Jump to content

Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960)


eimai_kala
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σου εύχομαι να το χαρείς. Δεν είναι ρουταρισμένο απλά μπορείς και αφαιρείς κάποιες εφαρμογές. Και εγώ από εκεί το πήρα και μάλιστα το εκθεσιακό γιατί δεν είχε καινούργιο σε μαύρο που ήθελα εγώ και με παζαρια κατέβασε την τιμή στα 229.Θα το χαρείς γιατί είναι καταπληκτικό τηλεφωνάκι

 

Τέλεια τιμή! Ωραίος!

Εσένα χρειαζόμαστε στις διαπραγματεύσεις με τους Ευρωπαίους! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 747
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως έχει ξεπουλήσει το κινητό, σε Ελλάδα κατάστημα δεν υπάρχει, ούτε καν ιντερνετικα σε Ελληνικό site. Αυτό είναι καλό γιατί αν έχει ζήτηση σίγουρα θα ασχοληθεί η εταιρεία περισσότερο και θα βγάλει επιτέλους και αναβάθμιση που έχει πει εδώ και καιρό σε 4.4

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η εμπειρία μου ως τώρα από το κινητό είναι, ότι καλύτερο είχα ως τώρα, δεν έχω πειράξει ούτε ρουτάρει τίποτα ακόμα, για να δω πως δουλεύει με το μαμά φιρμ και λαντσερ. Όλα φαίνονται υπερβολικά καλά και απροβλημάτιστα. Ο ήχος φανταστικός, τα δίκτυα,η 2πλη sim, το wifi, το bluetooth, το gps, η κάμερα, όλα δουλεύουν πολύ καλά. Δεν βλέπω κάτι αρνητικό πέρα από τη μη δυνατότητα επέκτασης της μνήμης με sd card, και πρέπει να αρκεστώ στα 12 g που έχει ελεύθερα. Μην τα θέλω και όλα.

Edited by byronkou
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω σε ολα! Best value for money!πανως αν καποιος βρει κανα σαιτ απο ευρωπη η αγγλια για θηκες και μεμβρανες..γιατι απο κινα θα ρθει αρχες φθινοπορο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η συγκεκριμένη συσκευή μου αρέσει πολύ, θα ήθελα να την παραγγείλω!! Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός, αλλά είναι λόγω της ανασφάλειας μη χάσουμε τα χρήματα, αλλά και η πρώτη παραγγελία τηλεφώνου που κανω! Κάποιος αξιόπιστος πωλητής από aliexpress;(λίγο που κοίταξα, εκεί έχει τις πιο χαμηλές τιμές) για να μην μπλέξω με τελωνείο είναι καλύτερα να έρθει με singapore post;; για να είναι root πρέπει να το ζητήσω; πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;;;

 

Για όποιον έχει θέμα με το auto brightness, δοκιμάστε το velis auto brightness. Εφαρμογή χωρίς ρουτ που προσαρμόζεις κατάλληλα τις τιμές της αυτόματης φωτεινότητας.

Μετά από χρήση μιας μέρας βλέπω ότι τρώει μπόλικη μπαταρία οπότε δεν ξέρω κατά πόσο εξυπηρετεί.

 

Τέλεια τιμή! Ωραίος!

Εσένα χρειαζόμαστε στις διαπραγματεύσεις με τους Ευρωπαίους! :p

Και εγω που νομιζα οτι το πηρα και φθηνα...μπραβο καλλα τους εκανες!και να φανταστεις το πηρα για τον ιδιο λογο..δεν ειχαν αλλο μαυρο!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που νομιζα οτι το πηρα και φθηνα...μπραβο καλλα τους εκανες!και να φανταστεις το πηρα για τον ιδιο λογο..δεν ειχαν αλλο μαυρο!

 

Τα 260 για εκθεσιακό είναι πολλά, δηλα 19€ πιο λίγα από το κανονικό, αν δεν ξεπουλούσε τόσο θα χτυπούσες με παζάρια σίγουρα καλύτερη τιμή, μην το σκέφτεσαι τώρα, ας είναι εντάξει το κινητό και απροβλημάτιστο και ας μην το πήρες πιο φθηνά.

