Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε δεν λεει και τιποτε διαφορετικο ρε Χριστοφορε, αναφερεται σαυτα που εγραψε κατα καιρους το gizmodo.com. Οποτε ............ :shifty:

 

Κοιταξε εχει διαφορα να παιρνεις τηλεφωνο στο apple care και να σου λενε οτι αν σου πεφτει τελειως το σημα το προβλημα θα το εχεις και μετα το update. και τις λεω τι να κανω τοτε; και ακου θεικη απαντηση: ''Buy our bumper'' or '' hold it different''

 

μπορεις να καταλαβεις ποσα κλασματα του δευτερολεπτου χρειαστηκα για να κλεισω το τηλεφωνο :lol::X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Επειδή έγραψα χθες οτι άλλαξε παλι το rapidshare, οσοι βαριούνται να διαβάσουν και να καταλάβουν το mail ας διαβάσουν παρακάτω:

 

Ας πούμε οτι εχετε 1000 rapids.

Για κάθε μήνα το rapidshare θα σας αφερεί 99 rapids και θα σας δείνει την δυνατοτητα να αποθηκεύεται 10GB αρχεία στο λογαριασμό σας και να κατεγάβετε μεχρι 30GB.

 

Οποτε θέλετε μπορειτε να αγοράσετε και traffic και χωρο αν δε σας φτάσουν μεσα στο μηνα αυτα που σας δινει.

Για καθε προσθετο οι χρεώσεις έχουν ως εξης:

Additional storage: Additional traffic:

1 GB = 2 Rapids/month 5 GB = 14 Rapids

Edited by koukoulakis

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

http://img822.imageshack.us/img822/5130/iphone4vaporcasered.jpg

για οσους δεν τις ειδαν στο iphonehellas.gr,,,,,θηκες πιο ομορφες απο την ιδια την συσκευη:blink::blink:

 

Me WANTS!!!!

 

Αλλα για κανα HD2 :p

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έγραψα χθες οτι άλλαξε παλι το rapidshare, οσοι βαριούνται να διαβάσουν και να καταλάβουν το mail ας διαβάσουν παρακάτω:

 

Ας πούμε οτι εχετε 1000 rapids.

Για κάθε μήνα το rapidshare θα σας αφερεί 99 rapids και θα σας δείνει την δυνατοτητα να αποθηκεύεται 10GB αρχεία στο λογαριασμό σας και να κατεγάβετε μεχρι 30GB.

 

Οποτε θέλετε μπορειτε να αγοράσετε και traffic και χωρο αν δε σας φτάσουν μεσα στο μηνα αυτα που σας δινει.

Για καθε προσθετο οι χρεώσεις έχουν ως εξης:

Additional storage: Additional traffic:

1 GB = 2 Rapids/month 5 GB = 14 Rapids

 

Θα τα διαβάσω και εγώ αργότερα!

Αλλά ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!! :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου άρεσαν οι θήκες που μας έδειξε ο Κων/νος, βέβαια είναι και λίγο υποκειμενικό το θέμα, αλλά περί ορέξεως και γούστου, θα προσθέσω εγώ, pumpkinpie...:lol:

 

@Μήτσο Ζαχαράκη

 

Φίλε κοίτα και εδώ http://www.redmondpie.com/sn0wbreeze-ios-4.0-jailbreak-iphone-3g-3gs-windows/ γιατί μου φαίνεται γίνεται ΚΑΙ jb στην iOS4 και 3gs ;)

Edited by loftys

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κοίτα και εδώ http://www.redmondpie.com/sn0wbreeze-ios-4.0-jailbreak-iphone-3g-3gs-windows/ γιατί μου φαίνεται γίνεται ΚΑΙ jb στην iOS4 και 3gs ;)

 

Δεν εχει βγει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

 

Αφού κάνεις ενα ποστ κάντο ολοκληρωμένο

 

 

:lol:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
http://img204.imageshack.us/img204/225/iphone4vaporcasegreen.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/5462/iphone4vaporcasepink.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/5130/iphone4vaporcasered.jpg

για οσους δεν τις ειδαν στο iphonehellas.gr,,,,,θηκες πιο ομορφες απο την ιδια την συσκευη:blink::blink:

