Jump to content

UMI X1 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια, ειμαι κοντα στο να το παρω απο την buyincoins.com ( http://www.buyincoins.com/item/43259.html )

επειδη ουσιαστικα δεν εχει γραφτει καποιο review, αν καποιος δεν βαριεται, ας κανει το κοπο.

ή αν υπαρχει κατι παραπλήσιο σε τιμη αλλά με καλυτερα χαρακτηριστικα που να αξιζουν τον κοπο, ας το αναφερει εδω, να ριξουμε μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 3 μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος. Το βασικό του πλεονέκτημα είναι η οθόνη. Τέλεια ανάλυση και πολύ καθαρή. Κατά τα άλλα δεν βρήκα να μου κολλάει πουθενά σε ότι δοκίμασα. Η κάμερα του αν και 8mg δεν λέει πολλά. Σαν εμφάνιση είναι ωραίο και ελαφρύ. Γενικά στην τιμή αυτή είναι μια αρκετά καλή αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Ported Carlivs CWM 6.0.4.4 based touch Recovery for the Doogee DG350 ( post #42 ) αλλα και για το UMI X1 pro ... εκανα τεστ και δουλευει μια χαρα.. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια, ειμαι κοντα στο να το παρω απο την buyincoins.com ( http://www.buyincoins.com/item/43259.html )

επειδη ουσιαστικα δεν εχει γραφτει καποιο review, αν καποιος δεν βαριεται, ας κανει το κοπο.

ή αν υπαρχει κατι παραπλήσιο σε τιμη αλλά με καλυτερα χαρακτηριστικα που να αξιζουν τον κοπο, ας το αναφερει εδω, να ριξουμε μια ματια.

 

Το εχει το Geekbuying στα 110 δολαρια , απλα θεωρω καλύτερο το μαγαζι...

Να πω οτι το GPS ειναι απο τα καλύτερα που έχω δει, κλειδώνει σε δευτερόλεπτα, xposed gravitybox ολα δουλευουν μια χαρα , μενει να δω πως τα παει απο μπαταρια γιατι το εχω μονο 2 μέρες στα χερια μου :lol:

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και στα $106 το dg350 απο panda. αλλα μαλλον προτιματε το umi ; ειναι πιο προσεγμενο Η ειναι ακριβως τα ιδια;

 

Ακριβως τα ιδια ειναι.Συμφωνα με τους γνωστες του φορουμ (δεν το λεω υποτιμητικα) το κατασκευαζει η Doogee και το δινει και σε αλλους οπως η UMI που απλως βαζουν το ονομα τους.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μιά και η Minideal μου έστειλε κινητό χωρίς τα ελληνικά μέσα, μόλις πέρασα την ROM του Doogee DG350 και είναι όλα ΟΚ. Εντάξει, λιγότερο εντυπωσιακή της Doogge και με κάτι ντρίγκι-ντρίγκι στο boot που δεν χωνεύω, αλλά μέχρι να βρω την ελληνική της UMI, θα υπομείνω...
Link to comment
Share on other sites

Μιά και η Minideal μου έστειλε κινητό χωρίς τα ελληνικά μέσα, μόλις πέρασα την ROM του Doogee DG350 και είναι όλα ΟΚ. Εντάξει, λιγότερο εντυπωσιακή της Doogge και με κάτι ντρίγκι-ντρίγκι στο boot που δεν χωνεύω, αλλά μέχρι να βρω την ελληνική της UMI, θα υπομείνω...

 

Για να σταματήσει τα ντρίγκι-ντρίγκι :lol: στο boot μπές με ένα root explorer στο /system/media και σβήσε το bootaudio.mp3 & shutaudio.mp3 ή ακόμα καλύτερα για να τα αλλάξεις σε ντρούγκου-ντρούγκου βάλε τα δικά σου και μετονομασέ τα σε αυτά.....

 

Εγώ θα περίμενα να κυκλοφόρησει το DG-550 ή το DG-800 σε 10 μέρες περίπου.

