Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X


aggelosn
 Κοινοποίηση

Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;  

301 members have voted

  1. 1. Τι πρόβλημα είχατε/έχετε στο Nexus 5 σας;

    • Νεκρά ή κολλημένα pixel
      20
    • "Κροτάλισμα" των Vol+/- και Power πλήκτρων
      37
    • Χαμηλή ένταση / κακή ποιότητα ήχου
      41
    • Πρόβλημα με το micro-USB καλώδιο
      9
    • Πρόβλημα με τη δόνηση
      9
    • Πρόβλημα με το σήμα
      31
    • Πρόβλημα με το LED
      18
    • Light bleeding
      15
    • Άλλο (αναφέρετε σε post)
      20
    • Κανένα
      101


Recommended Posts

Μα δεν είπα οτι εβγαλε κάτι απο μονο του.;)

 

Ελπιζω να μην βγαλει τιποτα αλλο.

Συ είπας, αλλα οκ, μην το κάψουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητο βρεθηκε στο δρομο του ξαδερφου γι αυτο και ειπα οτι το προβλημα δεν ευθυνεται στο κινητο αλλα στον ανθρωπο που το χρησιμοποιουσε γιατι πιο πριν δεν ειχε θεμα.:)

Φταιει ο γραπτως λογος και καμια φορα.

Τεσπα ολα καλα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Φταιει ο γραπτως λογος και καμια φορα.

Τεσπα ολα καλα :happy:

 

Ναι ρε. Χουζουρι εκανα κι εγω. Κομπλε. ;)

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα , εχω ενα nexus 5 εδω και 15 μερες περιπου και μου εβγαλε το εξης προβλημα, οταν παω να τραβηξω φωτογραφια σε εξωτερικες συνθηκες (μερα,ηλιο) οταν το εχω οριζοντια η οθονη μαυριζει η σβηνει δεν ξερω ακριβως και αν το γυρισω καθετα ειναι μια χαρα :dizzy:, εχει συναντησει κανεις το ιδιο προβλημα...το εκανα τωρα επαναφορα εργ. ρυθμισεων μηπως εγινε τπτ απο καμια εφαρμογη και θα το δοκιμασω αυριο το πρωι παλι
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα , εχω ενα nexus 5 εδω και 15 μερες περιπου και μου εβγαλε το εξης προβλημα, οταν παω να τραβηξω φωτογραφια σε εξωτερικες συνθηκες (μερα,ηλιο) οταν το εχω οριζοντια η οθονη μαυριζει η σβηνει δεν ξερω ακριβως και αν το γυρισω καθετα ειναι μια χαρα :dizzy:, εχει συναντησει κανεις το ιδιο προβλημα...το εκανα τωρα επαναφορα εργ. ρυθμισεων μηπως εγινε τπτ απο καμια εφαρμογη και θα το δοκιμασω αυριο το πρωι παλι

 

πες μου ότι δεν το παρατηρείς , φορώντας polarized φακούς!!!:O

Link to comment
Share on other sites

πες μου ότι δεν το παρατηρείς , φορώντας polarized φακούς!!!:O

 

χαχα εγω το παθαίνω με τους polarized φακούς!!!με το nllkin tempered όμως έχει εξαλειφθεί!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε τα γυαλιά μου εχουν τετοιο φιλτρο μαλλον αλλα γιατι οταν ειναι καθετα ειναι μια χαρα και οριζοντια μαυρίζει ?
Link to comment
Share on other sites

που να δεις iphone...γκρι όταν είναι όρθιο και κόκκινα όταν το γυρνάς στο πλάι...

το κακό είναι ότι έκανες factory reset και φτου και από την αρχή...:O

Link to comment
Share on other sites

που να δεις iphone...γκρι όταν είναι όρθιο και κόκκινα όταν το γυρνάς στο πλάι...

το κακό είναι ότι έκανες factory reset και φτου και από την αρχή...:O

αστα εκανα και ημουν ετοιμος να παω στο καταστημα, να μην πω ονομα αλλα οταν πηρα στο καταστημα στο service και λεω το προβλημα μου λεει εχει περασει η περιοδος για DOA και μου δινει ενα τηλ λεω απο που ειναι αυτο και απανταει της samsung :what: απανταω το nexus 5 το βγαζει η lg και λεει ειστε σιγουρος ? η samsung το βγαζει :fool:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αντι για nexuS 5 ακουσε S5 ???

Μαλλον αντί για service επρεπε να βόσκει προβατα, μια χαρα το ακουσε το είπα 5 φορες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Αποκτησα το τέρας την Πεμπτη αλλά αποτι βλέπω μάλλον έπεσα πανω στο πρωτο κουσουρι ... Ξαφνικα σήμερα το απόγευμα συνειδητοποίησα πως η δόνηση δεν λειτουργεί πλεον . Τι αξίζει να κάνω ? Αγοράστηκε απο το πλαίσιο .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Αποκτησα το τέρας την Πεμπτη αλλά αποτι βλέπω μάλλον έπεσα πανω στο πρωτο κουσουρι ... Ξαφνικα σήμερα το απόγευμα συνειδητοποίησα πως η δόνηση δεν λειτουργεί πλεον . Τι αξίζει να κάνω ? Αγοράστηκε απο το πλαίσιο .

