Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο μια ημερα δοκιμης με την cm11 θελω να πω πως μου φανηκε πολυ απλη και πρεπει να ασχοληθεις παρα πολυ για να γινει στα μετρα σου και εθχα και ενα θεμα με τις επαφες. Δεν μου ενφανιζε τα τηλεφωνα. Μην τα πολυλογω επεστρεψα πισω στα γνωστα του baralajbi οπου τον θεορω απαιχτο.
Link to comment
Share on other sites

εδω και 1-2 μηνες δεν μου δουλευει το lenovo weather..μου δειχνει νεο λιβυσιο και δν μπορω να αλλαξω τοποθεσια..εκανα απεγκατασταση το xposed και το vibexpert και ξανα εγκατασταση αλλα δεν μπορω να αλλξω τοποθεσια ουτε να δω battery stats...καμια ιδεα?ειμαι με την 1447 του χαραλαμπη
Link to comment
Share on other sites

εδω και 1-2 μηνες δεν μου δουλευει το lenovo weather..μου δειχνει νεο λιβυσιο και δν μπορω να αλλαξω τοποθεσια..εκανα απεγκατασταση το xposed και το vibexpert και ξανα εγκατασταση αλλα δεν μπορω να αλλξω τοποθεσια ουτε να δω battery stats...καμια ιδεα?ειμαι με την 1447 του χαραλαμπη

Αν δεν θέλεις να βάλεις την cm11(που όλα δουλεύουν τέλεια) βάλε του mliedroid v1.51..για εμενα η αμέσως καλύτερη απο την cm11...

Link to comment
Share on other sites

ειχα καιρο να ασχοληθω με το δικο μου κινητο γιατι σεταριζα αλλα...τωρα ειδα οτι βαλατε cm11 τι λεει ειδατε διαφορα?το lenovo cam-gallery και το lenovo weather παιζουνε?bugs?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ειχα καιρο να ασχοληθω με το δικο μου κινητο γιατι σεταριζα αλλα...τωρα ειδα οτι βαλατε cm11 τι λεει ειδατε διαφορα?το lenovo cam-gallery και το lenovo weather παιζουνε?bugs?ευχαριστω

Δουλεύει τέλεια!!

Και το lenovo cam δουλεύει,το gallery δεν το δοκιμασα.το lenovo weather τι να το κανεις,έχει τοσα αλλά...εγώ έβαλα το foreca..

Επίσης δουλευει πολύ καλά το xpozed και το gravity[kk]

Το μονο bug που υπάρχει ειναι όταν τερματιζεις μια κληση κρασαρει το call ui....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει τέλεια!!

Και το lenovo cam δουλεύει,το gallery δεν το δοκιμασα.το lenovo weather τι να το κανεις,έχει τοσα αλλά...εγώ έβαλα το foreca..

Επίσης δουλευει πολύ καλά το xpozed και το gravity[kk]

Το μονο bug που υπάρχει ειναι όταν τερματιζεις μια κληση κρασαρει το call ui....

 

απο το lenovo weather βγαζει στο παραθυρο της θηκης nillkin τον καιρο οταν κλεινεις την θηκη και μου αρεσει...το bug στις κλησεις δηλ. κρασαρει και μενει η κληση στην μπαρα?

Link to comment
Share on other sites

απο το lenovo weather βγαζει στο παραθυρο της θηκης nillkin τον καιρο οταν κλεινεις την θηκη και μου αρεσει...το bug στις κλησεις δηλ. κρασαρει και μενει η κληση στην μπαρα?

 

για τον καιρο δεν ξερω να σου πω,δεν χρησιμοποιω τετοια θηκη..

κλεινεις την κληση και σου πεταει αυτο το μηνυμα,πατας οκ και ολα καλα..δεν μενει τιποτα στην μπαρα ειδοποιησεων...

Link to comment
Share on other sites

για τον καιρο δεν ξερω να σου πω,δεν χρησιμοποιω τετοια θηκη..

κλεινεις την κληση και σου πεταει αυτο το μηνυμα,πατας οκ και ολα καλα..δεν μενει τιποτα στην μπαρα ειδοποιησεων...

 

Η θήκη δουλεύει κανονικά. Βγάζει οτι και με τη lenovo.

Εμένα δεν κρασαρει καθόλου εκείαλλα έχω παρατηρήσει οτι τρώει κάτι κολλήματα το πληκτρολόγιο ίσως φταίει που έχω κανει όλες τις αναβαθμίσεις OTA

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα την cm11 ολα λειτουργουνε τελεια..το μονο bug του bluetooth και μερικες φορες πεταει το μυνημα callui μετα την κληση..οντως με διαφορα η καλυτερη rom για το κινητο

στην θηκη της nillkin λειτουργει το wake fuction αλλα στο παραθυρο της θηκης δεν εμφανιζεται τιποτα πλεον οταν την κλεινεις...

Edited by aelarav
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το πρόβλημα με το call ui που κρασαρει μου το πετάει μόνο ενώ είμαι στην κλήση πατήσω το πίσω
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει είχα κάποια κολλήματα στο πληκτρολόγιο. Έτσι έκανα μια καθαρή εγκατάσταση και τώρα όλα ΟΚ.