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : επειδη θελω να το παρω για ενα φιλο, εχει ελληνικα στο μενου :confused: ? Θελω να το παραγγειλω απο το Geekbuying ομως ......

Edit

Εστειλα το παρακατω μηνυμα στο geekbuying :

You are saying about "multiple languages". Is Greek language included for menu (User Interface) as well ? Regards

Και πηρα την απαντηση :

it support Greek language. when you get it , the phone is in english, you can set system language to Greek language from settings----language and input. regards

Αρα δεν υπαρχει προβλημα :rolleyes:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ειμαι κοντα στο να το παρω απο την buyincoins.com ( http://www.buyincoins.com/item/43259.html )

επειδη ουσιαστικα δεν εχει γραφτει καποιο review, αν καποιος δεν βαριεται, ας κανει το κοπο.

ή αν υπαρχει κατι παραπλήσιο σε τιμη αλλά με καλυτερα χαρακτηριστικα που να αξιζουν τον κοπο, ας το αναφερει εδω, να ριξουμε μια ματια.

Υπάρχει ακόμα πιο φθηνά και σε προσφορά για 2 μέρες ακόμα...

112.99$ !!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα πιο φθηνά και σε προσφορά για 2 μέρες ακόμα...

112.99$ !!!

 

Στα 110$ στο πολυ καλυτερο Geekbuying.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Αγόρασα από Κίνα (minideal) ένα UMI X1 PRO το οποίο δυστυχώς δεν έχει ελληνικό μενού. Έστειλα email στη minideal γα να μου δώσουν οδηγίες και μου έστειλαν ένα link με τα αρχεία που έχουν την ελληνική γλώσσα. Οι οδηγίες τους όμως δεν είναι σαφείς. Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω ελληνικά; Το κινητό έχει έρθει ρουταρισμένο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που σου στείλανε είναι η Multilingual ROM του X1, οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι να διαβάσεις πως φλασάρουμε τα MTK τηλέφωνα...
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που σου στείλανε είναι η Multilingual ROM του X1, οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι να διαβάσεις πως φλασάρουμε τα MTK τηλέφωνα...

Μήπως ξέρεις τη διαδικασία; Το minideal όταν τους ρώτησα έστειλαν τις παρακάτω οδηγίες, όπου δεν καταλαβαίνω τίποτα. Π.χ. ποιό είναι το flash tool; (Ξαναέστειλα ερώτηση και n απάντηση ήταν n ίδια)

 

{> download*the*files*on*the*computer,then*off*the*phone.

> connect*the*computer(XP*system),use*the*flash*tool.

> if*you*have*any*problem,please*contact*me.

>I*can*send*you*some*pictures*to*teach*you*simple*process(it*just*a*sample),

please*pay*attention*to*the*red*line*area,except*the*red*line*area,please*don't*changing*anythings*of*the*files.}

 

Επίσης έστειλε και τις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απόκτησαν πριν απο κάνα μήνα και γω το συγκεκριμένο κινητό και αντιμετωπιζω ενα πρόβλημα με το φακό του. Όταν μένει πολύ ωρα ανοικτός κολλάει η συσκευή. Αρχικα επιμηκυνα το χρονο σβησιματος της οθόνης (δεν ξέρω αν έχει καμια σχέση) όταν δεν χρησιμοποιώ τη συσκευή και φάνηκε να λύνεται το πρόβλημα. Όμως χτες ξαναπαρουσιάστηκε. Ενω είναι αναμμένος ο φακός κολλάει τελείως το τηλέφωνο. Έχει κανείς καμιά ιδέα τί πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Απεκτησα πριν απο μια εβδομαδα το UMI x1 Pro, και θελω να μοιραστω μαζι σας τη γνωμη μου για τη συσκευη.

Ας ξεκινησω με το γεγονος οτι εδω το ειδα πρωτη φορα,και μετα αρχισα να ψαχνω παρουσιασεις του,καταληγοντας οτι αξιζει η αγορα σε αυτα τα χρηματα.

