Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα μου αρεσει πιο πολυ το desire το δικο μου :happy:

 

αλλα δεν εχει κατασκευαστει ακομη:lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

εμενα μου αρεσει πιο πολυ το desire το δικο μου :happy:

 

αλλα δεν εχει κατασκευαστει ακομη:lol::lol::lol:

 

χαχα εγραψες παλι δημητρη..!!

Link to comment
Share on other sites

τρεις αφρικανοί (πολιτικά ορθή διατύπωση :) ) και ένας λευκός περπατούν στην έρημο και βρίσκουν το λυχνάρι του παραμυθιού, πρώτος το πιάνει ο ένας αφρικανός το τρίβει, βγαίνει το τζίνι και ανακοινώνει ότι για να τους ευχαριστήσει θα τους πραγματοποιήσει από μία ευχή στον καθένα με τη σειρά.

 

Πρώτος ο αφρικανός που το βρήκε, λέει "θέλω να γίνω λευκός", το τζίνι χτυπάει τα χέρια του και η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

Ο δεύτερος αφρικανός, λέει "θέλω και εγώ να γίνω λευκός", το τζίνι κλπ, και η η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

Ο τρίτος αφρικανός ζητάει και αυτός "και εγώ να γίνω επιτέλους λευκός", το τζίνι κλπ, και αυτή η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

 

Τελευταίος ο λευκός, λέει και τώρα η σειρά μου για την τελευταία επιθυμία "κάντους όλους πάλι μαύρους" ....

 

Ηθικό δίδαγμα, πολλοί κοιτάνε αλλού αλλά το νέο firmware και το νεο iPhone περιμένουν στη γωνία με τον Jobs στο ρόλο του λευκού του ανεκδότου :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα Κώστα! Ίσως από τα καλύτερα posts του thread.

 

Πάντως, έτσι για να κάνουμε ακαδημαϊκή συζήτηση, δεν είναι λάθος ούτε politically incorrect να αποκαλείς μαύρο κάποιον πλέον. Αυτούς τους "νεωτερισμούς" και "δήθεν" σωστούς τρόπους έκφρασης τους έχει ξεπεράσει η επιστήμη. Να μην αποκαλείς κάποιον ως μαύρο είναι σαν να τον υποτιμάς εκ βάθρων λόγω του χρώματός του αφού τον άλλο δεν ντρέπεσαι να τον πεις λευκό.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο post κυριε καλογηρου!!! :D

 

http://www.more-thing.com/ultra-slim-silicone-case-for-iphone3g.html

 

αυτη η θηκη πως σας φαινεται..(δεν την θελω για φουλ προστασια...απλα για να μη μου γδερνετε το πισω μερος)...για τις πτωσεις εχω θηκη καλτσα που δεν περναει τπτ.!!

Link to comment
Share on other sites

@volcom

 

Αισθητικά η θήκη φαίνεται πολύ ωραία αλλά ο συνδυασμός υλικού και λεπτης υφής δεν ξέρω πόσο προστασία προσφέρει σε ενδεχόμενο πέσιμο. Εκτός αν τη θέλεις μόνο για οπτική διαφοροποίηση!

 

Υ.Γ. Το Κώστας παει καλύτερα στο ύφος της παρέας μας :) εκτός αν ο πληθυντικός ήταν στο πνεύμα του «μας κακομαθαινετε κύριε Πρεσβυ» οπότε παει και έρχεται ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

τρεις αφρικανοί (πολιτικά ορθή διατύπωση :) ) και ένας λευκός περπατούν στην έρημο και βρίσκουν το λυχνάρι του παραμυθιού, πρώτος το πιάνει ο ένας αφρικανός το τρίβει, βγαίνει το τζίνι και ανακοινώνει ότι για να τους ευχαριστήσει θα τους πραγματοποιήσει από μία ευχή στον καθένα με τη σειρά.