πραγματικα!!!υπαρχει κανενα link για αγορα;ψαχνω στο φορουμ τους αλλα δεν το βλεπω:(
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνεις ενα ποστ κάντο ολοκληρωμένο

 

 

:lol:

 

εγω μια απλη ενημερωση εκανα δεν ηθελα να κλεισω σπιτια!μπας και εισαι ηδη φιλος της:lol::lol:βλεπω να βαζει γκολ ο ρομπεν και να πηδας στο ταβανι!!!!χα χα

Link to comment
Share on other sites

εγω μια απλη ενημερωση εκανα δεν ηθελα να κλεισω σπιτια!μπας και εισαι ηδη φιλος της:lol::lol:βλεπω να βαζει γκολ ο ρομπεν και να πηδας στο ταβανι!!!!χα χα

 

Παλιοί γνωστοί είμαστε:lol:

Εγώ πάντα την Ολλανδία υποστήριζα!

Ήξερα πως κάποια μερα θα δικαιωθώ! :lol:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

κατι ακουσα οτι στην ολλανδια το μηλο το 4 εχει καλυτερη τιμη και μαλιστα ειναι η καλη η παρτιδα με το σημα!αληθευει?αν ειναι να πεταχτουμε ολοι.να κανουμε μια myphone εκδρομη.
Link to comment
Share on other sites

κατι ακουσα οτι στην ολλανδια το μηλο το 4 εχει καλυτερη τιμη και μαλιστα ειναι η καλη η παρτιδα με το σημα!αληθευει?αν ειναι να πεταχτουμε ολοι.να κανουμε μια myphone εκδρομη.

 

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ:lol:

 

