Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με ενα μαλτεζικο σκυλακι που εχω.Εχουν πολυ μακρυ τριχωμα και το προβλημα μου ειναι οτι λογω υποχρεωσεων αμελησα την περιποιηση της τριχας και

τωρα ειναι γεματη κομπους.Υπαρχει καποιος ειδικος τροπος να αφαιρεθουν οι

κομποι?Αγορασα μια μεταλλικη χτενα αλλα οταν παω να ''λυσω''τους κομπους ποναει!!Αν μπορειτε συμβουλεψτε

με τι να κανω χωρις να πρεπει να το κουρέψω!!

 

Ευχαριστω πολυ

 

to idio provliama eixa kai go me to skyli mou :cry:

ekopsa tous kompous kai perimena na allaxei trixoma.

tora pou vgike to kainourgio trixoma einai teleio :rolleyes: . to xtenizo vevaia kai sixna gia na min xanaginoun kompoi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

i alliws to pas se kommwtirio skylwn,kai egw maltezaki eixa gemato kompous,mou eipe tha kanw oti mporw giati den thelei na to ponesei to kourepse ligaki alla ton ekane san xionompala!leyko afrato me oloisio trixwma!
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα....Δηλαδη δεν υπαρχει καποια αλοιφη που να τους λυνει πιο ευκολα ετσι?Μηπως να του εκανα εγω αναισθησια και να το προσπαθουσα?Αλλα φοβαμαι ρε ****το...Τι παιζει με την αναισθησια?Γιατι εδω που μενω,κομμωτηριο σκυλων δεν υπάρχει...
Link to comment
Share on other sites

μα καλα!!!θα κανεις αναισθησια στον σκυλο για να τον χτενισεις;;;;;;

 

 

αποψη μου θα ηταν να μην το κανεις...κτηνιατρο δεν εχει εκει που εισαι;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω πως είμαι υπέρ, αλλά την αναισθησία την χρησιμοποιούν πολλά κομμωτήρια σκύλων και δεν είναι επικίνδυνο όταν δεν γίνεται κατάχρηση.

 

Τώρα όσο αφορά τα Μαλτεζάκια έχουν πολύ απαιτητικό τρίχωμα και από την στιγμή που αποφασίζετε να το κρατήσετε μακρύ, χρειάζεται πολύ περιποίηση (χτένισμα και βούρτσισμα τουλάχιστον 1 με 2 φορές την μέρα, και κομμωτήριο για καλλωπισμό ανά 15-20 μέρες)

 

Βέβαια μπορείτε να τα έχετε κοντοκουρεμένα που είναι επίσης υπέργλυκα, πανέμορφα και αξιαγάπητα! :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καποιο site που να μπορεσω να παραγγειλω ενα εμβολιο που πρεπει να κανω στην σκυλα μου,γιατι με τις εισαγωγικες εταιρειες στην Ελλαδα γινεται το απολυτο μπαχαλο? Η κτηνιατρος μου ειπε οτι ΑΝ θελω το κανω αλλα η σκυλα μου ειναι μεγαλη (15 ετων) και καλο θα ηταν να το κανω. Thanks εκ των προτερων και MERRY X-MAS
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως καλυτερα να το αναλαβει η κτηνιατρος σου αυτο.

 

επισης μηπως να απενεργοποιηθει η δημοσκοπηση;;ο φιλος που την προσθεσε λογικα μεχρι σημερα θα εχει αποφασισει τι σκυλο να παρει

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πήρα καινούριο παιδί σήμερααααα!!!!:happy:

 

 

δεν ξερω τι λεμε σε αυτες τις περιπτωσεις. μαλλον να σου ζησει. για πες λεπτομεριες.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λεμε σε αυτες τις περιπτωσεις. μαλλον να σου ζησει. για πες λεπτομεριες.

 

Ευχαριστώώώώ!!!maltese είναι...θηλυκό!!Μια κούκλα!:D

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα καινούριο παιδί σήμερααααα!!!!:happy:

 

Ανέβασε και καμιά φώτο να το καμαρώσουμε κι εμείς!!

Έχω κι εγώ ένα θηλυκό μαλτεζάκι :happy:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε και καμιά φώτο να το καμαρώσουμε κι εμείς!!

Έχω κι εγώ ένα θηλυκό μαλτεζάκι :happy:

 

Θα το βγάλω καμμιά φώτο σήμερα και θα την ανεβάσω!!