ίσως ήταν επειδή είχα 3 συνεχόμενα ΟΤΑ (CM)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μονο που με χαλάει είναι η λειτουργια με την θήκη(flip cover nillkin).μια πιάνει μια όχι και ποτε δεν δείχνει τίποτα στο παραθυρακι
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μονο που με χαλάει είναι η λειτουργια με την θήκη(flip cover nillkin).μια πιάνει μια όχι και ποτε δεν δείχνει τίποτα στο παραθυρακι

 

Η θήκη δείχνει αν πατήσεις ενα πλήκτρο αρα σου λέει νσ φας :-)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα επιτέλους κ εγώ cm11 και έχω ενθουσιαστεί απο τη συμπεριφορα της συσκευής μέχρι τώρα.Ακολούθησα πιστα της οδηγίες του sticky για clean install.Ομως το πρόβλημα μου είναι οτι αφού έγινε το πρωτο boot διαπίστωσαν οτι στο storage έχω μονο 5,8 GB διαθέσιμα.δηλαδή δεν έχει φορμαριστει η SD όπως περίμενα και εφαρμογές και αρχεία απο τη προηγούμενη ρομ μάλλον έχουν παραμείνει.τι πρεπει να κάνω ώστε να έχω ενα σωστο clean install και όταν πρωτομπουταρει η συσκευή να έχω όλο το internal storage διαθέσιμο και να εγκαταστησω εκ νέου της εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχει φορμαριστεί η SD μάλλον στα format/system και wipe cache, dalvik cashe, data and factory reset,

παρέλειψες το format data.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, στον οδηγο εγκαταστασης για cm λεει 3.1) mounts and storage -> format /system. Αν κατα την εγκατασταση παει κατι στραβα θα παραμεινει το cwm recovery για backup; Το κινητο ειναι με miledroid
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανένας σε cm11 πως διαλεγουμε απο ποια κάρτα sim θα κάνουμε κλήση?πχ στην rοm του baralajbi έβγαζε επιλογή σιμ1 η σιμ2.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχει φορμαριστεί η SD μάλλον στα format/system και wipe cache, dalvik cashe, data and factory reset,

παρέλειψες το format data.

 

Νομιζω πως ναι το ξέχασα.ο μόνος τροπος είναι να επαναλαβω την διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανένας σε cm11 πως διαλεγουμε απο ποια κάρτα sim θα κάνουμε κλήση?πχ στην rοm του baralajbi έβγαζε επιλογή σιμ1 η σιμ2.

Πηγαίνεις Settings - SIM cards - DEFAULT SIM SELECTION

Εκεί επιλέγεις την προεπιλογή για voice , data και sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα, στον οδηγο εγκαταστασης για cm λεει 3.1) mounts and storage -> format /system. Αν κατα την εγκατασταση παει κατι στραβα θα παραμεινει το cwm recovery για backup; Το κινητο ειναι με miledroid

Τουλαχιστον σε μένα κατά την εγκατάσταση της CM11 δεν πειράχτηκε το Recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-11-team-superluminal/

Νέα έκδοση 19-03-2015 RC4. Και Firmware updates

NOTE: First boot takes longer time, because SC6500 modem FW update

Για τα Firmware Updates

morphic on 03/19/2015 @ 11:46 pm Author ad

You can update firmware straight after ROM update.

I recommend to use v1511 because latest cm11 ROM has other binary blobs from v1511 also.

But it's not required to update firmware files, if everything works as expected :) Anyway, both will work..

Μόλις έκανα OTA update στην RC4 και μετά απο recovery , zip install το firmware v1511.

Θα δώ μήπως πάλι χρειάζεται να απεγκαταστήσω και να ξαναεγκαταστήσω Xposed framework και τα σχετικά modules ...

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω απενεργοποιημένη τη SIM 2 όταν βάζω χρονοδιακόπτη να μπαίνει σε flight mode στην επαναφορά μου ανοίγει και τις 2 SIM και όχι μόνο τη μια. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό; Με την 1437 του χαραλαμπη είμαι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσω απο cm11 σε Χαραλάμπη?μεσω recovery?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να γυρίσω απο cm11 σε Χαραλάμπη?μεσω recovery?χρειαζεται wipe data factory reset πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσω απο cm11 σε Χαραλάμπη?μεσω recovery?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να γυρίσω απο cm11 σε Χαραλάμπη?μεσω recovery?χρειαζεται wipe data factory reset πρωτα?

 

οποσδηποτε αυτα που γραφεις..αλλα για καλου κακου φλασαρε πρωτα twrp ...αν δεν εχεις ηδη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω cm11 και θέλω να κάνω το update που βγήκε με clean install μπας και φύγουν κάποια bugs. Να ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες?

To wipe clean 100% and install a new rom

Select “wipe data/factory reset

Select “yes”

Go to “mounts and storage”

Select “format /boot”

Select “yes”

Select “format /system”

Select “yes”

Back out of that menu to the main one again and select “advanced”

Select “Wipe Dalvik Cache”

Select “yes”

 

ΕΆΝ κάνω format system δεν θα διαγραφεί και η Rom που έχω σε internal storage γιατί εμείς δεν παίρνουμε και sd

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...