Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με την ποιότητα κατασκευής του Desire Αλέξανδρε, δεν είπα πως είναι και μαύρο χάλι. Έχω δει και πολύ χειρότερα όπως το πολύ καλύτερο σε hardware αλλά χάλια σε ποιότητα και υφή πλαστικών Samsung Galaxy. Ωστόστο το Desire δεν έχει καμμιά σχέση ούτε με το Legend, ούτε με το πολύ ποιοτικό HD2 ούτε ακόμα και με το "αδέλφι" του το Nexus. Σκέτα κουμπωτά σκληρά πλαστικά είναι, βαμμένα με την γνωστή μικρής διάρκειας επένδυση που χρησιμοποιεί η HTC και που κρατά κανένα δίμηνο - τρίμηνο πριν αρχίσει να ξεφτίζει και να εμφανίζεται από κάτω το μαύρο industrial plastic. Σίγουρα πολλούς δεν τους ενοχλεί αυτό, αλλά εγώ είμαι λίγο πιο σχολαστικός σε τέτοιες λεπτομέρειες. :)

 

Εχεις δικιο Θανο.

Απο την αρχη το ειχα πει. Η αισθηση που σου δινει ειναι φτηνιαρικη πλαστικουρα.

Εκανε λαθος η HTC. Επρεπε να εχει κανει το Legend με τις προδιαγραφες του desire.

Θα ηταν απαιχτο με μοναδικο μειον την οθονη που υστερει σε φωτεινοτητα και αναλυση, κανοντας την χρηση σε εξωτερικους χωρους αδυνατη και την αναγνωση κουραστικη.

 

Το Legend το σκεφτομαι πολυ αλλα χωρις sense και με android 2.2 ωστε να εχω καποια πραγματα αναγκαια για μενα οπως το wifi router για να δινω ιντερνετ στο ipad κ.λ.π.

Πιστευω οτι ειναι μια συσκευη που μπορεις να την κρατησεις χρονια. Ειδανικη σαν δευτερο τηλεφωνο αλλα και σαν πρωτο για μας που εχουμε ipad λογο μειομενων απαιτησεων απο το κινητό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

Καλημερα σ ολους σας. Ειμαι θησειο αυτη τη στιγμη. Δεν υπαρχει 3g εδω και εχω με τα βιας 2 γραμμες σημα με βοντα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Μ αρεσει που η διαφημιση λεει οτι σαν εταιρεια εχει το καλυτερο σημα κ καλυψη 3g κ μαλιστα υστερα λεει απο μελετη καποιου πανεπιστημιου... Ρε δεν πανε να πνιγουνε ολοι τους;;;; Εδω στην ιατρικη γινονται υποκειμενικες μελετες γιατι υπαρχει κερδος ποσο μαλλον στις εταιρειες κινητης

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

Καλημερα σ ολους σας. Ειμαι θησειο αυτη τη στιγμη. Δεν υπαρχει 3g εδω και εχω με τα βιας 2 γραμμες σημα με βοντα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Μ αρεσει που η διαφημιση λεει οτι σαν εταιρεια εχει το καλυτερο σημα κ καλυψη 3g κ μαλιστα υστερα λεει απο μελετη καποιου πανεπιστημιου... Ρε δεν πανε να πνιγουνε ολοι τους;;;; Εδω στην ιατρικη γινονται υποκειμενικες μελετες γιατι υπαρχει κερδος ποσο μαλλον στις εταιρειες κινητης

 

non issue....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Χαμενο θα παει με τα windows 7

Aν ειναι αληθινο δεν εχει αλλαξει κατι σε εμφανιση σε σχεση με το HD2.

Η αληθεια ειναι οτι ολοι ονειρευομαστε συσκευες με την οψη του νεου iPhone.

 

Δεν με βλεπω να αλλαζω συσκευη.

