Jump to content

ZTE E8Q


fiakas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο λιγες μερες αγορασα το παραπανω μοντελο και σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ευχαριστημενος εκτος απο 2 μειονεκτηματα που εχω εντοπισει. 1ον το ηχειο του εχει αισθητα χαμηλη ενταση και 2ον χρειαζετε 8 περιπου ωρες για μια πληρη φορτιση απενεργοποιημενο. Ειναι φυσιολογικα αυτα ρε παιδια; το εχει καποιος απο εδω να ανταλλαξουμε αποψεις γιατι ουτε καν απο cosmote 'germanos 'ote δεν εχουν ιδεα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγες μερες αγορασα το παραπανω μοντελο και σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ευχαριστημενος εκτος απο 2 μειονεκτηματα που εχω εντοπισει. 1ον το ηχειο του εχει αισθητα χαμηλη ενταση και 2ον χρειαζετε 8 περιπου ωρες για μια πληρη φορτιση απενεργοποιημενο. Ειναι φυσιολογικα αυτα ρε παιδια; το εχει καποιος απο εδω να ανταλλαξουμε αποψεις γιατι ουτε καν απο cosmote 'germanos 'ote δεν εχουν ιδεα.

 

δεν ειχα ποτε ταμπλετ αλλα εχοντας υποψιν οτι το κινητο μου (zte v967s) κανει ~4 ωρες να φορτισει θα ελεγα οτι ειναι φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο λόγος είναι το μικρό Output του φορτιστή, πχ άμα βγάζει 0.5 mA λογικό είναι να κάνετε τόσες ώρες, εγώ χρησιμοποιώ κατ'ελάχιστον 0.75 mA και συνήθως 1000 mA

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα που ειναι 2Α.... Ασε βεβαια που αν το δουλευω παραλληλα με τη φορτιση παραμενει σταθερο. Ουτε πεφτει, ουτε ανεβαινει η μπαταρια. Κανεις δεν το εχει παρει ρε παιδια; συνεχως διαβαζω οτι εχουν γινει αναρπαστα αλλα δεν μπορω να βρω κανενα..
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα περίπου τόσο κάνει. για την ακρίβεια μόνο μία φορά το φόρτισα μέρα και έκανε λίγο πάνω απο 6 ώρες. Εχει αρκετά μεγάλη αυτονομία και το φορτίζω τα βράδια συνήθως
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα τηλ στη zte hellas και μιλησα με εναν τεχνικο ο οποιος μπορω να πω οτι ηταν παρα πολυ εξυπηρετικος και μου ειπε οτι πρεπει να φορτιζει σε 2 με 3 ωρες το πολυ, συμφωνα με τη μπαταρια και το φορτιστη που εχει. Επισης το οτι δεν φορτιζει οταν το χρησιμοποιεις, δηλωνει επισης προβλημα. Οποτε το πηγα για αντικατασταση και περιμενω το καινουργιο εντος των ημερων γιατι ειναι σε ελειψη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα το πήρα και εγώ.Μου έκανε εντύπωση που ήταν τελείως αφόρτιστο.

Είδα και εγώ ότι όσο το είχα ανοιχτό με wifi δεν φόρτιζε απλά έμενε σταθερό.τι παίζει;Να το πάω πίσω στον Γερμανό;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ.Μου έκανε εντύπωση που ήταν τελείως αφόρτιστο.

Είδα και εγώ ότι όσο το είχα ανοιχτό με wifi δεν φόρτιζε απλά έμενε σταθερό.τι παίζει;Να το πάω πίσω στον Γερμανό;

 

 

Κανείς καμία ιδέα;κάτι:;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα

Πηρα και εγω το ταμπλετ χθες το απογευμα. Το εβγαλα απο το κουτι και ηταν τελειως αφορτιστο δεν αναβε καθολου. Το εβαλα λοιπον να φορτισει και φορτισε σε 8 ωρες περιπου.

Δεν μου φαινετα για προβλημα του ταμπλετ γιατι απ' οτι βλεπω σε ολους το ιδιο συμβαινει.

Αν εχει κανεις καμια παραπανω πληροφορια ας μας ενημερωσει.

Η μπαταρια ποσο σας κραταει; εμενα με 2 ωρες παιχνιδια και κανα 2ωρο σερφαρισμα στο ιντερνετ και σκαλισμα επεσε στο 23%. Επισης το ηχειο ειναι απαραδεκτο εχει πολυ χαμηλη ενταση και παρατηρησα οτι αριστερο ηχειο ακουγεται πολυ πιο δυνατα απο το δεξι, συμβαινει και σε αλλους αυτο με το ηχειο?