και μαζί με αιφοουν, να "δοκιμάσουμε" τις τοπικές σπεσιαλιτέ:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του "περί ανέμων και υδάτων". Επιστροφή μετά από καιρό στο forum, λόγω φόρτου εργασίας. Θα ήθελα την συμβουλή σας σε ένα θέμα, που αφορά το iphone 3GS. Αν θυμόσαστε, είναι το iphone που είχε πέσει από την φίλη μου μέσα στην λεκάνη της τουαλέτας, πριν από κάποιους μήνες. Εννοείται πως έχει χάσει την εγγύηση του, μιας που βουτήχτηκε ολόκληρο μέσα σε νερό. Λόγω οικονομικών δυσχερειών όμως, αποφασίσαμε να το πουλήσουμε (δικό της είναι, απλά εγώ έχω λογαριασμό στο forum), αλλά επειδή δεν θέλω να εξαπατήσω κανέναν, ξεκαθαρίζω πως έχει η κατάσταση. Καταρχήν η πίσω όψη είναι αρκετά φθαρμένη. Έχει "ξεφτίσει", όπως λέμε. Η οθόνη δεν είναι αγρατσούνιστη και η φίλη μου, μου λέει πως από όταν έπεσε στο νερό, δεν ακούγεται ο ήχος του συνομιλιτή σε μία κλήση, όπως ακούγονταν στην αρχή. Μου είπε πως ακούγεται σχεδόν συνέχεια, ο ήχος που ακούγεται σε ένα κινητό, όταν το πλησιάζουμε κατά την διάρκεια μιας κλήσης, κοντά σε ράδιο, ή υπολογιστή. Επίσης, ένα άλλο χαρακτηριστικό του είναι πως το ποσοστό που δείχνει την μπαταρία, δείχνει λάθος ενδείξεις. Μπορεί από το 50% πχ, να πέσει στο 35%, μετά στο 10% και μετά από λίγο να γράφει ότι έχει 50% πάλι. Δεν ξέρω εάν σε αυτό παίζει ρόλο ότι δεν το αναβαθμίζει γενικά το κινητό, πάντως είναι γεγονός ότι το κάνει. Και τώρα θέλω την άποψη σας. Πόσο κοστολογείται αυτή η συσκευή, με τα ελαττώματα που έχει πια? Εννοείται πως τα χαρακτηριστικά της εν λόγω συσκευής, δεν θα τα κρύψω από το ενδεχόμενο αγοραστή, αλλά θα τα σημειώσω με ΕΝΤΟΝΑ γράμματα στην αγγελία. Όσο και αν κοστολογείται πάντως, έχουμε σκοπό να το δώσουμε, για να πάρουμε ακόμη και λίγα χρήματα από αυτό. Πάντως τα προβλήματα είναι όσα ανέφερα. Δεν έκρυψα κάποιο. Και κλήσεις κάνει, αλλά όχι με την ίδια ποιότητα κλήσης, όπως όταν ήταν καινούριο και δεν σβήνει μόνο του και η μπαταρία του κρατάει, όσο κρατούσε και τον πρώτο μήνα. Αυτά από εμένα. Είναι 16GB 3GS μαύρο. Περιμένω την άποψη σας και μία γνώμη σχετικά με το πόσο θα το κοστολογούσατε, σύμφωνα πάντα με τα ελαττώματα που έχει το συγκεκριμένο iphone.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του "περί ανέμων και υδάτων". Επιστροφή μετά από καιρό στο forum, λόγω φόρτου εργασίας. Θα ήθελα την συμβουλή σας σε ένα θέμα, που αφορά το iphone 3GS. Αν θυμόσαστε, είναι το iphone που είχε πέσει από την φίλη μου μέσα στην λεκάνη της τουαλέτας, πριν από κάποιους μήνες. Εννοείται πως έχει χάσει την εγγύηση του, μιας που βουτήχτηκε ολόκληρο μέσα σε νερό. Λόγω οικονομικών δυσχερειών όμως, αποφασίσαμε να το πουλήσουμε (δικό της είναι, απλά εγώ έχω λογαριασμό στο forum), αλλά επειδή δεν θέλω να εξαπατήσω κανέναν, ξεκαθαρίζω πως έχει η κατάσταση. Καταρχήν η πίσω όψη είναι αρκετά φθαρμένη. Έχει "ξεφτίσει", όπως λέμε. Η οθόνη δεν είναι αγρατσούνιστη και η φίλη μου, μου λέει πως από όταν έπεσε στο νερό, δεν ακούγεται ο ήχος του συνομιλιτή σε μία κλήση, όπως ακούγονταν στην αρχή. Μου είπε πως ακούγεται σχεδόν συνέχεια, ο ήχος που ακούγεται σε ένα κινητό, όταν το πλησιάζουμε κατά την διάρκεια μιας κλήσης, κοντά σε ράδιο, ή υπολογιστή. Επίσης, ένα άλλο χαρακτηριστικό του είναι πως το ποσοστό που δείχνει την μπαταρία, δείχνει λάθος ενδείξεις. Μπορεί από το 50% πχ, να πέσει στο 35%, μετά στο 10% και μετά από λίγο να γράφει ότι έχει 50% πάλι. Δεν ξέρω εάν σε αυτό παίζει ρόλο ότι δεν το αναβαθμίζει γενικά το κινητό, πάντως είναι γεγονός ότι το κάνει. Και τώρα θέλω την άποψη σας. Πόσο κοστολογείται αυτή η συσκευή, με τα ελαττώματα που έχει πια? Εννοείται πως τα χαρακτηριστικά της εν λόγω συσκευής, δεν θα τα κρύψω από το ενδεχόμενο αγοραστή, αλλά θα τα σημειώσω με ΕΝΤΟΝΑ γράμματα στην αγγελία. Όσο και αν κοστολογείται πάντως, έχουμε σκοπό να το δώσουμε, για να πάρουμε ακόμη και λίγα χρήματα από αυτό. Πάντως τα προβλήματα είναι όσα ανέφερα. Δεν έκρυψα κάποιο. Και κλήσεις κάνει, αλλά όχι με την ίδια ποιότητα κλήσης, όπως όταν ήταν καινούριο και δεν σβήνει μόνο του και η μπαταρία του κρατάει, όσο κρατούσε και τον πρώτο μήνα. Αυτά από εμένα. Είναι 16GB 3GS μαύρο. Περιμένω την άποψη σας και μία γνώμη σχετικά με το πόσο θα το κοστολογούσατε, σύμφωνα πάντα με τα ελαττώματα που έχει το συγκεκριμένο iphone.

