Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγγνωμη που γινομαι κακια..αλλά εχεις ποσταρει το ιδιο κειμενο,σε 3 διαφορετικα τοπικ, ΚΑΝΕΝΑ εκ των οποιων δεν ειναι το σωστο... και εκτος αυτου,δε κοιτας και αν εχει απαντησει καποιος σε αυτά

 

δεν εχω καμια διαθεση κριτικης η αντιπαραθεσης,απλα το αναφέρω γιατί εισαι νεα εδω και ισως κατι σου...ξεφευγει :)

 

Γεια σου!!

 

Δεν ήξερα που να θέσω την ερώτηση μου γιαυτό το έβαλα σε 3 διαφορετικά τοπικ και δεν νομίζω να έκανα κάτι κακό!!

Στο forum μπαίνω από το 2007 και το ξέρω πολύ καλά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Update: Επιβεβαιώνονται οι πληροφορίες που θέλουν το iTunes 9.1 να προκαλεί πρόβλημα στις Jailbroken συσκευές. Για μια ακόμα φορά, όσοι έχετε Jailbreak ΜΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΤΕ το iTunes

 

http://img28.imageshack.us/img28/7619/screenshot20100330at105e.png

Link to comment
Share on other sites

εντελώς φιλικά τότε ρίξε μια ματιά εδω, εδώ αλλά και εδώ :)

 

Update: Επιβεβαιώνονται οι πληροφορίες που θέλουν το iTunes 9.1 να προκαλεί πρόβλημα στις Jailbroken συσκευές. Για μια ακόμα φορά, όσοι έχετε Jailbreak ΜΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΤΕ το iTunes

 

 

όλα τα ειχαμε,αυτο μας ελειπε

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι το πρόβλημα αφορά τα JB με το Blackra1n και ειδικά τους windows users. Περιμένουμε να μάθουμε περισσότερα. Φαίνεται πως αυτοί που έχουν πάει σε custom 3.1.3 με το Pwnage Tool είναι ok. Θα μάθουμε περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

εντελώς φιλικά τότε ρίξε μια ματιά εδω, εδώ αλλά και εδώ :)

 

 

 

όλα τα ειχαμε,αυτο μας ελειπε

 

 

Σε ευχαριστώ τα κοιτάω!! Προσπαθώ να κάνω αυτά που λέει και δεν μπορώ, μπορείς να με βοηθήσεις??

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ τα κοιτάω!! Προσπαθώ να κάνω αυτά που λέει και δεν μπορώ, μπορείς να με βοηθήσεις??

 

Έχεις κάνει jailbreak στη συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει jailbreak στη συσκευή σου;

 

 

 

μαλλον οχι Νικο :)

 

ρε φιλε να σε ρωτησω κατι μιας και το αναφερες...ενος φιλου το μηλο,εχει την νεα bootrom,και την 3.1.3.

 

μπορει να γινει jb?

 

 

Γεια σου!!

 

Δεν ήξερα που να θέσω την ερώτηση μου γιαυτό το έβαλα σε 3 διαφορετικά τοπικ και δεν νομίζω να έκανα κάτι κακό!!

Στο forum μπαίνω από το 2007 και το ξέρω πολύ καλά! ;)

 

τελικα τα ξερεις η δεν τα ξερεις πολυ καλα:confused:

γιατι εγω απο αυτα που γραφεις...μπερδευτηκα:p

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μαλλον οχι Νικο :)

 

Έτσι φαίνεται Μήτσο.. αλλά για να βεβαιωθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Κάπου διάβασα ότι δεν χρειάζεται

 

Για αυτόν τον οδηγό χρειάζεται, οπότε ξέχνα τον.

Link to comment
Share on other sites

Πτεραρχε wm ειναι τι ηθελες να δεις;

Αυτο ειναι το λειτουργικο του.

Απο εκει και περα ειναι πολυ πιο λειτουργικο απο καθε αλλο windows mobile KAI ΠPAΓMATIKA FINGER FRIENDLY.

