Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xristos444 και οποιος αλλος εχει δοκιμασει.το gps με κλειστα δεδομενα κλειδωνει γρηγορα;

Το δοκίμασα τώρα μόλις στον πρώτο όροφο στο μπαλκόνι με κλειστά όλα και κλείδωσε σε λιγότερο από 30".

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο απο to2c ειναι το ιδιο με αυτο που ερχεται ελλαδα;

 

το κινητο εχει τα παρακατω;

1.otg

2.μαγνητικη πυξιδα

3.nfc

4.lte 4g

5.fm radio

3 και 4 όχι.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το otg με ενδιαφερει περισσοτερο και η πυξιδα μπορει να τα δοκιμασει καποιος να μας πει;

Τη δοκίμασα με αυτό και είναι μια χαρά ακόμη και μέσα στο σπίτι.

Το otg σίγουρα δουλέυει γιατί το γράφει ο κατασκευαστής.Εγώ πάντως δεν έχω καλώδιο για να ξέρω 100%.

Edited by xristos444

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα με αυτό και είναι μια χαρά ακόμη και μέσα στο σπίτι.

Το otg σίγουρα δουλέυει γιατί το γράφει ο κατασκευαστής.Εγώ πάντως δεν έχω καλώδιο για να ξέρω 100%.

 

Σε ευχαριστω!Να φερω ενα να δοκιμασουμε;

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου γνώμη, είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο xperia t2 ultra dual..ποιο εχει καλύτερες επιδόσεις και λιγότερο sr?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο απο to2c ειναι το ιδιο με αυτο που ερχεται ελλαδα;

 

το κινητο εχει τα παρακατω;

1.otg

2.μαγνητικη πυξιδα

3.nfc

4.lte 4g

5.fm radio

Σαν κωδικός δεν είναι ίδιος. Άλλον κωδικό έχει το to2c και άλλον η wind

Otg νομίζω πως δεν υποστηρίζει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!Να φερω ενα να δοκιμασουμε;

 

Σαν κωδικός δεν είναι ίδιος. Άλλον κωδικό έχει το to2c και άλλον η wind

Otg νομίζω πως δεν υποστηρίζει.

Ούπς!!!!Δε δουλεύει το otg:(.Εδώ λέει άλλα:mad:.

Μήπως θέλει κάποια γενικότερη ρύθμιση για να δουλέψει αυτή η λειτουργία?Αν ξέρει κάποιος ας μας πεί.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκαμα ενημέρωση στα Google maps και από τότε κρασαρει Η εφαρμογή και δεν ανοίγει το πρόγραμμα.Αν κάνω κατάργηση ενημέρωσης παίζει κανονικά, μήπως ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

το otg με ενδιαφερει περισσοτερο και η πυξιδα μπορει να τα δοκιμασει καποιος να μας πει;

Μιας και σε ενδιαφερει το otg, δυστυχος δεν υποστηριζει. Δες το βιντεο στο 10:16

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ελληνικη εκδοση και ενα bug της συσκευης ειναι το εξης.Οταν ενεργοποιω τα δεδομενα απο τη δευτερη sim (q-telecom) το τηλεφωνο προσπαθει συνεχως να βρει δικτυο.Οταν ομως εχω ενεργοποησει τα δεδομενα απο τη πρωτη sim card (vodafone) ολα ειναι οκ. Edited by dr.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την ελληνικη εκδοση και ενα bug της συσκευης ειναι το εξης.Οταν ενεργοποιω τα δεδομενα απο τη δευτερη sim (q-telecom) το τηλεφωνο προσπαθει συνεχως να βρει δικτυο.Οταν ομως εχω ενεργοποιω τα δεδομενα απο τη πρωτη sim card (vodafone) ολα ειναι οκ.

Δοκίμασε να βάλεις μια άλλη σιμ μήπως έχει κάποιο πρόβλημα αυτή.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Guys μια ερώτηση, διαβάζω και ξαναδιαβάζω για κάποιο επίσημο forum της Huawei... Ποιο είναι το URL του όμως?