 

Πρώτος ο αφρικανός που το βρήκε, λέει "θέλω να γίνω λευκός", το τζίνι χτυπάει τα χέρια του και η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

Ο δεύτερος αφρικανός, λέει "θέλω και εγώ να γίνω λευκός", το τζίνι κλπ, και η η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

Ο τρίτος αφρικανός ζητάει και αυτός "και εγώ να γίνω επιτέλους λευκός", το τζίνι κλπ, και αυτή η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

 

Τελευταίος ο λευκός, λέει και τώρα η σειρά μου για την τελευταία επιθυμία "κάντους όλους πάλι μαύρους" ....

 

Ηθικό δίδαγμα, πολλοί κοιτάνε αλλού αλλά το νέο firmware και το νεο iPhone περιμένουν στη γωνία με τον Jobs στο ρόλο του λευκού του ανεκδότου :)

 

:respect: :respect:

:D :D

:respect:

 

 

Αλλά στο «στο ίδιο μήκος κύματος»* βρισκόμαστε Κώστα. Έτσι σκέφτομαι και εγώ..

Περιμένω πολλά και πολύ καλά από το επόμενο iPhone. Δεν περιμένω multitasking, δεν περιμένω υποστήριξη flash. Θα ήθελα lock/home screen όπως θέλω εγώ με ειδοποιήσεις και τέτοια. Αλλά και ανανεωμένη εμφάνιση με μεγαλύτερη ανάλυση στην οθόνη (κυρίως αυτό θέλω από το επόμενο, αλουμίνιο γύρω γύρω στα πρότυπα του Unibody MacBook και τουλάχιστον WVGA ανάλυση στην οθόνη, και βέβαια την πατέντα ώστε οι εφαρμογές να τρέχουν απροβλημάτιστα στην νέα ανάλυση!)...

 

 

 

* Στα πλαίσια της ακαδημαϊκής μας κουβέντας, και είμαστε και φυσικοί!

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα Αλέξανδρε είναι να μην μας τα κάνει αυτά με διαφορά φάσης*

 

* Για να κρατήσουμε το ίδιο επιστημονικό μοτίβο :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

news editors αφηστε τα επιστημονικα και ριξτε μια ματια...

 

που αλλου στο blog του πολυ καλου μας φιλου Μπαμπη,

 

http://minotavrs.blogspot.com/2010/02/ibluenova-cydia-store.html

 

κοιτα που θα παρω παλι μηλο.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπα, Κώστα, πιστεύω ότι είναι σωστά εστιασμένες οι δυνάμεις τους! :lol: *

 

 

 

* Σε μια τελευταία προσπάθεια να κρατήσουμε το επίπεδο! :)

Μετά κόπων το σκέφτηκα και πάλι δεν μου κάθεται καλά.. Πάσχω.. :(

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο, το σχολιάσαμε λίγο, αλλά χάθηκε με τα των WP7... :D

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265350

Link to comment
Share on other sites

Κωστα το εθεσα λιγο οπως το ειπες..!!πνεύμα του «μας κακομαθαινετε κύριε Πρεσβυ»..!!:D

βασικα διαλεξα αυτην...για να χωραει μεσα στην καλτσοειδες θηκη..!!αλλα κυριως για την προστασια εκτος θηκης..για νερα/γρατζουνιες πανω στο τραπεζι..!!

Link to comment
Share on other sites

news editors αφηστε τα επιστημονικα και ριξτε μια ματια...

 

που αλλου στο blog του πολυ καλου μας φιλου Μπαμπη,

 

http://minotavrs.blogspot.com/2010/02/ibluenova-cydia-store.html

 

κοιτα που θα παρω παλι μηλο.....

 

Eχεις χασει επεισοδια :p. Αυτο βγηκε απο προχθες :X Δεν ειδες το σχολιο μου στο Μαμπη ? :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Eχεις χασει επεισοδια :p. Αυτο βγηκε απο προχθες :X Δεν ειδες το σχολιο μου στο Μαμπη ? :lol:

 

το ειδα....:rolleyes:

αφου ποσταρα εδω ...:p

αλλα ηταν ηδη αργα....:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

news editors αφηστε τα επιστημονικα και ριξτε μια ματια...

 

που αλλου στο blog του πολυ καλου μας φιλου Μπαμπη,

 

http://minotavrs.blogspot.com/2010/02/ibluenova-cydia-store.html

 

κοιτα που θα παρω παλι μηλο.....

