Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαζί σου ελ Κώστα. Το ίδιο σκεπτικό με εσένα έχω. Το μόνο που ια κερδσω θα είναι μεγαλύτερη ανάλυση στην ίδια διάσταση και λιγο πιο γρήγορο ηλεφωνο. Αλλά με το iPad επεκτείνονται οι δυνατότητες μου!

 

Θα μπορώ μα διαβάσω κάτι, χωρίς να μου βγουν τα ματιά!

 

Μένει μόνο να επιβεβαιωθούν τα λεγομενα του υπαλλήλου σήμερα!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

καλημερα σας κυριοι :D

 

χθες επεσα εξω για 1η φορα στα προγνωστικα μου στο παγκοσμιο...εχω 2 βδομαδες που εχω "δει" τελικο γερμανια-ολλανδια.

μου την χαλασαν οι ισπανοι,αλλα το φχαριστηθηκα :p

 

θα ηθελα να εβλεπα τα μουτρα της μερκελ :lol:

 

οσο για το μηλο,μην παιδευοσαστε αδικα..δεν μου κανει εμενα.αν το καινουριο...αν,τοτε μπορει ισως να το δοκιμασω..αλλα με τα τωρινα δεδομενα κ με το λεο στα χερια μου,μαλλον αδυνατο το βλεπω να περναω παλι σε iphone..τουλαχιστον για κυρια συσκευη...

 

τους χαιρετισμους μου σε ολους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου ελ Κώστα. Το ίδιο σκεπτικό με εσένα έχω. Το μόνο που ια κερδσω θα είναι μεγαλύτερη ανάλυση στην ίδια διάσταση και λιγο πιο γρήγορο ηλεφωνο. Αλλά με το iPad επεκτείνονται οι δυνατότητες μου!

 

Θα μπορώ μα διαβάσω κάτι, χωρίς να μου βγουν τα ματιά!

 

Μένει μόνο να επιβεβαιωθούν τα λεγομενα του υπαλλήλου σήμερα!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αλεξ θα συμφωνήσω μαζί σου. Νομίζω ότι στο δίλημμα αυτό κ εγώ θα προτιμήσω την ταμπλέτα. Σε περίπτωση πάντα που υπάρχει η δυνατότητα της εκμετάλευσης της επιδότησης. Λογικά δε πιστεύω στην βοντα να κάνουν καμιά πατατία κ να το δίνουν σε καμιά τιμή που να χρειάζεσαι δάνειο. αν η τιμή είναι λογική κ χαμηλότερη του νέου μήλου θα προτιμήσω το Ipad !

δεν είναι μόνο οι Κωστήδες (Καλ κ ΕΛ Κ.) που σαν εμπειρότεροι χρήστες το συστήνουν κ σέβομαι απόλυτα την γνώμη τους, είναι κ ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το 3gs !!!

 

@ all : Καλημέρα!!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβαινω γιατι τοση μανια για το 4αρι.ενταξει εχει καλη οθονη ενταξει ειναι hd κατα τα αλλα τι?.κυκλοφορουν τοσα αλλα κινητα με λιγοτερα χρηματα και με περισσοτερα και καλυτερα χαρακτηριστικα.δεν ειμαι εναντιον του iphone ισα ισα και εγω πηρα το ipad πολυ καλο καλο κατα την γνωμη μου,απλα θεωρω οτι το 3gs αυτη την στιγμη ειναι παρα πολυ καλο και υπεραρκετο.

μην βιαζεστε ασ ερθει ελλαδα με το καλο αν και νομιζω οτι το οικονομικο-τιμη δεν θα αφησει τις εταιρειες να αναβουν τοσο πολυ γιατι στο τελος θα το χρησιμοποιουν οι ιδιοι.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μην το γυροφερνετε, για την χρηση που το θελει ο Δημητρης δεν του κανει το iphone. Το ξερουν μεχρι και στα φορουμ των NOKIA:lol:

 

Για καντε αυτο που εκανα εγω στο iPad. Δειτε ποσες απο τις εφαρμογες που εχετε αγορασει ειναι για να καλυπτουν τις ελειψεις του μήλου, τις οποιες το Λεο τις εχει ΟΕΜ.

