Jump to content

All about Pebble SmartWatch : Εφαρμογές, watchfaces, tips!


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σβήνεις την παλιά εφαρμογή του pebble κ βάζεις την καινούργια (pebble time), την ανοίγεις,επιλέγεις το ρολόι σου,κανεις update,καλο ειναι να το έχεις συνδεμενο στο ρεύμα το ρολόι,με το που τελειώσει περνάς το πρώτο language pack με τον τροπο που πολυ σωστά ανέφερες ,όχι αυτο για το interface,τουλάχιστον εγω δεν το πέρασα κ μετα εισαι έτοιμος,επίσης προτείνει να περάσεις και το android wear απο το play store,απλά να υπάρχει αναφέρει γιατί δουλεύουν πιο καλά οι ειδοποιήσεις

 

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να βγάλεις το παλιό app, και μάλιστα κάπου διάβασα ότι είναι καλύτερο να μείνει. Εγώ το άφησα, χωρίς συνέπειες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να βγάλεις το παλιό app, και μάλιστα κάπου διάβασα ότι είναι καλύτερο να μείνει. Εγώ το άφησα, χωρίς συνέπειες.

 

αυτό νομίζω ίσχυε περισσότερο για την περίοδο που ήταν beta. Τώρα οι περισσότεροι έχουν βγάλει την παλιά εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια εκανα το update και ολα καλα, σας ευχαριστω :)

 

Ενα θεματακι εχω με τις ειδοποιησεις στο viber αλλα ελπιζω να το λυσω αυριο, εχω την εφαρμογη Notification Center for Pebble Notification Center for Pebble

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Η παραγγελία δόθηκε και από μένα! Από Αμαζον το pebble Steel smartwatch με το δερμάτινο λουράκι. Στα 124 ευρώ βγήκε. Ήμουν ανάμεσα σε moto 360 και αυτό αλλά τελικά για ευχρηστία στη δουλειά μου διάλεξα το pebble.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η παραγγελία δόθηκε και από μένα! Από Αμαζον το pebble Steel smartwatch με το δερμάτινο λουράκι. Στα 124 ευρώ βγήκε. Ήμουν ανάμεσα σε moto 360 και αυτό αλλά τελικά για ευχρηστία στη δουλειά μου διάλεξα το pebble.

Καλες ωρες να σου δειχνει !

 

Με το Firmware v3.8.2 οταν το φορτιζω και φτανει στο 100%(99%) δεν αναβει πρασινο το λεντακι και παραμενει πορτοκαλι, ειδα οτι το εγραψαν και αλλοι στο forum της pebble , εγραψα και εγω μπας και το δουν και το φτιαξουν

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλες ωρες να σου δειχνει !

 

Με το Firmware v3.8.2 οταν το φορτιζω και φτανει στο 100%(99%) δεν αναβει πρασινο το λεντακι και παραμενει πορτοκαλι, ειδα οτι το εγραψαν και αλλοι στο forum της pebble , εγραψα και εγω μπας και το δουν και το φτιαξουν

Ευχαριστώ!:D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!:D

Παρακαλω :)

 

Μπορειτε να μου πειτε στα settings >system > stand-by mode τι κανει αυτη η επιλογη ? το εχω στο ''off''

Ευχαριστω για την οποια απαντηση :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω :)

 

Μπορειτε να μου πειτε στα settings >system > stand-by mode τι κανει αυτη η επιλογη ? το εχω στο ''off''

Ευχαριστω για την οποια απαντηση :)

 

αν το έχεις ενεργοποιημένο, όταν το ρολόι μείνει για 30 λεπτά ακίνητο( πχ όταν δεν το φοράς), τότε απενεργοποιείται το Bluetooth για οικονομία της μπαταρίας. Μόλις κινηθεί η συσκευή το bt ενεργοποιείται και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Νέος κάτοχος κι εγώ από σήμερα του time!