 

Να το πας μια βόλτα από το Λαμπράκη και να δεις τι σου δίνει! Έτσι θα πάρεις μια ιδέα! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του "περί ανέμων και υδάτων". Επιστροφή μετά από καιρό στο forum, λόγω φόρτου εργασίας. Θα ήθελα την συμβουλή σας σε ένα θέμα, που αφορά το iphone 3GS. Αν θυμόσαστε, είναι το iphone που είχε πέσει από την φίλη μου μέσα στην λεκάνη της τουαλέτας, πριν από κάποιους μήνες. Εννοείται πως έχει χάσει την εγγύηση του, μιας που βουτήχτηκε ολόκληρο μέσα σε νερό. Λόγω οικονομικών δυσχερειών όμως, αποφασίσαμε να το πουλήσουμε (δικό της είναι, απλά εγώ έχω λογαριασμό στο forum), αλλά επειδή δεν θέλω να εξαπατήσω κανέναν, ξεκαθαρίζω πως έχει η κατάσταση. Καταρχήν η πίσω όψη είναι αρκετά φθαρμένη. Έχει "ξεφτίσει", όπως λέμε. Η οθόνη δεν είναι αγρατσούνιστη και η φίλη μου, μου λέει πως από όταν έπεσε στο νερό, δεν ακούγεται ο ήχος του συνομιλιτή σε μία κλήση, όπως ακούγονταν στην αρχή. Μου είπε πως ακούγεται σχεδόν συνέχεια, ο ήχος που ακούγεται σε ένα κινητό, όταν το πλησιάζουμε κατά την διάρκεια μιας κλήσης, κοντά σε ράδιο, ή υπολογιστή. Επίσης, ένα άλλο χαρακτηριστικό του είναι πως το ποσοστό που δείχνει την μπαταρία, δείχνει λάθος ενδείξεις. Μπορεί από το 50% πχ, να πέσει στο 35%, μετά στο 10% και μετά από λίγο να γράφει ότι έχει 50% πάλι. Δεν ξέρω εάν σε αυτό παίζει ρόλο ότι δεν το αναβαθμίζει γενικά το κινητό, πάντως είναι γεγονός ότι το κάνει. Και τώρα θέλω την άποψη σας. Πόσο κοστολογείται αυτή η συσκευή, με τα ελαττώματα που έχει πια? Εννοείται πως τα χαρακτηριστικά της εν λόγω συσκευής, δεν θα τα κρύψω από το ενδεχόμενο αγοραστή, αλλά θα τα σημειώσω με ΕΝΤΟΝΑ γράμματα στην αγγελία. Όσο και αν κοστολογείται πάντως, έχουμε σκοπό να το δώσουμε, για να πάρουμε ακόμη και λίγα χρήματα από αυτό. Πάντως τα προβλήματα είναι όσα ανέφερα. Δεν έκρυψα κάποιο. Και κλήσεις κάνει, αλλά όχι με την ίδια ποιότητα κλήσης, όπως όταν ήταν καινούριο και δεν σβήνει μόνο του και η μπαταρία του κρατάει, όσο κρατούσε και τον πρώτο μήνα. Αυτά από εμένα. Είναι 16GB 3GS μαύρο. Περιμένω την άποψη σας και μία γνώμη σχετικά με το πόσο θα το κοστολογούσατε, σύμφωνα πάντα με τα ελαττώματα που έχει το συγκεκριμένο iphone.

φιλε μου αν βρεις με τοσα προβληματα 50ευρω να το δωσεις καλα θα ειναι , τι να σου πω

και γρατσουνιες εχει και φθαρμενο ειναι και σκατα ακουγεται , και εγγυηση δεν εχει

κρατα το και αμα πας στο γηπεδο καποια στιγμη το πετας σε κανενα αχρειο διαιτητη :lol: η βαλτο το blenter σαν τον αλλο :D, η ακομα καλυτερα χαρισετο σε κανενα παιδακι να παιζει

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα!!!υπαρχει κανενα link για αγορα;ψαχνω στο φορουμ τους αλλα δεν το βλεπω:(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277927

 

Εδω εχει συνδεσμο για το site της εταιριας.

