Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

nwris to apogeuma pira ena lionhead! Einai leuko me gri ouritsa kai leptomeries gurw apo to kefalaki tou gri anoixto.einai gluka ! 2 misi minwn ,tin onomasa anny

 

ξέρεις να μου πεις λεπτομέρειες;δηλαδή, μυρίζουν όπως τα άλλα κουνελάκια; τι τρώνε;κατοικοεδρεύουν σε κλουβί;πόσο κοστίζουν;χρειάζονται εμβόλια;πόσο ζουν;

Σε βομβάρδισα με τις ερωτήσεις μου, αλλά τα είδα στο internet και ξετρελλάθηκα!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου ψιθύρισα...

"Μη φύγεις..."

Σου φώναξα...

"Μη φεύγεις..."

Και έπειτα σπαρακτικά...

"Αντίο φίλε μου..."

Σε κράτησα στα χέρια μου...

Σπαρταρούσες σαν ψάρι...

Και ας μην ήσουν...

Κάτι άλλο ήσουν για εμένα...

http://img242.imageshack.us/img242/636/kimisismsnkj8.jpg

 

Στο μικρό μου Κοιμησάκο, που τέσσερα ολόκληρα χρόνια μου χάρισε την παρέα του...

Λυπάμαι πολύ φίλε μου, για τις μέρες που δεν είχα το χρόνο να σου μιλώ...

Για τις μέρες που δεν παίξαμε το παιχνίδι μας με το καλαμάκι...

Αγάπη δεν θα πεί να κοιτάζει ο ένας τον άλλον στα μάτια...

Αλλά να κοιτάζουν και οι δύο πρός την ίδια κατεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

nwris to apogeuma pira ena lionhead! Einai leuko me gri ouritsa kai leptomeries gurw apo to kefalaki tou gri anoixto.einai gluka ! 2 misi minwn ,tin onomasa anny

Nα σου ζήσει κούκλα μου!Δεν είναι πανέμορφο;:happy: Άντε και τώρα να μας λες τα νέα του! :)
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
ξέρεις να μου πεις λεπτομέρειες;δηλαδή, μυρίζουν όπως τα άλλα κουνελάκια; τι τρώνε;κατοικοεδρεύουν σε κλουβί;πόσο κοστίζουν;χρειάζονται εμβόλια;πόσο ζουν;

Σε βομβάρδισα με τις ερωτήσεις μου, αλλά τα είδα στο internet και ξετρελλάθηκα!!!!!!

Δεν μυρίζουν καθόλου!Μπορούν να μείνουν σε κλουβί,αλλά δεν είναι καλό γι'αυτά να μένουν μονίμως εκεί.Τρώνε αποξηραμένη ειδική τροφή και χόρτο και ελάχιστα φρέσκα λαχανικά και φρούτα.Το δικό μου το είχα πάρει πριν 4 χρόνια γύρω στα 40 ευρώ.Ζούνε μέχρι και 10 χρόνια :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια σκυλίτσα poodle, την Ζούμπi :p

 

Είναι λίγο ηλίθια αλλά ok, αρκετά χαριτωμένη...Θα βάλω και φωτογραφίες πίο μετα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια σκυλίτσα poodle...Είναι λίγο ηλίθια αλλά ok

:lol: :lol: :lol: Γιατί ηλίθια...;;; :lol: :lol: :lol:

 

Τι κάνει...;;;:p

Σκυλί είναι...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε κάτι: Το ξέρατε ότι τα σκυλιά μπορούν να πάθουν καρκίνο; Μάθετέ το λοιπόν.

Η σκυλίτσα (η αγαπημένη μου) του ξαδέρφου μου έπαθε καρκίνο στη μήτρα... Τελευταία μέρα την προλάβαμε. Αν δεν το καταλαβαίναμε εκείνη την ημέρα πιθανόν τώρα να είχα μαύρα στην υπογραφή... :p

