Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απόλυτα σωστή προσέγγιση!

 

Δηλαδή κάτι σαν Κυριακή 27 Δεκ ή Σάββατο/Κυριακή 2/3 Ιαν;

Βραδυνή ή μεσημεριανή ταβέρνα;

 

Εγώ είμαι ΟΚ σε όλες αυτές τις εναλλακτικές.

Να αρχίσουμε να δηλώνουμε διαθεσιμότητες ή και άλλες ιδέες;

 

Κωστη ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα θελουν να ειναι εκει απο την παλιοπαρεα :)

 

ας αρχισουμε (κατα την γνωμη μου) με προτασεις του μερους συναντησης(χλμ αποσταση απο αθηνα πχ)

η

αναλογα με το ποιοι θα θελησουν να ερθουν, να κανονιστει μετα αυτο, ωστε να μοιραστει οσο το δυνατον πιο βολικα η αποσταση που θα πρεπει να διανυθει απο τους πιο μακρινους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

ο θεος με τιμωρησε...μια ωραια ημερα της προηγουμενης βδομαδος σκεφτηκα να δωσω το μηλοφωνο και να παρω τo leo..μια ημερα πριν τη συναλλαγη ημερα Τριτη 15/12 μου την πεσανε 2 τυποι με παππακι μολις παρκαρα το αυτοκινητο (εμ πηγα ο ηλιθιος και παρκαρα ακριβο αυτοκινητο με το γιατροσημο φατσα καρτα στο νεο φαληρο στις γραμμες του ηλεκτρικου) και με αδειασαν:τσαντα,ιατρικα ακουστικα,στοιχεια ασθενων,πορτοφολι,εγγραφα,για αλλη μια φορα ηλιθιος ειχα τα παντα μεσα στη τσαντα....ετσι παει κ το μηλο...την ιδια μερα απογευμα βλεπω email απο vodafone για διαθεσιμοτητα iphone 3gs(ειχα πει να με ειδοποιησουν απο το σεπτεμβρη που το εψαχνα τοτε και τελικα το ειχα παρει απο αλλου)..τι να κανω εκταμιευσα μερος του δωρου και πηγα το ξαναπηρα...α,την ιδια ημερα εκλεψαν το omnia της συζυγου μου στην περιοχη της Καλλιθεας-σειρα πηγε η γκινια και η ηλιθιοτητα και των δυο μας...ρε παιδια ασχετο αλλα χτες επαιξα το dragon's lair (οι παλιοι θα ξερετε τι εστι...) και το driver...εχω μεινει με το στομα ανοικτο...δεν ειμαι πια φανατικος gamer αλλα απο χτες το χω φορτισει 2 φορες...μηπως καηκα?

 

*Λυπάμαι πολύ φίλε μου για ότι σου συνέβη :(

 

Αναρωτιέμαι αν όλοι οπλοφορούσαμε νόμιμα (εκτός από αλλοδαπούς που δεν έχουν "ρίζες" στην Ελλάδα) η εγκληματικότητα θα ανέβαινε η θα κατέβαινε;

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

*Λυπάμαι πολύ φίλε μου για ότι σου συνέβη :(

 

Αναρωτιέμαι αν όλοι οπλοφορούσαμε νόμιμα (εκτός από αλλοδαπούς που δεν έχουν "ρίζες" στην Ελλάδα) η εγκληματικότητα θα ανέβαινε η θα κατέβαινε;

 

Ας το σταματήσουμε εδώ!

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Κωστη ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα θελουν να ειναι εκει απο την παλιοπαρεα :)

 

ας αρχισουμε (κατα την γνωμη μου) με προτασεις του μερους συναντησης(χλμ αποσταση απο αθηνα πχ)

η

αναλογα με το ποιοι θα θελησουν να ερθουν, να κανονιστει μετα αυτο, ωστε να μοιραστει οσο το δυνατον πιο βολικα η αποσταση που θα πρεπει να διανυθει απο τους πιο μακρινους :)

Κάπου κοντά στην Λάρισα για να έρθουμε από όλη την Ελλάδα ;;; :X

:lol::lol::lol:

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Κωστη ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα θελουν να ειναι εκει απο την παλιοπαρεα :)

 

ας αρχισουμε (κατα την γνωμη μου) με προτασεις του μερους συναντησης(χλμ αποσταση απο αθηνα πχ)

η

αναλογα με το ποιοι θα θελησουν να ερθουν, να κανονιστει μετα αυτο, ωστε να μοιραστει οσο το δυνατον πιο βολικα η αποσταση που θα πρεπει να διανυθει απο τους πιο μακρινους :)

 

Υποθέτω ότι θα έπρεπε να είναι κάπου βόρεια για να καλύψουμε και τους βορειότερους ; Επίσης μπορούμε να κάνουμε και κάποιο "pooling" με κοινά αυτοκίνητα ώστε να μην χρειαστεί να πάρουν όλοι μεταφορικό μέσο αν είμαστε από κοντινές περιοχές ( που είναι και φιλική κίνηση προς το περιβάλλον :) ).