Το συγκρινω με το μηλο γιατι αυτο ειχα πριν και δεν μπορω να βαλω τα undroid στην συγκριση γιατι δεν τα εχω δουλεψει.

Δεν συμεριζομαι την αποψη σου σε καμια περιπτωση αλλα την σεβομαι.

 

Ας το αφησουμε λοιπον το ζητημα κι ας περιοριστουμε στο περι ανεμων και υδατων που ειναι και ο λογος υπαρξης αυτου του threade το οποιο φτιαχθηκε για να διατηρηθει η επαφη της παρεας που ειχε δημιουργηθει απο τον καιρο του diamond & HD.

 

Καληνυχτα σας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για αυτόν τον οδηγό χρειάζεται, οπότε ξέχνα τον.

 

 

Δηλαδή για να περάσω mp3 πρέπει να κάνω jailbreak??

 

Καποιός είπε μονο με aac

 

 

Αρχικό μήνυμα από Biker Εμφάνιση Μηνύματος

Αν του κανω jailbreak θα παιζει mp3 για ηχους κλησεις και για sms και πως ??? Αν οχι υπαρχει αλλος τροπος ???

Ούτε θα παίζει ούτε υπάρχει τρόπος.

AAC μόνον

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να περάσω mp3 πρέπει να κάνω jailbreak??

 

Καποιός είπε μονο με aac

 

 

Αρχικό μήνυμα από Biker Εμφάνιση Μηνύματος

Αν του κανω jailbreak θα παιζει mp3 για ηχους κλησεις και για sms και πως ??? Αν οχι υπαρχει αλλος τροπος ???

Ούτε θα παίζει ούτε υπάρχει τρόπος.

AAC μόνον

Ναι πρέπει να είναι AAC.

 

Δες εδώ:

 

http://www.clivir.com/lessons/show/how-to-put-ringtones-on-iphone-learn-to-customize-add-ringtones.html

Link to comment
Share on other sites

μαλλον οχι Νικο :)

 

ρε φιλε να σε ρωτησω κατι μιας και το αναφερες...ενος φιλου το μηλο,εχει την νεα bootrom,και την 3.1.3.

 

μπορει να γινει jb?

 

 

 

 

τελικα τα ξερεις η δεν τα ξερεις πολυ καλα:confused:

γιατι εγω απο αυτα που γραφεις...μπερδευτηκα:p

 

 

 

Εννοούσα ότι ξέρω τους κανόνες!! Για όλες τις λειτουργίες του iphone δεν ξερω τίποτα:(:(:wacko::cry:

Link to comment
Share on other sites

Πτεραρχε wm ειναι τι ηθελες να δεις;

Αυτο ειναι το λειτουργικο του.

Απο εκει και περα ειναι πολυ πιο λειτουργικο απο καθε αλλο windows mobile KAI ΠPAΓMATIKA FINGER FRIENDLY.

Το συγκρινω με το μηλο γιατι αυτο ειχα πριν και δεν μπορω να βαλω τα undroid στην συγκριση γιατι δεν τα εχω δουλεψει.

Δεν συμεριζομαι την αποψη σου σε καμια περιπτωση αλλα την σεβομαι.

 

Ας το αφησουμε λοιπον το ζητημα κι ας περιοριστουμε στο περι ανεμων και υδατων που ειναι και ο λογος υπαρξης αυτου του threade το οποιο φτιαχθηκε για να διατηρηθει η επαφη της παρεας που ειχε δημιουργηθει απο τον καιρο του diamond & HD.

 

Καληνυχτα σας.

 

Κωστη αν σου δωθει η ευκαρια,αφιερωσε λιγο χρονο και στα ανδροειδη:)

 

αξιζουν να παρεις μια γευση του τι μελλει γεννεσθαι στο αμεσο μελλον.

ναι μεν ειναι ανωριμα ακομη (αντιθετα με τα γερασμενα wm )αλλα εχουν πολλα δυνατα στοιχεια,ωστε να υπαρχει η σκεψη στο πισω μερος του μυαλου σου,οτι καποια στιγμη θα ασχοληθεις περισσοτερο μαζι τους μελλοντικα.