Είναι μεγάλη σε ηλικία. Ξεκίνησε κάπως έτσι: έφαγε μια μέρα κάτι κόκαλα και από την επόμενη δεν μπορούσε να φάει τίποτα. Αυτό φυσικά δεν μας θορύβησε καθώς υποθέσαμε ότι θα... της έπεσαν βαριά! :p Πέρασαν όμως μέρες και δεν έτρωγε τίποτα. Ως που την προηγούμενη εβδομάδα μάθαμε αυτό που της συνέβη. Την τρέξαμε για ακτινογραφία και μετά ακολούθως για εγχείριση. Μας είπαν ότι αν ζούσε μετά την εγχείριση θα κατάφερνε να επιβιώσει. Τελικά ευτυχώς όλα τελείωσαν καλώς και το σκυλί σώθηκε. Αν αργούσαμε μια μέρα, μας είπαν, θα έσκαγαν κάτι πράγματα που είχε μέσα (δεν κατάλαβα τι ακριβώς πάνω στη σύγχυση)...

 

Sorry αν είμαι off-topic αλλά ήθελα να το καταθέσω.

Προσοχή σε τέτοιες περιπτώσεις. Μην αμελείτε το οτιδήποτε συμβαίνει... Μπορεί να είναι σοβαρό (ουτε υπουργείο να ήμουν με τόσες προειδοποιήσεις! :lol: :p)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε κάτι: Το ξέρατε ότι τα σκυλιά μπορούν να πάθουν καρκίνο; Μάθετέ το λοιπόν.

Η σκυλίτσα (η αγαπημένη μου) του ξαδέρφου μου έπαθε καρκίνο στη μήτρα... Τελευταία μέρα την προλάβαμε. Αν δεν το καταλαβαίναμε εκείνη την ημέρα πιθανόν τώρα να είχα μαύρα στην υπογραφή... :p

Είναι μεγάλη σε ηλικία. Ξεκίνησε κάπως έτσι: έφαγε μια μέρα κάτι κόκαλα και από την επόμενη δεν μπορούσε να φάει τίποτα. Αυτό φυσικά δεν μας θορύβησε καθώς υποθέσαμε ότι θα... της έπεσαν βαριά! :p Πέρασαν όμως μέρες και δεν έτρωγε τίποτα. Ως που την προηγούμενη εβδομάδα μάθαμε αυτό που της συνέβη. Την τρέξαμε για ακτινογραφία και μετά ακολούθως για εγχείριση. Μας είπαν ότι αν ζούσε μετά την εγχείριση θα κατάφερνε να επιβιώσει. Τελικά ευτυχώς όλα τελείωσαν καλώς και το σκυλί σώθηκε. Αν αργούσαμε μια μέρα, μας είπαν, θα έσκαγαν κάτι πράγματα που είχε μέσα (δεν κατάλαβα τι ακριβώς πάνω στη σύγχυση)...

 

Sorry αν είμαι off-topic αλλά ήθελα να το καταθέσω.

Προσοχή σε τέτοιες περιπτώσεις. Μην αμελείτε το οτιδήποτε συμβαίνει... Μπορεί να είναι σοβαρό (ουτε υπουργείο να ήμουν με τόσες προειδοποιήσεις! :lol: :p)

 

 

Ola ta zoa mporoun na mathoun karkino opos kardia, kataraxti ktl eno poli sixnos karkinos sta zoa ine ta karkinogina ematomata

Link to comment
Share on other sites

Ola ta zoa mporoun na mathoun karkino opos kardia, kataraxti ktl eno poli sixnos karkinos sta zoa ine ta karkinogina ematomata

Πάντως εγώ αυτό πρώτη φορά το είδα και πρώτη φορά το έζησα. Και εύχομαι να μην το ξαναζήσω...

Link to comment
Share on other sites

Πωs το ξέρουμε ότι ένα σκυλί έχει καρκίνο. Τωρα με αυτό που άκουσα ανατρίχιασα. Χρήστο επιδή δεν διάβασα καλά το ποστ σου, η σκυλήτσα ζει; Πωs ξεπέρασε τον καρκίνο; :?
Link to comment
Share on other sites

Πωs το ξέρουμε ότι ένα σκυλί έχει καρκίνο. Τωρα με αυτό που άκουσα ανατρίχιασα. Χρήστο επιδή δεν διάβασα καλά το ποστ σου, η σκυλήτσα ζει; Πωs ξεπέρασε τον καρκίνο; :?

