Jump to content

Είναι το κρέας των McDonald's πραγματικό κρέας;


mavrios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν τροω ομως φαγητο το οποιο ακομα και αν εχει ληξει αυτοι θα στο φερουν να το φας, και θα σου πουν οτι ειναι και φρεσκο.
Και που το ξερεις; Το ξερεις οτι παντου γινεται αυτο; Και σε ταβερνες και σε εστιατορια(και μαλιστα καλα). Οποτε αστο κανεις δεν ξερει τι πρωει πραγματικα, τουλαχιστον μην το παιζετε/ουν ξερολες ορισμενοι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και που το ξερεις; Το ξερεις οτι παντου γινεται αυτο; Και σε ταβερνες και σε εστιατορια(και μαλιστα καλα). Οποτε αστο κανεις δεν ξερει τι πρωει πραγματικα, τουλαχιστον μην το παιζετε/ουν ξερολες ορισμενοι.

 

ναι αλλα ο κινδυνος ειναι μικροτερος

ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΕΙΝΑΙ ΨΑΡΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟ
Link to comment
Share on other sites

O καθένας κάνει τις επιλογές του,καλές ή κακές και κανείς δεν έχει δικαίωμα να τον κρίνει..

Μπορεί κάποιος να τρώει άσχημα και να καπνίζει και να το απολαμβάνει...Αυτός μπορεί να ζήσει 20 χρόνια λιγότερο απο κάποιον που θα πρόσεχε αλλά μπορεί να ευχαριστηθεί τη ζωή του περισσότερο...

Μπορεί βέβαια να συμβεί και το ακριβώς αντίθετο..

Link to comment
Share on other sites

O καθένας κάνει τις επιλογές του,καλές ή κακές και κανείς δεν έχει δικαίωμα να τον κρίνει..

 

Δεν είναι αυτό το θέμα του θρέντ... Με αυτό το σκεπτικό το φόρουμ δεν θα 'χε κανένα θρέντ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό το θέμα του θρέντ... Με αυτό το σκεπτικό το φόρουμ δεν θα 'χε κανένα θρέντ....

 

Άλλο η συμβουλή και άλλο η κριτική...

Εσύ απο τη στιγμή που ξέρεις οτι ο άλλος κάνει κάτι λάθος μπορείς να του το πεις και να του πεις ποιο είναι το σωστό...

Το αν θα το πιστέψει όμως ο άλλος και αν θα το ακολουθήσει είναι άλλο θέμα και δε σε αφορά...

 

Πχ μπορείς να πεις, να τρως fast food δεν είναι καλό και θα πάθεις ασθένειες..

Δε μπορείς όμως να πεις ,είσαι ηλίθιος που τρως fast food και σταμάτα το αμέσως γιατί θα αρρωστήσεις ενώ εγώ που δεν τρώω είμαι έξυπνος...

Η διαφορά είναι λεπτή αλλά σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο η συμβουλή και άλλο η κριτική...

Εσύ απο τη στιγμή που ξέρεις οτι ο άλλος κάνει κάτι λάθος μπορείς να του το πεις και να του πεις ποιο είναι το σωστό...

Το αν θα το πιστέψει όμως ο άλλος και αν θα το ακολουθήσει είναι άλλο θέμα και δε σε αφορά...

 

Ποιο είναι το σωστό;Ότι τρώγοντας junk food θα πάθεις στειρότητα;

Link to comment
Share on other sites

Άλλο η συμβουλή και άλλο η κριτική...

Εσύ απο τη στιγμή που ξέρεις οτι ο άλλος κάνει κάτι λάθος μπορείς να του το πεις και να του πεις ποιο είναι το σωστό...

Το αν θα το πιστέψει όμως ο άλλος και αν θα το ακολουθήσει είναι άλλο θέμα και δε σε αφορά...

 

Πχ μπορείς να πεις, να τρως fast food δεν είναι καλό και θα πάθεις ασθένειες..

Δε μπορείς όμως να πεις ,είσαι ηλίθιος που τρως fast food και σταμάτα το αμέσως γιατί θα αρρωστήσεις ενώ εγώ που δεν τρώω είμαι έξυπνος...

