Jump to content

Rammstein


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις δει το videoclip του τραγουδιου "keine lust" ? εντελως φρικια και παρα πολυ χοντροι. μαλιστα ο ενας ειναι και σε αναπυρικη καρεκλα..

 

δεν μοιαζουν καθολου με την photo Που εδωσες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς θα είχε να κάνει με το θεμα του βιντεοκλιπ.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχεις δει το videoclip του τραγουδιου "keine lust" ? εντελως φρικια και παρα πολυ χοντροι. μαλιστα ο ενας ειναι και σε αναπυρικη καρεκλα..

 

δεν μοιαζουν καθολου με την photo Που εδωσες.

Βασικα ειναι το concept του videoclip...

Δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Ειναι τελειως σατυρικο το κλιπακι.

Επισης να πω οτι ειναι πραγματικα μοναδικη εμπειρια να βιωσεις ενα live των Rammstein!!!!

Δες του και πιο καλα εδω FOTO

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

XAXAXA τωρα ειδα φωτο απτο κλιπ,ναι Νοκκια καμμια σχεση με το συγκροτημα.

Δηλαδη αυτοι ειναι αλλα με μακιγιαζ κλπ

http://www.rammstein.com/keine_lust/video/3.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

"εχεις δει το videoclip του τραγουδιου "keine lust" ? εντελως φρικια και παρα πολυ χοντροι. μαλιστα ο ενας ειναι και σε αναπυρικη καρεκλα.."

 

Έπεσες σε περίπτωση videoclip! Λοιπόν, στο gr___ Torrents είχε ξαναγίνει η συζήτηση, και το συγκεκριμένο videoclip αναφέρεται σε κάποιον κανίβαλλο (μεταφέρω αυτούσια:

Γράψαν ένα τραγούδι για έναν καννίβαλο σε ένα γερμανικό χωριό(ένα τρελό που έβαλε αγγελία "σας τρώω"και ήρθε ένας πιό τρελός και είπε "φάε με!")

και

Επίσης εξαιρετικό και το καινούριο videoclip Κeine Lust που βγαίνουν με στολές που τους κάνουν να μοιάζουν θεόχοντροι,και τραγουδάνε για ...τα κακά της παχυσαρκίας, αξίζει και μόνο για τις στολές.(μπορέις να πάρεις όρκο ότι πραγματικά είναι θεόχοντροι).

 

Βέβαια, η φήμη που ήθελε να πλανάται στον αέρα όταν ξεκίνησαν, ήταν ότι πρόκειται για νεοναζιστές, εκπροσώπους της αρείας φυλής και άλλα τέτοια "χαριτωμένα", κάτι που σχολιάζουν και σε μια συνέντευξή τους.

Αντιδογματισμός: http://www.antidogma.gr
Link to comment
Share on other sites

Έπεσες σε περίπτωση videoclip! Λοιπόν, στο gr___ Torrents είχε ξαναγίνει η συζήτηση, και το συγκεκριμένο videoclip αναφέρεται σε κάποιον κανίβαλλο (μεταφέρω αυτούσια:

 

 

Για την ιστορία, τον Armin Meiwes.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση με νεοναζιστες οντως.

Το εχουν πει και οι ιδιοι και μαλιστα εχουν και τραγουδι που ο τιτλος ειναι Links 234 (Left 234) και μεσα "δηλωνουν" οτι οι καρδιες μας ανηκουν στην αριστερη μερια-και οχι στην δεξια οπου κατατασονται οι νεοναζιστες\εθνικιστες.

Τωρα οσον αφορα το αν αφησαν οι ιδιοι να πλαναται αυτη η φημη, δεν το γνωριζω, αλλα ξερω απο συνεντευξη του Τill οτι για λογους παρεξηγησεων που δημιουργηθηκαν γυρω απο το ονομα τους οταν εδιναν συνεντευξεις μιλωντας στα Αγγλικα, πλεον δεν εχουν προβλημα να τους ρωτουν οι δημοσιογραφει στα Αγγλικα, αλλα απαντανε μονο στα Γερμανικα οπου ξερουν τι λεξεις να χρησιμοποιησουν και για να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις και εντυπωσεις.