 

ειδικα με τα νεα hardware που εχουν οι νεες συσκευες,ολα τα λογισμικα θα "τρεχουν" like a charm σε αυτες:)

 

καληνυχτα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ θέλω να βάλω mp3 τραγούδια σε επαφές, όχι απλά να τα περάσω

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αν το έχει αγοράσει με 3.1.3 δε γίνεται με τίποτα αυτή τη στιγμή.

 

Αν έχει περάσει στην 3.1.3 ενώ πριν ήταν στην 3.1.2 ΜΕ JB τότε γίνεται απλά πρέπει να κάνει downgrade στην 3.1.2 και να κάνει JB εκεί. Αν επίσης είχε αγοράσει στην 3.1.2 και δεν έκανε JB και αναβάθμισε στην 3.1.3 πάλι δε γίνεται.

 

Εγώ θέλω να βάλω mp3 τραγούδια σε επαφές, όχι απλά να τα περάσω

 

Συγγνώμη, ringtones δε θες να κάνεις; Ε αυτό λέει και ο δεύτερος οδηγός που σου έδειξα. Περνάς τα ringtones αφού τα φτιάξεις σε AAC και μετά μέσα από το iPhone τα κάνεις assign.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αν το έχει αγοράσει με 3.1.3 δε γίνεται με τίποτα αυτή τη στιγμή.

 

Αν έχει περάσει στην 3.1.3 ενώ πριν ήταν στην 3.1.2 ΜΕ JB τότε γίνεται απλά πρέπει να κάνει downgrade στην 3.1.2 και να κάνει JB εκεί. Αν επίσης είχε αγοράσει στην 3.1.2 και δεν έκανε JB και αναβάθμισε στην 3.1.3 πάλι δε γίνεται.

 

 

 

ηταν 3.1.2 με την νεα bootrom που δεν κραταγε το jb.

 

εκανε jb,αλλα καποια στιγμη ξεχαστηκε και εσβησε το τηλ!ετσι το συνδεσε για restore κ του περασε την 3.1.3...

 

και ειναι ετσι τωρα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ηταν 3.1.2 με την νεα bootrom που δεν κραταγε το jb.

 

εκανε jb,αλλα καποια στιγμη ξεχαστηκε και εσβησε το τηλ!ετσι το συνδεσε για restore κ του περασε την 3.1.3...

 

και ειναι ετσι τωρα...

 

Αν το cydia πρόλαβε και κράτησε SHSHs μπορεί να κάνει downgrade. Πότε έκανε JB πάνω κάτω; Αν είχε βγει ήδη η 3.1.3 δεν θα πρόλαβε να του τα κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αν το έχει αγοράσει με 3.1.3 δε γίνεται με τίποτα αυτή τη στιγμή.

 

Αν έχει περάσει στην 3.1.3 ενώ πριν ήταν στην 3.1.2 ΜΕ JB τότε γίνεται απλά πρέπει να κάνει downgrade στην 3.1.2 και να κάνει JB εκεί. Αν επίσης είχε αγοράσει στην 3.1.2 και δεν έκανε JB και αναβάθμισε στην 3.1.3 πάλι δε γίνεται.

 

 

 

Συγγνώμη, ringtones δε θες να κάνεις; Ε αυτό λέει και ο δεύτερος οδηγός που σου έδειξα. Περνάς τα ringtones αφού τα φτιάξεις σε AAC και μετά μέσα από το iPhone τα κάνεις assign.

 

Για να μην μπερδευτούμε, δεν θέλω να φτιάξω καινούργια ringtones!

Έχω πέρασει mp3 τραγούδια μέσω του itunes και κάποια θέλω να τα βάλω στις επαφές. Μια κοπέλα μου είπε έδειξε το site για το πως τα περνάω αλλά εκεί κόλησα

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευτούμε, δεν θέλω να φτιάξω καινούργια ringtones!