Η διαφορά είναι λεπτή αλλά σημαντική.

 

ειπα εγω οτι οποιος τρωει fast-food ειναι ηλιθιος?

 

οκ δεν ασχολουμε πλεον. Φατε οτι θελετε πιστεψτε τα ψεματα που σας πουλανε για τους διθεν κανονες υγιεινης.

 

αν αυτο ειναι καλυτερο οκ παω πασσο.

ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΕΙΝΑΙ ΨΑΡΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟ
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το σωστό;Ότι τρώγοντας junk food θα πάθεις στειρότητα;

 

to swsto einai na min pigainoume apo to 1 akro sto allo :)

 

Oute steirotita tha patheis an fas 1-2 fores to xrono junk, oute kalo einai na trws kathe vdomada. Proswpika logw diatrofis ta exw kopsei maxairi

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το σωστό;Ότι τρώγοντας junk food θα πάθεις στειρότητα;

 

αυτο εξαρτατε απο το τι περιεχει μεσα το φαγητο αλλα δεν παυει να ειναι ενα ποσοστο.

ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΕΙΝΑΙ ΨΑΡΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟ
Link to comment
Share on other sites

to swsto einai na min pigainoume apo to 1 akro sto allo :)

 

Oute steirotita tha patheis an fas 1-2 fores to xrono junk, oute kalo einai na trws kathe vdomada. Proswpika logw diatrofis ta exw kopsei maxairi

 

1-3 φορες? υπαρχουν μερικοι που κανανε τετοιου ειδους φαγητο καθημερινη διατροφη. αυτους πως θα τους πισουμε/προστατεψουμε απο αυτα που τους σερβιρουν δεν ειναι φαγητο αλλα κατι κατωτερο κι απο σκουπιδια.

ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΕΙΝΑΙ ΨΑΡΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, το θέμα είναι αν το φαγητό των McDonalds προκαλεί στειρότητα? Όλα τα αλλα που προκαλεί δηλαδή δε μας νοιάζουν?
Link to comment
Share on other sites

gmac said:
Δηλαδή για να καταλάβω, το θέμα είναι αν το φαγητό των McDonalds προκαλεί στειρότητα? Όλα τα αλλα που προκαλεί δηλαδή δε μας νοιάζουν?

 

Τι ακριβώς προκαλεί η περιστασιακή κατανάλωση McDonalds;

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Mερικοι νομιζουν οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν εγκατασταθει μεσα στα McDonalds και τρωνε ακομα και πρωινο απο εκει.:rolleyes:

Συμφωνω με τον Denior στο τελευταιο. Δεν πιστευω οτι η περιστασιακη καταναλωση τετοιου φαγητου θα μας καταστρεψει, τουλαχιστον οχι περισσοτερο απο οτι η διατροφη σε ταβερνες, εστιατορια, σουβλατζιδικα...Μονο το σπιτικο φαγητο μπορεις να εμπιστευτεις απολυτα αν ειναι ετσι, κι αυτο παλι οχι 100% γιατι τα υλικα που χρησιμοποιεις δεν τα φτιαχνεις εσυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mερικοι νομιζουν οτι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν εγκατασταθει μεσα στα McDonalds και τρωνε ακομα και πρωινο απο εκει.:rolleyes:

Συμφωνω με τον Denior στο τελευταιο. Δεν πιστευω οτι η περιστασιακη καταναλωση τετοιου φαγητου θα μας καταστρεψει, τουλαχιστον οχι περισσοτερο απο οτι η διατροφη σε ταβερνες, εστιατορια, σουβλατζιδικα...Μονο το σπιτικο φαγητο μπορεις να εμπιστευτεις απολυτα αν ειναι ετσι, κι αυτο παλι οχι 100% γιατι τα υλικα που χρησιμοποιεις δεν τα φτιαχνεις εσυ.