Ζει ευτυχώς... Της κάναμε εγχείριση. Το τι ακριβώς μην με ρωτάς. Δεν το ξέρω. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι έζησε... Από κει και πέρα τα υπόλοιπα τα ξέρουν οι γονείς...

Link to comment
Share on other sites

Ζει ευτυχώς... Της κάναμε εγχείριση. Το τι ακριβώς μην με ρωτάς. Δεν το ξέρω. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι έζησε... Από κει και πέρα τα υπόλοιπα τα ξέρουν οι γονείς...

 

Πραγματικά χαίρομαι που ζεί. Αλλά πιστεύω οτί θα στεναχωρίθηκεs.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά χαίρομαι που ζεί. Αλλά πιστεύω οτί θα στεναχωρίθηκεs.

Ξέρεις τι είναι να έχεις μεγαλώσει με ένα σκυλί και να το βλέπεις στην άκρη του θανάτου; Για λίγες ώρες και τώρα δεν θα ζούσε τώρα...

Μπορεί να ακούγεται χαζομάρα να μιλάς έτσι για ένα σκυλί αλλά αυτό πραγματικά είναι κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε καταλαβαίνω απόλυτα.Είναι σα να χάνεις ένα δικό σου άνθρωπο.Άσε που τα σκυλιά είναι καλύτερα κι από τους πιο κοντινούς σου συγγενείς. Από παιδί ζούσα με ζώα και έχω χάσει 2 που μου ήμουν πολύ δεμένη μαζί τους.Την τελευταία φορά (είχα ένα κανίς που λόγω γηρατειών είχε πάθει πολλαπλά εγκεφαλικά και η καταστασή του ήταν χάλια) είπα ότι δεν θα ξαναβάλω σκύλο στο σπίτι. Άντεξα μόλις 6 μήνες. Αγόρασα ένα γιορκσάιρ τη Milva.Αυτή τη στιγμή λοιπόν έχω 2 σκυλάκια (και την κόρη της), ένα γατούλη (αυτός που τρώει στραγάλια μασημένα) κι μια γατούλα Περσίας που την είχαν αφήσει στο δρόμο.

Περαστικά στη σκυλίτσα σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε καταλαβαίνω απόλυτα.Είναι σα να χάνεις ένα δικό σου άνθρωπο.Άσε που τα σκυλιά είναι καλύτερα κι από τους πιο κοντινούς σου συγγενείς. Από παιδί ζούσα με ζώα και έχω χάσει 2 που μου ήμουν πολύ δεμένη μαζί τους.Την τελευταία φορά (είχα ένα κανίς που λόγω γηρατειών είχε πάθει πολλαπλά εγκεφαλικά και η καταστασή του ήταν χάλια) είπα ότι δεν θα ξαναβάλω σκύλο στο σπίτι. Άντεξα μόλις 6 μήνες. Αγόρασα ένα γιορκσάιρ τη Milva.Αυτή τη στιγμή λοιπόν έχω 2 σκυλάκια (και την κόρη της), ένα γατούλη (αυτός που τρώει στραγάλια μασημένα) κι μια γατούλα Περσίας που την είχαν αφήσει στο δρόμο.

Περαστικά στη σκυλίτσα σου!

Και τώρα έχει πολύ πλάκα γιατί τις έχουμε βάλει ένα κώνο στο κεφάλι για να μην πειράζει τα ράμματα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν μένεις μόνος και έχεις κάποιον να σε περιμένει στο σπίτι...

Είτε πρόκειτε για σκύλο, γάτα ακόμα και ψαράκι, είναι διαφορετικό το νόημα στη ζωή σου...

Υπάρχει πάντα λόγος για να γυρίσεις στο σπίτι...

Υπάρχει πάντα λόγος για να χαμογελάσεις σε ένα πλασματάκι που χαίρεται πολύ που σε βλέπει, ακόμα κι αν είσαι πτώμα από την κούραση...

Περιμένει από εσένα ένα χάδι...

Φροντίδα...Παιχνίδι...Μια καλησπέρα...

Έχασα πρόσφατα το Κοιμησάκη μου και πολύ δύσκολα θα ξαναπάρω ψαράκι...

Ήταν ότι πολυτιμότερο είχα...

Μπορεί να ακούγεται γελοίο, όμως αισθανόταν...