 

να το δω και να μην το πιστεψω :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

τρεις αφρικανοί (πολιτικά ορθή διατύπωση :) ) και ένας λευκός περπατούν στην έρημο και βρίσκουν το λυχνάρι του παραμυθιού, πρώτος το πιάνει ο ένας αφρικανός το τρίβει, βγαίνει το τζίνι και ανακοινώνει ότι για να τους ευχαριστήσει θα τους πραγματοποιήσει από μία ευχή στον καθένα με τη σειρά.

 

Πρώτος ο αφρικανός που το βρήκε, λέει "θέλω να γίνω λευκός", το τζίνι χτυπάει τα χέρια του και η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

Ο δεύτερος αφρικανός, λέει "θέλω και εγώ να γίνω λευκός", το τζίνι κλπ, και η η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

Ο τρίτος αφρικανός ζητάει και αυτός "και εγώ να γίνω επιτέλους λευκός", το τζίνι κλπ, και αυτή η επιθυμία γίνεται αλήθεια.

 

Τελευταίος ο λευκός, λέει και τώρα η σειρά μου για την τελευταία επιθυμία "κάντους όλους πάλι μαύρους" ....

 

Ηθικό δίδαγμα, πολλοί κοιτάνε αλλού αλλά το νέο firmware και το νεο iPhone περιμένουν στη γωνία με τον Jobs στο ρόλο του λευκού του ανεκδότου :)

 

Μπα...

 

Ο Jobs,μαλλον θα σκεφτοταν οτι υπαρχει χωρος για κατι νεο αναμεσα στους λευκους και στους μαυρους,και θα ελεγε στο τζινι να τους κανει Ipads...με aluminum unibody...:ninja:

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

 

Ηθικό δίδαγμα, πολλοί κοιτάνε αλλού αλλά το νέο firmware και το νεο iPhone περιμένουν στη γωνία με τον Jobs στο ρόλο του λευκού του ανεκδότου :)

 

Κωστη απο τον Jobs εξαρταται αν θα γινει κατι τετοιο.

Οπως βλεπεις ο πυχης εχει ανεβει ψηλα που λεει και ο Ζαχαρακης.

Αν το καλοκαιρι ανακοινωθει συσκευη που διαθετει πρωτα σε επιπεδο hardware ποιοτητα, επεξεργαστη, οθονη, καμερα και gps αναλογα του ανταγωνισμου και κατα δευτερον βελτιομενο software με προσθηκη καποιων απο τις βασικες ελειψεις συν ανανεωμενο interface, φυσικα και θα το τιμησουμε τον Οκτωβρη.

 

Με το mac απεκτησα αλλες συνηθειες.

Αποφευγω πολυ τις επεμβασεις και θελω να χαιρομαι μια καθαρη συσκευη χωρις JB η custom rom κλπ.

 

Με το HD2, δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης, ειδικα εκει που φοβομουν, το browsing δηλαδη, ειναι μια χαρα αρκει να καταλαβει καποιος την διαφορα πατηματος σε σχεση με το iphone και να κανει τις σωστες ρυθμισεις μεσα απο μενου του opera.

Να φανταστειτε μπορω πλεον να κανω ταπ στο » που σε παει στην τελευταια σελιδα του φορουμ μας χωρις να χρειαζεται πριν να κανω ζουμ.

 

Μου λειπουν καποια πραγματα αλλα τα βρισκω σιγα σιγα. Εχω ομως αλλα που δεν τα ειχα στο μηλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για μένα, η μετάβαση στο Android (βλέπε avatar - όχι την ταινία ;)) θεωρείται κάτι παραπάνω από καλή επιλογή Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα το hero ειναι μια πολυ τιμια συσκευή.

