Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φανταζομαι πλακα κανεις. Ειναι σαν να λεμε '' αυριο παραλαμβανω την Ferrari, θελω να την τεσταρω να δω σε σχεση με το Lada πως παει και ποια θα κρατησω τελικα''

 

Το Samsung ειναι υπολογιστης δεν ειναι Tablet. Ειναι τρομαχτικα γρηγορο. Εννοειτε θα το κρατησεις.

 

Καλοπροαιρετα στο λεω :)

Δεν πιστευω οτι εχει τοσο πολυ διαφορα (για τη χρήση που το θελω εγω). Ειναι βεβαια πολυ καλυτερο το samsung αλλα το lenovo εχει τρομερη μπαταρια. Εκει αυτο ειναι η ferrari και το samsung το Lada!!!:p

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις δεις την οθονη και την αναλυση θα σε πεισει. Επιμενω τοσο πολυ γιατι εγω ερχομαι απο LG G Pad. Και το Samsung το πηρε ενας φιλος μου και τα συγκρινα. Οπως καταλαβαινεις την επομενη μερα πουλισα το LG και πηρα το Samsung. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Έχω το 8.4.αξισει η μετάβαση στο s wifi?

 

Νομιζω η μονη διαφορα ειναι οτι το s εχει και sim για ιντερνετ παντου; Μου ξεφευγει κατι;. Αν ειναι ετσι τοτε δεν αξιζει η μεταβαση μιας και τα specs ειξαι ακριβως τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η μονη διαφορα ειναι οτι το s εχει και sim για ιντερνετ παντου; Μου ξεφευγει κατι;. Αν ειναι ετσι τοτε δεν αξιζει η μεταβαση μιας και τα specs ειξαι ακριβως τα ιδια.

 

Το δικό μας δε φοράει τον γνωστό 800? Το άλλο νομίζω κάποιον exynos

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Έχω το 8.4.αξισει η μετάβαση στο s wifi?

 

Όχι, δεν αξίζει παρα μόνο αν δεν χρειαστεί να δώσεις χρήματα.

 

Στο S κερδιζεις στην οθόνη που είναι amoled και ενα επιπλέον gb ram,ωστόσο έχει λιγάκι πιο αδύναμο cpu κι αρκετά πιο αδύναμη vga.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Έχω το 8.4.αξισει η μετάβαση στο s wifi?

Η μεγαλυτερη διαφορα που εχουν ειναι η οθονη.Αν τα δεις διπλα διπλα και σε παιρνει οικονομικα θα καταληξεις στο tab s.Με και χωρις σιμ βγαινουν και τα 2 μοντελα.(pro & s)

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Παράγγειλα κι εγώ το τέλεια αυτό ταμπλετάκι και το περιμένω από βδομάδα να μου ρθει. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια θήκη βιβλίο, που να ξυπνάει και να βάζει σε αναμονή, ανάλογα, τη συσκευή όταν ανοιγοκλείνω το καπάκι; Είτε από Ελλάδα, είτε από το ebay (για πιο φθηνά). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν αξίζει παρα μόνο αν δεν χρειαστεί να δώσεις χρήματα.

 

Στο S κερδιζεις στην οθόνη που είναι amoled και ενα επιπλέον gb ram,ωστόσο έχει λιγάκι πιο αδύναμο cpu κι αρκετά πιο αδύναμη vga.

 

Οπότε κανένας λόγος. Η amoled ούτε που με τράβηξε ποτέ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Παράγγειλα κι εγώ το τέλεια αυτό ταμπλετάκι και το περιμένω από βδομάδα να μου ρθει. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια θήκη βιβλίο, που να ξυπνάει και να βάζει σε αναμονή, ανάλογα, τη συσκευή όταν ανοιγοκλείνω το καπάκι; Είτε από Ελλάδα, είτε από το ebay (για πιο φθηνά). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

τέτοια θήκη εννοείς;

http://www.ebay.com/itm/390806142053?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=660224420886&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

εγώ αυτή έχω μια χαρά ικανοποιημένος πολύ καλή ποιότητα για τα λεφτά δεν το περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα κι από εμένα.

