδειγμα στο εργοστάσιο που είναι 40 χλμ από το Cairo και πιάνει μόνο έξω η κοντά σε παράθυρο αλλά στα καλά καθουμενα το χάνεις το ξαναβρίσκει και παει λέγοντας.

 

Ένα άλλο που είδα στο βίντεο, είναι ότι η πτώση είναι αμελητέα παρ όλο το σφιξιμο.

Με την απλή επαφή στην Ένωση των δυο κεραιών δεν κατάλαβε τίποτα.

 

Σορυ παιδιά αλλά κι εγώ αν το είχα και έβλεπα αυτά που είδαμε στο βίντεο θα έλεγα ότι υπερβαλουν.

 

Στα βιντεακια που βλέπουμε να πέφτει το σήμα με το σφιξιμο, πιθανως να πρόκειται για σημεία σαν αυτό στο σπίτι μου που μέχρι πρόσφατα αν δεν ακουμπουσα την συσκευή έδειχνε 5 γραμμές αλλά μόλις το έπιαναν το έχανε.

Αν όντως κάνουν δοκιμές σε τέτοια σημεία τι να πω. Ξέρετε ότι η Mobinil για το σπίτι μου και την γύρω περιοχή δεν εγγυουτο σωστή λειτουργία όταν κάποτε πήγα να αγοράσω φλασακι για 3G.

Αναγκαστικά να πάρω etisalat.

 

Χριστοφορε αν μπορείς δώσε μας ένα βιντεακι και αν έχεις κάποιο άλλο 3G κινητό βάλτο δίπλα να δούμε τι παίζει.

 

Κώστα μολις βρω ωρα θα το κανω και αυτο... τα μπανια και το καλοκαιρι δεν επιτρεπουν κατι τετοιο :lol:

 

το εχω πει ομως και προηγουμενως. στο κεντρο της Λευκωσιας οσο και να στραγγαλισω το τηλεφωνο αντε να πεσει 1-2 γραμμες. εκτος Λευκωσιας (μιλαμε για 10 λεπτα αποσταση) σε πολλες περιοχες που το δοκιμασα το σημα επεφτε στη 1 γραμμη και καποτε χανοταν τελειως.

Link to comment
Share on other sites

.........στο κεντρο της Λευκωσιας οσο και να στραγγαλισω το ...........

 

O "στραγγαλιστης" με το iphone :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά μπάνια Χριστοφορε:)

 

Παντως το θέμα του σήματος 3G, EDGE & GSM δεν είναι κάτι τόσο απλό και μόνο εμπειρικά μπορούν να καταλάβουν κάποια πράγματα οι απλοί χρήστες.

 

Στην διαδρομή από το σπίτι ως το εργοστάσιο που είναι 25 χλμ καθημερινά παρατηρώ τα εξής:

Πρωτα απ όλα να αναφέρω ότι το Leo αν χάσει την δυνατότητα λήψης data βγάζει μήνυμα.

Υπάρχουν σημεία που μετάβαλεται από 3G σε EDGE και το καταλαβαίνεις μόνο αν δεις την οθόνη η κατεβάζει κάποιο μεγάλο mail.

Σε κάποια συγκεκριμένα σε παει κατευεθειαν σε G οπότε λαμβάνει μήνυμα ότι δεν έχεις data. Λίγες εκατοντάδες μέτρα ξανά έχεις 3G.

Σε δυο πλατείες με το που μπω πάνω στην πλατεία χανω όχι μόνο το 3G αλλά και την κλήση.

Έχουν κάμερες οι οποίες μεταδίδουν ασύρματα εικόνες και μάλλον μπλοκάρουν με κάτι το σήμα στα κινητά. Πρόκειται για κάμερες ασφαλείας.

Εξ αιτίας μιας τέτοιας κάμερας βρέθηκα για λίγες ώρες στην κυπ της εγυφτου:D

Ήμουν σταματημενος περιμένοντας τον τροχονόμο. Επειδή αργουσε πήρα το κινητό να τηλεφωνησω, δεν είχε σήμα και εκείνη την ώρα συνέβη κάτι κωμικό μ ένα φελαχο οπότε άρχισα να τραβαω βίντεο.

