Jump to content

Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960)


eimai_kala
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν μια βδομάδα μου ειπαν τις αναμενουν.. Ίσως έχουν έρθει κιόλας οι flip! Όποιος πάρει να ανεβάσει φωτο. Εγώ πήρα Smoked silicon και είναι πολύ καλή και streched!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 747
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν μια βδομάδα μου ειπαν τις αναμενουν.. Ίσως έχουν έρθει κιόλας οι flip! Όποιος πάρει να ανεβάσει φωτο. Εγώ πήρα Smoked silicon και είναι πολύ καλή και streched!

 

Πρέπει να κάνω μία βόλτα να ρίξω μια ματιά. Θα σε ενημερώσω αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας LEWA rom να γράψει καμια κριτική;

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν μια βδομάδα μου ειπαν τις αναμενουν.. Ίσως έχουν έρθει κιόλας οι flip! Όποιος πάρει να ανεβάσει φωτο. Εγώ πήρα Smoked silicon και είναι πολύ καλή και streched!

 

Αν θες ανεβασε μια φωτογραφια και για μας που θελουμε να αγορασουμε καινουργια θηκη... :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα και εγώ απ το eshop, λευκό με τελική τιμή 250 ευρώ λόγω μειωμένου ΦΠΑ εδώ στην Μυτιλήνη.

Όταν παραλάβω θα επανέρθω με τις πρώτες εντυπώσεις μου!!!! :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εγκαταστήσουμε στο κινητό (tcl s960) εφαρμογή ραδιόφωνου FM (όχι μέσω ίντερνετ ) και επίσης χωρίς να αλλάξουμε Ρομ σε lewa?!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εγκαταστήσουμε στο κινητό (tcl s960) εφαρμογή ραδιόφωνου FM (όχι μέσω ίντερνετ ) και επίσης χωρίς να αλλάξουμε Ρομ σε lewa?!

Δοκίμασε το Spirit FM. Αν δεν το βρεις στο google play ψάξε στο xda όπου υπάρχει το σχετικό νήμα της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Spirit FM. Αν δεν το βρεις στο google play ψάξε στο xda όπου υπάρχει το σχετικό νήμα της εφαρμογής.

Είναι επί πληρωμή σωστα?!

Link to comment
Share on other sites

Είναι επί πληρωμή σωστα?!

 

Νομίζω ναι αλλά απότι διάβασα λίγο υποτίθεται πως αξίζει τα λεφτά του. Αν δε θες να πληρώσεις υπάρχει πάντα και η δυνατότητα να κατεβάσεις αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κατεβάσει ..αλλιώς, αλλά δεν μου έπαιζε... Αν το δοκιμάσεις και παίζει στο κινητό μας στείλε μου π.μ.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω έχεις το tcl και οχι το idol x +αγορασμένο απο εδώ? Το λέω γιατί το idol έχει fm radio app εγκατέστημενο ήδη!

Ναι το έχω αγορασμένο από Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω αγορασμένο από Κίνα

 

Άμα του περάσεις ρομ ευρωπαϊκή του αλκατέλ, μπορεί να έχεις την εφαρμογή ραδιοφώνου. Βέβαια αυτό το ξέρουν καλύτερα τα παιδιά που έχουν το TCL και έχουν την ευρωπαϊκή ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Άμα του περάσεις ρομ ευρωπαϊκή του αλκατέλ, μπορεί να έχεις την εφαρμογή ραδιοφώνου. Βέβαια αυτό το ξέρουν καλύτερα τα παιδιά που έχουν το TCL και έχουν την ευρωπαϊκή ρομ.

Το έχω δοκιμάσει με την lewa Ρομ και είχα ράδιο αλλά κατά τα άλλα δεν μου άρεσε, την Ρομ της Αλκατέλ δεν την έχω εγκαταστήσει ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μου δουλεύει το κουμπί του auto brightness.. Αντιμετωπίζει κανεις το ίδιο;

 

Άμα το έχεις σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειες γίνεται αυτό. Διαφορετικά μάλλον είναι κάποιο σκάλωμα οπότε κάνε ένα restart.

Link to comment
Share on other sites

Άμα το έχεις σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειες γίνεται αυτό. Διαφορετικά μάλλον είναι κάποιο σκάλωμα οπότε κάνε ένα restart.

 

Θα το δοκιμάσω... Ευχαριστώ φίλε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που βρισκουμε την 4.4.2 ρομ? εμενα εχει twrp recovery αλλα το ΟΤΑ δε δουλευει παρολο που κατεβαζει την v14.09.29 δε κανει κατι μετα το ρεσταρτ απλα στεκετε στο recovery χωρις να μπορώ να βρω πουθενα το image.

 

ακυρο.. τελικα περασα την 4.4.2 μεσω OTG απο twrp.. ινφο πηρα απο εδω.. http://forum.xda-developers.com/android/help/tcl-s960-alcatel-6043d-multilaguage-mod-t2802375

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε email για το online store της Αλκατέλ. Έχει διάφορα αξεσουάρ για μπόλικα μοντέλα και φυσικά έχει και για το δικό μας. Όποιος ενδιαφέρεται ας το τσεκάρει. Εγώ προτιμώ το κινητό ακριβώς όπως το αγόρασα, χωρίς θήκες κλπ.

http://alcatelonetouchshopping.com/en/16-accessories

EDIT: Για το δικό μας μια flip case είδα. Δεν έχει κάτι άλλο οπότε άκυρο...

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ερώτηση.. Αγόρασα Power bank universal από ebay στα 2800mA και δεν δουλεύει σωστά. Βγάζει μυνημα να χρησιμοποιείσω γνήσια συσκευή. Την δοκίμασα σε Samsung και φορτίζει κανονικά και γρήγορα. Δοκίμασα και μια από md mrk που πάλι δεν φορτίζε. Ξέρει κανείς αν παίζει κάποια ρύθμιση που να επιτρέπει να φορτίσει??
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω κλεισει ένα 3μηνο με το κινητο και είμαι υπερευχαριστημένος. Μεγαλη μπαταρια που δεν σε περιοριζει και ολες οι λειτουργιες του δουλευουν ωραιοτατα. Εξαιρετικη ποιοτητα κλησεων και συνδεση στο ιντερνετ ειτε με wifi ειτε με δεδομενα.

 

Περιμενοντας το update...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω κλεισει ένα 3μηνο με το κινητο και είμαι υπερευχαριστημένος. Μεγαλη μπαταρια που δεν σε περιοριζει και ολες οι λειτουργιες του δουλευουν ωραιοτατα. Εξαιρετικη ποιοτητα κλησεων και συνδεση στο ιντερνετ ειτε με wifi ειτε με δεδομενα.

 

Περιμενοντας το update...:whistle:

 

Τα ίδια περιμενω και γω... Που ειναι το update οεο;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο ελληνικο καταστημα στην αθηνα που να πουλαει θηκη για το συγκεκριμενο κινητο (οχι universal θηκη); Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο ελληνικο καταστημα στην αθηνα που να πουλαει θηκη για το συγκεκριμενο κινητο (οχι universal θηκη); Ευχαριστω.

Φίλε τσέκαρε ανάρτηση 499-505..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...