Ουσιαστικα λοιπουν οι web apps και η πληθωρα παιχνιδιων.

Πειτε μου μια χρησιμη εφαρμογη που την χρησιμοποιειτε συχνα για να δουμε αν λειπει απο το Leo.

Μην μου πειτε καμια απιθανη, μιλαμε για εφαρμογες χρησιμες και απαραιτητες.

 

Μας ελειπε το Dropbox και το δουλευαμε απο τον browser. Τωρα το εχουμε και σε καλυτερη μορφη απ οτι στο iphone.

Μπορεις εκτός απο φωτο που μ ενα κλικ απο την καμερα γινονται upload κατευθειαν οπως τις τραβας, μεχρι να κανεις upload files που εχεις αποθηκευμενα στην καρτα σου, κατι που δεν γινεται απο το μηλο απευθειας απο την εφαρμογη dropbox και πρεπει να χρησιμοποιησεις το Good reader.

 

Και πολλες αλλες οπως δυνατοτητα μεταφορας αρχειων μεσω wifi, book readers, office, youtube downloader, core player, Wunder Radio, διαφορους converters, εφαρμογες για την φυλαξη στοιχιων πιστωτικων καρτων, κωδικων προσβασης σε sites κλπ, αναγνωση barcodes, και δεκαδες αλλες εφαρμογες που οι περισσοτερες ειναι free.

 

Εχω πει πολλες φορες η διαφορα ειναι οτι αγοραζοντας ενα iphone και τις εφαρμογές του, εισαι ετοιμος να κανεις αριστα αυτα που μπορει χωρις να χρειαζεσαι καθολου γνωσεις.

Στο HD2 δεν γινεται κατι τετοιο. Η θα πρεπει να εχεις καποιον να σου στησει την συσκευη η θα πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα. Απο εκει και πέρα, οσο καιρο την εχεις, θα βελτιωνεται συνεχως και θα εμπλουτιζεται με δυνατοτητες και εφαρμογες.

 

Συν οτι δεν εισαι "IN" αν εχεις Λεο σε αντιθεση με το iPhone η με android αφου πλεον προκειται για ενα λειτουργικο υπο καταργιση.

 

Με το iphone 4 τα πραγματα πανε σε αλλο επιπεδο αλλα κι εκει περιμενουμε την απαντηση κυριως απο τις android συσκευες γιατι τα windows series 7 μπορει να βελτιωθουν σημαντικα και να αποκτησουν εφαρμογες & παιχνιδια, αλλα η MS πασχει σε interface οπως και στο λειτουργικο των PC. Ποσο μαλλον τωρα που δεν επιτρεπει την χρηση sense απο κανενα κατασκευαστη.

Προσωπικα αν επρεπε να χρησιμοποιω το HD2 μονο με το windows interface δεν θα το αγοραζα με τιποτα.

 

@@@Soom

Αλεξανδρε αν θες την γνωμη μου, ειμαι υπερ του iPad.

Οταν εχεις iPad, το iphone4 το μονο που θα σου προσφερει παραπανω, ειναι τα βλεματα των θαμωνων στα γυρω τραπεζακια στις καφεταιρειες.

Ειναι αλλη φαση η χρηση ολων των εφαρμογων και παιχνιδιων. Για παραδειγμα επεχειρησα να δουλεψω το good reader στο iphone και επρεπε να αλλαξω 10 οθονες για να κανω πραγματα που στο ipad βρισκονται μπροστα σου απο την πρωτη στιγμη.

 

Πλεον το macbook pro εχει καρφωθει στην 24 αρα οθονη και δεν μετακινειται με τιποτα. Πηγαινοερχομαι στην δουλεια με μια τσαντουλα που χωρα ισα ισα το ipad και τα προσωπικα μου ειδη. Για τα απαραιτητα οταν δεν το εχεις μαζι σου, δεν εισαι γυμνος. Μπορεις να κανεις ανετα την δουλεια σου οπως την κανεις και τωρα.