Με το ipad οι απαιτησεις μου εχουν μειωθει. Aυτα που χρειαζομαι τα εχω και με το παραπανω. Οποτε πεταμενα λεφτα.

Θα τα χωσω σε κανα συσρταρι και βλεπουμε.

Eπειτα συνεχως βγαινουν νεα πραγματα για το HD2 και το ενδιαφερον αυξανεται. Δεν ειναι λιγο να περνας την ωρα σου ευχαριστα βελτιονοντας το.

Στο XDA κυκλοφορουν συνεχως ενδιαφερουσες εφαρμογες αντιγραφες των επιτυχιμενων του app store.

 

GPS δεν θα βρω καλυτερο ποιος ο λογος να παω αλλου?

 

βασικα τα windows mobile 7 θα εχουν xbox live arcade games και εκει δεν προκειται να τα φτασει ποτε το iphone OS ουτε το android(αν και εγω ψηφιζω android γενικα)

γι αυτους που λενε για τα εικονιδια του iphone πως τα αντιγραφουν...ελεος δηλαδη..σχεδον ΟΛΑ τα εικονιδια των iphone εφαρμογων τα βλεπω απο το 2001 στο devianart στα addons for windows. χαλαρωστε με το iphone os, ειναι μια πετυχιμενη αντιγραφη. δες τα εικονιδια, το σχεδιασμο της συσκευης και το μενου του P800 που κυκλοφορησε το 2002, απλα γιατι καθε φορα ακουω για το προτοτυπο σχεδιασμο και μενου του iphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

Καλημερα σ ολους σας. Ειμαι θησειο αυτη τη στιγμη. Δεν υπαρχει 3g εδω και εχω με τα βιας 2 γραμμες σημα με βοντα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Μ αρεσει που η διαφημιση λεει οτι σαν εταιρεια εχει το καλυτερο σημα κ καλυψη 3g κ μαλιστα υστερα λεει απο μελετη καποιου πανεπιστημιου... Ρε δεν πανε να πνιγουνε ολοι τους;;;; Εδω στην ιατρικη γινονται υποκειμενικες μελετες γιατι υπαρχει κερδος ποσο μαλλον στις εταιρειες κινητης

 

Μετά από 10 χρόνια με wind άλλαξα πριν 2 μήνες σε vodafone! Απαράδεκτη σε σήμα και κάλυψη! Ευτυχώς δεν έκανα χρήση επιδότησης, είμαι έτοιμος να φύγω και να μην ξαναγυρίσω και φυσικά μαζί με μένα άλλα 4 άτομα του στενού περιβάλλοντος που κάνουμε χρήση του ίδιου δικτύου για να επωφελούμαστε από την απεριόριστη (με πολιτική ορθής χρήσης) επικοινωνία! ;)

 

Αίσχος! :mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το iMovie το βλέπετε στο Ελληνικό AppStore γιατί στο Βέλγικο ακόμα δε μας έχει τιμήσει με την παρουσία του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το iMovie το βλέπετε στο Ελληνικό AppStore γιατί στο Βέλγικο ακόμα δε μας έχει τιμήσει με την παρουσία του.

 

όχι Νίκο, ούτε εδώ φαίνεται ακόμη!

- Δε ρωτάω για το νέο απόκτημα γιατί ξέρω ότι θα επιλέξεις εσύ τον χρόνο και το μέσο :) Καλορίζικο πάντως!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει. Ησύχασα τώρα γιατί νόμιζα ότι δε γουστάρει τις βάφλες και γι' αυτό δεν το βλέπουμε εδώ.

 

Όσο για τις εντυπώσεις κάποια πρώτα πράγματα τα είπα εδώ και κάποια άλλα στο messi. Μόλις επιστρέψω από Ολλανδία στις 12 του μήνα θα έχω αποκτήσει καλύτερη άποψη και οι δοκιμές ειδικά για το σήμα θα έχουν γίνει με το 3GS δίπλα που θα έχω μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!!