 

Nai, 1-2 fores to xrono isws dn peirazei.. :lol: Opws kai na to kaneis omws, to spitiko einai pio ygieino kai apo taverna, pali kalytera apo McDonalds :)

 

An trws peristasiaka, pou gia mena einai otan exeis megali anagki kai dn yparxei tpt diathesimo gia na fas.. Dld to poly na sou symvei poses fores to xrono ???

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω περιστασιακα εννοω 1 φορα το μηνα.

1-2 φορες το χρονο τρωει κι η γιαγια μου.:lol:

Δεν καταλαβαινω αυτη την τυφλη εμπιστοσυνη στις ταβερνες...Επειδη εχω προσωπικη εμπειρια οφειλω να σας πω οτι ειναι ισως και χειροτερα...Το τι σαπιλα και βρωμια καταναλωνεται(σερβιρισμενο βεβαια με πικαντικη σαλτσα ωτσε να μην το καταλαβαινεις...) δεν λεγεται. Τουλαχιστον στα McDonalds λογω μεγαλης καταναλωσης θελω να πιστευω οτι δεν τρωμε σαπιλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω περιστασιακα εννοω 1 φορα το μηνα.

1-2 φορες το χρονο τρωει κι η γιαγια μου.:lol:

Δεν καταλαβαινω αυτη την τυφλη εμπιστοσυνη στις ταβερνες...Επειδη εχω προσωπικη εμπειρια οφειλω να σας πω οτι ειναι ισως και χειροτερα...Το τι σαπιλα και βρωμια καταναλωνεται(σερβιρισμενο βεβαια με πικαντικη σαλτσα ωτσε να μην το καταλαβαινεις...) δεν λεγεται. Τουλαχιστον στα McDonalds λογω μεγαλης καταναλωσης θελω να πιστευω οτι δεν τρωμε σαπιλες.

 

Eksartatai se poia taverna tha pas ;) 1 fora to mina gia mena einai poly... dn kserw an exei synepeies i oxi, pantws einai poly.. Einai poly kathws min ksexname, kai poioi eimaste. Dn eimaiste amerikanakia, exoume dikia mas doatrofi pou xaraktirizetai ws i kalyteri kai pio isoropimeni. Ennow tin mesogeiaki, kai apo tin stigmi pou mas kanei toso kalo dn vlepw to logo na tin agnooume kai na trwme amerikanikes vlakeies!

 

 

Kai dn einai mono ta McDonalds(sta opoia exw faei mono stin Ameriki, pagwto) exoume kai alla fast food :)

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Eksartatai se poia taverna tha pas ;) 1 fora to mina gia mena einai poly... dn kserw an exei synepeies i oxi, pantws einai poly.. Einai poly kathws min ksexname, kai poioi eimaste. Dn eimaiste amerikanakia, exoume dikia mas doatrofi pou xaraktirizetai ws i kalyteri kai pio isoropimeni. Ennow tin mesogeiaki, kai apo tin stigmi pou mas kanei toso kalo dn vlepw to logo na tin agnooume kai na trwme amerikanikes vlakeies!

 

 

Kai dn einai mono ta McDonalds(sta opoia exw faei mono stin Ameriki, pagwto) exoume kai alla fast food :)

 

σωστος!;)

ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΕΙΝΑΙ ΨΑΡΙ ΧΩΡΙΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟ
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που τοσες μερες μιλατε για αυτο το θεμα, καποιοι με γενικοτητες που τις αφηνω ασχολιαστες, και λιγοι αναφερθηκατε (αν οχι καθολου) στο ντοκυμαντερ BIG ME (η καπως ετσι). Αληθεια το εχει δει κανεις? Την ιστορια ενος ανθρωπου που για ενα μηνα ετρωγε μονο MacDonalds και τις επιπτωσεις (ιατρικα επιβεβαιωμενες και οχι γενικοτητες, καλη ωρα).

 

Δεν λεω, θα το φαμε και το προχειρο αλλα μην το παρακανουμε με στειροτητες και ο Θεος ξερει τι αλλο θα ειπωθει εδω. Προσοχη σας παρακαλω γιατι διαβαζουν και ανηλικοι οι οποιοι αν μη τι αλλο δεν εχουν τοσο δυνατη κριση.