Αγοραζοντας ομως το 4, δεν θα μπορεις να κανεις αυτα που κανουμε εμεις με το ipad και απλα θα εχεις μια πολυ καλυτερη οθονη και ταχυτερη συσκευη αλλα και παλι θα βγαζεις τα ματια σου στις περιορισμενες δυνατοτητες των 3,5 ιντζων.

 

Φίλε μου για το ipad συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ , το ειπα και αλλη φορα για μενα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ. και εγω ειχα macbookpro 13 και το ανταλαξα με ενα imac21,5 δεδομενου οτι με το ipad πια δεν χρειαζομαι φορητο

οποτε πλεον εχω imac24 γραφειο, imac21,5 σπιτι , macmini για home theater klp, και το ipad για τις φορητες μου αναγκες ....

Αλλα για το htc μη μας πρηζεις , το πηρα και πραγματικα τρελαθηκα , μην ανησηχεις και rom αλλαξα κλπ , αλλα καμια σχεση με την ευκολια του iphone3gs

Επιπλεον μη ξεχνας οτι το ipad μπορει να συνδεθει με το iphone πχ να τραβας φωτογραφιες κλπ

τελος το iphone4 εχει και αλλα θετικα που με το "προβλημα σηματος" τα ξεχασαμε

Τραβα απιστευτες φωτογραφιες και video που στο htc ειναι για γελια (εκτος και αν εχεις χερι σιδερο και το θεμα σου ειναι αγαλμα)

Δημιουργεις καταπληκτικα video με το imovie

και πολλα αλλα ........

Για μενα που εχω τοσα mac πλεον (ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΩ ΠΟΤΕ ΣΤΑ WINDOWS) το iphone ειναι μονοδρομος (αντε και το legent μου καλοαρεσει)

Καλο το htc αλλα δεν ειναι για mac user

και μη ξεχνας το βασικο :)

Computers are like air-conditioners. They stop working properly when you

open windows... one solution ........ get a mac

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

@domal

Μαριε, εισαι λιγο "σκληρος" τωρα, ο Κωστας ειναι πρωην χρηστης iphone, οποτε οτι λεει το λεει γιατι το εχει δει με τα ματια του. Γιαυτον το Leo ανταποκρινεται περισσοτερο σε οτι αυτος ζητα απο μια τετοια συσκευη. Οποτε δεν ειναι κατακριτεο. ;)Τουλαχιστον αυτος ειχε και τις δυο συσκευες και οτι ελεγε ανταποκρινοταν σαυτα που εβλεπε. Φαντασου κατι αλλους που δεν το εχουν πιασει ποτε στα χερια τους, η το επαιξαν 5-10 λεπτα στο Γερμανο η στο Public, η στο Πλαισιο, η σε καποιο φιλο τους ................... :wacko:

Ο Κωστας εξαλλου ειναι χρηστης και Mac και ipad, οποτε μονο αντιApple δεν μπορουμε να τον χαρακτηρισουμε :rolleyes:

Εγω ειμαι της αποψης οτι οι επιλογες του καθενος ειναι σεβαστες γιατι γινονται με διαφορετικα κριτηρια απο τον καθενα. :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για το ipad συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ , το ειπα και αλλη φορα για μενα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ. και εγω ειχα macbookpro 13 και το ανταλαξα με ενα imac21,5 δεδομενου οτι με το ipad πια δεν χρειαζομαι φορητο

οποτε πλεον εχω imac24 γραφειο, imac21,5 σπιτι , macmini για home theater klp, και το ipad για τις φορητες μου αναγκες ....

Αλλα για το htc μη μας πρηζεις , το πηρα και πραγματικα τρελαθηκα , μην ανησηχεις και rom αλλαξα κλπ , αλλα καμια σχεση με την ευκολια του iphone3gs

Επιπλεον μη ξεχνας οτι το ipad μπορει να συνδεθει με το iphone πχ να τραβας φωτογραφιες κλπ

τελος το iphone4 εχει και αλλα θετικα που με το "προβλημα σηματος" τα ξεχασαμε

Τραβα απιστευτες φωτογραφιες και video που στο htc ειναι για γελια (εκτος και αν εχεις χερι σιδερο και το θεμα σου ειναι αγαλμα)

Δημιουργεις καταπληκτικα video με το imovie

και πολλα αλλα ........

