Jump to content

iOcean X7s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου εκανα αυτο που μου ειπες καταλαβα στο βιντεακι που ειδα πως γινεται αλλα στο κιν μου δεν μπορω να βρω αυτο το μενου.Πηγα εκει που γραφει για το αλλαξω αλλα δεν υπαρχει κατι να πατησω.Στο Doogee Υπαρχει σε αυτο δεν μπορεσα να το βρω.Αν υπαρχει καμια βοηθεια παρακαλω...........
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη φιλε μου τι πρεπει να κανω γιατι δεν εχω & πολλες γνωσεις

 

Πιαδια στο δικο μου Χ7(4.4.2) στο μενου DEVELOPER OPTIN δεν εχει επιλογη για να αλλαξω απο ARΤ σε DALVIK μπας & Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΙΑΡΚΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ δεν ξερω γιατι.Μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα που μπορει να με βοηθησει πανω σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας παιδια!Ειμαι και εγω ενας ακομα πολυ ευχαριστημενος κατοχος του iocean x7s... το εχω εδω και 1,5 χρονο περιπου και ολα λειτουργουν πολυ καλα!Θα ηθελα ομως να με βοηθησει καποιος γιατι ενω προσπαθω να το αναβαθμισω απο 4.2.2 σε 4.4.2 δεν μπορω...Μπορει να βοηθησει καποιος?Επισης η εταιρεια ειχε πει οτι θα παρει και android lollipop τον Ιουνιο αλλα μεχρι στιγμης δεν βλεπω κατι...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες που κολλάει η διαδικασία. :confused:

Αφού δεν έδωσαν έως τώρα Lollipop, δεν θα το περίμενα πια.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες που κολλάει η διαδικασία. :confused:

Αφού δεν έδωσαν έως τώρα Lollipop, δεν θα το περίμενα πια.

 

Πρώτον σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και που μπαίνεις στον κόπο να απαντήσεις για να με βοηθήσεις...

Στο θέμα μας τώρα... Κατεβάζω από το Site της iocean την αντίστοιχη ενημέρωση για το κινητό μου, πάω στο update system μου βρίσκει την ενημέρωση, πατάω να γίνει και μου γράφει ενημέρωση συστήματος . περιμένω... Και όταν ξανά ανοίξει πάω στις πληροφορίες τηλεφώνου αλλά πάλι μου λέει ότι έχω την έκδοση 4.2.2. Επίσης έχει λίγες μέρες που ξαφνικά δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικώς, προτείνω ένα hard reset. Θα βρεις μπόλικα βιντεάκια οδηγιών, είναι πανεύκολο. Κρατάς πατημένο το Volume+ και πατάς και το Power. Στο μενού που θα εμφανισθεί επιλέγεις όλες τις επιλογές για Wipe και factory reset (2-3 είναι). Φυσικά, κάνεις ένα backup επαφών κτλ πιο πριν.

 

Οι αναβαθμίσεις γίνονται μέσα από το πρόγραμμα SPFlash tool. Οδηγίες και αρχεία υπάρχουν στο http://www.iocean.cc/Service.html

Ή ψάξε για οδηγίες χρήσης του SPFlash tool. Λίγο γκουγκλάρισμα θα σε βοηθήσει πολύ.

Εγκαθιστάς drivers, επιλέγεις στο SPFlash το αρχείο scatter της αναβάθμισης, βεβαιώσου ότι είναι επιλεγμένο το Firmware Upgrade αντί του Download, πάτα το κουμπί Download, σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή (απενεργοποιημένο), αφαίρεσε τη μπαταρία και ξαναβάλε την αμέσως. Έτσι θα ξεκινήσει η αναβάθμιση.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αρχικώς, προτείνω ένα hard reset. Θα βρεις μπόλικα βιντεάκια οδηγιών, είναι πανεύκολο. Κρατάς πατημένο το Volume+ και πατάς και το Power. Στο μενού που θα εμφανισθεί επιλέγεις όλες τις επιλογές για Wipe και factory reset (2-3 είναι). Φυσικά, κάνεις ένα backup επαφών κτλ πιο πριν.

 

Οι αναβαθμίσεις γίνονται μέσα από το πρόγραμμα SPFlash tool. Οδηγίες και αρχεία υπάρχουν στο http://www.iocean.cc/Service.html

Ή ψάξε για οδηγίες χρήσης του SPFlash tool. Λίγο γκουγκλάρισμα θα σε βοηθήσει πολύ.

Εγκαθιστάς drivers, επιλέγεις στο SPFlash το αρχείο scatter της αναβάθμισης, βεβαιώσου ότι είναι επιλεγμένο το Firmware Upgrade αντί του Download, πάτα το κουμπί Download, σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή (απενεργοποιημένο), αφαίρεσε τη μπαταρία και ξαναβάλε την αμέσως. Έτσι θα ξεκινήσει η αναβάθμιση.

 

Άρα μόνο έτσι έ? Δεν μπορώ να αποφύγω αυτή την διαδικασία... Μάλιστα! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις και μια καλή miui rom για το iocean?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν γνωρίζω.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παίδες καλησπέρα. Αγόρασα πρόσφατα το iocean x7s για τον αδερφό μου. Έχω πιάσει πολλά κινέζικα στα χέρια και αυτό μου άρεσε πάρα πολύ. Το ίδιο και του αδερφού μου. Δυστυχώς, δεν πρόλαβαν να περάσουν 2 εβδομάδες χρήσης, το κινητό τραβάει κολλήματα. Και όχι σε βαριές διαδικασίες, αλλά π.χ. στην πραγματοποίση κλήσεων και χρειάζεται restart για να ξεκολλήσει. Βλέπω εδώ στο νήμα ότι βγήκε αξιόπιστο λέω πέσαμε στο προβληματικό? Λέτε με κανένα hard reset να φτιάξει? έχετε καμία άλλη ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να δοκιμάσεις πρώτα να κάνεις hard reset. :)

Από πού το πήρες;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...