Να σου πω...μου είπε ο τύπος απο το pet shop να το έχω για 10-15 μέρεσ σε μια περιοχή κλεισμένο με πάνες-κρεββατάκι-φαί για να μάθει να πηγαίνει στις πάνες μόνο...αλλά εγώ το λυπάμαι...εσύ τι είχες κάνει?

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το βγάλω καμμιά φώτο σήμερα και θα την ανεβάσω!!

Να σου πω...μου είπε ο τύπος απο το pet shop να το έχω για 10-15 μέρεσ σε μια περιοχή κλεισμένο με πάνες-κρεββατάκι-φαί για να μάθει να πηγαίνει στις πάνες μόνο...αλλά εγώ το λυπάμαι...εσύ τι είχες κάνει?

 

Στην αρχή είχα γεμίσει το σπίτι με εφημερίδες.. Πολλές εφημερίδες σε πολλά σημεία!

Σιγά σιγά αφαιρούσα κάποιες από τις εφημερίδες, μέχρι που άφησα για λίγο καιρό μία εφημερίδα μπροστά από την μπαλκονόπορτα, την οποία αργότερα την πήγα έξω στο μπαλκόνι.

Τώρα όλα καλά, όποτε θέλει να κάνει τις ανάγκες της βγαίνει πάντα στο μπαλκόνι. Και όταν έχει ψόφο έξω, βάζω πάλι μία εφημερίδα μπροστά ακριβώς από την μπαλκονόπορτα.

 

Γνώμη θα ήταν να μην το εγκλωβίσεις πουθενά πάντως :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είχα γεμίσει το σπίτι με εφημερίδες.. Πολλές εφημερίδες σε πολλά σημεία!

Σιγά σιγά αφαιρούσα κάποιες από τις εφημερίδες, μέχρι που άφησα για λίγο καιρό μία εφημερίδα μπροστά από την μπαλκονόπορτα, την οποία αργότερα την πήγα έξω στο μπαλκόνι.

Τώρα όλα καλά, όποτε θέλει να κάνει τις ανάγκες της βγαίνει πάντα στο μπαλκόνι. Και όταν έχει ψόφο έξω, βάζω πάλι μία εφημερίδα μπροστά ακριβώς από την μπαλκονόπορτα.

 

Γνώμη θα ήταν να μην το εγκλωβίσεις πουθενά πάντως :)

 

Μακάρι να μάθει!!:cry:

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μάθει!!:cry:

 

Μην σε ανησυχεί αυτό.. Είναι πανέξυπνα ζωάκια! ;)

Περιμένουμε photoOoo!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

exw ena german shepherd/rottweiler mix kai einai arketa megalo kai prin 2 mhnes phre ena chihuahua mix..h diafora sto megethos opws fantazeste einai terastia alla thelw na ginoun filoi..fovamai mi to faei to mikro h megalh...ti mporw na kanw? provlimata pou 'xw..:p
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω ενα ημιαιμο ροτβαιλερ..τον λεω Μπρουνο..συντομα θα ανεβασω και φωτο...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

γιατι το καναρινι μου αφηνει παντου τα φτερα του;; ε;;

καθε πρωι η ιδια ιστορια..

οουυυυφ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μια βοηθεια αν ειναι δυνατον γρηγορα.Ξερει καποιος καποιο κτηνιατρειο που να να εχει μηχανημα για να κανω υπερηχογραφημα στην σκυλα μου. Ξαφνικα σημερα το πρωι απο το πραγμα της εμφανιστηκε ενας ογκος και η κτηνιατρος μου μου εκλεισε ραντεβου για την Πεμπτη το απογευμα.SOS PLEASE
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια αν ειναι δυνατον γρηγορα.Ξερει καποιος καποιο κτηνιατρειο που να να εχει μηχανημα για να κανω υπερηχογραφημα στην σκυλα μου. Ξαφνικα σημερα το πρωι απο το πραγμα της εμφανιστηκε ενας ογκος και η κτηνιατρος μου μου εκλεισε ραντεβου για την Πεμπτη το απογευμα.SOS PLEASE

 

Γιάννης Πολυζώης

Περιοχή: Βεντήρη Γ4, 15237, Φιλοθέη (Παράδρομος Λ. Κηφησίας, στο ύψος της "Mercendes Λαινόπουλος")

Τηλεφωνα: 210-6850256, 6944-305686

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...