Για μενα που εχω τοσα mac πλεον (ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΩ ΠΟΤΕ ΣΤΑ WINDOWS) το iphone ειναι μονοδρομος (αντε και το legent μου καλοαρεσει)

Καλο το htc αλλα δεν ειναι για mac user

και μη ξεχνας το βασικο :)

Computers are like air-conditioners. They stop working properly when you

open windows... one solution ........ get a mac

 

Με συχγωρεις αλλά εσυ υπαγεσαι στην κατηγορία που θες κάποιον να στο στήσει για να δεις αυτά που μπορεί να κάνει.

Βαριοσουν να ασχοληθείς και σε θυμάμαι από το HD ποσο καλός ήσουν...... στο να βρίσκεις wallpapers..:)

Στο έχω πει δέκα φορές τα είχα και τα δυο. Αν εκρινα οτι με το iPhone θα έκανα κάπου την δουλειά μου καλύτερα, θα το είχα ξανά πάρει με μεγάλη άνεση.

 

Ξέρω και τις δυο συσκευές πολύ καλά. Στο iPhone έκανα power using με επεμβάσεις κλπ. Αντιλαμβάνομαι καλύτερα από τον καθένα που υπερτερεί και που υστερεί.

Αν στα πριζω μην διαβάζεις τα μηνύματα μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αλλα για το htc μη μας πρηζεις , το πηρα και πραγματικα τρελαθηκα , μην ανησηχεις και rom αλλαξα κλπ , αλλα καμια σχεση με την ευκολια του iphone3gs

Επιπλεον μη ξεχνας οτι το ipad μπορει να συνδεθει με το iphone πχ να τραβας φωτογραφιες κλπ

 

[/i]

 

Φίλε Μάριε θα διαφωνήσω μαζί σου. Εδώ σ αυτό το νήμα κανείς δε μας πρήζει. Κ πόσο μάλλον ο Κώστας ο οποίος έχει δώσει τα διαπιστευτήρια του με τα γραφόμενα του άπειρες φορές, κ έχει δώσει άπειρα παραδείγματα πως κάνει την δουλειά του καλύτερα με το λέο. Ο καθένας έχει τις ξεχωριστές του ανάγκες του κ τις καλύπτει με το τρόπο που τον βολεύει.

Ζητάω συγνώμη απ τον Κώστα που μιλάω εκ μέρους του αλλά το κλίμα εδώ μέσα είναι διαφορετικό κ ένιωσα άσχημα με τον τρόπο που εκφράστηκες. Βέβαια γνωρίζω ότι δεν είχες πρόθεση ούτε να προσβάλεις ούτε να μειώσεις τον Κώστα.

 

edit με προλάβατε ! λόγω δουλείας έκανα κανά 10λεπτο να γράψω.... μπορεί να σβηστεί κ απ τους mods για την οικονομία της συζήτησης.

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη τσακώνεστε!Θα σας κάνω ντα!

Καλημέρα σε ολους!

 

Οσα βιντεάκια και να ανεβάσει ο Κώστας ποτε δε θα μας πείσει.Είμαστε κολλημένοι λέμε!

 

ps: Κυκλοφόρησε φωτό στο διαδίκτυο που δείχνει τον Δημήτρη (Zaharaki) να περιεργάζετε ένα iPhone 4...:lol:

 

Χαμογελάτε γιατί χανόμαστε!:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη τσακώνεστε!Θα σας κάνω ντα!

Καλημέρα σε ολους!

 

Οσα βιντεάκια και να ανεβάσει ο Κώστας ποτε δε θα μας πείσει.Είμαστε κολλημένοι λέμε!

 

ps: Κυκλοφόρησε φωτό στο διαδίκτυο που δείχνει τον Δημήτρη (Zaharaki) να περιεργάζετε ένα iPhone 4...:lol:

 

Χαμογελάτε γιατί χανόμαστε!:)

 

Eδώ είσαι???

