Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Όχι, δεν κάνει root έτσι. Όσον αφορά τις επαφές... σιγουρέψου ότι έχεις σετάρει σωστά τον gmail λογαριασμό σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι σωστά το power off είναι και σβήνει το τηλέφωνο. Στο άνοιγμα όμως γιατί δεν πατάς και το volume + μιας και το γράφει και στον οδηγό;

 

 

Δικιο ειχες.αν παταγα και το volume+ θα καταλαβαινα οτι τελικα εχω twrp:O

Λες να αφησω τη ρομ σαν dirty install η να κανω wipe,format,κτλ?

Τωρα μπορω να φλασαρω οποιαδηποτε ρομ θελω,απλα μετα την εγκατασταση της επαναλαμβανω τη διαδικασια για μονιμο twrp σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανε wipe data, factory reset, dalvik clean ,data cache για να τα σβήσει όλα. Μόνο το system clean ή όπως λέγεται ΜΗΝ τικάρεις. Αν το αφήσεις έτσι πέραν ότι θα σου φάει το χώρο δε θα είναι σταθερό και στο μέλλον μπορεί να αρχίσει να κολλάει. Εμένα πχ έτσι όπως ήταν μου τρωγε χωρίς λόγο 1.3GB της RAM ενώ τώρα πάει βαριά στο 1GB, όπως δούλευε από την αρχή που το πήρα δηλαδή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ομως οτι θα επρεπε να κανω καποια απο αυτα πριν το φλασαρισμα και καποια βηματα μετα.τωρα εφοσον ειμαι κατοπιν του φλασαρισματος μπορω να πετυχω clean install?πρεπει να τικαρω αυτα που ανεφερες πριν με τη μια δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αφού θα διαγραφούν όλα δε νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα, είναι σα να έρχεται στην εργοστασιακή του κατάσταση. Αν θες ξαναφλασαρε το. Εγω απλά έκανα αυτές τις ενεργειες και δεν άφησε τίποτα μέσα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε καλο δρομο, εκανα root με root genious, εφτιαξα τα fonts και απο αυριο συνεχιζω με twrp, η rom του baralabji(whatever) ειναι πιο smooth απο την 4.2 που ειχα, την εχει φτιαξει αρκετα να μοιαζει με ios και δεν με χαλαγε αλλα επειδη εχω αγορασει το nova launcher εβαλα αυτον. Aπο αυριο νεοτερα, ευχαριστω τα παιδια που βοηθανε. Btw μου βγαζει οτι υπαρχει καινουριο update, αυτο πως γινετε αφοσον εχω περασει custom? :/
Link to comment
Share on other sites

Aν δε κάνω λάθος σε πάει σε μια νεότερη που δεν έχει ελληνικά. Κάποιες σελίδες πίσω είναι γραμμένο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειμαι σε καλο δρομο, εκανα root με root genious, εφτιαξα τα fonts και απο αυριο συνεχιζω με twrp, η rom του baralabji(whatever) ειναι πιο smooth απο την 4.2 που ειχα, την εχει φτιαξει αρκετα να μοιαζει με ios και δεν με χαλαγε αλλα επειδη εχω αγορασει το nova launcher εβαλα αυτον. Aπο αυριο νεοτερα, ευχαριστω τα παιδια που βοηθανε. Btw μου βγαζει οτι υπαρχει καινουριο update, αυτο πως γινετε αφοσον εχω περασει custom? :/

 

Γίνεται και όσο είσαι με stock recovery μπορείς να κάνεις και OTA update. Αν όμως αλλάξεις σε twrp θα βλέπεις την αναβάθμιση αλλά δεν θα σε αφήσει να την κάνεις αν το προχωρήσεις. Έχε υπόψιν ότι δεν είναι ούτε rooted, δεν έχει ελληνικά, ούτε google services.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις θεμα με το notification led; πχ να μην λεοτουργει σε ειδοποιησεις; 1443.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε διαφορες αναμεσα σε k910 και k910e.

 

To K910e είναι 4G και μονόκαρτο...

 

Εχει κανεις θεμα με το notification led; πχ να μην λεοτουργει σε ειδοποιησεις; 1443.

 

Από ρυθμίσεις είναι εντάξει; Για να ανάβει το LED πρέπει να είναι σβηστή η οθόνη. Δε θυμάμαι αν ήταν έτσι και στη στοκ αλλά κι εγώ στην 1443 το παρατήρησα. Έκανα αναπάντητη και το LED άναψε όταν έσβησε η οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To K910e είναι 4G και μονόκαρτο...