 

Βέβαια δεν θα απέκλεια και καμιά Λάμψακο (λέμε τώρα :) )

 

Πως σκέφτεστε να το κάνουμε; Μήπως πρώτα να δηλώναμε επιθυμητά "slots"; Κρατώντας π.χ. το 2 ή 3 Ιανουαρίου υπάρχουν 4 εναλλακτικές αν συνδυάσουμε και το μεσημέρι / βράδυ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κοντά στην Λάρισα για να έρθουμε από όλη την Ελλάδα ;;; :X

:lol::lol::lol:

 

κλεισανε τα τεμπη απο σημερα...δυστυχως...:(

 

δεν εμαθες τι εγινε?:blink:

 

Έκλεισαν τα Τέμπη λόγω κατολισθήσεων

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να επαναφέρω την κουβέντα..

 

Φίλε drm λυπάμαι πολύ... :(:(

 

Αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα, μιας και πριν από 10 μήνες (τον Φεβρουάριο) έπεσα και εγώ θύμα κλοπής από τυπάκι με παπάκι... Που άρχισε και έτρεχε.. Ας τον έπιανα στα χέρια μου και θα σου έλεγα εγώ μετά αν θα το ξανασκεφτόταν... Μισό δευτερόλεπτο ρε ποuστη να αντιδρούσα νωρίτερα.. Μισό....... Με σπασμένα παΐδια θα ήταν... :mad:

 

 

 

Όσο για την συνάντηση.. Οι μισοί Σαλλλλόνικα, οι μισοί Αθήνα και ο Νονός στην Αίγυπτο..... Η μέση που πέφτει?? Υπολογίζω στην Κρήτη...:lol:

 

 

Άσχετο, αλλά έκλεισαν και το http://www.gamato.info??? Κλείνουν όλα τα torrent-άδικα πλέον?? Πήρανε φόρα τώρα και θα τα κλείσουν όλα........

 

Κρίμα, γιατί κατέβαζα αποκλειστικά από εκεί εγώ... :)

 

 

Συμφωνώ ότι αν είναι να γίνει κάπου έξω από την Αθήνα ή την Θεσσαλονίκη, να μαζευτούμε να έρθουμε με ένα αυτοκίνητο περισσότεροι εκ του ενός! :)

Link to comment
Share on other sites

κλεισανε τα τεμπη απο σημερα...δυστυχως...:(

 

δεν εμαθες τι εγινε?:blink:

 

Έκλεισαν τα Τέμπη λόγω κατολισθήσεων

 

Απίστευτο !!! (δυστυχώς δουλεύω σχεδόν πάντα απογευματινός 4-12 και δεν έχω χρόνο για τηλεόραση η ράδιο η εφημερίδες)

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι θα έπρεπε να είναι κάπου βόρεια για να καλύψουμε και τους βορειότερους ; Επίσης μπορούμε να κάνουμε και κάποιο "pooling" με κοινά αυτοκίνητα ώστε να μην χρειαστεί να πάρουν όλοι μεταφορικό μέσο αν είμαστε από κοντινές περιοχές ( που είναι και φιλική κίνηση προς το περιβάλλον :) ).

 

Βέβαια δεν θα απέκλεια και καμιά Λάμψακο (λέμε τώρα :) )

 

Πως σκέφτεστε να το κάνουμε; Μήπως πρώτα να δηλώναμε επιθυμητά "slots"; Κρατώντας π.χ. το 2 ή 3 Ιανουαρίου υπάρχουν 4 εναλλακτικές αν συνδυάσουμε και το μεσημέρι / βράδυ.

 

εγω ειμαι μεσα οτι και να πειτε :)

 

οι ημερομηνιες με βολευουν προσωπικα ετσι αν αυτο ειναι μια αρχη,

 

καποια εκ των 2-3 η 4 του ιανουαριου:)

 

1.Kkalog

2.zaharakis

 

 

Απίστευτο !!! (δυστυχώς δουλεύω σχεδόν πάντα απογευματινός 4-12 και δεν έχω χρόνο για τηλεόραση η ράδιο η εφημερίδες)

 

και το μηλο τι το εχεις Γιαννη?? :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

1.Kkalog

2.zaharakis

3.fanko

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν βρεθούμε θα είναι σαν να πήρα τον μπαμπά μου και τους φίλους του να πάμε για φαγητό.. Και αφήστε που μπορεί να σας μιλάω και στον πληθυντικό..

:lol: :lol:

 

Χωρίς παρεξήγηση ε???

 

Γελάσαμε......

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

@soom

Είπαμε Αλέξανδρε ... too old to rock'n roll too young to die!!!!

 

Μπαίνω τώρα στο αεροπλάνο, ελπίζω το βράδυ να έχουμε αυξημένες εγγραφές :)

 

Γεια χαρά σε όλους!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω θα είμαι Αθήνα απο 24 μεσημερι εως και 29 βραδυ. Στις 30 επιστρεφω.

Επειδη οπως καταλαβαινετε θα βρισκομαι για λιγες μερες και πρεπει να δω τους δικους μου, μπορω μονο για μια τοπικη Αθηναϊκή συνάντηση για καφε η για κανα ποτό.