Έλα που περνάγε το αυτοκίνητο με την ακολουθία του υπ. Ασφαλείας και με είδαν από τις κάμερες τις οποίες παρακολουθούσαν μέσα από τα αυτοκίνητα τους ζωντανά.

Με θεώρησαν ύποπτο και ζήτησαν από την τροχαια να με σταματήσουν επιτόπου.

Για να μην τα πολυλογω μ πήγαν ευγενικοτατα βέβαια στο κτήριο της κυπ όπου κατάλαβαν ότι δεν είχα καμία σχέση και η κατάληξη ήταν να γίνουμε κολλητοί με τον υποδιοικιτη από τότε.:lol:

 

Αν λοιπόν πολύ απ αυτούς που διαμαρτύρονται παρασυρθηκαν από τα πρώτα βίντεο του Gizmodo και άρχισαν να τσεκαρουν σε τέτοια σημεία, λογικό είναι.

Αυτό που δεν είναι λογικό αφορά το χάσιμο κλήσεων. Κανονικά πρέπει να γυρνά σε GPRS και η κλήση να γίνεται κανονικά. Εκτός κι αν το σήμα είναι του θανατα οπότε και πάλι λογικό να χαθεί με κεφαλοκλειδωμα εφόσον τα db είναι στο όριο.

Δεν ξερω αν κάποιος έχει δοκιμάσει να επιλέξει από τις ρυθμίσεις να κλείσει το 3G και να δει αν χάνει κλήσεις σε σημεία που το σήμα δεν είναι τόσο καλό.

 

Εν πας περιπτώσει δεν είναι για να ασχολούμαστε άλλο. Όταν έλθει θα διαπιστώσουμε αν το πρόβλημα επιρεαζει και πόσο, ο Θανος θα έχει δει καλύτερα και σε περισσότερες περιοχές τις συμβαίνει οπότε θα έχουμε μια σαφή εικόνα.

 

Την καλημέρα μου σε όλους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα!

 

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Τόλη, μου αρέσει που κάθε φορά αλλάζεις την φωτογραφία στην υπογραφή σου! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Τόλη, μου αρέσει που κάθε φορά αλλάζεις την φωτογραφία στην υπογραφή σου! :lol::lol:

 

να ανανεωνομαστε μωρε.αφου πλεον δεν αλλαζουμε κινητα συχνα ας αλλαζουμε υπογραφη που ειναι και τζαμπα!ακομη εισαι για ipad η αλλαξες γνωμη και ψηνεσαι για το μηλο?δυσκολη αποφαση:O

Link to comment
Share on other sites

να ανανεωνομαστε μωρε.αφου πλεον δεν αλλαζουμε κινητα συχνα ας αλλαζουμε υπογραφη που ειναι και τζαμπα!ακομη εισαι για ipad η αλλαξες γνωμη και ψηνεσαι για το μηλο?δυσκολη αποφαση:O

 

Και τα 2 Τόλη και τα 2!

Αφού ο Πρόεδρας δίνει λεφτα, σκέφτομαι να παω και να του ζητήσω να μου τα πάρει.:lol:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

να ανανεωνομαστε μωρε.αφου πλεον δεν αλλαζουμε κινητα συχνα ας αλλαζουμε υπογραφη που ειναι και τζαμπα!ακομη εισαι για ipad η αλλαξες γνωμη και ψηνεσαι για το μηλο?δυσκολη αποφαση:O

 

Άλλαζε ρε Τόλη...! Καλύτερος από Τζόλε λες; :happy:

 

Στην αρχή ήταν δύσκολη.. Αλλά με ώριμη και ψύχραιμη σκέψη είναι αστεία εύκολη! iPad και πάλι iPad!

Αν είχα τα λεφτά, θα τα έπαιρνα και τα δύο. Αλλά μετά σκέφτομαι λογικά και λέω ότι πολύ πιθανό το τηλέφωνο να «πέσει» σε δεύτερη μοίρα μετά την αγορά του iPad. οπότε γιατί να δώσω τόσα λεφτά και να πάρω ένα τηλέφωνο; Αφού θα έχω ένα iPhone που θα κάνω την δουλειά μου μια χαρά... Δεν είναι ότι λείπει κάτι από το οικοσύστημα ή δεν θα συνεργάζονται ιδανικά... Απλά χάνω σε ποιότητα κατασκευής!

