Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηλια...παρε N900 για αλλαγη..!!χαχα

 

@zaharakis

μπα απο την χαρα που πηρε πτυχιο...και σε μια βαρβατη σχολη που ειναι το φυσικο..!!μεχρι και στα μπουζουκια τον βλεπω να μας πηγαινει!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Ειδα καπου ενα βιντεο τραβηγμενο στο mall να προσπαθει καποιος να σερφαρει απο το δειγμα που εχουν εκει και τρομαξα:confused:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hRKSDO5RzNQ

 

Πατουσε 3-4 φορες μεχρι να ανοιξει τον link που ηθελε.:(:

Δυστυχώς Κώστα δίχως να θέλω να σε απογοητεύσω, αν δεν άλλαξε κάτι στις τελευταίες roms που δεν νομίζω, κάπως έτσι είναι η κατάσταση με το touch του browser. Όντας ακόμα pen-based κατά βάση, δεν κάνει average point optimization όπως στο iphone με αποτέλεσμα να θέλει "σημάδι" για να πατήσεις ένα link ειδικά αν είναι μικρό σε μέγεθος. Μαζί με δυό-τρία άλλα πράγματα ήταν η κύρια αιτία που με κράτησε μακρυά από το κατά τα άλλα πολύ καλό HD2. :(

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Κώστα δίχως να θέλω να σε απογοητεύσω, αν δεν άλλαξε κάτι στις τελευταίες roms που δεν νομίζω, κάπως έτσι είναι η κατάσταση με το touch του browser. Όντας ακόμα pen-based κατά βάση, δεν κάνει average point optimization όπως στο iphone με αποτέλεσμα να θέλει "σημάδι" για να πατήσεις ένα link ειδικά αν είναι μικρό σε μέγεθος. Μαζί με δυό-τρία άλλα πράγματα ήταν η κύρια αιτία που με κράτησε μακρυά από το κατά τα άλλα πολύ καλό HD2. :(

 

Θσνο συτο ακριβως ηθελα να γραψω,αλλα κολλησα στην διατυπωση.

Αν το λειτουργησεις για κσποιο διαστημα,θα καταλαβεις που ακριβως πρεπει να πατάς για να ανοιξει και το ποιο δυσκολο λινκ.ειναι θεμα εξάσκησης,και συνήθειας.θα μου πεις τωρα,σιγα ρε φιλε μην κανω και σεμιναριο για να ανοιξει μια σελιδα....αλλα ετσι ειναι αν εχεις μάθει στο browsing του μηλου.

 

@Παρη

Ουτε με σφαίρες φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

@Ζαχαρακη αυριο το πρωι παραλαμβανω, ελπιζω να μην βαλω τα κλαματα και να λεω «θελω πισω το 3Gs μου».

 

Ειδα καπου ενα βιντεο τραβηγμενο στο mall να προσπαθει καποιος να σερφαρει απο το δειγμα που εχουν εκει και τρομαξα

 

http://www.youtube.com/watch?v=hRKSDO5RzNQ

 

Πατουσε 3-4 φορες μεχρι να ανοιξει τον link που ηθελε.:(

 

Για να δουμε τι θα δουμε.........:cry:

 

οι περισσοτεροι που εχουν ανεβασει βιντεο για το hd2,Κωστη ειναι επι των πλειστων ασχετοι :!:

 

μην αγχωνεσαι,εγω ειμαι εδω ;)

 

Έχεις να φας τρελλή στεναχώρια με το θέμα ίντερνετ στην αρχή.η μεγάλη οθόνη βέβαια,κάπως βελτιώνει τα πράγματα.

βαλε αμέσως την ρομ που σου εχει πει ο Δημήτρης.Θα βελτιωθεί η ταχύτητα στο browsing,αλλα η απόκριση τού iPhone ειναι αλλού.ένα λάθος που εχω κάνει είναι ότι εχω και τα δύο παράλληλα,και δυστυχώς η καθημερινή σύγκριση είνα αναπόφευκτη.ακόμα να αποφασίσω τι θέλω.

