Jump to content

Ulefone U9592 (octa)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

%5Bimg%5Dhttp%3A//en1.data.coolicool.com/images/MHU9592/MHU9592_2a41fe3d7a6e7b13fc40f799c1ec6243.jpg[/img]Basic Information

Model Ulefone U9592

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

Sim Card Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color White

Shell Material Plastic

 

System

OS Android 4.2.2

CPU MTK6592, Cortex A7 octa core, 1.7GHz; GPU: Mali-450 MP4

ROM 16GB

RAM 2GB

 

Screen

Display Size 5.0 Inch

Type IPS, capacitive screen

Resolution 854 x 480 pixels(perform as good as an HD screen)

 

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes, earphone needed

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 16GB extended

 

Data Transfer & Connectivity

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WiFi

 

General

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, 5.0MP front camera; 13.0MP back camera with

flashlight and auto focus, support full screen capturing

Language English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala, Cestina,

Dansk, Deutsch, Espanol, Filipino, French, Hrvatski, IsiZulu, Italiano,

Kiswahili, Latviesu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese,

Romana, Rumantsch, Slovenscina, Slovencina, Suomi, Svenska,

Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian,

Hebrew, India Urdu, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Korean, Japanese,

Cambodian, Simplified/Traditional Chinese

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV No

GPS Yes, built in

JAVA No

WIFI Yes, 802.11 b/g/n

Bluetooth Yes

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes, 5 point touch

Dimensions 140 x71.8 x 9.4mm/5.51 x 2.82 x 0.37 inch

Net Weight(Including battery) 158g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,

calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot, Play Store,

flashlight, OTG, gesture sensing, etc

Το ποιο φθηνό octa στην αγορά πιστεύω ότι αξίζει για τα χρήματα που κάνει

http://www.coolicool.com/ulefone-u9592-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-32798

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το είδα σήμερα και με εντυπωσίασε γιατί

α. Είναι οκταπύρηνο και έχει μεγάλο επεξεργαστή

β. Έχει μνήμη Ram 2gb και εσωτερική 16 gb

γ. Φυσικά η τιμή του αφού είναι κάτω από 150 € όταν τα περισσότερα της κατηγορίας είναι κοντά στα 200

Ο μόνος ενδοιασμός μου είναι η ανάλυση οθόνης την οποία θεωρώ σχετικά μικρή και η εταιρεία αφού πρώτη φορά ακούω για την Ulefone ενώ κάποια άλλα κινέζικα είναι πιο γνωστά όπως η Lenovo, Zopo, iNev κτλ. Πάντως είμαι στο ψάξιμο και αν δεν βρω κάτι καλύτερο είμαι έτοιμος να το χτυπήσω. Θα περιμένω ακόμα λίγο βέβαια μήπως εμφανιστεί κάποιος που το έχει στα χέρια του και μας πει εντυπώσεις

Edited by bleck69
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω να δω τι λέει έτσι από περιέργεια παρόλο που περιμένω την άλλη εβδομάδα το θηρίο TCL idol X+ S960 Octa Core

εδώ στην προσφορά που το έχει εδώ βγαίνει 132€ αλλά δεν λέει αν έχει Ελληνικά

http://www.coolicool.com/ulefone-u9592-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-32798

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω να δω τι λέει έτσι από περιέργεια παρόλο που περιμένω την άλλη εβδομάδα το θηρίο TCL idol X+ S960 Octa Core

εδώ στην προσφορά που το έχει εδώ βγαίνει 132€ αλλά δεν λέει αν έχει Ελληνικά

http://www.coolicool.com/ulefone-u9592-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-32798

 

Δες εδώ πως μπορείς να εγκαταστήσεις την ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ πως μπορείς να εγκαταστήσεις την ελληνική γλώσσα.

Το more locale 2 δεν δουλευει παντα σωστα,αλλα λεει οτι εχει το android 4.2.2 οποτε το πιθανοτερο να εχει υποστηριξη ελληνικων.

Link to comment
Share on other sites

Το more locale 2 δεν δουλευει παντα σωστα,αλλα λεει οτι εχει το android 4.2.2 οποτε το πιθανοτερο να εχει υποστηριξη ελληνικων.