Link to comment
Share on other sites

παιδες επαθα πλακα με τον τροο που εκανε το update κ το restore !!μιλαμε σωθηκα!

 

με το που το επιασα στα χερια μου επαθα πλακα....πως το αντεχα τοσο καιρο?:lol: :lol:

 

ευτυχως ολα εγιναν γρηγορα κ το παρεδωσα αμεσως !

 

παντως παιδια με τις θηκες που εδειξε ο Κωστης,επαθα πλακα!ειλικρινα μου αρεσαν πολυ!

μονο κ μονο για αυτες το σκεφτομαι να παρω το νεο μηλο κ να το κανω μπιμπελο στο σαλονι,μιας κ δεν κανει για τηλεφωνο ακομη :lol: :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277927

 

Εδω εχει συνδεσμο για το site της εταιριας.

να εισαι καλα φιλε μου!!!μιλαμε οτι μου αρεσουν πολυ(γουστα ειναι αυτα βεβαιως βεβαιως)
Link to comment
Share on other sites

παιδες επαθα πλακα με τον τροο που εκανε το update κ το restore !!μιλαμε σωθηκα!

 

με το που το επιασα στα χερια μου επαθα πλακα....πως το αντεχα τοσο καιρο?:lol: :lol:

 

ευτυχως ολα εγιναν γρηγορα κ το παρεδωσα αμεσως !

 

παντως παιδια με τις θηκες που εδειξε ο Κωστης,επαθα πλακα!ειλικρινα μου αρεσαν πολυ!

μονο κ μονο για αυτες το σκεφτομαι να παρω το νεο μηλο κ να το κανω μπιμπελο στο σαλονι,μιας κ δεν κανει για τηλεφωνο ακομη :lol: :lol:

 

 

Γειάσου Μητσάρα με τα ωραία σου :lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ωραια δικαιολογια δημητρη :rolleyes:ωραιος!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Δημήτρη και έλειψες......Πάντως πες την αλήθεια δεν το ζήλεψες λιγάκι???ή για να στο πω καλύτερα δεν το λιγουρεύτηκες????

Από μέσα σου δεν είπες "που πάω με windows...." όταν χρησιμοποίησες κάποια εφαρμογή?? όταν ένιωσες την καλύτερη οθόνη που υπάρχει???????

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου και απο εμένα!!

 

Παρών για την βραδινή σκοπιά!!

 

 

Τελικά με έχει διχάσει παρά πολύ το θεμα με την Vodafone και το "δίλημμα" μεταξύ iPad και iPhone. Και ειλικρινά δεν ξέρω τι να επιλέξω αν και εφόσον γίνεται να εκμεταλλευτω την αναβάθμιση μου για το iPad.

 

Και μια ακόμα ερώτηση που έχω αφορά την χρησιμότητα του γυροσκοπίου. Εκτός απο παιχνίδια που θα δώσει αλλο αέρα και ωραίο χειρισμό, που αλλού μπορει να εκμεταλλευτεί;

 

@zaharakis

 

Γεια σου ρε Μητσάρα με τα ωραία σου!!!! :)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε Δημήτρη και έλειψες......Πάντως πες την αλήθεια δεν το ζήλεψες λιγάκι???ή για να στο πω καλύτερα δεν το λιγουρεύτηκες????

Από μέσα σου δεν είπες "που πάω με windows...." όταν χρησιμοποίησες κάποια εφαρμογή?? όταν ένιωσες την καλύτερη οθόνη που υπάρχει???????

 

Μην το γυροφερνετε, για την χρηση που το θελει ο Δημητρης δεν του κανει το iphone. Το ξερουν μεχρι και στα φορουμ των NOKIA:lol:

 

Για καντε αυτο που εκανα εγω στο iPad. Δειτε ποσες απο τις εφαρμογες που εχετε αγορασει ειναι για να καλυπτουν τις ελειψεις του μήλου, τις οποιες το Λεο τις εχει ΟΕΜ.

Ουσιαστικα λοιπουν οι web apps και η πληθωρα παιχνιδιων.