Εχωαρχίσει και γλυκοκοιτάζω και το googloφωνο,αλλα μετά magic και hero,δεν αισθάνομαι κάποια ιδιαίτερη έλξη από το android.

Κοινώς εχω μπλέξει τα μπούτια μου.

 

@edit

μόλις είδα το βίντεο.καμία σχέση με την πραγματικότητα.

ακόμα και με την μαμα ρομ.όλοι ξέρουμε στα κινητά του πλαισίου,και γενικότερα στα εκτεθειμένα στο κοινό τηλ,πόσες εφαρμογές μένουν ανοικτές στο παρασκήνιο,και πόσο ζόρι τραβάνε.

 

θα σε μαλωσω Ηλια!!δεν φτανει που δεν εχεις "διαβασει",τρομαζεις και τους υπολοιπους για το λεο:p

δεν το αφησα ετσι στην τυχη το μηλο,να φυγει...σιγουρα το μηλο ειναι μια κατηγορια μονο του,αλλα το λεο δεν εχει καμια σχεση με αυτα που αναφερετε!!

εγω δουλευω ιντερνετ απλα,πολυ πιο ανετα απο το μηλο πλεον ;)

 

ηλια...παρε N900 για αλλαγη..!!χαχα

 

@zaharakis

μπα απο την χαρα που πηρε πτυχιο...και σε μια βαρβατη σχολη που ειναι το φυσικο..!!μεχρι και στα μπουζουκια τον βλεπω να μας πηγαινει!!

σιγα μην παρει Νοκια...

και μετα τα μπουζουκια κατευθειαν φυλακη απο τα χρεη :p

 

Δυστυχώς Κώστα δίχως να θέλω να σε απογοητεύσω, αν δεν άλλαξε κάτι στις τελευταίες roms που δεν νομίζω, κάπως έτσι είναι η κατάσταση με το touch του browser. Όντας ακόμα pen-based κατά βάση, δεν κάνει average point optimization όπως στο iphone με αποτέλεσμα να θέλει "σημάδι" για να πατήσεις ένα link ειδικά αν είναι μικρό σε μέγεθος. Μαζί με δυό-τρία άλλα πράγματα ήταν η κύρια αιτία που με κράτησε μακρυά από το κατά τα άλλα πολύ καλό HD2. :(

 

καμια απολυτως σχεση !!μην επιμενετε σε αυτο παιδια!!

η οθονη του λεο ειναι πολυ πιο ευαισθητη στο αγγιγμα απο του μηλου!!απλα θελει μια εφαρμογη και ενεργοποιηση ενος κλικ ενος tweak ....

 

Θσνο συτο ακριβως ηθελα να γραψω,αλλα κολλησα στην διατυπωση.

Αν το λειτουργησεις για κσποιο διαστημα,θα καταλαβεις που ακριβως πρεπει να πατάς για να ανοιξει και το ποιο δυσκολο λινκ.ειναι θεμα εξάσκησης,και συνήθειας.θα μου πεις τωρα,σιγα ρε φιλε μην κανω και σεμιναριο για να ανοιξει μια σελιδα....αλλα ετσι ειναι αν εχεις μάθει στο browsing του μηλου.

αντε παλι...

 

το μονο που δεν μπορει να κανει το λεο και κανενα wm,ειναι το clock style στα μικρα παραθυρακια επιλογων σε browsing!

οσοι το εχουν ας προσπαθησουν να πατησουν το "γρηγορη μεταβαση" κατω κατω στην σελιδα του myphone, με wm συσκευη και θα καταλαβουν τι ενοω...εκει το μηλο ειναι wow!!!!

ενω με wm συσκευη,απλα σκετο βασανιστηριο....