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη , αλλα μαλον δεν καταλαβατε την προθεση μου και ειλικρινα συγνωμη αν σε πειραξα , απλα ειπα οτι για μενα που ειμαι mac user το htc ειναι απλα μαπα ... και ειναι πισωγυρισμα, γνωμη μου ειπα, για τον καθενα οι εμπειριες ειναι διαφορετικες ,,, και δεν ειμαι καλος να βρισκω μονο sexy wallpaper, ε , δοξα το θεο ειχα πολλα windows mobile κινητα , εχω περασει απειρες rom , πολλα cab ,απο την εποχη του qteck ....... , αλλα ελεος πια , τα windows για μενα μπηκαν ΣΤΟΝ καδο ανακυκλωσης , αυτο ειπα

Τωρα το μη μας πρηζεις ,,, ε φιλοι ειμαστε ,, αμαν πια

Για να δεις τι φιλος ειμαι σου βρηκα wall για το leo σου

http://img12.imageshack.us/img12/118/karlaspice.jpghttp://img175.imageshack.us/img175/8513/misacampo2.jpg

Και θα διαβαζω τα ποστ σου γιατι "γουσταρω να τα πρηζεις χαχαχ" αμαν πια ρε παιδια αμεσως πιανεστε

Edited by domal

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε παιδια τι να λεμε τωρα;ο καθενας αγοραζει και δουλευει την συσκευη που κανει καλυτερα την δουλεια που θελει,και εγω ειχα πανω απο 10 συσκευες wm τα τελευταια 5 χρονια,αλλα επειδη βαρεθηκα να τρωω τον χρονο μου στο xda για να τις κανω πιο φιλικες συν τα win 6.5 που δεν τα συμπαθησα ποτε,δοκιμασα την τυχη μου στο iphone και ειδα οτι με βολεψε καλυτερα στην καθημερινοτητα μου και μου μενει πια και χρονος να κανω και κατι αλλο στην ζωη μου,αυτο τι παει να πει;οτι το hd2 ειναι πατατα;οχι φυσικα,δεν υπαρχουν καλες και κακες συσκευες,υπαρχουν συσκευες που μας βολευουν στην χρηση που θελουμε,την καλημερα μου σε ολους;) Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Μην το γυροφερνετε, για την χρηση που το θελει ο Δημητρης δεν του κανει το iphone. Το ξερουν μεχρι και στα φορουμ των NOKIA:lol:

 

Για καντε αυτο που εκανα εγω στο iPad. Δειτε ποσες απο τις εφαρμογες που εχετε αγορασει ειναι για να καλυπτουν τις ελειψεις του μήλου, τις οποιες το Λεο τις εχει ΟΕΜ.

Ουσιαστικα λοιπουν οι web apps και η πληθωρα παιχνιδιων.

Πειτε μου μια χρησιμη εφαρμογη που την χρησιμοποιειτε συχνα για να δουμε αν λειπει απο το Leo.

Μην μου πειτε καμια απιθανη, μιλαμε για εφαρμογες χρησιμες και απαραιτητες.

 

Μας ελειπε το Dropbox και το δουλευαμε απο τον browser. Τωρα το εχουμε και σε καλυτερη μορφη απ οτι στο iphone.

Μπορεις εκτός απο φωτο που μ ενα κλικ απο την καμερα γινονται upload κατευθειαν οπως τις τραβας, μεχρι να κανεις upload files που εχεις αποθηκευμενα στην καρτα σου, κατι που δεν γινεται απο το μηλο απευθειας απο την εφαρμογη dropbox και πρεπει να χρησιμοποιησεις το Good reader.

 

Και πολλες αλλες οπως δυνατοτητα μεταφορας αρχειων μεσω wifi, book readers, office, youtube downloader, core player, Wunder Radio, διαφορους converters, εφαρμογες για την φυλαξη στοιχιων πιστωτικων καρτων, κωδικων προσβασης σε sites κλπ, αναγνωση barcodes, και δεκαδες αλλες εφαρμογες που οι περισσοτερες ειναι free.

