Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναρωτιεμαι με καποια ποστ που λενε οτι πηγαινει σφαιρα. Η ο 800αρης ειναι πολυ-πολυ καλυτερος απο τον exynos η δεν εχετε δοκιμασει nexus συσκευες παιδια:p

 

το νεξους ειναι ταχυτερο απ οτι κυκλοφορει σημερα,με διαφορα αισθητη.

 

αλλα και το ταμπλετ καλα τα παει.αν ειναι χαμηλοτερη αναλυση και μπορουσαμε*(χωρις φοβο απωλειας της εγγυησης :down::down:) να φλασαρουμε καστομ θα πηγαινε σφεντονα.

 

πολυ καλη διαχειρηση της μπαταρια παντως,δε πεφτει με τιποτα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kάτοχος και εγώ απο προχθές του pro 8.4!!!!

Εντυπώσεις?

+Αψογη οθονάρα+(μετρια) προς καλή μπαταρία+με apex πετάει+καλή ποιότητα ήχου+μηδέν κόλλημα

- Αδύναμο σήμα wifi (σε σχέση με άλλες συσκευές μου)

-KNOX

Οπου και αν έχω διαβάσει για ρουτ με towelroot είναι για το Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 SM-T325

Ξέρει κάποιος αν υποστηρίζει και το SM-T320? γιατί δεν αναφέρεται πουθενά

Αν κάποιος εχει κάνει ρουτ ας μας διαφωτήσει

Περιμένω και απάντηση από τον φίλο που αγόρασε το γυαλί προστασίας να μας πει εντυπώσεις

Πριν κάνα 2ωρο έκανα root με το towel root v3. Όλα άψογα και κατευθείαν greenify! !! Μόλις με το καλό έρθει το tampered glass θα κάνω μια δοκιμή και θα δώσω και λινκ από ebay.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα 2ωρο έκανα root με το towel root v3. Όλα άψογα και κατευθείαν greenify! !! Μόλις με το καλό έρθει το tampered glass θα κάνω μια δοκιμή και θα δώσω και λινκ από ebay.

 

Πριν κάνεις root φλασαρες τον πειραγμένο κερνελ με το odin?

Link to comment
Share on other sites

Όχι απολύτως τίποτα. Απλά κατέβασα το towel root το έτρεξα, κατέβασα και το superuser και έτοιμος. Ελπίζω να μην πείραξα το knox, αν και παντού έλεγαν ότι δεν κάνει trip αυτή η μεθοδος
Link to comment
Share on other sites

Όχι απολύτως τίποτα. Απλά κατέβασα το towel root το έτρεξα, κατέβασα και το superuser και έτοιμος. Ελπίζω να μην πείραξα το knox, αν και παντού έλεγαν ότι δεν κάνει trip αυτή η μεθοδος

Θα έχεις ΟΤΑ μετα το root??Δες λίγο τον knox να μας πεις..Όταν είναι κλειστό volume down,power,home και θα μπαινεις σε odin..

Link to comment
Share on other sites

Όχι απολύτως τίποτα. Απλά κατέβασα το towel root το έτρεξα, κατέβασα και το superuser και έτοιμος. Ελπίζω να μην πείραξα το knox, αν και παντού έλεγαν ότι δεν κάνει trip αυτή η μεθοδος

 

δοκιμασε λιγο την εφαρμογη που λεγεται πιο πανω και πες μας..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Όχι απολύτως τίποτα. Απλά κατέβασα το towel root το έτρεξα, κατέβασα και το superuser και έτοιμος. Ελπίζω να μην πείραξα το knox, αν και παντού έλεγαν ότι δεν κάνει trip αυτή η μεθοδος

 

Εναλλακτικά κατέβασε το phone info -Samsung- εκεί έχει όλες τις πληροφορίες για το σύστημα και τον knox και πες μας

Εμένα είναι made in Vietnam, εσάς???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι απολύτως τίποτα. Απλά κατέβασα το towel root το έτρεξα, κατέβασα και το superuser και έτοιμος. Ελπίζω να μην πείραξα το knox, αν και παντού έλεγαν ότι δεν κάνει trip αυτή η μεθοδος

 

Και κάτι ακόμα το SU το κατέβασες πρίν η μετά το ρουτάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Guys, πως το συνδέω με τηλεόραση?