 

Περιμένω κι εγώ να ακούσω σήμερα και την εμπειρία του Κώστα για το νέο μηλοτηλέφωνο!

 

Αλέξανδρε, από ποιο πρόγραμμα είναι οι ρυθμίσεις αυτές που δείχνεις στη φωτογραφία;;;

 

Καλησπερα Γιώργο, είναι απο τις preferences του adress book!

 

:)

 

Ρε παιδιά, έχει δει κάνει άλλος αυξημένη κατανάλωση στην 4.0; Γιατί εμενα με προβληματίζει το 16% της βραδινης κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

γιατι που εισαι νικο;πηγες μιλανο να κλεισεις την μεταγραφη του ροναλντινιο στο θρυλο;και να πει το ναι και προσπαθεις να παιρνεις τηλ την παε και να μην εχεις σημα ε!θα σε κυνηγανε οι γαυροι,χα χα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα! Δεν θα πω πολλά πράματα γιατί βαριέμαι να γράφω. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η ανακοίνωση της Apple η οποία εάν εξεταστεί μόνο και μόνο ως προς την σύνταξη της μπορεί να χαρακτηριστεί από πρόχειρη έως και ανακοίνωση που έχει συνταχθεί από άτομα που δεν γνωρίζουν τα στοιχειώδη. Προσωπικά νιώθω ότι υποτιμάει την νοημοσύνη μου μια τέτοια ανακοίνωση αλλά όπως πάντα διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μέχρι να πιάσω - εάν γίνει αυτό κάποτε - την συσκευή στα χέρια μου έτσι ώστε να έχω ο ίδιος πλέον σαφέστερη άποψη.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

γιατι που εισαι νικο;πηγες μιλανο να κλεισεις την μεταγραφη του ροναλντινιο στο θρυλο;και να πει το ναι και προσπαθεις να παιρνεις τηλ την παε και να μην εχεις σημα ε!θα σε κυνηγανε οι γαυροι,χα χα

 

Βρυξέλλες όπως πάντα Τόλη :)

 

Καλησπερα

 

Ρε παιδιά, έχει δει κάνει άλλος αυξημένη κατανάλωση στην 4.0; Γιατί εμενα με προβληματίζει το 16% της βραδινης κατανάλωσης.

 

Κανένα απολύτως. Δες τις ρυθμίσεις σου. Πλέον με exchange, mobileme, push, location services ανοιχτά και fetch στο gmail ανά μισάωρο δε χάνω πάνω από 2-3% το βράδυ (και στο iphone 4 και στο 3GS μου).

Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει δει κάνει άλλος αυξημένη κατανάλωση στην 4.0; Γιατί εμενα με προβληματίζει το 16% της βραδινης κατανάλωσης.

 

Ίσως να είναι η ιδέα μου αλλά παρατηρώ και εγώ μείωση στην αυτονομία της μπαταρίας με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις. Δεν έχω προλάβει και δεν έχω την διάθεση να κάτσω να το τεστάρω εξονυχιστικά δημιουργώντας διαφορετικά profiles χρήσης αλλά η αλήθεια είναι πως μου έκανε και εμένα εντύπωση. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

όχι Νίκο, ούτε εδώ φαίνεται ακόμη!

- Δε ρωτάω για το νέο απόκτημα γιατί ξέρω ότι θα επιλέξεις εσύ τον χρόνο και το μέσο :) Καλορίζικο πάντως!

εγω παντως το κατεβασα ηδη (δεν μπαινει σε 3gs) και περιμενω να το χρησιμοποιησω στο iphone 4. μια αντιστοιχη εφαρμογη για μας που εχουμε 3gs ειναι το reeldirector που κανει πολυ καλα τη δουλεια του.