 

Εδώ και τόσο καιρό που ψάχνω σε διάφορες ιστοσελίδες στα περισσότερα τηλέφωνα έχει ελληνική γλώσσα, είτε το έχει γραμμένο είτε φαίνεται σε διάφορα screenshots που έχουν από τα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Τουμπανάκι φαίνεται, αλλα ρε ****το αυτή την μάρκα δεν την ξέρει κανείς και οι κλώνοι δεν βγαίνουν καλοί (αν είναι κλώνος στυλ xiaocai, tcl, star κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι και δικος μου ενδοιασμος ότι δεν είναι κάποια "γνωστή " κινεζική εταιρία για την οποία δεν βρήκα κάποια επίσημη ιστοσελίδα με αναβαθμισεις κ.α. Αν είναι κλώνος υπάρχουν και φθηνοτερες σ συσκευές όχι φυσικά με αυτά τα χαρακτηριστικά. Edited by bleck69
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι και δικος μου ενδοιασμος ότι δεν είναι κάποια "γνωστή " κινεζική εταιρία για την οποία δεν βρήκα κάποια επίσημη ιστοσελίδα με αναβαθμισεις κ.α. Αν είναι κλώνος υπάρχουν και φθηνοτερες σ συσκευές όχι φυσικά με αυτά τα χαρακτηριστικά.

 

Επίσης και το μαγαζί με προβληματίζει, δεν το ξέρω, βέβαια μπορεί να είναι πολύ καλό, αλλά δεν το ξέρω καθολου. Τωρα οσο αφορα την μαρκα, αν κάποιος έχει κανα κινητό ίδιο ή κάποιο αλλο απο την μάρκα αυτη ας γράψει. Γιατι υπάρχουν αξιοογότατες προτάσεις σε εκείνη την τιμη (λιγο πάνω, λίγο κάτω)

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζάκι είναι αξιόπιστο και με την προσφορά που το έχει στα 133€ δεν υπάρχει τηλέφων, octa core θα το φέρω και θα σας πω. Μακάρι να είναι όπως τα TCL είναι πολύ καλά κινητά είναι ALCATEL η tcl έχει αγοράσει την ALCATEL
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζάκι είναι αξιόπιστο και με την προσφορά που το έχει στα 133€ δεν υπάρχει τηλέφων, octa core θα το φέρω και θα σας πω. Μακάρι να είναι όπως τα TCL είναι πολύ καλά κινητά είναι ALCATEL η tcl έχει αγοράσει την ALCATEL

Για το κατάστημα δεν αμφιβάλλω ότι είναι αξιόπιστο, αλλά για το κινητό δεν ξέρω. Ειδικά αν είναι κλώνος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζάκι είναι αξιόπιστο και με την προσφορά που το έχει στα 133€ δεν υπάρχει τηλέφων, octa core θα το φέρω και θα σας πω. Μακάρι να είναι όπως τα TCL είναι πολύ καλά κινητά είναι ALCATEL η tcl έχει αγοράσει την ALCATEL

 

Εγώ νόμιζα ότι η TCL είναι κλωνος των THL. Ξέρεις Κινέζος αντιγράφει Κινέζο :lol:

 

Το παρήγγειλες δηλαδή?

Edited by kseftilas1
Κάτι ξέχασα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι η TCL είναι κλωνος των THL. Ξέρεις Κινέζος αντιγράφει Κινέζο :lol:

 

Το παρήγγειλες δηλαδή?

 

Θα το παραγγείλω Δευτέρα έτσι και αλλιώς τώρα δεν στέλνουν τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραγγείλω Δευτέρα έτσι και αλλιώς τώρα δεν στέλνουν τίποτα

 

Μετά την παραλαβή, και περνώντας και κανα εύλογο διαστημα, μην ξεχασεις αν μπορείς να γράψεις εντυπωσεις :) δηλαδη, σε καμια 40αρια μέρες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παντως αυτο το site για καποιο λογο αρνειται να ενημερωνει σχετικα με την χωρητικοτητα των μπαταριων.
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο το site για καποιο λογο αρνειται να ενημερωνει σχετικα με την χωρητικοτητα των μπαταριων.

 

Η μπαταρία είναι 2.800mah

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έμπειρος που να το έχει δουλέψει από κοντά; φαίνεται εξαιρετικό για την τιμή του, αλλά θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη η παράθεση κάποιας εμπειρίας συμφορουμίτη...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

το εχει στο geekbuying αν θελετε πιο γνωστο σαιτ $195

λεει οτι υποστηριζει και Ελληνικα

http://www.geekbuying.com/item/Ulefone-U9592-5-0Inch-MTK6592-1-7G-Octa-core-Smart-Phone-2GB-16GB-8-0MP-Camera-3G-GPS----Dark-Blue-324229.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eγώ το περιμένω το κινητό και το πήρα από εδώ

http://www.coolicool.com/ulefone-u9592-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-32798

όποιος ενδιαφέρετε να το παραγγείλει να μου στείλει πμ για κουπόνι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...