Χρονια πολλα,οτι επιθυμεις με υγεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για μένα, η μετάβαση στο Android (βλέπε avatar - όχι την ταινία ;)) θεωρείται κάτι παραπάνω από καλή επιλογή

 

Χρόνια πολλά !!! ο πλουραλισμός στις συσκευές πάντα μας κάνει καλό γιατί ακούμε από πρώτο χέρι τις έμπειρες απόψεις για κάθε συσκευή :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο, το σχολιάσαμε λίγο, αλλά χάθηκε με τα των WP7... :D

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265350

 

Καλημέρα παιδιά....Αλέξανδρε έχεις δίκιο, σχολιάστηκε λίγο αλλά νομίζω ότι είναι μία εφαρμογή που όλοι την ήθελαν και λύνει τα χέρια γενικά!!!!!Προχθές ήμουν σε ένα σπίτι και κάποιος ήθελε να μου στείλει μία φώτο λέγοντας μου να ενεργοποιήσω το δόντι και τότε είπα γαμ@ το μήλο μου!!!!!επιτέλους να και μία πραγματικά καθημερινά χρήσιμη εφαρμογή!!!!!!Διάβαζω αυτές τις ημέρες τα post στις τελευταίες σελίδες καταλαβαίνω γιατί η εποχή μας ονομάζεται εποχή του υπερκαταναλωτισμού!!!!!!!!!Αλλά να εκφέρω και εγώ την άποψη μου, νομίζω ότι η apple κάνει ένα μεγάλο λάθος....θέλει να παίξει μπάλα αλλά μόνη της!!!!!Δεν μπορεί να βγάζει συσκευές και λειτουργικά και να μην είναι συμβατά με τις άλλες εταιρείες!!!!!!Είναι πολλές οι φορές που έχω αναζητήσει ένα wm κινητό για αυτόν τον λόγο, δεν έχει σωστό μπλε δόντι, δεν αναγνωρίζεται στο pc σαν σκληρός δίσκος για να κάνεις τη δουλειά σου γρήγορα και εύκολα, ακόμα και οι υπολογιστές της apple έχουν προβλήματα συμβατότητας!!!!Κατά τη γνώμη μου όταν είσαι σε μία εποχή που υπάρχουν δέκα εταιρείες και βγάζουν λειτουργικά και συσκευές που συνεργάζονται μεταξύ τους δεν μπορεί εσύ να είσαι η ενδέκατη που δουλεύεις μόνη σου και δεν συνεργάζεσαι με κανέναν.Μοιραία με αυτόν τον τρόπο θα μειωθεί και η ζήτηση στα προιόντα της!!!!βγήκε η εφαρμογή για το μπλε δόντι και κάποιοι πανυγηρίζουν (μέσα σε αυτούς και εγώ) όταν οι άλλες εταιρείες το έχουν δεδομένο στη συσκευή τους και το δίνουν απλόχερα (και σκεφτείται πόσο πληρώσαμε όλοι μας αυτή τη συσκευή)!!!!Καλή η apple καλό το iphone αλλά νομίζω ότι δεν πρέπει να σκέφτεται αυτή η εταιρεία μόνο την τσέπη της......δηλαδή αν δεν ήταν η συσκευή μου jb δεν θα είχα μπλε δόντι (και πληρώνουμε και από πάνω)????Είναι λίγοι από τους λόγους που σκέφτομαι να ξαναπάω στην απέναντι όχθη των wm συσκευών!!!!!Και προσέξτε δεν είναι ότι δεν το έχω ψάξει το μήλο, έχω διαβάσει άπειρες σελίδες, έχω πειραματιστέι πάμπολες φορές αλλά σε κάποια καθημερινά πράγματα είναι πίσω και θα μείνει πίσω............

Αυτά για το περίφημο iphone.........καλό αλλά.......