 

να μην το τραβαω αλλο,θα το παρει και ο Κωστης και τα ξαναλεμε,θα με ενδιεφερε παρα πολυ η γνωμη του,μιας και ειναι γνωστης αλλα και αντικειμενικος κριτης.

 

ps

Ηλια πρεπει να βρεθουμε για καφε,συντομα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι ρε παιδια το N900 φαινεται καλο...και με αρκετες δυνατοτητες..!!(απο οτι εχω δει και εχω παιξει με το ν900 ενος φιλου)

 

σιγα τα χρεη ρε δημητρη...!!αφου δεν πινουμε...!!γαρουφαλα θα παρουμε απο κανενα νεκροταφειο..!!ε φθηνα θα την βγαλει...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Τι κάνουμε σήμερα!

 

 

Μωρέ ας πάνε όλα καλά, και θα σας πάω όπου θέλετε!:D:D:happy:

 

 

 

Και μετά θα κάνω λίγο λάτζα και θα βγει ο λογαριασμός!:lol::lol:

 

 

 

 

@Πάρη

Έχεις κόλλημα με το Ν900 έτσι; Σιγά τα ωά στην τελική.. Λέο και iPhone πιο πάνω στο χαλαρό..;)

 

 

 

edit: Βρήκα ωραιότατο PNA, 5" €139. Περισσότερα: LINK. Μου αρέσει πολύ!

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Τι κάνουμε σήμερα!

 

Και μετά θα κάνω λίγο λάτζα και θα βγει ο λογαριασμός!:lol:

 

edit: Βρήκα ωραιότατο PNA, 5" €139. Περισσότερα: LINK. Μου αρέσει πολύ!

 

θα μας ριξεις στο φιλοτιμο, και βλεπω ολο το "περι ανεμων και υδατων" να κανει λατζα :lol::lol:

 

για το edit σου,θα διαφωνησω ...

αν σωνει και καλα θελεις pna,βρες καποιο ανοιχτο,και οχι κλειδωμενο....

να μπορεις να βαλεις οτι θελεις εσυ απο προγραμματα μεσα πλοηγησης ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του λεο ειναι πολυ πιο ευαισθητη στο αγγιγμα απο του μηλου!!απλα θελει μια εφαρμογη και ενεργοποιηση ενος κλικ ενος tweak ....

 

Δημητρη μπορεις να μου πεις τι ενοεις εδω και ποσο αυτο βελτιωνει την αρχικη εικονα του browser?:D

Link to comment
Share on other sites

αν σωνει και καλα θελεις pna,βρες καποιο ανοιχτο,και οχι κλειδωμενο....

να μπορεις να βαλεις οτι θελεις εσυ απο προγραμματα μεσα πλοηγησης ;)

 

Μα γιατί είχα την εντύπωση ότι όλα ξεκλειδώνουν;:confused::confused:

 

Με κάποιον τρόπο τουλάχιστον, όλα θα μπορείς να τα σκαλίσεις...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του λεο ειναι πολυ πιο ευαισθητη στο αγγιγμα απο του μηλου!!απλα θελει μια εφαρμογη και ενεργοποιηση ενος κλικ ενος tweak ....

ps

Ηλια πρεπει να βρεθουμε για καφε,συντομα....

 

Αυτο θα γινει μιας και σου εχω υποσχεθει οτι θα ερθω για καφεδακι!!!:)

Οσον αφορα το tweak που λες,εννοεις απο bsb tweaks,τα Tap Time και Screen sensitivity???

Edited by hlias77
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κατεβάζουν τορρεντς με το azureus στη τελευταία του έκδοση εχει τη δυνατότητα αν εχεις κατεβάσει κάποια ταινία να τη μετατρέπει εφόσον το επιθυμείς σε συμβατη έκδοση με το iphone,ipod κτλ Και το περνάει κατευθείαν στο itunes!

 

To δοκίμασα χτες και είναι πολύ καλο!