Πέρασα τα Ελληνικά και τώρα το επεξεργάζομαι.

Ποιο πίσω αναφέρθηκε πως μπορούμε να βάλουμε το android wear.Η εφαρμογή δουλεύει παράλληλα με αυτή που ήδη έχω περάσει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.getpebble.android.basalt ή θα πρέπει να την βγάλω και να αφήσω μόνο το android wear?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κι εγώ από σήμερα του time!

Πέρασα τα Ελληνικά και τώρα το επεξεργάζομαι.

Ποιο πίσω αναφέρθηκε πως μπορούμε να βάλουμε το android wear.Η εφαρμογή δουλεύει παράλληλα με αυτή που ήδη έχω περάσει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.getpebble.android.basalt ή θα πρέπει να την βγάλω και να αφήσω μόνο το android wear?

το android wear το εγκαθιστάς και δεν κάνεις τίποτα με αυτό. Απλά βοηθάει στο να προστεθούν κάποιες επιλογές στις ειδοποιήσεις των εφαρμογών. Από την εφαρμογή της Pebble θα κάνεις όλη τη δουλειά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι περισσότερες επιλογές? Εγώ δεν το έχω βάλει.. Τι χάνω?

 

επειδή το android wear είναι πάντα εγκατεστημένο στο κινητό μου δεν έχω το έχω βγάλει ποτέ για να τσεκάρω ακριβώς τις διαφορές, αλλά σίγουρα δίνει κάποιες περισσότερες επιλογές στις ενέργειες που μπορείς να κάνεις σε κάθε ειδοποίηση, κυρίως σε εφαρμογές τις Google, όπως το hangouts και το Gmail

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να εκμεταλλευεται το μικρόφωνο για να μπορούμε να κρατάμε ηχητικες σημειώσεις, ή ζητάω πολλά; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να εκμεταλλευεται το μικρόφωνο για να μπορούμε να κρατάμε ηχητικες σημειώσεις, ή ζητάω πολλά; :rolleyes:

 

προσωπικά όσες έχω δει κάνεις απλά υπαγόρευση της σημείωσης και την μετατρέπει σε κείμενο, στις υποστηριζόμενες γλώσσες φυσικά. δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια που να κρατάει σημείωση με ήχο...

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update έφτιαξαν το λεντακι, πλέον οταν φτάνει η φόρτιση στο 100% ανάβει πράσινοhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160209/9a060074c7808cf9dcda461b2d87906a.jpg

 

Happy Chinese New Year !

 

Edit sorry για το μεγεθος της εικονας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Από Ελλάδα παίζει πουθενά ποικιλία από λουράκια-μπρασελέ-nato, να επιλέξω για το time?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αύριο μου έρχεται το pebble time και επειδη θα πρεπει να του περασω τα ελληνικά μου προέκυψε μια απορια... Καθε φορά που βγαίνει καινούργιο πακέτο ελληνικών θα πρεπει να περναω εκείνο ή αρκεί οποιοδήποτε εχετε ήδη αναφέρει στο thread? Edited by theotsal
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας και παλι....... λοιπον, να δωσω παλι τα συγχαρητηρια μου στην Pebble για τo after sale που εχει :dance::up:

 

Να θυμησω οτι εχω το Pebble Steel με το μπρασελε, στο πρωτο που ειχα παρει καποια στιγμη μετα απο update ειχα σφλαμα 0xfe504502, το ρολοι δεν ανοιγε και μετα απο πολλες προσπαθιες μου βγαζει σφαλματα 0xfe504503 και 0xfe504504. Απο αυτα που διαβασα ο κωδικος 502 με το σφαλμα ειναι bad firmware flash. Μαλλον το ειχα παθει γιατι ειχα χαμηλο ποσοστο μπαταριας οταν εγινε το update ή ισως γιατι δεν το ειχα συνδεδεμενο στο ρευμα. Υποθεσεις κανω, δεν γνωριζω.