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά....Αλέξανδρε έχεις δίκιο, σχολιάστηκε λίγο αλλά νομίζω ότι είναι μία εφαρμογή που όλοι την ήθελαν και λύνει τα χέρια γενικά!!!!!Προχθές ήμουν σε ένα σπίτι και κάποιος ήθελε να μου στείλει μία φώτο λέγοντας μου να ενεργοποιήσω το δόντι και τότε είπα γαμ@ το μήλο μου!!!!!επιτέλους να και μία πραγματικά καθημερινά χρήσιμη εφαρμογή!!!!!!Διάβαζω αυτές τις ημέρες τα post στις τελευταίες σελίδες καταλαβαίνω γιατί η εποχή μας ονομάζεται εποχή του υπερκαταναλωτισμού!!!!!!!!!Αλλά να εκφέρω και εγώ την άποψη μου, νομίζω ότι η apple κάνει ένα μεγάλο λάθος....θέλει να παίξει μπάλα αλλά μόνη της!!!!!Δεν μπορεί να βγάζει συσκευές και λειτουργικά και να μην είναι συμβατά με τις άλλες εταιρείες!!!!!!Είναι πολλές οι φορές που έχω αναζητήσει ένα wm κινητό για αυτόν τον λόγο, δεν έχει σωστό μπλε δόντι, δεν αναγνωρίζεται στο pc σαν σκληρός δίσκος για να κάνεις τη δουλειά σου γρήγορα και εύκολα, ακόμα και οι υπολογιστές της apple έχουν προβλήματα συμβατότητας!!!!Κατά τη γνώμη μου όταν είσαι σε μία εποχή που υπάρχουν δέκα εταιρείες και βγάζουν λειτουργικά και συσκευές που συνεργάζονται μεταξύ τους δεν μπορεί εσύ να είσαι η ενδέκατη που δουλεύεις μόνη σου και δεν συνεργάζεσαι με κανέναν.Μοιραία με αυτόν τον τρόπο θα μειωθεί και η ζήτηση στα προιόντα της!!!!βγήκε η εφαρμογή για το μπλε δόντι και κάποιοι πανυγηρίζουν (μέσα σε αυτούς και εγώ) όταν οι άλλες εταιρείες το έχουν δεδομένο στη συσκευή τους και το δίνουν απλόχερα (και σκεφτείται πόσο πληρώσαμε όλοι μας αυτή τη συσκευή)!!!!Καλή η apple καλό το iphone αλλά νομίζω ότι δεν πρέπει να σκέφτεται αυτή η εταιρεία μόνο την τσέπη της......δηλαδή αν δεν ήταν η συσκευή μου jb δεν θα είχα μπλε δόντι (και πληρώνουμε και από πάνω)????Είναι λίγοι από τους λόγους που σκέφτομαι να ξαναπάω στην απέναντι όχθη των wm συσκευών!!!!!Και προσέξτε δεν είναι ότι δεν το έχω ψάξει το μήλο, έχω διαβάσει άπειρες σελίδες, έχω πειραματιστέι πάμπολες φορές αλλά σε κάποια καθημερινά πράγματα είναι πίσω και θα μείνει πίσω............

Αυτά για το περίφημο iphone.........καλό αλλά.......

 

Τα παρακάτω δεν τα γράφω με καμία διάθεση υποστήριξης της Apple αλλά ως μια εναλλακτική οπτική στα γραφόμενα για τo θέμα του bluetooth και της μεταφοράς αρχείων που κοντεύει να αναδειχθεί σε "ανατολικό" ζήτημα!

 

Ιστορικά, η μεταφορά αρχείων με bluetooth υπήρξε και υπάρχει ακόμη, ενώ η μεταφορά με υπέρυθρες (αλήθεια ποιός το θυμάται πιά αυτό) μας άφησε χρόνους πολύ νωρίτερα, έχοντας δημιουργηθεί την εποχή που τα κινητά ήταν τελείως αποκομμένα από τον "έξω κόσμο" και έπρεπε να υπάρχει ένας τρόπος να ανταλάσσουν μεταξύ τους αρχεία.

 

Η apple (θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε αλλά προέκυψε να είναι αυτή η εταιρία) δημιούργησε ένα κινητό που είναι τόσο πολύ διασυνδεδεμένο με τον "έξω κόσμο" ώστε να υπάρχουν πολύ περισσότεροι τρόποι να διακινήσει κανείς ένα αρχείο από τον "εμβαλωματικό" τρόπο του παρελθόντος μέσω bluetooth.

