Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες

 

Φοράω την cm11-kiton-20150406-ST6 της superluminar και σήμερα προσπάθησα να συνδέσω το κινητό για να περάσω σε αυτό κάποια τραγούδια, αλλά δεν το αναγνωρίζει ως αφαιρούμενο δίσκο ή φορητή συσκευή κτλ για να μπορέσω να μεταφέρω τα αρχεία.

 

Να σημειώσω ότι στο μεσοδιάστημα είχα να κάνω με ένα μπρικάρισμα σε ένα lenovo a830 και έπρεπε να περάσω και άλλους drivers και πρέπει να μπερδεύτηκε εντελώς το σύστημα

 

Πώς θα μπορέσω να σβήσω τα πάντα που αφορούν το Κ910 από τον υπολογιστή μου και να το κάνω να το αναγνωρίσει

 

Καμιά ιδέα;

Σβήσε τους drivers που σχετίζονται με android κ ξαναπερνα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... Στις αναπάντητες και στα μηνύματα το λεντάκη ανάβει μπλε και στην φόρτιση είναι κόκκινο και όταν γεμίσει γίνετε πράσινο.. όλα oκ μέχρι εκεί.. αλλα όταν έχω ενημερώσεις από το fb, messenger, mail κλπ καμια φορα μπορεί να μην χτυπήσει αλλα συνήθως χτυπάει, αλλα το led δεν ανάβει... έψαξα στις ρυθμίσεις τα έχω ενεργοποιημένα κανονικά αλλα tpt... Μήπως υπάρχει λύση? έινια κάτι που δεν έχω δει και πρέπει να κάνω για να δουλέψει?? έχω την έξεις rom VΙBEUI_V2.0_1447_7.129.1_ST_K910_baralajbi . Ενημερώστε με όσο πιο σύντομα μπορείτε ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλο τον κόσμο έχω ένα θεματάκη με το lenovo k910 vibe z dual sim.

Έκανα μια αναβάθμιση και τώρα δεν δουλεύει η sim1 δουλεύει μόνο η 2. Καμία ιδέα γιατί μπορεί να γίνετε αυτό?

Ωστόσο και όποια άλλη rom περάσω γίνετε το ίδιο.

Pls help.

Link to comment
Share on other sites

lenovo k910 vibe z dual sim

Γεια χαρά σε όλο τον κόσμο έχω ένα θεματάκη με το lenovo k910 vibe z dual sim.

Έκανα μια αναβάθμιση και τώρα δεν δουλεύει η sim1 δουλεύει μόνο η 2. Καμία ιδέα γιατί μπορεί να γίνετε αυτό?

Ωστόσο και όποια άλλη rom περάσω γίνετε το ίδιο.

Pls help.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλο τον κόσμο έχω ένα θεματάκη με το lenovo k910 vibe z dual sim.

Έκανα μια αναβάθμιση και τώρα δεν δουλεύει η sim1 δουλεύει μόνο η 2. Καμία ιδέα γιατί μπορεί να γίνετε αυτό?

Ωστόσο και όποια άλλη rom περάσω γίνετε το ίδιο.

Pls help.

 

1.Πας ρυθμισεις --> dual card settings και κοιτας αν ειναι τικαρισμενο το active

 

2. Αν ειναι ηδη τικαρισμενο, μπορει να τα εχει παιξει η καρτα sim που εχεις στη θεση 1, δοκιμασε και αλλη καρτα sim να δεις (π.χ. βαλε τη sim που εχεις στη θεση 2 στη θεση 1)

 

3. αν τα παραπανω δε δουλεψαν, εχει προβλημα το κινητο...

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενεργό το active και δεν μπορώ κιόλας να το ενεργοποιήσω. Αμέσως μετά το install της έκδοσης έγινε αυτό.

Ποια ρομ έβαλες? Μήπως έβαλες κάποια που προοριζόταν για το κ910l?δες λίγο στην έκδοση λογισμικού τι γράφει?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου είπε ο αδελφός μου τη έκανε παιδιά βοήθεια. Όταν λέω αδελφός εννοώ ο κολλητός μου. Του το είχα δανείσει για κάνα μήνα να το δοκιμάσει γιατί ήθελε να πάρει το ίδιο και βρήκε λέει έναν μ@λ@κα που είχε backup από το k910 στα ελληνικά εγώ το είχα αγγλικά και κινέζικα και το πέρασε με το twrp τώρα πέρασα την cm11 μέσα και η sim 1 είναι κολλημένη στο lte η δική μου έκδοση δεν είναι lte..

Τη κάνω τώρα? Την πάτησα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την ακρίβεια το δικό μου είναι k910e από minideal το έχω πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τους drivers που σχετίζονται με android κ ξαναπερνα

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕΣΩ USB ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΡΧΕΙΩΝ (συνέχεια)

 

Έκανα απεγκατάσταση της συσκευής όπως αυτή φαίνεται στη διαχείριση συσκευών (android composite adb device)

 

Ξαναεγκατέστησα τους drivers από xda (το zip αρχείο με όνομα ADB-Driver-v1.4.2.zip)

 

Επανασύνδεσα τη συσκευή χωρίς ενεργοποιημένο το usb debugging και δεν έκανε καμία κίνηση

 

ενεργοποίησα εκ νέου το usb debbuging και μου ξαναεμφανίζει στη διαχείριση συσκευών το "android composite adb device" αλλά πουθενά στην εξερεύνηση των windows δεν εμφανίζει τη συσκευή ως "φορητή" ή ως "αφαιρούμενο δίσκο" για να μπορώ να δω τα αρχεία του