Για τη μετατροπή του τελευταίου επεισοδίου του Lost εκανε 15 λεπτά!

Σε κατάλληλη μορφή για το Iphone για να πιάνει και λιγότερο χωρο!

Και το είδα σήμερα πηγαίνοντας στη δουλειά!

Πολύ καλο!

Edited by koukoulakis

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί είχα την εντύπωση ότι όλα ξεκλειδώνουν;:confused::confused:

 

Με κάποιον τρόπο τουλάχιστον, όλα θα μπορείς να τα σκαλίσεις...:wacko:

 

Παρε απο ebay ενα κινεζικο. Εγω πηρα ενα για το γαμπρο μου, 5" μου βγηκε 70 Ευρω με δωρεαν μεταφορικα με ΕΛΤΑ συστημενο. Παιζει τα παντα απο προογραμματα. Οριστε το λινκ για να το δεις :)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση για τους συνάδελφους mac-αδες! Έχω αποθηκευμένο στο σκληρό μου ορισμένα τραγούδια τα οποία είναι επίσης περασμένα και στο itunes. Αν σβήσω τα κομμάτια από τον φάκελο που τα έχω τώρα, δε θα σβηστούν και από το itunes library,σωστά? Αν τώρα θελήσω να περάσω τα κομμάτια αυτά από το itunes σε ένα άλλο (όχι apple) mp3 player ή σε ένα κινητό ή σε μια κάρτα μνήμης κτλ, γίνεται ή θα πρέπει να έχω και τον φάκελο που είχα πριν τα τραγούδια?

 

φιλε χαιρετω!

αν τα σβησεις εννοειται πως δεν χανονται απο το ιΤουνς.

 

επισης απο το ιΤουνς μπορεις με την μια drag n drop να τα περασεις σε οποιοδηποτε mp3 player...

φαντασου το iTunes σαν προγραμμα διαχειρησης αρχειων οχι απλα σαν βιβλιοθηκη...

 

καλο μεσημερι σε ολους!

 

PING!!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

φιλε χαιρετω!

αν τα σβησεις εννοειται πως δεν χανονται απο το ιΤουνς.

 

επισης απο το ιΤουνς μπορεις με την μια drag n drop να τα περασεις σε οποιοδηποτε mp3 player...

φαντασου το iTunes σαν προγραμμα διαχειρησης αρχειων οχι απλα σαν βιβλιοθηκη...

 

καλο μεσημερι σε ολους!

 

PING!!!!!!

 

 

Μια διευκρίνιση Δημήτρη, ότι αυτό συμβαίνει αν δεν έχει γίνει η επιλογή στις ρυθμίσεις του itunes να κρατιούνται τα μουσικά αρχεία στην αρχική τους θέση και απλώς το iTunes να συντηρεί τη "βιβλιοθήκη" με τα metadata των τραγουδιών. Σε αυτή την περίπτωση, αν τα τραγούδια σβηστούν από τη θέση τους, αυτά δεν υπάρχουν μέσα στο iTunes παρα μόνο ως τίτλοι και λοιπά metadata.

 

Καλό μεσημέρι και από εμένα!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο :(

 

ξεχναω παντα τις ρυθμισεις...

απο περιεργια απο Μακ σε PC αλλαζει;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αλεξ με πιανει κατα καιρους μια τρελα...και χαζευω διαφορα κινητα....αλλα τα ξεχναω γιατι κραταω στα χερια μου το TOP...απλα το ν900 μου αρεσει σαν σχεδιο πολυ...!!δεν ειναι τιποτα το τρομερο..αλλα ο συνδυασμος του qwerty που εχουν κανει...μου φαινεται ποιο ωραιο και απο το milestone..!!