 

Βέβαια, αυτό το σύνδρομο της "στέρησης" τεχνολογικών μέσων κατά τη μεταβατική περίοδο το έχουμε περάσει και άλλες φορές .... ποιός θυμάται τις δισκέτες; πόση συζήτηση έγινε όταν κάποιοι κατασκευαστές επέλεξαν να μην δίνουν οδηγό ανάγνωσης /εγγραφής δισκετών με τα μηχανήματα τους ή να τον χρεώνουν ως έξτρα;

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ζούμε μια μεταβατική περίοδο στο θέμα της μεταφοράς αρχείων και το πρόβλημα σίγουρα υπάρχει όχι γιατί δεν προσφέρεται μεταφορά αρχείων με bluetooth από το iPhone αλλά γιατί πολλοί κατασκευαστές βρίσκονται ακόμη στην "προϊστορική εποχή" με συσκευές που δεν έχουν τη δυνατότητα να είναι τόσο πολύ δικτυωμένες όπως το iPhone, το Blackberry, και αρκετές Windows Mobile (Phone σε λίγο) συσκευές.

 

Οπως έγραψα και παραπάνω, δεν υπερασπίζομαι την Apple γιατί το ίδιο πιστεύω και για οποιονδήποτε άλλο κατασκευαστή κάνει την "υπέρβαση" να βρεθεί τεχνολογικά στο επόμενο κεφάλαιο της ιστορία (π.χ. γιατί κανείς δεν διαμαρτύρεται για το ότι τα netbooks δεν έχουν οδηγό ανάγνωσης οπτικών δίσκων, έχοντας κάνει το πρώτο βήμα της μετάβασης προς το "σύννεφο" και αξιοποιώντας παράλληλα τις τεράστιες δυνατότητες των USB flash drives;).

 

Και ένα υστερόγραφο για το θέμα της χρήσης του iPhone ως μονάδας αποθήκευσης. Ασφαλώς και γίνεται και υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο AppStore, πολλές από τις οποίες είναι δωρεάν που επιτρέπουν τη χρήση του iPhone ως εξωτερικού "δίσκου".

Edited by kkalog

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Και για να συμππληρώσω και στο πόστ του Κώστα,

 

Πώς το εννοείς ότι πέφτει η ζήτηση του iPhone; Είναι λογικό αυτή τη στιγμή να μην πουλάει όπως μέχρι το Δεκέμβρη γιατί είναι στο μέσο (και παραπάνω) του κύκλου του ενώ αυτή τη στιγμή η αγορά καλωσορίζει όλο και περισσότερες συσκευές. Θα ξαναδούμε τι θα πουλήσει από Ιούνιο πάλι. Κάθε συσκευή 6 και 7 μηνές μετά την κυκλοφορία της δεν πουλάει όπως τους πρώτους μήνες.

 

Επίσης σε τι ασυμβατότητες αναφέρεσαι στα Mac;

 

(Προσωπικά το iBluenova με έχει αφήσει παγερά αδιάφορο και πολύ περισσότερο από τη στιγμή που ο τύπος που το έφτιαξε ζητάει και 6 δολάρια. Εδώ και 3 χρόνια 1 μόνο φορά χρειάστηκε να στείλω κάτι με BT.)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πάλι είμαι κάπου στη μέση!!

 

Μπορώ να καταλάβω τον Βαγγέλη γιατί θέλει "κάτι" απλό το οποίο συσκευές του 1/10 της αξίας του μήλου έχουν...

 

Στην αντίπερα όχθη όμως πλέον ελάχιστοι από μας κ το μπλε δόντι να υπάρχει θα το χρησιμοποιήσουμε.... τα δεδομένα που θέλουμε να μεταφέρουμε είναι αρκετά μεγάλα πλέον κ ο χρόνος είναι χρήμα !! φλασάκι στο μπρελόκ έχει πλέον το 80% του πληθυσμού με pc η laptop.

 

Κ αυτό που λέει ο Νίκος έχει μια βάση!! εγώ bluetooth για μεταφορά δεδομένων δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που χρησιμοποίησα !!! κ σε συσκευές πριν το μήλο που είχαν την δυνατότητα!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα οσο εχω καιρο εχω το μηλο..δεν εχει τυχει να χρησιμοποιησω το bt για μεταφορα αρχειων σε αλλα κινητα..!!+ οτι το μηλο μου δεν ειναι JB και παλι δεν θα πληρωνα 6 δολλαρια για κατι που αλλες εταιριες το δινουν τσαμπα..!!προτιμω να μη το εχω...δεν ειναι θεμα τσιγκουνιας αλλα για το ****το...χαχα :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...