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο..ας ειναι.παντως μολις παρηγγειλα απο alliexpress 3 μεμβρανες,1 θηκη σιλικονης και 1 hard case total cost 7,59$.δυστηχως μονο απο κινα βρισκω ποικιλια..ευρωπη γιοκ!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο..ας ειναι.παντως μολις παρηγγειλα απο alliexpress 3 μεμβρανες,1 θηκη σιλικονης και 1 hard case total cost 7,59$.δυστηχως μονο απο κινα βρισκω ποικιλια..ευρωπη γιοκ!

 

To link που το αγόρασες?

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα το ανεβασω σε λίγο γιατί το βρήκα στο ταμπλέτ από όπου και παρήγγειλα. Ξέρει κανείς τρόπο βελτίωσης του φλας για νυχτερινή φώτο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To link που το αγόρασες?

http://www.aliexpress.com/item/Hard-Plastic-Phone-Case-For-Alcatel-One-Touch-Idol-X-6043D-Case/1897248468.html

Τσεκαρε εδω.στην αναζητηση θα βρεις κ μεμβρανες κ.α

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και βασικανομιζω απο δω μπορεις να βρεις παππαδες!!http://www.aliexpress.com/store/620570

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προβλήματά δεν έχει?με οθόνη η κάτι άλλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά δύο μέρες χρήση δουλεύει ρολόι. Ένα θέματακι με το φωτισμό που αναφέρθηκε ήδη και οτι η μπαταρία μου φαίνεται πέφτει γρήγορα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.

Την τιμή δεν την παζαρεψα και πολύ. Το κινητό ήταν μια δυο μέρες στο Μαρούσι και πιθανόν καίγονταν να γράψουν πωλήσεις. Στην αρχή φοβήθηκα μήπως της έκθεσης μου βγάλει προβλήματα αλλά μετά σκέφτηκα ότι της έκθεσης θα ήταν ψαγμενο. Όταν μου έδειξε ότι ήταν στην έκθεση δύο μέρες πήρα την απόφαση που μου βγήκε τελικά σε καλό .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω το χρονικό όριο αδρανείας φωτεινότητας στις ρυθμίσεις από τα 30" που είναι προεπιλογή και δεν με αφήνει! Ξέρει κανείς πως μπορώ? Μου τη σπάει που σβήνει τόσο γρήγορα..
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω το χρονικό όριο αδρανείας φωτεινότητας στις ρυθμίσεις από τα 30" που είναι προεπιλογή και δεν με αφήνει! Ξέρει κανείς πως μπορώ? Μου τη σπάει που σβήνει τόσο γρήγορα..

 

Από το σχετικό εικονίδιο στο status bar δεν αλλάζει? Αν όχι δες μήπως το έχεις βάλει σε εξοικονόμηση ενέργειας. Διαφορετικά δες τις ρυθμίσεις οθόνης, κάτω κάτω που λέει για αδράνεια.

Link to comment
Share on other sites

Από το σχετικό εικονίδιο στο status bar δεν αλλάζει? Αν όχι δες μήπως το έχεις βάλει σε εξοικονόμηση ενέργειας. Διαφορετικά δες τις ρυθμίσεις οθόνης, κάτω κάτω που λέει για αδράνεια.

Ειχες δικιο!ηταν ενεργοποιημενη η εξ.ενεργειας και με αφηνε.thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση! Έχει βρει κανείς Tempered glass για το. Idol x+εκτός από alliexpress που το έχει στα 19$..?

 

Εδώ

http://www.ebay.co.uk/itm/2-5D-Shatter-proof-Tempered-Glass-Screen-Guard-For-HTC-One-X3W4E-/301200174066?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item4620edebf2

 

Αλλά μόνο για το IDOL X έχει, για το Χ+ που βρήκες?

Edited by byronkou
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

http://m.aliexpress.com/item/1937834520.html

Εδω! Αλλα είναι τσιμπήμενη λίγο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.aliexpress.com/item/1937834571.html

Και εδώ δύο τεμάχια. Το ψήνει κάνεις για συνέταιρικη παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρωσοπικο μυνημα. Για να μιλήσουμε για λεπτομέρειες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου εχω στειλει μυνημα. Τσέκαρε το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...