Adaptor Micro USB σε hdmi, σωστά?

Και μετά?

Είμαι τελείως άσχετος από Android. :)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Κατέβασα το Samsung info και στο πεδίο knox warranty void είναι στο 0x0 οπότε όλα καλά. Το superuser το κατέβασα μετά από το root ,απλά σε μια φάση μου ζήτησε να παρακάμψει το knox. Εκεί τρόμαξα λίγο και πάτησα όχι αλλά κατά τα άλλα δουλεύει άψογα. Βιετνάμ κατασκευή και χώρα προς πώληση Γερμανία.

Για ota όσο ξέρω και από παλιότερες συσκευές μου αν δεν βάλεις custom recovery η custom rom δεν υπάρχει θέμα. Απλά μετά από ota update χάνεις το root.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Κατέβασα το Samsung info και στο πεδίο knox warranty void είναι στο 0x0 οπότε όλα καλά. Το superuser το κατέβασα μετά από το root ,απλά σε μια φάση μου ζήτησε να παρακάμψει το knox. Εκεί τρόμαξα λίγο και πάτησα όχι αλλά κατά τα άλλα δουλεύει άψογα. Βιετνάμ κατασκευή και χώρα προς πώληση Γερμανία.

Για ota όσο ξέρω και από παλιότερες συσκευές μου αν δεν βάλεις custom recovery η custom rom δεν υπάρχει θέμα. Απλά μετά από ota update χάνεις το root.

 

ιδια ακριβως χαρακτηριστικα εχει και μενα

 

σημαντικο αυτο που μας ειπες για το σημειο με τον κνοξ

 

 

Ερωτηση.εχω ενα θεματακι με την εμφανιση του,πισω ισα κατω απο την καμερα,εχω ενα βουναλακι σε ενα σημειο..ειναι αντιστοιχο με κατι που ειδα σε νοτε 2014..πρεπει να ανησυχω?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να παίξουμε αρχεία .exe στο tablet;

 

φυσικα και οχι

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το ρούταρα και εγώ με το powel root όλα πήγαν καλά πολύ απλή διαδικασία knox warranty void είναι στο 0x0 εγκατάσταση surerSU έπειτα greenify και titanium backup και online nandroid

Αν έχει κάποιος λίστα απο τo samsung UI που μπορείς να παγώσεις με ασφάλεια μέσα από το Τιτάνιουμ ας τις παραθέσει.

Ακόμα ποιά λίστα εφαρμογών έχετε να προτείνετε γιά το greenify?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το ρούταρα και εγώ με το powel root όλα πήγαν καλά πολύ απλή διαδικασία knox warranty void είναι στο 0x0 εγκατάσταση surerSU έπειτα greenify και titanium backup και online nandroid

Αν έχει κάποιος λίστα απο τo samsung UI που μπορείς να παγώσεις με ασφάλεια μέσα από το Τιτάνιουμ ας τις παραθέσει.

Ακόμα ποιά λίστα εφαρμογών έχετε να προτείνετε γιά το greenify?

 

 

Στο site των xda λένε ότι για να δουλέψει το root με το εργαλείο του geohot πρέπει πρώτα να φλασαρεις μέσω odin έναν τροποποιημένο kernel

Link to comment
Share on other sites

Στο site των xda λένε ότι για να δουλέψει το root με το εργαλείο του geohot πρέπει πρώτα να φλασαρεις μέσω odin έναν τροποποιημένο kernel

 

Εγώ δεν φλάσσαρα τίποτα και το ρουτ δουλεύει μιά χαρά...και με root checker και στο titanium και στο superuser

δοκίμασε το άφοβα (αλλά με δική σου ευθύνη-πάντα):D

Link to comment
Share on other sites

Mια απ' τα ιδια κι εδώ.

 

Διαδικασία 2'

 

Έτρεξα το towelroot,εγκατέστησα SuperSU,restart,disable KNOX και το counter παραμένει απείραχτο.