Και οπως πολυ σωστα προαναφερθηκε το να τους παρακολουθησεις live ειαι απιστευτη εμπειρια...

Τους ειχε δει γνωστος μου, περσυ στο Helsinki, Finland (δεν εχω ομως ιδιαιτερες σχεσεις μαζι του και δεν ειδα φωτο κτλ κτλ) και εμεινε αφωνος. ;)

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. ευχαριστω για τις πλρροφοριες. παντως στο videoclip πρεπει να παιζουν αλλοι. τι βγηκαν και στολες που χοντραινουν?

 

ο ενας που παιζει ντραμς πρεπει να ειναι εκεινος που παιζει στους flistoones..

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. ευχαριστω για τις πλρροφοριες. παντως στο videoclip πρεπει να παιζουν αλλοι. τι βγηκαν και στολες που χοντραινουν?

 

ο ενας που παιζει ντραμς πρεπει να ειναι εκεινος που παιζει στους flistoones..

:) Καμια σχεση παντως....

Και ναι οντως ειναι στολες και μαλιστα τις εχουν κανει ΠΟΛΥ πετυχημενες!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ουτε τα προσωπα τους δεν ειναι ιδια.. συμφωνα με τις φωτογραφιες που δωσατε. τι γινεται? αλλαζουν και προσωπα,βγαζουν φτιες, σκετοι μαγοι δλδ !! :D
Link to comment
Share on other sites

Eιναι απλα τα πραγματα φιλε ΝΟΚΚΙΑ.

Τa V.Clip συγκροτηματων-τραγουδιστων πολλες φορες εχουν ασχετους πρωταγωνιστες απο τους κανονικους τραγουδιστες.

Και στα βιντεο κλιπ ποτε δεν τραγουδαει κανεις καλλιτεχνεις.

Ολα ειναι με playback.

Οσο για το ποσο μπορουν να αλλαξουν με make up καποιον, εχει δει την ταινια με τον Ε.Μurphy που ηταν θεοχοντρος και ειχε βρει το φαρμακο να γινεται αδυνατος;

Φαντασου οτι εκει επαιζε 7ρολους ο ιδιος και καθε αλλο παρα θα το καταλαβαινμε αν δεν ξεραμε απο την αρχη οτι πρωταγωνιστει. ;)

 

Στο συγκεκριμνο βιντεο (δεν το εχω δει), αλλα μπορει να τους εχουν παχυνει με ειδικες στολες και με εξτρα προσθετικα του αλλαζουν και το προσωπο και τα παντα.

με λιγα λογια καποιον μπορουν να το αλλαξουν τοσο πολυ που να μην ξερεις ποιος ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο συγκροτηματάκι με αρκετά δυναμικό ήχο... Δεν είμαι και τρελαμένος fun τους αλλά μου αρέσουν. Για το αν είναι χοντροί καλύτερα να δεις την αρχή της ταινίας xXx όπου και παίζουν live ένα τραγούδι τους... Κι όπως προαναφέρθηκε κλασσικά με φωτιές...

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Xourxoulitsos thanks για τη συμπλήρωση.

 

Όσον αφορά το Nutty professor τώρα, η αλήθεια είναι ότι επειδή δεν ήξερα ότι ο Murphy παίζει και τους άλλους ρόλους, δεν πήρα χαμπάρι μέχρι να μου το πούνε. Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που μπορεί να φαίνονται τόσο αλλαγμένοι.