 

P.S. γραψε λαθος...εκτος απο το iphone 4 το imovie κυκλοφορει και για 3gs με iOS4. και ειναι σουπερ... δεν το πιστευα...αρχικα το imovie που ειχα πηγα να το εγκαταστησω στο 3gs και οπως ηταν φυσικο δεν εγκατασταθηκε γιατι απαιtουσε iphone4. στο ασχετο σημερα βρισκω το imovie με περιγραφη εφαρμογης iphone 3gs iOS4 only...μολις το εγκατεστησα στο iphone 3gs μου ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ .... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ....

απλα οπως ειναι αυτονοητο -το διαπιστωσα και εγω- δεν μπορει να κανει export το project σε 540p και hd-720. εμεις θα αρκεστουμε στα 360p.... δε λεω καλο το rel director αλλα το imovie πολυ πιο μπροστα...

 

μαλλον βιαστηκα να μιλησω...οταν παραφορτωσεις το project σου (εχω φτιαξει ενα με αρκετα κοψε ραψε και themes διαρκειας 58,7 sec) ενω στην προεπισκοπιση παμε μια χαρα, οταν παω για να το κανει export σε medium 360 στο camera roll κολλαει η γραμμη προοδου....ετσι τουλαχιστον δειχνει. ξεκιναει το exporting και μετα μενει στασιμο στο ιδιο σημειο αρκετα λεπτα...θα το αφησω να δω τι θα γινει....μα τ στο καλο τοσο αδυναμο πια ειναι το 3gs μου...τελικα μια χαρα κανει export. Στις δοκιμες που του εκανα το προβλημα που αναφερω εμφανιζεται οταν σε μεγαλο αρχειο προστεθει κ ηχος theme. Λογικα στο iphone 4 θα ναι flawless αφου σχεδιαστηκε η εφαρμογη για αυτο...καλο βραδυ σ ολους σας.

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι η ιδέα μου αλλά παρατηρώ και εγώ μείωση στην αυτονομία της μπαταρίας με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις. Δεν έχω προλάβει και δεν έχω την διάθεση να κάτσω να το τεστάρω εξονυχιστικά δημιουργώντας διαφορετικά profiles χρήσης αλλά η αλήθεια είναι πως μου έκανε και εμένα εντύπωση. :(

 

non issue get extended battery accessory 99,99€.

:shifty:

 

ωρε παιδες θα μας τρελανουν εκει στο Κουπερτινοοοοοοοοο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το κατεβασα ηδη (δεν μπαινει σε 3gs) και περιμενω να το χρησιμοποιησω στο iphone 4. μια αντιστοιχη εφαρμογη για μας που εχουμε 3gs ειναι το reeldirector που κανει πολυ καλα τη δουλεια του.

 

P.S. γραψε λαθος...εκτος απο το iphone 4 το imovie κυκλοφορει και για 3gs με iOS4. και ειναι σουπερ... δεν το πιστευα...αρχικα το imovie που ειχα πηγα να το εγκαταστησω στο 3gs και οπως ηταν φυσικο δεν εγκατασταθηκε γιατι απαιtουσε iphone4. στο ασχετο σημερα βρισκω το imovie με περιγραφη εφαρμογης iphone 3gs iOS4 only...μολις το εγκατεστησα στο iphone 3gs μου ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ .... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ....

απλα οπως ειναι αυτονοητο -το διαπιστωσα και εγω- δεν μπορει να κανει export το project σε 540p και hd-720. εμεις θα αρκεστουμε στα 360p.... δε λεω καλο το rel director αλλα το imovie πολυ πιο μπροστα...

 

μαλλον βιαστηκα να μιλησω...οταν παραφορτωσεις το project σου (εχω φτιαξει ενα με αρκετα κοψε ραψε και themes διαρκειας 58,7 sec) ενω στην προεπισκοπιση παμε μια χαρα, οταν παω για να το κανει export σε medium 360 στο camera roll κολλαει η γραμμη προοδου....ετσι τουλαχιστον δειχνει. ξεκιναει το exporting και μετα μενει στασιμο στο ιδιο σημειο αρκετα λεπτα...θα το αφησω να δω τι θα γινει....μα τ στο καλο τοσο αδυναμο πια ειναι το 3gs μου...