Link to comment
Share on other sites

Mια απ' τα ιδια κι εδώ.

 

Διαδικασία 2'

 

Έτρεξα το towelroot,εγκατέστησα SuperSU,restart,disable KNOX και το counter παραμένει απείραχτο.

 

Όταν έτρεξες το towelroot δεν έκανε επανεκκίνηση από μόνο του γιατί σε ένα s4 που το έκανα έτσι έγινε και νομίζω το αναφέρει και το towelroot όταν το ανοίγεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Επειδη έχω παραγγείλει την ίδια , αλλα δεν έχω παραλάβει ακόμα

Μπορεις να μου πεις αν στέκεται όρθια σε οριζόντια θέση για να δείς ταινία?

Ευχαριστω

 

σε μενα δεν στεκεται και πολυ καλα!!

βεβαια ισως επειδη ειναι καινουργια η θηκουλα!!!μολις μαλακωσει θα μπορει να διπλωνει πιο ανετα!!

παντως ειναι μια επιλογη που δεν το μετανιωσα καθολου!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν έτρεξες το towelroot δεν έκανε επανεκκίνηση από μόνο του γιατί σε ένα s4 που το έκανα έτσι έγινε και νομίζω το αναφέρει και το towelroot όταν το ανοίγεις

 

Όχι δεν έκανε.Απλά έγινε το root κανονικά.

Επανεκκίνηση έκανα αφού έβαλα το supersu γιατί αν του πατούσες να κάνει disable το knox κόλλαγε,ενώ μετά το restart το έκανε κανονικά.

 

Το towelroot λέει "If your phone reboots,towelroot failed'

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή αλλά λέει ο ένας και άλλα λέτε οι άλλοι. Όταν εμφανίζεται το μήνυμα του κνοξ, πατάτε disable η όχι?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά και δεν υπάρχει κανένα θέμα,απλά αν του πατήσεις να το κάνει disable με το που τρέξει για πρώτη φορά κολλάει το πρόγραμμα.Κάνεις μια επανεκκίνηση,το κάνεις disable τότε,και όλα κομπλέ!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία άρα μια χαρά :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες η μπαταρια είναι πολύ καλή

 

Χοντρικά έχω περίπου 7 ώρες οθόνη εκ των οποίων οι 5 είναι browsing, η 2 ταινία και η τελευταια παιχνίδια.

 

Και έχω ακόμα 45%!! Ξεχνάω να το φορτισω!

 

Κρίμα που χάνει τα στατιστικά μετά από reboot

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή αλλά λέει ο ένας και άλλα λέτε οι άλλοι. Όταν εμφανίζεται το μήνυμα του κνοξ, πατάτε disable η όχι?

 

Εαν δεν θελεις το περιβαλλον του knox πατα disable εγω εχω το titanium back up και εχω κανει disable οτιδηποτε εγραφε knox αν θυμαμαι καλα ειναι γυρω ατις 6 εφαρμογες,τωρα που εκανες root καλο ειναι να το αγορασεις αυτο το προγραμμα γιατι μεσω αυτου μπορεις να παγωσεις και να ξεπαγωσεις οτι εφαρμογη θελεις,παντως το knox μην φοβασαι να το παγωσεις δεν θα σου αλλαξει συμπεριφορα στο tablet

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο το εχω,απο τα πιο χρησιμα προγραμματα

 

νομιζα εννουσες τον κνοξ και οχι τις εφαρμογες του(που δε τις εχω εγκατεστημενες) στο τηλεφωνο!ευχαριστω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ωραία άρα μια χαρά :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες η μπαταρια είναι πολύ καλή

 

Χοντρικά έχω περίπου 7 ώρες οθόνη εκ των οποίων οι 5 είναι browsing, η 2 ταινία και η τελευταια παιχνίδια.

 

Και έχω ακόμα 45%!! Ξεχνάω να το φορτισω!

 

Κρίμα που χάνει τα στατιστικά μετά από reboot

 

7 ωρες οθόνη και υπολοιπο 45% ειναι απλά αδύνατον... κατι λαθος παιζει

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...