 

DOA και δεν έπρεπε καν να έχεις απορία. Έπρεπε ήδη να το είχες πάει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Τελικά μου κάνανε αντικατάσταση με καινούργιο ( και τελευταίο κομμάτι ) . Προς το παρόν στο καινούργιο δουλεύει η δόνηση , για να δούμε ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Τελικά μου κάνανε αντικατάσταση με καινούργιο ( και τελευταίο κομμάτι ) . Προς το παρόν στο καινούργιο δουλεύει η δόνηση , για να δούμε ....

 

Ωραίος. Έτσι. Για οτιδήποτε μέσα στο DOA φεύγουμε άμεσα για αλλαγή.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σας ειχα πει πιο πριν το θεμα μου με το ΙΜΕΙ που χαθηκε το ειχα στειλει στην Procordia μου ειπαν θελει αλλαγη πλακετας και οτι θα το φτιαξουν πριν απο τον 15αυγουστο και θα με ενημερωσουν....ΟΧΙ μονο δεν με ενημερωσαν αλλα το κινητο πηγαινοερχοταν απο τις 28 Ιουλιου στο service...τελικα και μετα απο δικο μου τηλεφωνο χθες στην LG ..η LG μου ειπε παει για αντικατασταση με το χαρτι της procordia οτι εχει ελλειψη πλακετας...το στελνω στο birdphone.gr που το πηρα με δικα μου εξοδα (11 ευρω) και μου λενε σημερα οτι μιλησαν με την procordia και τους ειπε θα το φτιαξει ..παιρνω μετα την procordia και μου λεει δεν υπαρχει διαθεσιμο ανταλλακτικο ουτε καν στο εργοστασιο..τους λεω πατε καλα με δουλευεται? παιρνω μετα στην LG και μου λεει θα το δουμε με την procordia δε νομιζω να εγινε αυτο και εγινε μπερδεμα και περιμενε μεχρι αυριο....

 

 

Τι μου προτεινεται να κανω να παρω στην γραμμη καταναλωτων?....εχει απο 28 ιουλιου αυτο το βιολι και με δουλευουν....δεν ξερω καν που βρισκεται τωρα η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Μονο το 16αρι το μαυρο έχει ερθει επίσημα ελλαντα. :)

ωπα!και το κοκκινο του πλαισιου τι ειναι?

σχετικη ανακοινωση αλλα μαλλον δεν ισχυει

http://imobile.gr/id/44166/%CE%A4%CE%BF-%CE%BA%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF-Nexus-5-%CE%B8%CE%B1-%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα εκανα ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ παιδια στην LG μετα απο ενα μηνα και ακομα λενε δεν ξερουμε ποτε θα ερθει η πλακετα...μαλιστα μου ελεγαν να αγοραζατε ελληνικης αντιπροσωπιας..(ζοριζονται που δεν παιρνουμε της ελληνικης που αισχροκερδουν)...αγενεστατο service απαραδεκτη LG ...ΜΑΚΡΙΑΑΑΑ
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ παιδια στην LG μετα απο ενα μηνα και ακομα λενε δεν ξερουμε ποτε θα ερθει η πλακετα...μαλιστα μου ελεγαν να αγοραζατε ελληνικης αντιπροσωπιας..(ζοριζονται που δεν παιρνουμε της ελληνικης που αισχροκερδουν)...αγενεστατο service απαραδεκτη LG ...ΜΑΚΡΙΑΑΑΑ

 

Πωωω ρε φίλε πίκρα πραγματικά. :mad: Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να το έχεις σύντομα... Ενημέρωσε για οτιδήποτε νέο!

Device: Nexus 5 Black 16GB (LG-D821)

Rom: Purity (20141015) [4.4.4 KTU84Q]

Kernel: Elementalx 1.12

Recovery: TWRP 2.8.1.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να καταλαβεις ταλαιπωρια...να εχω παρει ισα με 40 τηλεφωνα να με λενε καθε μερα αυριο θα σας ενηρωσουμε να μην με καλουν ΠΟΤΕ και να παιρνω παντα εγω και να λενε οτι αφου μας καλεσατε εσεις.....μπακαλικο πιο καλα δουλευει...

 

ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ 0

 

SERVICE 0

 

Πραγματικα μακρια....τελευταια συσκευη LG

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να καταλαβεις ταλαιπωρια...να εχω παρει ισα με 40 τηλεφωνα να με λενε καθε μερα αυριο θα σας ενηρωσουμε να μην με καλουν ΠΟΤΕ και να παιρνω παντα εγω και να λενε οτι αφου μας καλεσατε εσεις.....μπακαλικο πιο καλα δουλευει...

 

ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ 0

 

SERVICE 0

 

Πραγματικα μακρια....τελευταια συσκευη LG

Ειλικρινά λυπάμαι... Έχω πάθει τα ίδια με την BlackBerry. Και πήρα ξανά Nexus για καλύτερο service και εξυπηρέτηση της lg.... Δηλαδή ρε παιδιά ποια έχει το καλύτερο service στην Ελλάδα; Η Motorola που θα είναι το επόμενο Nexus? Πάντως φίλοι μου με μήλο τηλέφωνο τους το άλλαξαν κατευθείαν (ο ένας είχε πρόβλημα με την μπαταρία και ο άλλος με την οθόνη καθώς όταν την πιεζες έκανε θόρυβο)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Nexus 5 / 5X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...