 

 

 

Από ρυθμίσεις είναι εντάξει; Για να ανάβει το LED πρέπει να είναι σβηστή η οθόνη. Δε θυμάμαι αν ήταν έτσι και στη στοκ αλλά κι εγώ στην 1443 το παρατήρησα. Έκανα αναπάντητη και το LED άναψε όταν έσβησε η οθόνη.

 

το κ910e ειναι ιδιο με το "απλο"κ910...δικαρτο χωρις 4g..απλα υποστηριζει καποια δικτυα επιπλεον της κινας...το κ910l ειναι το μονοκαρτο 4g..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε διαφορες αναμεσα σε k910 και k910e.

 

Το k910e προορίζεται για την αγορά της κινας γι αυτό και υποστηρίζει λιγότερες μπάντες σήματος, εκτός από την κινεζική band EVDO. γι αυτό και το e στο τέλος

Band

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G:CDMA EVDO 800/1900MHz

το κ910 υποστηρίζει όλες τις διεθνείς μπάντες, εκτός από την κινέζικη EVDO.

Band

Δίκτυο 2G

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900MHz

Δίκτυο 3G

HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100MHz

 

4g υποστηρίζει το μονοκαρτο K910L

θα σου πρότεινα το κ910 .

Link to comment
Share on other sites

 

 

Από ρυθμίσεις είναι εντάξει; Για να ανάβει το LED πρέπει να είναι σβηστή η οθόνη. Δε θυμάμαι αν ήταν έτσι και στη στοκ αλλά κι εγώ στην 1443 το παρατήρησα. Έκανα αναπάντητη και το LED άναψε όταν έσβησε η οθόνη.

Στα mail δεν αναβει...στα sms κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη καλυτερα το k910 απο το k910e .

Αλλα υπαρχει οικονομικη διαφορα γυρω στα 70€ θα εχω προβλημα εαν παρω το k910e

 

ναι καλύτερα πάρε το k910

η διαφορά τιμής δεν είναι μεγάλη γύρω στα 10$. στο vickmall το k910e εχει 264,99$ και το k910 274,99$

http://www.vickmall.com/lenovo-k910-vibe-z-smartphone-2gb-ram-16gb-romsnapdragon-800-quad-core-2-2ghz-with-5-5-inch-fhd-screen.html

Link to comment
Share on other sites

για να κανω ροοτ το κ910 εχετε καποιο σαιτ η οδηγο κτ;

δες πρώτα εδώ :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381950

και μετά

1. http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1447-lite-k910-ruencn/

2. http://www.needrom.com/download/lenovo-k910-4-4-2-vibeui-2-0-multilang-gapps/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να κανω ροοτ το κ910 εχετε καποιο σαιτ η οδηγο κτ;

 

Στο πρώτο post κοίταξες; Υπάρχουν τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βλεπω Η+ οταν εχω ανοιχτα τα δεδομενα?

Σε ποια κάρτα ενεργοποιείς τα δεδομένα? Μόνο στην 1η κάρτα θα δεις Η+

Link to comment
Share on other sites

Το gosmspro στελνει default 160 χαρακτηρες ελληνικα η πρεπει να το ρυθμισεις; Παντως κεφαλαια δεν μου τα στελνει οποτε... Λιγο την διαδρομη θελω στις ρυθμισεις γιατι δεν το βρισκω.
Link to comment
Share on other sites

Το gosmspro στελνει default 160 χαρακτηρες ελληνικα η πρεπει να το ρυθμισεις; Παντως κεφαλαια δεν μου τα στελνει οποτε... Λιγο την διαδρομη θελω στις ρυθμισεις γιατι δεν το βρισκω.

 

1)ρυθμίσεις/γενική/ρυθμίσεις για προχωρημένους /ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις

2)settings/ general/αλλάζεις την γλώσσα στα ελληνικά και μετα /γενικές ρυθμίσεις / ενεργοποίηση για τοπικές ρυθμίσεις.

Edited by gasleon01
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το gosmspro στελνει default 160 χαρακτηρες ελληνικα η πρεπει να το ρυθμισεις; Παντως κεφαλαια δεν μου τα στελνει οποτε... Λιγο την διαδρομη θελω στις ρυθμισεις γιατι δεν το βρισκω.

 

Αυτό το έχεις βάλει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...