 

Κάνω κάτι λάθος;

 

Καμιά ιδέα;

Edited by pegasus28
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕΣΩ USB ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΡΧΕΙΩΝ (συνέχεια)

 

Έκανα απεγκατάσταση της συσκευής όπως αυτή φαίνεται στη διαχείριση συσκευών (android composite adb device)

 

Ξαναεγκατέστησα τους drivers από xda (το zip αρχείο με όνομα ADB-Driver-v1.4.2.zip)

 

Επανασύνδεσα τη συσκευή χωρίς ενεργοποιημένο το usb debugging και δεν έκανε καμία κίνηση

 

ενεργοποίησα εκ νέου το usb debbuging και μου ξαναεμφανίζει στη διαχείριση συσκευών το "android composite adb device" αλλά πουθενά στην εξερεύνηση των windows δεν εμφανίζει τη συσκευή ως "φορητή" ή ως "αφαιρούμενο δίσκο" για να μπορώ να δω τα αρχεία του

 

Κάνω κάτι λάθος;

 

Καμιά ιδέα;

Αν κατεβάσεις με το δάχτυλο σου την μπάρα ειδοποιησεων δεν σου έχει κάποιες επιλογές? Εγώ από εκεί ενεργοποιουσα τον αποθηκευτικό χώρο..

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις με το δάχτυλο σου την μπάρα ειδοποιησεων δεν σου έχει κάποιες επιλογές? Εγώ από εκεί ενεργοποιουσα τον αποθηκευτικό χώρο..

 

Όχι, μου βγάζει μόνο τις επιλογές του USB debugging, στο section για τις επιλογές για προγραμματιστές. Τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μου βγάζει μόνο τις επιλογές του USB debugging, στο section για τις επιλογές για προγραμματιστές. Τίποτα άλλο

Δυστυχώς το κινητο το έχω πουλήσει και δεν θυμάμαι τι άλλες επιλογές μπορεί να είχε...

Δοκίμασες να αλλάξεις καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητο το έχω πουλήσει και δεν θυμάμαι τι άλλες επιλογές μπορεί να είχε...

Δοκίμασες να αλλάξεις καλώδιο?

 

Λοιπόν βρήκα μία λύση...

 

Εγκατέστησα την εφαρμογή MTP-alternate USB Driver από google play

 

Εκεί σου δίνει την επιλογή να δεις τα αρχεία σου μέσω δικτύου, τοποθετώντας την διεύθυνση στη γραμμή των διευθύνσεων \\192.168.42.129@8081 και μετά από λίγο σου εμφανίζονται τα αρχεία σου

 

Thanx sakis για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μ πει καποιος για το λεντακι στις ειδοποιησεις του facebook , messenger, viber, κλπ που δεν αναβει το λεντακι καθολου;; σε μηνυματα αναπαντητες φορτιση αναβει κανονικα στα υπολοιπα ενω χτυπαει δεν αναβει..
Link to comment
Share on other sites

This is TWRP 2.8.6.4 recovery with custom Play theme for LENOVO K910SS / E version and it is compatible with 4.4.x , CM11, CM12 and CM12.1. This TWRP is compiled from lollipop source .

In the version 2.8.6.4 Fixed Connection OTG flash drives and their reading and writing

http://www.needrom.com/download/twrp-recovery-2-8-6-3/

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/05/Lenovo_K910SS_TWRP-2.8.6.4_by_master_lie.zip

First of all, note the following:

a) You must be root

b) The bootloader must be unlocked (if not already unlocked, see instructions)​

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει να κανω update σε VIBEUI_V2.0_1516_7.421.1_ST_K910 αξιζει να κανω η να μεινω σε αυτο π ειδη εχω;;

Αν σε αυτή που έχεις δεν έχεις ελληνικά, ναι μπορείς να την κάνεις, αν έχεις ελληνικά μάλλον θα τα χάσεις από την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ πχ δεν θα εχω ελληνικο μενου κλπ αλλα στα μηνυματα θα μπορω να βρω ελληνικα ετσι; η ουτε εκει;; η υπαρχει καποιος τροπος μετα να τα περασω ;;
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά δεν θα έχεις στο μενού... Αλλά στα μηνύματα θα έχεις κανονικά.. Υπάρχει μια λύση με το morelocate 2 αλλα η μετάφραση είναι για γέλια...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχθες μου έπεσε ποτό στο κινητό μου,συγκεκριμένα drambuie γλυκό ποτό και από τότε έχει πέσει πολύ η ένταση του πίσω ηχειου,με συνέπεια να μην το ακούω όταν χτυπάει,πρέπει να είμαι κοντά, υπάρχει λύσει ??? Του έριξα λίγο καθαρό οινόπνευμα αλλά τίποτα,μπορεί κανείς να βοηθήσει??? Η θέλει αλλαγή το πίσω ηχείο,ευχαριστώ πολύ,κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!!
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κάνω clean install cm11 ξανα. Χρειάζεται να βάλω πάλι recovery και gapps? Ή μπαινοντας απλα στο recovery κανω τα clear cache κτλ και εγκαθιστω τη cm11?
Link to comment
Share on other sites

Της εχω δοκιμαση ολες....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπλοκαρα το κινιτο το επανεφερα αλλα τα ιδια.. Βαζω την καρτα στη sim 1 μου γραφη welcome to vodafone αλλα εχει ενα χ και καθολου σημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...