Έχω πέρασει mp3 τραγούδια μέσω του itunes και κάποια θέλω να τα βάλω στις επαφές. Μια κοπέλα μου είπε έδειξε το site για το πως τα περνάω αλλά εκεί κόλησα

 

Τα mp3 που έχει μέσα το iPhone δεν μπορούν να περάσουν σε ringtones επαφών. Ποιό site σου έδειξαν;

Link to comment
Share on other sites

Τα mp3 που έχει μέσα το iPhone δεν μπορούν να περάσουν σε ringtones επαφών. Ποιό site σου έδειξαν;

 

Συγνώμη τοπικ ήθελα να πω και όχι site

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=258043

Link to comment
Share on other sites

Αν το cydia πρόλαβε και κράτησε SHSHs μπορεί να κάνει downgrade. Πότε έκανε JB πάνω κάτω; Αν είχε βγει ήδη η 3.1.3 δεν θα πρόλαβε να του τα κρατήσει.

 

 

 

του το εκανα jb του το εστησα και του ειπα να μην το σβησει μεχρι να υπαρξει λυση,μιας και ειχε δει το δικο μου και ηθελε με οποιο κοστος jb και στο δικο του.μετα απο 2 ωρες που πηγε να πεσει για υπνο,το εσβησε το βλημα:D:D

 

η φαση ειναι οτι το εστησα στο λαπτοπ του και δεν ειχα αφησει το itunes να κανει update,στην 3.1.3 που ειχε ηδη βγει....

 

και του ειχα πει να μην το εκανε αν δεν του ελεγα...

 

το πρωι που ξυπνησε,ανοιξε το τηλ (που δεν μπουταρε )το συνδεσε στο λαπτοπ του κι αφησε το itunes να κατεβασει την 3.1.3 κι την εκανε restore:p

αρα δεν εχει καμια τυχη ....

 

Συγνώμη τοπικ ήθελα να πω και όχι site

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=258043

 

 

θελει jb iphone αυτος ο οδηγος Χριστινα;)

 

δεν μπορεις να περιηγηθεις στα αρχεια της συσκευης μεσω file explorer,ειτε απο το pc,ειτε απευθειας μεσα στο iphone,αν πρωτα δεν ειναι jbraken το μηλο σου:)

Edited by nervous

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θελει jb iphone αυτος ο οδηγος Χριστινα;)

 

δεν μπορεις να περιηγηθεις στα αρχεια της συσκευης μεσω file explorer,ειτε απο το pc,ειτε απευθειας μεσα στο iphone,αν πρωτα δεν ειναι jbraken το μηλο σου:)

 

Μπορείς να μου δώσεις το jbraken αρχείο?? Είναι πολύ δουλειά? θα τα καταφέρω ή θα καταστρέψω το μήλο μου??

 

Συγνώμη αν σε κουράζω:O:O

Link to comment
Share on other sites

του το εκανα jb του το εστησα και του ειπα να μην το σβησει μεχρι να υπαρξει λυση,μιας και ειχε δει το δικο μου και ηθελε με οποιο κοστος jb και στο δικο του.μετα απο 2 ωρες που πηγε να πεσει για υπνο,το εσβησε το βλημα:D:D

 

η φαση ειναι οτι το εστησα στο λαπτοπ του και δεν ειχα αφησει το itunes να κανει update,στην 3.1.3 που ειχε ηδη βγει....

 

και του ειχα πει να μην το εκανε αν δεν του ελεγα...

 

το πρωι που ξυπνησε,ανοιξε το τηλ (που δεν μπουταρε )το συνδεσε στο λαπτοπ του κι αφησε το itunes να κατεβασει την 3.1.3 κι την εκανε restore:p

αρα δεν εχει καμια τυχη ....

Ας μείνει στην 3.1.3 τότε προς το παρόν. Καλό είναι να στήσει και ως καινούρια συσκευή γιατί αν επανέφερε backup θα του άφησε σκουπίδια από το JB της 3.1.2. Λογικά τις επόμενες μέρες θα βγει η 3.2 και μετά από λίγο και το JB της έτσι όπως όλα δείχνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...