 

Εχω πει πολλες φορες η διαφορα ειναι οτι αγοραζοντας ενα iphone και τις εφαρμογές του, εισαι ετοιμος να κανεις αριστα αυτα που μπορει χωρις να χρειαζεσαι καθολου γνωσεις.

Στο HD2 δεν γινεται κατι τετοιο. Η θα πρεπει να εχεις καποιον να σου στησει την συσκευη η θα πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα. Απο εκει και πέρα, οσο καιρο την εχεις, θα βελτιωνεται συνεχως και θα εμπλουτιζεται με δυνατοτητες και εφαρμογες.

 

Συν οτι δεν εισαι "IN" αν εχεις Λεο σε αντιθεση με το iPhone η με android αφου πλεον προκειται για ενα λειτουργικο υπο καταργιση.

 

Με το iphone 4 τα πραγματα πανε σε αλλο επιπεδο αλλα κι εκει περιμενουμε την απαντηση κυριως απο τις android συσκευες γιατι τα windows series 7 μπορει να βελτιωθουν σημαντικα και να αποκτησουν εφαρμογες & παιχνιδια, αλλα η MS πασχει σε interface οπως και στο λειτουργικο των PC. Ποσο μαλλον τωρα που δεν επιτρεπει την χρηση sense απο κανενα κατασκευαστη.

Προσωπικα αν επρεπε να χρησιμοποιω το HD2 μονο με το windows interface δεν θα το αγοραζα με τιποτα.

 

@@@Soom

Αλεξανδρε αν θες την γνωμη μου, ειμαι υπερ του iPad.

Οταν εχεις iPad, το iphone4 το μονο που θα σου προσφερει παραπανω, ειναι τα βλεματα των θαμωνων στα γυρω τραπεζακια στις καφεταιρειες.

Ειναι αλλη φαση η χρηση ολων των εφαρμογων και παιχνιδιων. Για παραδειγμα επεχειρησα να δουλεψω το good reader στο iphone και επρεπε να αλλαξω 10 οθονες για να κανω πραγματα που στο ipad βρισκονται μπροστα σου απο την πρωτη στιγμη.

 

Πλεον το macbook pro εχει καρφωθει στην 24 αρα οθονη και δεν μετακινειται με τιποτα. Πηγαινοερχομαι στην δουλεια με μια τσαντουλα που χωρα ισα ισα το ipad και τα προσωπικα μου ειδη. Για τα απαραιτητα οταν δεν το εχεις μαζι σου, δεν εισαι γυμνος. Μπορεις να κανεις ανετα την δουλεια σου οπως την κανεις και τωρα.

Αγοραζοντας ομως το 4, δεν θα μπορεις να κανεις αυτα που κανουμε εμεις με το ipad και απλα θα εχεις μια πολυ καλυτερη οθονη και ταχυτερη συσκευη αλλα και παλι θα βγαζεις τα ματια σου στις περιορισμενες δυνατοτητες των 3,5 ιντζων.

 

κωστη που ειναι η εφαρμογη για το dropbox?ειχα το link παλια αλλα οχι τωρα.το εχεις?

Link to comment
Share on other sites

κωστη που ειναι η εφαρμογη για το dropbox?ειχα το link παλια αλλα οχι τωρα.το εχεις?

http://dl.dropbox.com/u/3146130/Droppedboxx.CAB

 

Στο ανεβασα απ ευθειας απο το Leo ;):lol:

Αν εχεις καποια απορια για το πως κανει upload download πες μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως δουλεύει τελικά αυτό το rs!!! Κάθε βδομάδα κι άλλες ιστορίες!!! :mad::mad::mad:

 

Τελικά τι έχω;;; 28 μέρες ακόμα;;;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε 28 μέρες θα σου αφαιρέσει αλλά 99 rapids από τα 2100 που έχεις ακόμα(αριστερά στην εικόνα)

 

Και αυτό θα κάνει καθε μήνα μέχρι να σου τελειώσουν!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως δουλεύει τελικά αυτό το rs!!! Κάθε βδομάδα κι άλλες ιστορίες!!! :mad::mad::mad:

 

Τελικά τι έχω;;; 28 μέρες ακόμα;;;

Αν δεν κανω λάθος, έχεις 2100 rapids και θέλεις 99/μήνα για 30gb download! Οπότε, αφού λήξει αυτό, θα έχεις μετά και αλλά για να ανανεώσεις τον λογαριασμό σου, αν κατάλαβα καλά...

