Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω την 1503 του μπετζαμιν αλλα δεν μπορω να μπω recovery δεν μου βρησκει τους adb drivers πως μπορω να υην περασω παιδια? σας ευχαριστω πολυ
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

εχω την 1503 του μπετζαμιν αλλα δεν μπορω να μπω recovery δεν μου βρησκει τους adb drivers πως μπορω να υην περασω παιδια? σας ευχαριστω πολυ

Ξεκλείδωσε τον bootloader και μετα πέρνα twrp...κατεβασε τα δυο αρχειακια...οδηγίες και αρχεια στην πρωτη σελιδα του παρόντος.. νήματος..

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να γυρισω ξανα πισω στην οφισιαλ για να παιρναω του μπετζαμιν αυτη τι διαδικασια θελει κ παλυ ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο εννοω δεν μπορω να το ξεκλειδωσω δεν βρισκει τους adb drivers στα windows μερικοι μου ειπαν πως εχω soft brick πρεπει καθε φορα που αλλαζω μπετζαμιν καινουργια version custom γυρναω στην 4.2 μαμα

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να γυρισω ξανα πισω στην οφισιαλ για να παιρναω του μπετζαμιν αυτη τι διαδικασια θελει κ παλυ ευχαριστω

Ξεκλειδωσε τον bootloader πέρνα twrp,πάρε ενα backup..μετα κάνε τα wipe,και μετα κάνε την install μέσα απο το twrp..,

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω δεν μπορω να το ξεκλειδωσω δεν βρισκει τους adb drivers στα windows μερικοι μου ειπαν πως εχω soft brick πρεπει καθε φορα που αλλαζω μπετζαμιν καινουργια version custom γυρναω στην 4.2 μαμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μαλλον στο δικο μου παιδια δεν μπορω να την βαλω μου φενεται αφου δεν μπορω να ξεκλειδωσω τον bootloader

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε γιατί δεν με αφήνει να ανοίξω τα δεδομένα στην sim2 cm11 και βγάζει σφάλμα παρόλο που στις προηγούμενες ρομ με άφηνε έστω και 2g που αργούσε
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε γιατί δεν με αφήνει να ανοίξω τα δεδομένα στην sim2 cm11 και βγάζει σφάλμα παρόλο που στις προηγούμενες ρομ με άφηνε?

Είναι bug το γράφει στο needrom...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να μου δεχεται τους adb παιδια και να την περασω? η δεν υπαρχει καμια λυση
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω δεν μπορω να το ξεκλειδωσω δεν βρισκει τους adb drivers στα windows μερικοι μου ειπαν πως εχω soft brick πρεπει καθε φορα που αλλαζω μπετζαμιν καινουργια version custom γυρναω στην 4.2 μαμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μαλλον στο δικο μου παιδια δεν μπορω να την βαλω μου φενεται αφου δεν μπορω να ξεκλειδωσω τον bootloader

 

Όταν κάνεις σύνδεση το κινητό με το pc σου βγάζει δύο παράθυρα?

Link to comment
Share on other sites

οχι ενα μονο που λεει vipe z εξαλλου και στην διαχειριση συσκευων των windows δεν μου λεει adb drivers τιποτα
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

οχι ενα μονο που λεει vipe z εξαλλου και στην διαχειριση συσκευων των windows δεν μου λεει adb drivers τιποτα

Σε πια εκδοση windows προσπαθείς?

Link to comment
Share on other sites

οχι ενα μονο που λεει vipe z εξαλλου και στην διαχειριση συσκευων των windows δεν μου λεει adb drivers τιποτα

 

Ενεργοποίησε usb debugging και κοίτα το βίντεο μετά το 0.50 πως περνάει τα adb drivers

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα φιλε μου για να περασω την custom του μπετζαμιν εγω κοιτα τι κανω φιλε μου

 

Συνδέουμε το κινητο στο pc με το καλωδιο το δικο του (παντα) και ανοιγουμε το usb debug mode

Παμε στον Υπολογιστη μου και μεσα εχει δει το κινητο σαν Lenovo suite

Πανω εκει κανουμε δεξι κλικ και ανοιγμα

Ανοιγουν καποια αρχεια.Εκει εχει και το Lenovo usb driver autorun.Δεξι κλικ πανω του και εκτελεση ως διαχειριστης(Αυτοι ειναι οι Drivers του κινητου μας)

Βαζουμε την ρομ VIBEUI_V1.5_1420_4_ST_K910 μεσα στο κινητο χωρις να την ξεζιπαρουμε και χωρις να την βαλουμε σε καποιο φακελο.

