Jump to content

Huawei G510


rafael18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα μου χάλασε η μπαταρία από το κινητό μου.....

Bρήκα μια imitation http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxMjU3/z/2XEAAOxyXVBSNtCB/$(KGrHqZHJ!4FI16E(vH!BSNtCBWwng~~60_12.JPG

Έχει περισσότερα mAh απ'ότι η αυθεντική, θα ήθελα όμως και μια γνώμη....

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του HUAWEI G510.Πριν απο περίπου 2 μήνες λοιπόν το τηλέφωνο μου έπεσε κάτω σε μέρος το οποίο είχε νερά,το τηλέφωνο σκόρπισε (τα γνωστά καπάκι,μπαταρία.) Η πρώτη κίνηση ήταν να το σκουπίσω και στη συνέχεια να το στεγνώσω,αφού άνοιξε το κινητό όλα δούλευαν κανονικά.

Εδώ και μια εβδομάδα το τηλέφωνο κάνει από μόνο του επανεκκινήσεις (συνήθως όταν κάνω κλήση η μπω σε παιχνίδια) το πρωτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν η μπαταρία του κινητού μήπως έχει χαλάσει..Κατέβασα ενα προγραματάκι το οποίο λέει τον υπολειπόμενο χρόνο της μπαταρίας ειναι 92% και μου λέει οτι απομένουν 50 λεπτά.Θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κανένας αν όντως το κάνει αυτό το κινητό λόγω της μπαταρίας η αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα γτ κάποιες φορές συνεχίζει να κάνει επανεκκινήσεις ενώ είναι στη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

κάνε το έξεις πάρε πλήρες back-up από τις εφαρμογές σου και δες κατά πρώτον αν δεν βρίσκει το καπάκι στο διακόπτη που κλείνει δηλαδή δεν τον κρατάει μαγκωμένο μέσα

αν το κάνει τότε θα σου κάνει επανεκκινήσεις αυτό μπορεί να γίνεται και αν το κινητό βρίσκεται σε κάποια σκληρή θήκη

δεύτερο πατάς ένα γενικό σβήσιμο σε όλα "επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις" και αφού θα έχουν σβήσει όλα και θα σου ξανανοίξει το τηλέφωνο βάλε μόνο της επαφές σου χωρίς άλλες εφαρμογές και δούλεψε το καμία εβδομάδα αν δεν στο κάνει βάζε μια -μια της εφαρμογές σου και δες ποια στο κάνει συνήθως "παράξενα παιχνίδια" που σου βγάζουν κέρδισες το ένα και το άλλο καθώς επίσης και κάθε είδους αντιικά έχει παρατηρηθεί να το κάνουν

γενικά μήπως εγκατέστησες τίποτα πριν ξεκινήσει και στο κάνει

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
καλημερα παιδια.γνωριζει καποιος που μπορω να βρω (φθηνη) πλακετα για το εν λογω τηλ?βρηκα σε ενα σαιτ(http://rounded.com/huawei-ascend-g510-mainboard.html) αλλα εχει τελειωσει και απο οτι ρωτησα δεν θα ξαναφερουν.με 20-25 ευρω νομιζω συμφερει να το φτιαξω τι λετε
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για μητρική δύσκολο, αλλά πες ότι βρεις... είσαι σίγουρος ότι όλα θα λειτουργούν σωστά μετά από μια τέτοια εγχείρηση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ολα τα υπολοιπα εξαρτηματα υπαρχουν το προβλημα ειναι στην πλακετα.αν την βρω με 20-25 ευρω οπως ειπα συμφερει.καποια αλλα κινητα καταφερα και τα αναστησα με τον ιδιο τροπο ελπιζω να τα καταφερω και με αυτο αν βρω πλακετα:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μηπως ξερετε να μου πειτε ποια rom να βαλω στο κινητο g510 Ετσι ωστε να γινει γρηγοροτερ και το βασικο ειναι να φυγει το λογοτυπο της vodafone και η ενημερωσεις της vodafone?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...