Έχω το tab εδώ και 2 μήνες περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημενος. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποιος, με ποιο τρόπο μεγαλωνει το πληκτρολόγιο του. Διαφορετικά, μπορώ να το αλλάξω με κάποιο App?

 

Παρεμπιπτόντως, σήμερα παρέλαβα την παρακάτω θήκη (σε γρι/μαύρο) και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα:

http://www.aliexpress.com/snapshot/6213085957.html

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Έχω το 8.4.αξισει η μετάβαση στο s wifi?

 

Κοίτα, θα κερδίσεις 5 ολόκληρες ώρες μπαταρίας (η led οθόνη του pro θέλει πολύ παραπάνω ενέργεια από την super amoled, όσο και αν αυτό φαίνεται περίεργο!), θα κερδίσεις καλύτερη οθόνη ( ωστόσο καλύτερα να δεις από κοντά την super amoled μιας και σε μερικούς δεν αρέσουν πολύ τα έντονα χρώματα) και θα κερδίσεις επίσης καλύτερο κράτημα στο χέρι μιας και το s είναι ελαφρύτερο και λεπτότερο!

Θα ΧΑΣΕΙΣ όμως (και αυτό είναι το πιο σημαντικό) σε δύναμη επεξεργαστή μιας και ο exynos του s είναι επιεικώς χάλια και προκαλεί διάφορα θέματα στο τάμπλετ! (εκτός και αν βγει κάποια αναβάθμιση που να το στρώσει)

Με λίγα λόγια, ΌΧΙ δεν αξίζει να πας για το S ! Κάνε έστω υπομονή για την επόμενη έκδοση του S που ήδη ετοιμάζεται για την αγορά της Κορέας και θα φοράει τον αναβαθμισμένο exynos (5433) που απ' ότι δείχνουν οι μετρήσεις θα είναι τούμπανο! Βέβαια, αυτό είναι μια καλή φάπα προς όλους όσους θα πάρουν τώρα το S με τον παλιό exynos! Είναι σα να παραδέχεται η samsung την μ@λακία που έκανε και συγχρόνως όμως αδιαφορεί για αυτούς που της ακουμπάνε τα λεφτά τους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Παράγγειλα κι εγώ το τέλεια αυτό ταμπλετάκι και το περιμένω από βδομάδα να μου ρθει. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια θήκη βιβλίο, που να ξυπνάει και να βάζει σε αναμονή, ανάλογα, τη συσκευή όταν ανοιγοκλείνω το καπάκι; Είτε από Ελλάδα, είτε από το ebay (για πιο φθηνά). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Εγω εχω αυτη κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος,εχει auto sleep&wake κ ειναι κ ομορφη

http://www.amazon.co.uk/gp...=AEHIRPLGGIMBV

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, θα κερδίσεις 5 ολόκληρες ώρες μπαταρίας (η led οθόνη του pro θέλει πολύ παραπάνω ενέργεια από την super amoled, όσο και αν αυτό φαίνεται περίεργο!), θα κερδίσεις καλύτερη οθόνη ( ωστόσο καλύτερα να δεις από κοντά την super amoled μιας και σε μερικούς δεν αρέσουν πολύ τα έντονα χρώματα) και θα κερδίσεις επίσης καλύτερο κράτημα στο χέρι μιας και το s είναι ελαφρύτερο και λεπτότερο!