 

Α ναι, ας γράψω κι εγώ μερικές εντυπώσεις από την τριών ημερών συμβίωση μαζί του (ερχόμενος από SGS II)...

 

Για την οθόνη του κατά πρώτον έχω να πω τα καλύτερα. Ποτέ δε περίμενα ότι θα βρω κάτι καλύτερο από την super amoled του Samsung, αλλά να που η IPS του Huawei με εξέπληξε ευχάριστα.

 

Για την μπαταρία του, χωρίς δίκτυα κινητής μιας και δεν έχω βάλει ακόμη SIM εν αναμονή θήκης από το eBay, αλλά με υπερβολική χρήση κατά τα άλλα ώσπου να το φέρω στα μέτρα μου, ακόμη βρίσκεται στο 80+ %.

 

Για την κάμερα του τι να πω... Τουλάχιστον ημέρα που τράβηξα 2-3 δοκιμαστικά βίντεο, έχω πάθει πλάκα. Νύχτα δε ξέρω τι κάνει...

 

Το UI του δε μου άρεσε τόσο με την flat οργάνωση των εικονιδίων, αλλά αυτό λύθηκε με τη χρήση του Go Launcher (αναγκαστικά).

 

Κάτι που με παραξενεύει (και θα ήθελα τα φώτα σας), έχω 2-3 λίστες αναπαραγωγής στο Youtube, αλλά όποτε ανοίγω οποιαδήποτε από αυτές, κλείνει η εφαρμογή. Σίγουρα δε μπορεί να είναι θέμα "βάρους" (η μία έχει 200+ video) γιατί ακόμη και σε ένα τριτοτέταρτο S5500 που έχω ανοίγει μια χαρά. Ίσως είναι θέμα της εφαρμογής και των 8 πυρήνων? Τι να πω...

 

Αυτά προς το παρόν. Πάρτε και μια ιδέα της home screen μου!!! :)

 

[ATTACH]46028[/ATTACH]

 

Κάτι που ξέχασα. Μπήκα στο site της Sandisk εχτές, και βάσει του κινητού, είχε ως recommended τις MicroSD Extreme (45/45MB/s read/write) και τις MicroSD Extreme Plus (80/50MB/s read/write), ενώ απλά ως compatible τις MicroSD Ultra (30/30MB/s read/write). ΟΚ, για καλό και για κακό πήρα μια 32άρα Extreme (μη τυχόν και καρεδιάζει το video κατά την εγγραφή), αλλά με τα ίδια χρήματα έπαιρνα 64άρα Ultra... Αναρωτιέμαι, έπεσα θύμα marketing, ή όντως χρειάζεται τέτοιες ταχύτητες εγγραφής το κινητό...?

Edited by PrinceOfAbyss
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω καταλαβει 15 μερες που εχω τη συσκευη (G750-U10 απο τη Wind ) ειναι το εξης.Για να λειτουργει σωστα χρειαζεται καθημερινα 2 με 3 reboot.Εαν δεν τα κανω η συσκευη δεν λειτουργει σωστα για πολλες λειτυργιες και εφαρμογες (wifi,sim cards,mail clients,clouds).Με τα reboot η συσκευη λειτουργει οπως πρεπει.
Link to comment
Share on other sites

Κατώτερο του αναμενόμενου.Κρίμα τους πυρήνες του.Τελικά έχουν δίκιο που λένε ότι η φτήνια τρώει τον παρά.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έκατσε ένα κομμάτι ελλατωματικο δεν πάει να πει ότι όλα είναι έτσι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα. Πρώην κάτοχος s3.

Έχω να πώ πως τι κινητό τα σπάει με την δική μου ματιά.

Δεν χρειάζεται κανένα reboot (τουλάχιστον αυτό που έχω στην κατοχή μου).

Το μόνο που θέλει είναι να εξαιρέσεις κάποιες εφαρμογές απο την λίστα που τις απενεγοποιεί όταν κλείνει η οθόνη καθώς και να επιλέξεις ποιές θα ξεκινούν με την εκκίνηση τις συσκευής (όπως το Norton, το 3g Watchdog κτλ.)