 

πτεραρχε.....σου φτιαξαν τιμητικη εφαρμογη..??? Nato Armies...!! ειναι και σε sticky στην αρχικη σελιδα..!! :D

Edited by volcom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια ερώτηση για τους συνάδελφους mac-αδες! Έχω αποθηκευμένο στο σκληρό μου ορισμένα τραγούδια τα οποία είναι επίσης περασμένα και στο itunes. Αν σβήσω τα κομμάτια από τον φάκελο που τα έχω τώρα, δε θα σβηστούν και από το itunes library,σωστά? Αν τώρα θελήσω να περάσω τα κομμάτια αυτά από το itunes σε ένα άλλο (όχι apple) mp3 player ή σε ένα κινητό ή σε μια κάρτα μνήμης κτλ, γίνεται ή θα πρέπει να έχω και τον φάκελο που είχα πριν τα τραγούδια?

 

Προσοχή αν στα preferences του iTunes έχεις επιλέξει τα τραγούδια που περνάς στην library να μην τα κάνει copy τότε έτσι και τα σβήσεις χάνονται και από το iTunes. Από default είναι επιλεγμένο να τα κάνει copy.

 

Edit: μέ προλάβατε.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή αν στα preferences του iTunes έχεις επιλέξει τα τραγούδια που περνάς στην library να μην τα κάνει copy τότε έτσι και τα σβήσεις χάνονται και από το iTunes. Από default είναι επιλεγμένο να τα κάνει copy.

 

Edit: μέ προλάβατε.

Οπότε αν είναι τικάρισμένο αυτό το κουτάκι,σβήνω άφοβα τα τραγούδια απο τον αρχικό τους φάκελο,σωστά?

http://farm3.static.flickr.com/2647/4139673408_32cefc91aa_o.jpg

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν είναι τικάρισμένο αυτό το κουτάκι,σβήνω άφοβα τα τραγούδια απο τον αρχικό τους φάκελο,σωστά?

http://farm3.static.flickr.com/2647/4139673408_32cefc91aa_o.jpg

 

Επειδή εν χορώ δεν μπορούμε να απαντήσουμε και οι 3 μαζί, παίρνω την πρωτοβουλία και λέω "σωστά!" :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή αν στα preferences του iTunes έχεις επιλέξει τα τραγούδια που περνάς στην library να μην τα κάνει copy τότε έτσι και τα σβήσεις χάνονται και από το iTunes. Από default είναι επιλεγμένο να τα κάνει copy.

 

Edit: μέ προλάβατε.

 

Τα μεγάλα πνεύματα !!! ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι :lol: Πήρα τελικά μνήμες crucial για το mini, τις παρήγγειλα χθες και μάλλον από βδομάδα θα τις παραλάβω. Ελπίζω να έχω βοήθεια για να τραβήξω το εγχείρημα σε video.

Όσον αφορά τις μετακινήσεις πληθυσμών εγώ δεν το κουνάω ρούπι...

Πλέον οι τεχνολογικές μου σκοτούρες είναι δημιουργικές μόνο. Έχω ερωτευτεί το iMovie...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε το Microsoft Office for Mac 2011 και θα είναι διαθέσιμο εντός του έτους.
Link to comment
Share on other sites

Πτέραρχε,

Βρήκες τελικά άκρη με το iSmart Dialer ?

Υπάρχει τρόπος να μη φύγει το εικονίδιο και να μπορούμε να έχουμε ρυθμίσεις ?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Πτέραρχε,

Βρήκες τελικά άκρη με το iSmart Dialer ?

Υπάρχει τρόπος να μη φύγει το εικονίδιο και να μπορούμε να έχουμε ρυθμίσεις ?

 

Οχι, αν θελεις να αλλαξεις τις ρυθμισεις ξαναεγκατεστησε το, δυστυχως :!:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αν θελεις να αλλαξεις τις ρυθμισεις ξαναεγκατεστησε το, δυστυχως :!:

 

Περίεργα πράγματα.. Με κάτι άλλο κάνει conflict. Στείλτε email στο developer. Ίσως έτσι βγάλετε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...