 

Προσωπικα, προσπαθω να τα αποφευγω οσο μπορω... Macdonalds εχω φαει 6-7 φορες στην ζωη μου.. δεν μου αρεσαν παρ ολο τις δελεαστικες τιμες τους. Προτιμω τα ελληνικα τιμωμενα γυραδικα η εστω πιτσαριες... οχι πως εκει ειναι καλυτερα ΑΛΛΑ αν μενεις μονος, συγνωμη δεν γινεται να τρως μαγειρευτο καθε μερα.

 

Τελος για εμενα το καλυτερο hamburger το ειχαν και το εχουν τα Wendys... Δυστυχως στην Αθηνα (οπου και υπηρχαν) δεν υπαρχουν πλεον, αλλα ειχα την τυχη να τα ξαναδοκιμασω στο Chicago οπου φυσικα εκει γινεται χαμος με τα Burger King (αλλο φρουτο)..

 

Τεσπα,

 

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που τοσες μερες μιλατε για αυτο το θεμα, καποιοι με γενικοτητες που τις αφηνω ασχολιαστες, και λιγοι αναφερθηκατε (αν οχι καθολου) στο ντοκυμαντερ BIG ME (η καπως ετσι). Αληθεια το εχει δει κανεις? Την ιστορια ενος ανθρωπου που για ενα μηνα ετρωγε μονο MacDonalds και τις επιπτωσεις (ιατρικα επιβεβαιωμενες και οχι γενικοτητες, καλη ωρα).

Εγω εχω ακουσει για το ντοκιμαντερ αυτο και εχω διαβασει τις επιπτωσεις που ειχε στον ανθρωπο αυτο(πολυ τρελος πρεπει να ηταν για να εβαλε τον εαυτο του σε τετοια διαδικασια και ρισκο:confused: )

Αλλα μην ξεχναμε οτι οπως ειπες και εσυ, αυτος ετρωγε επι ενα μηνα(νομιζω) ΜΟΝΟ McDonalds, τιποτα αλλο, πρωι -μεσημερι -βραδυ. Οποτε ναι λογικο ηταν να παθει οτι επαθε, αλλα μια φορα στο τοσο δεν νομιζω να βλαπτει πια τοσο οσο θελουν να το παρουσιασουν μερικοι εδω μεσα...

 

Υ.Γ.:Δεν ξαναλεω για τις ταβερνες γιατι φαινεται εχετε επισκεφθει τις κουζινες τους και ξερετε...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ταινια λεγεται Super Size Me και πραγματικα δειχνει οχι μονο τις τρομακτικες επιπτωσεις που εχει στον ανθρωπο αυτο,αλλα και την ευρυτερη λογικη των Αμερικανων γυρω απο το γρηγορο φαγητο,παρολαυτα,προσφατα επεστρεψε για μικρο διαστημα συγγενης μου που ζει στη Βοστονη και μου ειπε πως η ποιοτητα των εδω MAC ειναι κλασεις ανωτερη απο εκεινη των Αμερικανικων!Φανταστειτε με λιγα λογια,αν μιλαμε εμεις για σκουπιδια,αυτοι τι τρωνε...Απο την αλλη δεν πιστευω πως ειναι τοσο αρνητικο για την υγεια να τρως σε μεγαλα διαστηματα απο εκει,προσωπικα τωρα που το σκεφτομαι ισως να τρωω μια φορα το διμηνο ή και ακομη πιο σπανια.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα των εδω MAC ειναι κλασεις ανωτερη απο εκεινη των Αμερικανικων!Φανταστειτε με λιγα λογια,αν μιλαμε εμεις για σκουπιδια,αυτοι τι τρωνε...

 

 

den einai mono sta Mac pou emeis exoume kalyteri poiotita.. Prepei na pas gia na deis ti skoupidi katevazoun oi amerikanoi..:(

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τι έχετε να πείτε για το κοτοπουλάκι των KFC;

 

http://www.fugly.com/media/IMAGES/WTF/kfc-chicken-clone.jpg

 

Yummy in my tummy :p

 

Λυπηρό το θεάμα.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...