Τρεχουμε το ADB που ειναι στην επιφάνεια εργασιας με δεξι κλικ και εκτελεση ως διαχειριστης.

Ανοιγει ενα cmd παραθυρο.

ΤΩΡΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΝΤΟΛΕΣ.

 

adb reboot-bootloader (Το κινητο κανει reboot και βγαζει το σημα της Lenovo)

--------------------------------------------------

((((σε αυτην την επιλογη κλεινω το τηλ και παταω volume + - μαζι για να προχωρισω με την δευτερη επιλογη και μπαινω recovery)))

---------------------------------------------------

fastboot boot recovery.img (Το κινητο μπαίνει σε custom recovery)

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ custom recovery ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ LENOVO ΤΟΤΕ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ POWER ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ REBOOT ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

Κανουμε install zip -->install zip from sd και βρισκουμε την ρομ και την κανουμε εγκατασταση.

Αμεσως μετα κανουμε wipe data factory reset

Μετα παμε install zip -->install zip from sideload --> και απο το pc στο παραθυρο του adb δινουμε την εντολη

adb sideload SU.zip ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΩΣΕΙ

παμε ξανα στο κινητο στο install zip -->install zip from sideload --> και απο το pc στο παραθυρο του adb δινουμε την εντολη

adb sideload gapps.zip ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα φιλε μου για να περασω την custom του μπετζαμιν εγω κοιτα τι κανω φιλε μου

 

Συνδέουμε το κινητο στο pc με το καλωδιο το δικο του (παντα) και ανοιγουμε το usb debug mode

Παμε στον Υπολογιστη μου και μεσα εχει δει το κινητο σαν Lenovo suite

Πανω εκει κανουμε δεξι κλικ και ανοιγμα

Ανοιγουν καποια αρχεια.Εκει εχει και το Lenovo usb driver autorun.Δεξι κλικ πανω του και εκτελεση ως διαχειριστης(Αυτοι ειναι οι Drivers του κινητου μας)

Βαζουμε την ρομ VIBEUI_V1.5_1420_4_ST_K910 μεσα στο κινητο χωρις να την ξεζιπαρουμε και χωρις να την βαλουμε σε καποιο φακελο.

Τρεχουμε το ADB που ειναι στην επιφάνεια εργασιας με δεξι κλικ και εκτελεση ως διαχειριστης.

Ανοιγει ενα cmd παραθυρο.

ΤΩΡΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΝΤΟΛΕΣ.

 

adb reboot-bootloader (Το κινητο κανει reboot και βγαζει το σημα της Lenovo)

--------------------------------------------------

((((σε αυτην την επιλογη κλεινω το τηλ και παταω volume + - μαζι για να προχωρισω με την δευτερη επιλογη και μπαινω recovery)))

---------------------------------------------------

fastboot boot recovery.img (Το κινητο μπαίνει σε custom recovery)

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ custom recovery ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ LENOVO ΤΟΤΕ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ POWER ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ REBOOT ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

Κανουμε install zip -->install zip from sd και βρισκουμε την ρομ και την κανουμε εγκατασταση.

Αμεσως μετα κανουμε wipe data factory reset

Μετα παμε install zip -->install zip from sideload --> και απο το pc στο παραθυρο του adb δινουμε την εντολη

adb sideload SU.zip ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΩΣΕΙ

παμε ξανα στο κινητο στο install zip -->install zip from sideload --> και απο το pc στο παραθυρο του adb δινουμε την εντολη

adb sideload gapps.zip ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

Αυτά που περιγραφείς τα κάνουμε σε 4.2.2..