Θα ΧΑΣΕΙΣ όμως (και αυτό είναι το πιο σημαντικό) σε δύναμη επεξεργαστή μιας και ο exynos του s είναι επιεικώς χάλια και προκαλεί διάφορα θέματα στο τάμπλετ! (εκτός και αν βγει κάποια αναβάθμιση που να το στρώσει)

Με λίγα λόγια, ΌΧΙ δεν αξίζει να πας για το S ! Κάνε έστω υπομονή για την επόμενη έκδοση του S που ήδη ετοιμάζεται για την αγορά της Κορέας και θα φοράει τον αναβαθμισμένο exynos (5433) που απ' ότι δείχνουν οι μετρήσεις θα είναι τούμπανο! Βέβαια, αυτό είναι μια καλή φάπα προς όλους όσους θα πάρουν τώρα το S με τον παλιό exynos! Είναι σα να παραδέχεται η samsung την μ@λακία που έκανε και συγχρόνως όμως αδιαφορεί για αυτούς που της ακουμπάνε τα λεφτά τους!

ευχαριστω πολυ,οχι δε βιαζομαι καθολου,το μηχανακι πεταει!!

 

του εχει κανει κανεις ρουτ,χωρις να πειραχθει ο knox?

 

εχω μια εφαρμογη που λεγεται ετσι,αλλα δεν την εχω κανει εγκατασταση,παιζει να μην εχει το μηχανακι knox?πως τσεκαρουμε αν εχει πειραχτει?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα αυτη την θηκουλα

http://www.ebay.com/itm/131151844329?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

κουμπωνει σωστα γυρω απο το ταμπλετ και η λειτουργεια wake/sleep λειτουργει αψογα!!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά. Έχει ασχοληθεί κανείς με την προστασία της Paintbull, μήπως; Αξίζει να το εφαρμόσει κάποιος στην οθόνη του τάμπλετ του; http://paintbullprotec.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Ειχα διαβασει καπου οτι με την αγορα ταμπλετ σαμμυ κ εγγραφη σε εδιναν καποιο μπονους για εφαρμογες κτλ.

Θυμαστε ποιο ειναι αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πρόβλημα με την αναπαραγωγή βίντεο. Στο facebook και σε διαφορα site όταν εμφανίζονται τα πινακακια για αναπαραγωγή βίντεο με το κόκκινο σηματάκι (play) , όταν πατάω πάνω δεν κάνει αναπαραγωγή. τι μπορώ να κάνω γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πρόβλημα με την αναπαραγωγή βίντεο. Στο facebook και σε διαφορα site όταν εμφανίζονται τα πινακακια για αναπαραγωγή βίντεο με το κόκκινο σηματάκι (play) , όταν πατάω πάνω δεν κάνει αναπαραγωγή. τι μπορώ να κάνω γι αυτό;

 

Δυστυχώς πρέπει να κάνεις υπομονή γιατί τα έχουν κάνει μπάχαλο οι ίδιοι οι προγραμματιστές και έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους με τον flash player και το html5 αλλά και αυτοί του facebook και των λοιπών browsers! Εγώ έχω σπίτι κάμποσα κινητά και tablet με διαφορετικές εκδόσεις λογισμικών και εκδόσεων προγραμμάτων και όλα κολλάνε στο σημείο που λες! Οπότε αναμένουμε αναβάθμιση από το youtube βασικά, αλλά και από facebook ή τέλος πάντως από αυτόν που φταίει ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να κάνεις υπομονή γιατί τα έχουν κάνει μπάχαλο οι ίδιοι οι προγραμματιστές και έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους με τον flash player και το html5 αλλά και αυτοί του facebook και των λοιπών browsers! Εγώ έχω σπίτι κάμποσα κινητά και tablet με διαφορετικές εκδόσεις λογισμικών και εκδόσεων προγραμμάτων και όλα κολλάνε στο σημείο που λες! Οπότε αναμένουμε αναβάθμιση από το youtube βασικά, αλλά και από facebook ή τέλος πάντως από αυτόν που φταίει ! :lol:

 

 

Σε εμένα πάντως οι άλλες συσκευές που έχω τα παίζουν κανονικά (note2 -LG gpad). μήπως θέλει κάποια ρύθμιση το δικό μας;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...