Τοτε εστειλα mail στην pebble και μου εστειλαν καινουριο ρολοι για αντικατασταση.

Πριν λιγες ημερες μου εβγαλε προβλημα το αριστερο πληκτρο, οταν το πατουσα ενιωθα σαν να ειχε διπλο πατημα για να καταλαβετε εννοω σαν διπλο κλικ που εχουν οι φωτογραφικες μηχανες οταν τραβαμε βωτογραφια και δεν ειχε καλη επαναφορα. Εστειλα παλι mail και με συνοπτικες διαδικασιες μου εστειλαν mail και μου ειπαν οτι θα μου στειλουν καινουριο ρολοι :shock: Ετσι απλα χωρις να προσπαθησουν να μου ριξουν ευθυνες για κακη χρηση ! Το ρολοι εχει ξεκινησει απο Ολανδια και το περιμενω :D

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μιας και το Pebble Steel ''το εχω δει'' και το εχω χαρει λεω να κανω μεταβαση-ανανεωση και να παω στο Pebble Time Steel ή στο Pebble Time, εχει κανει καποιος αυτη τη μεταβαση ? Ποια ειναι η αποψη σας για το σκεπτικο μου ?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άποψή μου είναι πως αξίζει να προχωρήσεις στο PTS και όχι στο απλό PT καθώς το θεωρώ πολύ πιο εμφανίσιμο. Προφανώς αυτό γίνεται εάν είσαι διατεθειμένος να δώσεις την χρηματική διαφορά. Εγώ πήρα το PT σε κόκκινο χρώμα και η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα να είχα πάει απευθείας στη Steel εκδοχή καθώς ακόμα και με άλλα λουράκια μου βγάζει μία πιο σπορ-παιχνιδίστικη αίσθηση. Πιστεύω πάντως πως θα ήταν αξιόλογη αναβάθμιση από το Pebble Steel στο Pebble Time Steel...

 

Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση σχετικά με το RMA. Ήρθες πρώτα σε συνεννόηση με το κατάστημα από το οποίο πήρες το ρολόι ή απευθείας με την Pebble? Διότι έχω παρατηρήσει ένα ξέφτισμα του anti-glare coating που έχει το γυαλί χωρίς να το έχω χτυπήσει ούτε μισή φορά και δεν ξέρω σε ποιον να απευθυνθώ για το ζήτημα...

Edited by theotsal
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για εμενα ειναι πολλα τα χρηματα που θα επρεπε να συμπληρωσω για να παρω το pts οποτε εκατσα στα αυγα μου με το ps το οποιο μου αρεσει εξισου. Αν πεσει τουλαχιστων 100 ευρω κατω τοτε ισως να το σκεφτω.

Να πω για την υποστηριξη που εχουν οτι ενω η αρχικη μου αγορα ηταν το απλο ps με το δερματινο λουρακι μου εστειλαν αντικατασταση την φουλ εκδοση με το δερματινο και το μεταλικο μπρασελε μαζι.

Μου εστειλαν ενα mail να εκτυπωσω ενα pdf με πληρωμενα τα εξοδα αποστολης, εβαλα το ρολοι (σκετο το ρολοι χωρις λουρακι - χωρις καλωδιο) σε ενα δεματακι και αφου παρελαβα το καινουριο ρολοι μετα απο 1-2 μερες πηγα στο ταχυδρομειο και τους εστειλα πισω το προβληματικο.

 

Θα ελεγα μεσα απο την ιδια την εφαρμογη στο support να γραψεις οσο ποιο αναλυτικα μπορεις το προβλημα και να βαλεις και φωτογραφιες και να δεις τι θα απαντησουν. Μπορει να απαντησουν μετα απο 48ωρες και μπορει να απαντησσουν μετα απο 10 μερες.

 

Περιμενουμε νεα σου το τι θα απαντησουν

 

Edit σχετικα με την εγγυηση https://www.pebble.com/legal/warranty

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...