Αντιδογματισμός: http://www.antidogma.gr
Link to comment
Share on other sites

Οι Rammstein είναι φασίστες! Στις αρχές το εκδήλωναν παντού και στα κλίπ και στις συνεντεύξεις μιλόντας ακραία! Είχε δημιουργηθεί μεγάλος σάλος στην γερμανία ακόμα και απο τους ίδιους τους γερμανούς και έτσι αναγκάστηκαν να συμαζέψουν τα λόγια τους ! Θυμάμαι στην γερμανία που δείχνανε στις ειδήσεις να βρήσκονται σε νεοναζιστικες συγκεντρώσεις! Αν και έχουν καλά κομμάτια όπως το sonne είναι φασισταριό του κερατά!
Link to comment
Share on other sites

Οι Rammstein είναι φασίστες! Στις αρχές το εκδήλωναν παντού και στα κλίπ και στις συνεντεύξεις μιλόντας ακραία! Είχε δημιουργηθεί μεγάλος σάλος στην γερμανία ακόμα και απο τους ίδιους τους γερμανούς και έτσι αναγκάστηκαν να συμαζέψουν τα λόγια τους ! Θυμάμαι στην γερμανία που δείχνανε στις ειδήσεις να βρήσκονται σε νεοναζιστικες συγκεντρώσεις! Αν και έχουν καλά κομμάτια όπως το sonne είναι φασισταριό του κερατά!

 

Καλα ντε!Δεν ειπαμε και τιποτα... :blink: :D

Εγω ειχα διαβασει (σε οσες δηλωσεις τους εχουν κανει) το αντιθετο.

Αλλα οπως ειπα δεν ειμαι και κανενας ιδιατερος φαν τους οποτε... ;)

Αν εχεις καποια παραθεσε τη να μας διαφωτισεις κι εμας....

Link to comment
Share on other sites

Οι Rammstein είναι φασίστες! Στις αρχές το εκδήλωναν παντού και στα κλίπ και στις συνεντεύξεις μιλόντας ακραία! Είχε δημιουργηθεί μεγάλος σάλος στην γερμανία ακόμα και απο τους ίδιους τους γερμανούς και έτσι αναγκάστηκαν να συμαζέψουν τα λόγια τους ! Θυμάμαι στην γερμανία που δείχνανε στις ειδήσεις να βρήσκονται σε νεοναζιστικες συγκεντρώσεις! Αν και έχουν καλά κομμάτια όπως το sonne είναι φασισταριό του κερατά!

 

Ψάξε λίγο περισσότερο πρωτού βγάλεις συμπεράσματα, ή παρουσίασε επιχειρήματα. Από την πλευρά μου, έχω να σου πω: Δες τη συνέντευξη που είχαν δώσει και δες και το videoclip του Amerika.

Αντιδογματισμός: http://www.antidogma.gr
Link to comment
Share on other sites

Είμουν γερμανία και έβλεπα τα σκοινικά που πεζότανε στις ειδήσεις! Μετά κάπως το γυρίσανε το θέμα! Πάντος τους είχε συλάβει η κάμερα σε νεοναζιστικες εκδηλώσεις και το δείχνανε ! Κατάγονται και απο το παλαιό DDR που η πλειονότητα εκεί ακόμα δεν γουστάρει τους ξένους! Εντάξει ίσως να έχουν πέσει και θύμα το ότι οι περισσότεροι οπαδοί τους στην γερμανία είναι ναζιστές! Mερικά κομμάτια τους είναι πολύ καλά όμως! Έχω πάει και σε συναυλία και live δεν μου άρεσαν πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο περισσότερο πρωτού βγάλεις συμπεράσματα, ή παρουσίασε επιχειρήματα. Από την πλευρά μου, έχω να σου πω: Δες τη συνέντευξη που είχαν δώσει και δες και το videoclip του Amerika.

Καλα του Αμερικα ηταν κορυφη..αν και δεν ακουω τετοια μουσικη, το συγκεκριμενο κλιπ μου αρεσε,ηταν πολυ καυστικο ;)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

De mas endiaferei an einai fasistes h dhmokrates h kati allo. Oute an einai xristianoi, boudistes, mousoulmanoi, atheoi, satanistes h kati allo. Oute an einai xontra frikia h lepta kouklia. Ayto pou mas endiaferei einai H MOUSIKH... Kai exoun poly kalh mousikh, kalitera tous kommatia gia mena einai Sehnsucht, Du Hast, Klavier, Feuer Frei, Keine Lust... Exo ola ta cdia tous maimou ektos apo to kainourgio alla exo dei to clipaki tou Keine Lust kai exei poly plaka :p
Link to comment
Share on other sites

στο amerika τραγουδάνε και στα αγγλικά

we are living in amerika/amerika ist wunderbar

we are living in amerika/coca-cola, wonderbra

 

και το keine lust είναι θάνατος...