 

Κατά τα άλλα, το δίλημμα που μου τέθηκε σήμερα ήταν να χτυπήσω ένα 32GB WiFi €700.. Να πουλήσω το 3GS μου και να το πάρω. Και μετά να εκμεταλλευτώ την επιδότηση μου για αγορά ενός νέου 3GS αργότερα... Αλλά αν έρθει εδώ το iPad σε τιμές Αμερικής, τότε χάνω πολλά... Οπότε μένω έτσι και περιμένω...! :p

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους!!!

 

Πω πω πολύ κουραστική μέρα σήμερα! Σερί από το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ με πάει!!! :(

 

el- Κώστα!!! Ακόμα δεν έχω καταφέρει να συγχρονίσω ασύρματα το HD2 με το MBP... δεν ξέρω τι πάει στραβά και δεν το καταφέρνω! :mad::mad::mad:

 

edit: Σε λίγες μέρες πάει ένα φιλαράκι ΝΥ για μήνα του μέλιτος... τι να ζητήσω άραγε;;;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους!!!

 

Πω πω πολύ κουραστική μέρα σήμερα! Σερί από το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ με πάει!!! :(

 

el- Κώστα!!! Ακόμα δεν έχω καταφέρει να συγχρονίσω ασύρματα το HD2 με το MBP... δεν ξέρω τι πάει στραβά και δεν το καταφέρνω! :mad::mad::mad:

 

edit: Σε λίγες μέρες πάει ένα φιλαράκι ΝΥ για μήνα του μέλιτος... τι να ζητήσω άραγε;;;

 

:lol::p:happy:

Ζήτα ένα iPad...:X

 

Πως πάει το ΜΒΡ Γιώργο;

Link to comment
Share on other sites

Αφού όλοι αρχίζεται και την κάνετε σιγά σιγά η "Περι ανέμων Teleshopping" σας προτείνει για τις διακοπές σας...

 

http://www.techgear.gr/wp-content/uploads/2010/07/Portable-Watermelon-Cooler-e1279721842381.jpg

 

Το νέο μας φορητό καρπουζο-ψυγειάκι(Περιλαμβάνει πτυσσόμενο χερούλι για να μην πιάνει χώρο)

Εκτός απο το καρπούζι κρατάει δροσερό και το iPhone ή iPad για να είστε ξέγνοιαστοι στην Παραλία με όλη αυτή τη ζέστη:lol::lol::lol::lol:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

:lol::p:happy:

Ζήτα ένα iPad...:X

 

Πως πάει το ΜΒΡ Γιώργο;

Το σκεφτόμουν για iPad αλλά μέχρι στιγμής είχα απώλειες-δώρα σε γάμους περί τα 600€, οπότε... :(

 

Το ΜΒΡ είναι φοβερό, με έχει βολέψει αφάνταστα και συνεχώς ανακαλύπτω και νέα στοιχεία!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

el- Κώστα!!! Ακόμα δεν έχω καταφέρει να συγχρονίσω ασύρματα το HD2 με το MBP... δεν ξέρω τι πάει στραβά και δεν το καταφέρνω! :mad::mad::mad:

 

Λοιπον αν εχεις βρει και εχεις εγκαταστησει το SyncMate expert θα ακολουθησεις τις οδηγιες μου και θα γινει.

 

1. Στο κινητο σου εχει εγκατασταθει το εικονιδιο της εφαρμογης (SyncMate Driver).

Το κλικαρεις να ανοιξει.

Ανοιγεις και την εφαρμογη στο mac.

2. Κλικαρεις στο κινητο την επιλογη Show my IP/Name για να δεις το IP σου.

Πηγαινεις στο mac και στο παραθυρο που σου εχει βγαλει, επιλεγεις απο το Select Device το Windows mobile Device WiFi.

 

3. Μετα πατα continue και δωσε το IP σου.

Κανε αποδοχη επικοινωνιας απο το κινητο και αρχιζει ο συχρονισμος.

 

Μια φορα να το κανεις θα δεις οτι δεν θα χρειαστεις πανω απο 10 δευτερολεπτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...