Το αγορασα απο Aliexpress,κανοντας ομως ενα φοβερο λαθος...Το πηρα μεσω dhl,ωστε να μειωσω το χρονο παραδοσης.Αποτελεσμα?Να με παρουν απο τελωνειο και να αναγκαστω να δωσω αλλα 65 ευρω για τελωνειο κλπ.Το μονο καλο ειναι οτι ο εμπορος συμφωνησε να μου κανει refund,γιατι αν δεν το δεχομουν θα πληρωναν καμια 250αρια ευρω οι ιδιοι!

Κι ας μπουμε στο ψητο.

Το κινητο ποιοτικα αγγιζει η και ξεπερναει τουε "γωστους" μας κατασκευαστες!Πολυ ωραιο πλαστικο στο πισω μερος,με πολυ ωραιο και προτοτυπο σχεδιο(παρεπιπτοντως το πηρα μαυρο,γιατι για καποιο λογο μου φανηκε οτι στο λευκο,φαινεται πιο μικρη η οθονη του..).Η μεταλλικη λεπτομερεια περιφερειακα του κινητου ειναι πανεμορφη,και την κανει να φαινεται πιο σλιμ απ οτι ειναι.Η καμερα εξεχει αρκετα απο το καλυμα,αλλα εμενα προσωπικα μου αρεσει.Τα κουμπια του ειναι στιβαρα(κι αυτα μεταλλικα),και μεπολυ καλη αποκριση και εφαρμογη.Επισης ηρθε μαζι με θηκη πορτοφολι,η οποια εχει ακριβως το ιδιο σχεδιο με το καλυμα του κινητου..

Και παμε στο ζουμι.

Αναμφισβητητα το μεγαλυτερο ατου της συσκευης ειναι η οθονη της!Φοβερα χρωματα,πολυ καλο λευκο και μαυρο,και πολυ καλη ευκρινεια στον ηλιο.Η φωτεινοτητα της υψηλη(την χρησιμοποιω στα 3/4),και η γωνια θεασης πολυ καλη.

Το κινητο τρεχει πολυ καλα,παρολο που το ζορισα αρκετα επιτηδες.Δεν lagαρει πουθενα,και το 1gb ram ειναι υπεραρκετο.Σκοραρε 16890 στο antutu,και γυρω στα 7500 στο quadrant.Το λειτουργικο του(4.2.2) δεν εχει ψεγαδια σε μεταφρασεις κλπ(βεβαια εγω το χρησιμοποιω στα αγγλικα.Στα ελληνικα δεν ξερω τι κανει..).Η μπαταρια επισης πολυ καλη.Μου κραταει μια ολοκληρη μερα με κανονικη χρηση.

Η καμερα ειναι καλη,χωρις κατι σπουδαιο να αναφερω.Η πλακα ειναι οτι ενω ολοι λενε οτι δεν ειναι 8m,αλλα 5,σε οτι διαγνωστικο περασα το κινητο μου την εβγαλε 8.Αλλα μπορει να εχουν και δικιο.Παντως ειναι αρκετα καλη,αν και οχι το δυνατο σημειο του κινητου!Το gps δοκιμαστηκα,και κλειδωνει γρηγορα,χωρις να εχω καποιο θεμα.Λιγο αδυναμη δονηση,δυνατος καθαρος ηχος.Σπαστικη η ελλειψη notification led.

Στα αρνητικα βαζω την αισθηση touch της οθονης.Το κινητο ηρθε με μεμβρανη προστασιας που εβγαλα αμεσως(δεν ειναι για χρηση).Το touch του δεν ηταν πολυ ακριβες,με αποτελεσμα να θελει λιγο δυνατο πατημα για να πιασει καλα.Δεν ειχε θεμα στις εναλλαγες οθονης,αλλα οταν επαιξα ενα παιχνιδι που ηθελε ακριβεια,μου εσπαγε τα νευρα.Πηρα ομως προστ. μεμβρανη απο ebay,και τωρα τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα!Δεν ειναι ομως galaxy η lgg2..Σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι εχει προβλημα,αλλα σιγουρα εκει φαινεται η διαφορα τιμης(που και ΠΑΛΙ δεν δικαιολογειται πληρως!).Ουτε στην ποιοτητα,ουτε στην ευκρινεια,ουτε στο λειτουργικο κλπ.Σε τετοιες λεπτομερεις που ενας συνειδητοποιημενος χρηστης πρεπει να κατανοησει γιατι το κινητο ειναι ΦΘΗΝΟ.Γιατι ειναι!