Το ένιωθα κάθε φορά...

Αγάπη δεν θα πεί να κοιτάζει ο ένας τον άλλον στα μάτια...

Αλλά να κοιτάζουν και οι δύο πρός την ίδια κατεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

[Μπορεί να ακούγεται γελοίο, όμως αισθανόταν...

 

Τίποτα δεν ακούγετε γελοίο, όταν αναφερόμαστε σε ζώα.Αντιλαμβάνονται καλύτερα από τον κάθε έναν.Μεγαλώνεις το παιδί σου με αίμα και κόπο,κι όταν φτάσεις σε ηλικία δύσκολη,είσαι και ασθενείς σε πετάει σε ένα γηροκομείο και δεν έχει χρόνο να έρθει να σε δει.

Έχεις ένα σκύλο, πεθαίνεις και πεθαίνει κι αυτός από τη στενοχώρια του..........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ένας άντρας, από την Φλόριντα των ΗΠΑ, σώθηκε όταν ο σκύλος του τηλεφώνησε στην άμεση βοήθεια. Ο κύριος Kevin Weaver... που πάσχει από διαβήτη, έπαθε κρίση με αποτέλεσμα να χάσει τις αισθήσεις του όμως ο σκύλος του, Belle, κατάφερε και τηλεφώνησε στην άμεση βοήθεια.

 

Ο κύριος Weaver είχε ακούσει για ένα πρόγραμμα εκπαίδευσης σκύλων, από μη κυβερνητικό οργανισμό, που ειδοποιούν το αφεντικό τους όταν πρόκειται να τους πιάσει κρίση. Γλείφοντας και μυρίζοντας την μύτη του αφεντικού τους τα σκυλιά μπορούν να εντοπίσουν τα επίπεδα του σακχάρου στον οργανισμό. Όταν τα επίπεδα του σακχάρου αρχίσουν να πέφτουν τότε το σκυλί αρχίζει να κλαιει και να ειδοποιεί το αφεντικό ότι πλησιάζει η κρίση.

 

Όταν κύριος Weaver έχασε τις αισθήσεις του, το σκυλί χρησιμοποιώντας το δόντι του πάτησε το κουμπί με το νούμερο εννιά στο κινητό του τηλέφωνο που καλούσε την άμεση βοήθεια. Ο εν λόγω άντρας είχε συνδέσει τον αριθμό εννιά να καλεί την άμεση βοήθεια. Το ασθενοφόρο έφθασε στο σπίτι λίγα λεπτά αργότερα και οι νοσοκόμοι προσέφεραν τις πρώτες βοήθειες στο ασθενή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένας άντρας, από την Φλόριντα των ΗΠΑ, σώθηκε όταν ο σκύλος του τηλεφώνησε στην άμεση βοήθεια. Ο κύριος Kevin Weaver... που πάσχει από διαβήτη, έπαθε κρίση με αποτέλεσμα να χάσει τις αισθήσεις του όμως ο σκύλος του, Belle, κατάφερε και τηλεφώνησε στην άμεση βοήθεια.

 

Ο κύριος Weaver είχε ακούσει για ένα πρόγραμμα εκπαίδευσης σκύλων, από μη κυβερνητικό οργανισμό, που ειδοποιούν το αφεντικό τους όταν πρόκειται να τους πιάσει κρίση. Γλείφοντας και μυρίζοντας την μύτη του αφεντικού τους τα σκυλιά μπορούν να εντοπίσουν τα επίπεδα του σακχάρου στον οργανισμό. Όταν τα επίπεδα του σακχάρου αρχίσουν να πέφτουν τότε το σκυλί αρχίζει να κλαιει και να ειδοποιεί το αφεντικό ότι πλησιάζει η κρίση.

 

Όταν κύριος Weaver έχασε τις αισθήσεις του, το σκυλί χρησιμοποιώντας το δόντι του πάτησε το κουμπί με το νούμερο εννιά στο κινητό του τηλέφωνο που καλούσε την άμεση βοήθεια. Ο εν λόγω άντρας είχε συνδέσει τον αριθμό εννιά να καλεί την άμεση βοήθεια. Το ασθενοφόρο έφθασε στο σπίτι λίγα λεπτά αργότερα και οι νοσοκόμοι προσέφεραν τις πρώτες βοήθειες στο ασθενή.