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

Είμουν γερμανία και έβλεπα τα σκοινικά που πεζότανε στις ειδήσεις! Μετά κάπως το γυρίσανε το θέμα! Πάντος τους είχε συλάβει η κάμερα σε νεοναζιστικες εκδηλώσεις και το δείχνανε ! Κατάγονται και απο το παλαιό DDR που η πλειονότητα εκεί ακόμα δεν γουστάρει τους ξένους! Εντάξει ίσως να έχουν πέσει και θύμα το ότι οι περισσότεροι οπαδοί τους στην γερμανία είναι ναζιστές! Mερικά κομμάτια τους είναι πολύ καλά όμως! Έχω πάει και σε συναυλία και live δεν μου άρεσαν πολύ!

 

Δε μπορώ να επιβεβαιώσω ή να απορρίψω αυτά που γράφεις, μια και με ένα website πχ κάποιας εφημερίδας θα ήταν εύκολο να το επιβεβαιώσουμε.

Ξέρω όμως ότι οι ναζιστές, φασίστες και όλο το "συσυλέ" αυτού του είδους, είναι περήφανοι γι' αυτό που είναι. Δε νομίζω ότι θα κάθονταν να "αρνηθούν τη φυλή τους" και να δηλώνουν ότι "θα προτιμούσαν να είναι... Ισπανοί", ή να δίνουν χειραψίες με μαύρους στα videoclips. Όχι τίποτε άλλο, αλλά οι εξτρεμιστές είναι πάντα αρρωστημένοι.

Τώρα, ίσως κάποιος να μιλούσε για "undercover" περίπτωση, ή απλώς να εγκατέλειψαν τις παλιές τους πεποιθήσεις, αλλά ούτε αυτά είναι αρκετά για να βγούνε συμπεράσματα.

 

Πάντως, εγώ δίνω σημασία και στον άνθρωπο πίσω από τη μουσική. Θα δεχτώ τα λεγόμενά τους, εφ' όσον και οι πράξεις τους συμβαδίζουν με αυτά, μέχρι να (και αν) αποδειχτώ λάθος. Ειδάλλως, η κρίση μου δε θα είναι σωστή.

Αντιδογματισμός: http://www.antidogma.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

rammstein ruleZ

απτυς καλύτερους για metal

Αυτοι δημιουργουν thlash metal(γιατι έχει κάποιους ήχους διαφορετικούς)

καλύτερα κομμάτια για μένα είναι amerika,links 2 3 4,rein raus,rosenrot,benzin,spring,te quero puta αυτά τα λίγα

-----------

Με συγχωρείται αλλα εσείς που λέτε οτι είναι ναζιστες αυτους βρήκατε να κατακρίνετε?για δείτε του τραγουδιστες (manson και πόσοι άλλοι είναι σατανιστές)

------------

Ξέρατε πως οι Rammstein& Tatu έβγαλαν πέρυσι ένα cd είναι ολίγον βλακεία αλλά δεν πειράζει.Το cd λέγεται Prushinki,εμένα δεν μου θιμίζουν Γερμανικά αλλά Ρωσσικα/Πολωνικά...

------------

εε Metal Thlash είναι γιατι έχει κάτι ηλεκτρονικούς ήχους διαφορετικούς απο απλή metal.

Rammstein Rulez.

αν δείτε καμιά συναυλία θα πορωθείτε..

PRATINAS και τι είναι ρε συ?Classical,Pop?

Metal είναι έλεος δηλαδή...

Rammstein...

Link to comment
Share on other sites

u should listen:

feuer frei,rein raus,keine lust,klavier,mutter,feuer aund wasseR,Spring

αν σου αρέσουν u should listen all their cds

--------

ξέρατε ότι οι t.A.t.U και οι Rammstein έχουν βγάλει ένα cd το 2005.τό βρήκα,το κατέβασα αλλά είναι βλακία,μόνο για μόστρα είναι όχι τπτ άλλο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...