 

Εννοείς Νίκο ότι το κατέβασες από το Αμερικάνικο App Store; Γιατί στο Ελληνικό δεν το δείχνει ακόμη.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

non issue get extended battery accessory 99,99€.

:shifty:

 

ωρε παιδες θα μας τρελανουν εκει στο Κουπερτινοοοοοοοοο

 

Μάλιστα τώρα την βρήκαμε την λύση….. :p:p

 

Ότι θα τρελαθούμε αυτό είναι το μόνο σίγουρο… Α και για να μην ξεχάσω…. Forza Γερμανία!!!! ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς Νίκο ότι το κατέβασες από το Αμερικάνικο App Store; Γιατί στο Ελληνικό δεν το δείχνει ακόμη.

 

Κωστα καλησπερα.οχι δεν το κατεβασα απο κανενα appstore. ;)

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς Νίκο ότι το κατέβασες από το Αμερικάνικο App Store; Γιατί στο Ελληνικό δεν το δείχνει ακόμη.

 

installus....:p

 

Κατεβαίνει για τις σχετικές δοκιμές!:D

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Απόψε δοκίμασα να κατεβασω ξανά το messi για το iPad τωρα που βγηκαν ελληνικα και δεν το βλέπω στο app store. Ξέρει κανείς κάτι ή είναι συγκυριακο;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Απόψε δοκίμασα να κατεβασω ξανά το messi για το iPad τωρα που βγηκαν ελληνικα και δεν το βλέπω στο app store. Ξέρει κανείς κάτι ή είναι συγκυριακο;

 

Μα δεν υπάρχει για iPad :p:lol:

Έχω αυτό του iPhone αλλά δεν μου δουλεύει σωστά.

Κρασαρει συχνά και τις τελευταίες 11 μέρες διαβάζω τα μηνύματα μόνο από τις notifications. Μόλις μπω στην εφαρμογή υπάρχουν τα παλιά μόνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει για iPad :p:lol:

Έχω αυτό του iPhone αλλά δεν μου δουλεύει σωστά.

Κρασαρει συχνά και τις τελευταίες 11 μέρες διαβάζω τα μηνύματα μόνο από τις notifications. Μόλις μπω στην εφαρμογή υπάρχουν τα παλιά μόνο.

 

Ναι στου iPhone αναφέρομαι και εγώ, απλώς ήθελα να το τρέξω και στο iPad.

Την Παρασκευή κυκλοφόρησε αναβάθμιση συμβατή με iOS4 γι αυτό μου έκανε εντύπωση που τώρα δεν το βλέπω

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι η ιδέα μου αλλά παρατηρώ και εγώ μείωση στην αυτονομία της μπαταρίας με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις. Δεν έχω προλάβει και δεν έχω την διάθεση να κάτσω να το τεστάρω εξονυχιστικά δημιουργώντας διαφορετικά profiles χρήσης αλλά η αλήθεια είναι πως μου έκανε και εμένα εντύπωση. :(

 

Και γω το παρατήρησα και νόμιζα ότι είναι η ιδέα μου.Πιστεύω ότι έχω μειωμένη αυτονομία κατά 15 με 20%. Ακόμη δεν έχω καταλάβει απο που προέρχεται αλλά υποψιάζομαι ότι έχει σχέση με το σήμα όταν το έχω μέσα στην θήκη. Πριν την αναβάθμηση δεν είχα παρατηρήσει κάποια διαφορά στην αυτονομία.Είτε το είχα μέσα στην θήκη είτε το είχα έξω από αυτην η αυτονομία ήταν η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, τι εγινε ολοι το ριξατε στην ξαπλα η πηρατε σβαρνα τις παραλιες:p

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...