 

Επίσης έχει ενσωματωμένα προγράμματα εκκαθάρισης.

Μετά από έντονη χρήση η μνήμη μπορεί να φτάσει στο 50-55% αλλά μετά απο μία εκκαθάριση πέφτει στο 40 % περίπου.

Τίμια τα 299€ για τις δυνατότητες τις συσκευής και με εγγύηση.

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

Ωραία... όσο περισσότεροι γράφουν εντυπώσεις από τη χρήση του τοσο καλύτερα για όλους εμάς

Ευχαριστώ όσους κάνουν τον κόπο να γράψουν κάτι... η δύναμη του φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι τα προβληματα του φιλου να οφειλωνται σε καποια εφαρμογη και να λυθουνε.οσοι το εχεται,με κλειστο ιντερνετ ποση ωρα κανει το gps να κλειδωσει δορυφορους;
Link to comment
Share on other sites

ευχομαι τα προβληματα του φιλου να οφειλωνται σε καποια εφαρμογη και να λυθουνε.οσοι το εχεται,με κλειστο ιντερνετ ποση ωρα κανει το gps να κλειδωσει δορυφορους;

 

Για κέντρο Αθήνας θα μιλήσω...

Συνταγμα, Ομόνοια, Παγκράτι, Καισαριανη χρονομετρημένα σχεδόν μισό λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή κάθε μήνα αλλάζω και απο 2 συσκευές αυτήν την εβδομάδα έπεσε στα χέρια μου ένα G750 !

 

Οθόνη: Αν διαβάσεις τα χαρακτηριστικά πριν το αγοράσεις σε τρομάξει λίγο , όταν όμως το ανοίξεις και το δουλέψεις λίγο θα καταλάβεις πως η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή με ωραία χρώματα και πάρα πολύ καλή ανάλυση.

Η μόνη μου ένσταση είναι ότι θα ήθελα λίγη παραπάνω φωτεινότητα στον Ήλιο.

 

Κάμερα: Την μέρα οι φωτογραφίες του G750 δεν έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα σε σχέση με αυτές των άλλων κινητών τηλεφώνων !

Είχα στην κατοχή μου την ίδια μέρα το G750 και Galaxy s4 και σύγκρινα τις φωτογραφίες.

Στις βραδινές φωτογραφίες μπορεί να πλησιάσει στην πραγματικότητα αλλά κάτι δεν μου αρέσει.

 

Και στις 2 περιπτώσεις το μόνο που παρατήρησα είναι ότι αργεί να εστιάσει.

 

Μπαταρία : Μετά το Lumia 1520 - 1320 είναι το τρίτο καλύτερο κινητό που είχα ποτέ απο θέμα αυτονομίας.

Μέτρια χρήση βγάζει 2 μέρες !

 

Επεξεργαστής : μπορεί να είναι αργεί αλλά είναι 8! Και αυτό δίνει την δυνατότητα μια γρήγορης συσκευής !

 

Ποιότητα : Σαν ποιότητα κατασκευής και πλαστικά μου αρέσει πολύ, περισσότερο απο ένα Galaxy που νιώθεις ότι πιάνεις πλαστικούρα.

Στο μαύρο του χρώμα το πίσω καπάκι έχει και το ψευτόδερμα που σου δίνει μια άλλη αίσθηση.

 

Για κάποιον που θέλει ένα Android σε μια συσκευή που θεωρείτε παραπάνω απο μέτρια τότε το G750 είναι η καλύτερη επιλογή.

Γνώμη μου και 350€ με 400€ να είχε θα τα δικαιολογούσε τα λεφτά του , οκ στα 400€ θα ήταν λίγο τσιμπημένο αλλά αν σκεφτούμε τον ανταγωνισμό η τιμή του είναι Super.

 

G750 VS Galaxy S4 η διαφορά που είχαν στο Atubu ήταν μόλις 1.200 βαθμούς και το ένα έχει 299€ και το άλλο 499€ !!

Συγκρίνουμε πάντα τιμές με Ελληνικές αντιπροσωπείες !

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...