 

 

Και αν περάσεις το όριο των. 30Gb/μήνα φαντάζομαι θα σου φάει και αλλά.

 

Γιατί και πάλι, 30GB τον μήνα μου φαίνονται λίγα!!! :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το RS τον εχει αρπαξει τελειως....

 

εχουν λαβει χιλιαδες μειλς παραπονων..μεσα στον μηνα θα αποσυρουν αυτην την ηλιθια νεα τακτικη που πηγανε να εφαρμοσουν...αν τους ενδιαφερει να κρατησουν τους πελατες τους.

 

ps

 

Μαριε,τα παμε με μενα,μην κανεις τα ιδια κ με τον Κωστα..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://dl.dropbox.com/u/3146130/Droppedboxx.CAB

 

Στο ανεβασα απ ευθειας απο το Leo ;):lol:

Αν εχεις καποια απορια για το πως κανει upload download πες μου.

 

σε ευχαριστω πολυ κωστα δεν μου το κανει set up ομως.γιατι αραγε;

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

το RS τον εχει αρπαξει τελειως....

 

εχουν λαβει χιλιαδες μειλς παραπονων..μεσα στον μηνα θα αποσυρουν αυτην την ηλιθια νεα τακτικη που πηγανε να εφαρμοσουν...αν τους ενδιαφερει να κρατησουν τους πελατες τους.

 

Δεν έχω καταλήξει ακόμα αν είναι όντως χάλια ή όχι... Βασικά δεν έχω καταλάβει απόλυτα πως θέλουν να δουλέψουν!

Αλλά 30GB/μήνα μου φαίνονται ελάχιστα... Ιδίως όταν μιλάμε για ταινίες που πλέον είναι πάνω από 4GB η κάθε μια, αν θέλεις να έχει μια καλή ποιότητα για να φανεί διαφορά στις μεγάλες πλέον τηλεοράσεις... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλήξει ακόμα αν είναι όντως χάλια ή όχι... Βασικά δεν έχω καταλάβει απόλυτα πως θέλουν να δουλέψουν!

Αλλά 30GB/μήνα μου φαίνονται ελάχιστα... Ιδίως όταν μιλάμε για ταινίες που πλέον είναι πάνω από 4GB η κάθε μια, αν θέλεις να έχει μια καλή ποιότητα για να φανεί διαφορά στις μεγάλες πλέον τηλεοράσεις... :happy:

 

Μπορείς να πάρεις και άλλα gb δίνοντας rapids.Το εγραψα χθες για το ποσο κοστίζει.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι?

 

Η rapid τα έχει κάνει να μην πω πως τα έχει κάνει..

Α και όταν φράφουν για το λεό εσείς απλά διαβάστε και προσπεράστε μην ξανά αρχίζουμε τα ίδια...

 

Λεο και iPhone τι σημασία exei, ο καθένας έχει κάνει τις επιλογές του, και κάνει την δουλεία του όπως νομίζει αυτός καλύτερα!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

χχαχαχα!

Σπύρο, τώρα κατάλαβα τι είναι αυτά τα τριγωνάκια στην υπογραφή σου.

Καλό!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις και άλλα gb δίνοντας rapids.Το εγραψα χθες για το ποσο κοστίζει.

 

 

Ναι αλλά είναι κρίμα να δίνεις επιπλέον... Εγώ θα τα δώσω!!

 

 

Τηλεφώνησα πάλι στην Vodafone τόσο για το tethering και περιμένω σήμερα ή αύριο τους κωδικούς για το Internet! Και επίσης ξανά-επιβεβαίωσα το θέμα του iPad και πράγματι ισχύει!!! Οπότε όταν με το καλό φτασει το πολυπόθητο iPad θα χτυπήσω ενα 32GB!!!

 

Μια χαρά! :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...