Αποτελεσμα.Η συσκευη ειναι πολυ καλα για τα λεφτα της.Αντιστοιχες συσκευες με τετοια χαρακτηριστικα και τετοια οθονη εδω εχουν γυρω στα 200-250+ ευρω.Οποτε μια χαρα!Κολλητος πηρε την ιδια μερα με μενα το motorola moto G,και το UMI υπερτερει σε ολα..+οτι εχει και καρτα sd..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και από εμένα,

το παρήγγειλα για ένα φίλο πριν κάνα μήνα από geekbuying και ήρθε σήμερα.

 

Το πρώτο που παρατηρήσαμε είναι πως δεν αλλάζει το orientation της οθόνης όταν το γυρνάμε και έπειτα αφού έψαξα στα screenshot του antutu στα κινεζομάγαζα (ενώ έπρεπε να το έχω κάνει πιο πριν) είδα πως δεν υποστηρίζει gravity sensor!

 

Ισχύει και στους υπόλοιπους; Δηλαδή να μην γυρνάει η οθόνη; Και αν ναι που να βρούμε κάνα προγραμματάκι για να το ρυθμίζουμε μόνοι μας;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο δικο μου η οθονη γυριζει κανονικα..Σιγουρα ειναι επιλεγμενη η αντιστοιχη λειτουργια?Αν κατεβασεις τη σελιδα των ειδοποιησεων και πατησεις το πληκτρο πανω δεξια,σου βγαζει την επιλογη μαζι με αλλες.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται τα έχω δοκιμάσει όλα... βέβαια με παραξενεύει πως στο mobile uncle tools στο τεστ του g sensor μου δείχνει να αλλάζουν κανονικά οι τιμές όσο γυρνάω την οθόνη.

Πρώτη φορά το βλέπω αυτό και πρέπει να ψάξω παραπάνω ρυθμίσεις

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχε στο ρυθμίσεις- Προβολή και Αφού έψαξα στο νετ κατέβασα το labyrinth και έκανα calibrate από εκεί. Δουλεύει τώρα, όλα καλά :D

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, μου ήρθε σήμερα το κινητό απο το to2c.com, αλλά η hard case που είχε μέσα είναι η διαφανής άσπρη. Θα ήθελα την μαύρη, έαν έχετε κάποιο λινκ θα με βοηθούσατε, γιατι ή μαύρη απο το to2c μου φαίνεται λίγο ακριβή. Πιστεύω πως ταιριάζει και απο Doogee DG350 ε? Στο ebay βρίσκω μόνο την άσπρη. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια καλημερα, εχει παρει η γυναικα μου το εν λογω κινητο και ενω το εχει 4μηνες χωρις προβλημα ξαφνικα δεν δουλευει το ξυπνητηρι.

Τι εννοω, εαν βαλει να χτυπησει σε πεντε λεπτα, χτυπαει κανονικα εαν το βαλει το μεσημερι για καμια ωριτσα χτυπαει κανονικα ......εαν ομως το βλαει το βραδυ το πρωι δεν χτυπαει παρολο που οταν το ανοιξεις γραφει ενεργο!!!

Επισης δοκιμασαμε και αλλες εφαρμογες για ξυπνητηρια και τα ιδια αποτελεματα! Για να "καθαριζει το κινητο εχει το clean master , δεν ξερω εαν παιζει ρολο! Καμια ιδεα?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γιατι τοση βουβαμαρα? Το κινητο ξεκινησε με πολλες υποσχεσεις. Τελικα δεν πουληθηκε πολυ η δεν βγαζει βλαβες! Ελπιζω το δευτερο γιατι το σκεφτομαι σαν μια φθηνη και αξιοπρεπη λυση.
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...