Δοκιμασες να κανεις τον οδηγό στην πρωτη σελιδα ?απο εκεί κατεβάζεις δυο αρχεία και τα τρέχεις με την σειρα.το ενα είναι για τον bootloader, και το άλλο για twrp...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ναι για να βρει εμενα τους adb drivers πρεπε να κλεισω το τηλ κοιτα τι γραφω ποιο κατω σε αυτα που εβαλα στην πρωτη επιλογη adb reboot-bootloader (Το κινητο κανει reboot και βγαζει το σημα της Lenovo) εγω κλεινω το τηλ γιατι δεν δουλευει η πρωτη επιλογη και παταω volume + - μαζι και συνδεω το κινητο στο pc και τοτε βρισκει adb drivers και προχωραω με την δευτερη αυτο εννοω δεν ξερω αν κλειστω μπορω να ξεκλειδωσω τον bootloader

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forums.lenovo.com/t5/K-S-and-Vibe-Series/Lenovo-K910-Vibe-Z-bricked/td-p/1509772/page/2

 

εδω φιλε μου ειναι το προβλημα μου κ δεν ξερω πως εγινε στην σελιδα αυτη λεει πως βρισκουμε adb αν δεν γινεται απο τα windows πως το εκανα αυτο ενας θεος ξερει τι πατησα

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ναι για να βρει εμενα τους adb drivers πρεπε να κλεισω το τηλ κοιτα τι γραφω ποιο κατω σε αυτα που εβαλα στην πρωτη επιλογη adb reboot-bootloader (Το κινητο κανει reboot και βγαζει το σημα της Lenovo) εγω κλεινω το τηλ γιατι δεν δουλευει η πρωτη επιλογη και παταω volume + - μαζι και συνδεω το κινητο στο pc και τοτε βρισκει adb drivers και προχωραω με την δευτερη αυτο εννοω δεν ξερω αν κλειστω μπορω να ξεκλειδωσω τον bootloader

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forums.lenovo.com/t5/K-S-and-Vibe-Series/Lenovo-K910-Vibe-Z-bricked/td-p/1509772/page/2

 

εδω φιλε μου ειναι το προβλημα μου κ δεν ξερω πως εγινε στην σελιδα αυτη λεει πως βρισκουμε adb αν δεν γινεται απο τα windows πως το εκανα αυτο ενας θεος ξερει τι πατησα

Τι να σου πω,μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω... Πάντως αν μπορεσεις και λύσεις το πρόβλημα σου πέρνα cm11 να ξενοιασεις..

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5976683#post5976683

 

και αυτος ο οδηγος δεν με βοηθαει κανω τα πρωτα βηματα κ δεν μπαινει στην recovery με τιποτα κολλαει στο logo lenovo αν γυρισω πισω οπως περναω του μπετζαμιν τις custom που μπαινει recovery μπορω να περασω την σιανοτζεμ φιλε μου?

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις παιδια να με βοηθησει να ξεμπρικαρω το lenovo vipe z k910 μου απο αθηνα και οχι τσαμπα γιατι κολλαει στο logo της lenovo δεν μπαινει recovery ουτε service mode lenovo σας ευχαριστω πολυ μπρικαρε μαλλον τελειως
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

το lenovo cam το φλασαρεις απο cwm?

Οταν πρωτοεγκατέστησα CM11 ναί. Μετά απο το σημερινό OTA update το διατήρησε και δεν χρειάστηκε να το ξαναπεράσω.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις παιδια να με βοηθησει να ξεμπρικαρω το lenovo vipe z k910 μου απο αθηνα και οχι τσαμπα γιατι κολλαει στο logo της lenovo δεν μπαινει recovery ουτε service mode lenovo σας ευχαριστω πολυ μπρικαρε μαλλον τελειως

 

Τον τρίτο και τέταρτο οδηγό στην πρώτη σελίδα τον δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

ειναι τελειως ακαταλαβιστικα για μενα φιλε μου μου φενεται πολυ βουνο γι'αυτο ηθελα καποιο μελος να με βοηθησει να το περασουμε μαζι να το δω με το αζημιοτο βεβαια μην ταλαιπωρηθει το παιδι τσαμπα σε ευχαριστω φιλε μου
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...