 

Έχει ξαναγραφεί το περιστατικό στο θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1494138#post1494138

Link to comment
Share on other sites

Σου ψιθύρισα...

"Μη φύγεις..."

Σου φώναξα...

"Μη φεύγεις..."

Και έπειτα σπαρακτικά...

"Αντίο φίλε μου..."

Σε κράτησα στα χέρια μου...

Σπαρταρούσες σαν ψάρι...

Και ας μην ήσουν...

Κάτι άλλο ήσουν για εμένα...

http://img242.imageshack.us/img242/636/kimisismsnkj8.jpg

 

Στο μικρό μου Κοιμησάκο, που τέσσερα ολόκληρα χρόνια μου χάρισε την παρέα του...

Λυπάμαι πολύ φίλε μου, για τις μέρες που δεν είχα το χρόνο να σου μιλώ...

Για τις μέρες που δεν παίξαμε το παιχνίδι μας με το καλαμάκι...

πω πω σε καταλαβαινω απολυτα..τι να λεμε τωρα:(

εγω ακομη κλαιω απο τις 12/6/05 που εχασα οτι πολυτιμοτερο ειχα, την Shilva μου το μονακριβο μου κανισακι που το ειχα κοντα 11μιση χρονια..ακομη δεν μπορω να πιστεψω οτι εχει περασει τοσος καιρος..

ξερω οτι και να σου πω τωρα τα λογια ειναι πολυ λιγα και δεν υπαρχει τπτ να σου απαλυνει την στεναχωρια..

η καλυτερη γιατρεια ειναι ο χρονος λενε..αλλα στην δικη μου περιπτωση αργει πολυ και ειμαι σιγουρη πως ποτε δ θα την ξεχασω οσο ζω :cry:

προσπαθησε να σκεφτεσαι μονο θετικα οτι εκανες οτι περνουσε απο το χερι σου για να ειναι καλα και πως εζησε 4 χρονια κοντα σου γεματο αγαπη..

δυστηχως τα ζωακια ετσι ειναι καποια στιγμη θα νειωσουμε την μοναξια μακρυα τους αναγκαστικα αφου ζουν λιγοτερο απο μας..

μην στεναχωριεσαι κανε υπομονη οσο μπορεις και καλο σου κουραγιο γιατι ξερω πολυ καλα τι ειναι ν'αγαπας ενα ζωο σαν ανθρωπο και να το χανεις..

ο πονος ειναι απιστευτος :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα ζωάκια τα αγαπώ καλύτερα και από τον εαυτό μου.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγραφεί το περιστατικό στο θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1494138#post1494138

 

Εντάξει καλέ μου. :oops: Δεν είμαι και τόσο παλιά στο forum, άσε που η μνήμη δεν είναι και τόσο δυνατή, λόγω ηλικίας :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πουλαω 12 χελωνακια ξηρας που δεν ειμαι ακομα αποφασισμενη αν τα δωσω.φευγω για αθηνα για δουλεια και αυτα δε ζουνε ποτε σε καμια περιπτωση σε διαμερισμα σε κουτα.μονο σε κατοχο αυλης.α και ξεχασα να πω οτι ειναι oλα αδερφακια 2 ετων kai poly ημερα αφου τα γεννησε η χελωνα μου η tortle kai o μπαμπας τους ειναι ο brouno . οποιον ενδιαφερεται ας στειλει στο hello7lion@yahoo.com
It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

πουλαω 12 χελωνακια ξηρας που δεν ειμαι ακομα αποφασισμενη αν τα δωσω.φευγω για αθηνα για δουλεια και αυτα δε ζουνε ποτε σε καμια περιπτωση σε διαμερισμα σε κουτα.μονο σε κατοχο αυλης.α και ξεχασα να πω οτι ειναι oλα αδερφακια 2 ετων kai poly ημερα αφου τα γεννησε η χελωνα μου η tortle kai o μπαμπας τους ειναι ο brouno . οποιον ενδιαφερεται ας στειλει στο hello7lion@yahoo.com

 

Kalitera na ta afisis eleuthera sti fisi ke na kseris oti i xelones den pouliounte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...