Ηδη εχουμε μιλησει με τον kkalog.

Αν καποιοι μπορείτε πέρα απο την Πανελλήνια που θα κανετε, θα χαρουμε πολυ.

βλεπω σαν καλύτερη μερα την Κυριακη 28/12 το βραδυ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω θα είμαι Αθήνα απο 24 μεσημερι εως και 29 βραδυ. Στις 30 επιστρεφω.

Επειδη οπως καταλαβαινετε θα βρισκομαι για λιγες μερες και πρεπει να δω τους δικους μου, μπορω μονο για μια τοπικη Αθηναϊκή συνάντηση για καφε η για κανα ποτό.

Ηδη εχουμε μιλησει με τον kkalog.

Αν καποιοι μπορείτε πέρα απο την Πανελλήνια που θα κανετε, θα χαρουμε πολυ.

βλεπω σαν καλύτερη μερα την Κυριακη 28/12 το βραδυ.

 

28/12 είναι Δευτέρα και είμαι μέσα

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους Κώστηδες... Είναι αρκετά βολικό και για εμένα μια συνάντηση στην Αθήνα.. Εκτός απροόπτου, που δεν νομίζω να υπάρξει εκείνες τις ημέρες, θα μπορώ και εγώ...

Από όσο ξέρω, μόνο 26/12 δεν μπορώ.

Κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα.

 

Απλά ίσως έχω ένα μικρό θέμα με την μετακίνηση εκτός Αθηνών. Αυτό είναι ένα προβληματάκι για εμένα.. :(

 

28/12 μέσα λοιπόν και εγώ.

 

Μέσα και ο fanko.

Μέσα και ο Te_salat.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μέσα και εγώ για 28/12.

 

Επί του παρόντος μια ώρα καθυστέρηση στην πτήση Κωνσταντινουπολη - Αθηνα λόγω πολύ δυνατής βροχής. Ευτυχώς υπάρχει και το iPhone.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μέσα και εγώ για 28/12.

 

Επί του παρόντος μια ώρα καθυστέρηση στην πτήση Κωνσταντινουπολη - Αθηνα λόγω πολύ δυνατής βροχής. Ευτυχώς υπάρχει και το iPhone.

 

Άντε ρε.. Υπομονή....! :) Και θα περάσει και η ώρα..

 

 

Έχουμε και λέμε:

 

 

Συνάντηση στην Αθήνα (συγκεκριμένη τοποθεσία θα καθοριστεί αργότερα) στις 28 Δεκεμβρίου το βράδυ (συγκεκριμένη ώρα θα καθοριστεί αργότερα, επίσης).

 

Μέχρι στιγμής ενδιαφέρον δηλώνουν:

 

1.Te_salat

2.fanko

3.kkalog

4.soom

Link to comment
Share on other sites

Κάπου κοντά στην Λάρισα για να έρθουμε από όλη την Ελλάδα ;;; :X

:lol::lol::lol:

 

ναι ναι λαρισαααααααα να φερω και χαλβα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να τα καταφέρω και γω για τη συνάντηση αν δεν είμαι Θεσσαλονίκη.

 

Τρεις ώρες καθυστέρηση κι εγώ από Βρυξέλλες για Αθήνα. Χιόνισε χθες και ακόμα και σήμερα είναι παραλυτο το αεροδρόμιο. Προβλέπεται ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια Νικο. Κάτι μπακλαβαδες Gulloglu που εχω μαζί δε βλέπω να μένουν για πολύ αθικτοι :)

 

Υπομονή !

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κι εγώ θέλω συνάντηση. Δεν έχω πρόβλημα με τις μέρες και το μέρος. Θα έχω άδεια τότε :up: :up:. Η ιδέα για φαγητό είναι πολύ καλή. Μήπως χρειάζεται και νέο thread?

 

edit: ήδη το σημείωσα στο Google calendar μου!!! :lol:

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας το δρόμο που χάραξαν οι πρωτοστατησαντες του Βορρα είναι πολύ καλή ιδέα να ανοίξει νέο thread για να μη παράγουμε θόρυβο για τους υπολοιπους. Ποιος μπορεί να το κάνει;

 

Υ.Γ. Νέα ώρα αναχώρησης 8 παρά είκοσι (από 5 και δέκα)! Έφτασε η ώρα να αποσβεσω την βοηθητική μπαταρία ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια Νικο. Κάτι μπακλαβαδες Gulloglu που εχω μαζί δε βλέπω να μένουν για πολύ αθικτοι :)

 

Υπομονή !

 

Έχω μια σακούλα σοκολατάκια Godiva μαζί μου. Δύσκολα θα φτάσουν άθικτα Ελλάδα.

 

Όσο γα η συνάντηση: Εγώ παίζει να είμαι Θασσαλονικη από 27. Αν δεν είμαι τότε θα τα πούμε στις 28. Όταν θα ξέρω σίγουρα θα σας πω. Οπότε κανονίστε εσείς και σας λέω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...