Πειτε μου μια χρησιμη εφαρμογη που την χρησιμοποιειτε συχνα για να δουμε αν λειπει απο το Leo.

Μην μου πειτε καμια απιθανη, μιλαμε για εφαρμογες χρησιμες και απαραιτητες.

 

Μας ελειπε το Dropbox και το δουλευαμε απο τον browser. Τωρα το εχουμε και σε καλυτερη μορφη απ οτι στο iphone.

Μπορεις εκτός απο φωτο που μ ενα κλικ απο την καμερα γινονται upload κατευθειαν οπως τις τραβας, μεχρι να κανεις upload files που εχεις αποθηκευμενα στην καρτα σου, κατι που δεν γινεται απο το μηλο απευθειας απο την εφαρμογη dropbox και πρεπει να χρησιμοποιησεις το Good reader.

 

Και πολλες αλλες οπως δυνατοτητα μεταφορας αρχειων μεσω wifi, book readers, office, youtube downloader, core player, Wunder Radio, διαφορους converters, εφαρμογες για την φυλαξη στοιχιων πιστωτικων καρτων, κωδικων προσβασης σε sites κλπ, αναγνωση barcodes, και δεκαδες αλλες εφαρμογες που οι περισσοτερες ειναι free.

 

Εχω πει πολλες φορες η διαφορα ειναι οτι αγοραζοντας ενα iphone και τις εφαρμογές του, εισαι ετοιμος να κανεις αριστα αυτα που μπορει χωρις να χρειαζεσαι καθολου γνωσεις.

Στο HD2 δεν γινεται κατι τετοιο. Η θα πρεπει να εχεις καποιον να σου στησει την συσκευη η θα πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα. Απο εκει και πέρα, οσο καιρο την εχεις, θα βελτιωνεται συνεχως και θα εμπλουτιζεται με δυνατοτητες και εφαρμογες.

 

Συν οτι δεν εισαι "IN" αν εχεις Λεο σε αντιθεση με το iPhone η με android αφου πλεον προκειται για ενα λειτουργικο υπο καταργιση.

 

Με το iphone 4 τα πραγματα πανε σε αλλο επιπεδο αλλα κι εκει περιμενουμε την απαντηση κυριως απο τις android συσκευες γιατι τα windows series 7 μπορει να βελτιωθουν σημαντικα και να αποκτησουν εφαρμογες & παιχνιδια, αλλα η MS πασχει σε interface οπως και στο λειτουργικο των PC. Ποσο μαλλον τωρα που δεν επιτρεπει την χρηση sense απο κανενα κατασκευαστη.

Προσωπικα αν επρεπε να χρησιμοποιω το HD2 μονο με το windows interface δεν θα το αγοραζα με τιποτα.

 

@@@Soom

Αλεξανδρε αν θες την γνωμη μου, ειμαι υπερ του iPad.

Οταν εχεις iPad, το iphone4 το μονο που θα σου προσφερει παραπανω, ειναι τα βλεματα των θαμωνων στα γυρω τραπεζακια στις καφεταιρειες.

Ειναι αλλη φαση η χρηση ολων των εφαρμογων και παιχνιδιων. Για παραδειγμα επεχειρησα να δουλεψω το good reader στο iphone και επρεπε να αλλαξω 10 οθονες για να κανω πραγματα που στο ipad βρισκονται μπροστα σου απο την πρωτη στιγμη.

 

Πλεον το macbook pro εχει καρφωθει στην 24 αρα οθονη και δεν μετακινειται με τιποτα. Πηγαινοερχομαι στην δουλεια με μια τσαντουλα που χωρα ισα ισα το ipad και τα προσωπικα μου ειδη. Για τα απαραιτητα οταν δεν το εχεις μαζι σου, δεν εισαι γυμνος. Μπορεις να κανεις ανετα την δουλεια σου οπως την κανεις και τωρα.

Αγοραζοντας ομως το 4, δεν θα μπορεις να κανεις αυτα που κανουμε εμεις με το ipad και απλα θα εχεις μια πολυ καλυτερη οθονη και ταχυτερη συσκευη αλλα και παλι θα βγαζεις τα ματια σου στις περιορισμενες δυνατοτητες των 3,5 ιντζων.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...