Edited by THANOS8
Link to comment
Share on other sites

το ηχείο είναι απαράδεκτο και η μπαταρία μέτρια έως κακή.Κρίμα γιατί στους υπόλοιπους τομείς το τάμπλετ φυσάει.

Επίσης δε ξέρω για ποιο λόγο αλλά αν κλειστό φορτίζει πολύ πιο αργά απο ότι όταν είναι ανοιχτό.

Στις πρώτες φορτίσεις κιόλας αν έπαιζα δεν φόρτιζε.Τώρα είναι όλα καλά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να κάνω root στο zte e8q που έχω.

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά... κάτοχος και εγώ του ταμπλετ... ενώ με το ροοτ όλα κομπλε (farmaroot) όταν πήγα να κάνω την εξωτερική κάρτα να φαίνεται εσωτερική κάτι έκανα λάθος η χαζή και το ταμπλε δεν ανοίγει ντιπ... logo της ZTE και μετά μαύρη οθόνη. Παίζει κανένας να έχει κάνει back up την rom και αν ναι ...έχει την καλοσύνη να την ανεβάσει σε κανένα dropbox για να μπορέσω να την ξαναφλασάρω? Το να το πάω στην cosmote δεν το κάνω γιατί θα το πάρω στην καλύτερη των περιπτώσεων μετά από καμιά βδομάδα....Βέβαια αν δεν βγάλω άκρη θα αναγκαστώ να το πάω εκεί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα. έσπασε η ανηψιά μου την οθόνη του ΖΤΕ Ε8Q. που μπορώ να βρώ εκτός από το να το πάω στον γερμανό? έχετε κανένα καλό site?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω widget στην επιφάνεια εργασίας;Θέλω να βάλω το business calendar και δεν μπορώ.:(
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω widget στην επιφάνεια εργασίας;Θέλω να βάλω το business calendar και δεν μπορώ.:(

 

Κατεβασε το nova lancher apk και όλα θα λυθούν

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. έσπασε η ανηψιά μου την οθόνη του ΖΤΕ Ε8Q. που μπορώ να βρώ εκτός από το να το πάω στον γερμανό? έχετε κανένα καλό site?

Κι εγω ψαχνω οθονη , το digitizer ειναι μια χαρα , την LCD θελω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα το πηρα και εγω το ταμπλετακι και μπορω να πω για τα λεφτα του αρκετα ποιοτικο και δεν εχω ως τωρα προβλημα με φορτιση η καποιο αλλο προβλημα.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως γινετε να βγαλω ενα βοηθητικο ,σαν πυξιδα,εικονιδιο το οποιο οταν το πατας στην ουσια εχει τα πληκτρα του android ,ρυθμισεις internet ,sms

Τελος αναβαθμισεις απο που κατεβαζουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς άμα γίνετε να κάνω ροοτ το ταμπλέτ? Άμα ναι με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς άμα γίνετε να κάνω ροοτ το ταμπλέτ? Άμα ναι με ποιο πρόγραμμα μπορώ να το κάνω?

 

Καλησπέρα γίνεται με framaroot.υπάρχει ελληνικό βίντεο στο youtube για το s8q.παρόμοια διαδικασία και για το δικό μας!κάτοχος μιας εβδομάδας μπορώ να πω ότι για τα λευτα του ειναι κάτι περισσότερο από ικανοποιητικο! Το μόνο μείον η μπαταρια γι αυτό το λόγο θα το rootαρω κι εγώ άμεσα μπας και βρω καμία λύση που να τη σώζει αρκετά...αν χρειαστειτε οτιδήποτε στειλτε μου μνμ να σας βοηθήσω!

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα γίνεται με framaroot.υπάρχει ελληνικό βίντεο στο youtube για το s8q.παρόμοια διαδικασία και για το δικό μας!κάτοχος μιας εβδομάδας μπορώ να πω ότι για τα λευτα του ειναι κάτι περισσότερο από ικανοποιητικο! Το μόνο μείον η μπαταρια γι αυτό το λόγο θα το rootαρω κι εγώ άμεσα μπας και βρω καμία λύση που να τη σώζει αρκετά...αν χρειαστειτε οτιδήποτε στειλτε μου μνμ να σας βοηθήσω!

 

Τελικά το έκανες Ροοτ?Ειναι εύκολο για κάποιον που δεν έχει κάνει ποτέ Ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
Καλησπερα σε ολους!Μπορει να μου δωσει καποιος ενα λινκ με την ρομ?Καταλθος εσβησα κατι και δεν μπαινει στο play store και στο youtube.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...