Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που προσκυνώ και Tool και DT χωρίς καμία διάκριση (καλά ίσως προς τους Tool) έχω πρόβλημα γιατρέ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ που προσκυνώ και Tool και DT χωρίς καμία διάκριση (καλά ίσως προς τους Tool) έχω πρόβλημα γιατρέ?

 

Στο τέλος όμως μας τα χάλασες, ασθενή...:lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

είχα κουβέντα με φαν των DT που ισχυριζόταν με... πάθος ότι ο Maynard δεν έχει φωνή όπως και ότι γενικά μια καλή φωνή φαίνεται στην μπαλάντα. Α επίσης ούτε ο Chancellor ούτε ο Jones μετράνε, της πλάκας είναι.

 

:lol:

 

Ειδικά ο Jones, τι να πω δηλαδή. Αρχάριος. Και ο Danny, ο μικρός τυμπανιστής.

Όνομα/διεύθυνση/φώτο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχει γραφτει ηδη στο τιποκ με τις συναυλιες αλλα...επια να το βαλω κι εδω:p

http://www.rocking.gr/article3280.php

Ωραια πραματα...:D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε κ το line up της 1ης Ιουλίου. Μου φαίνετε οτι θα παρω και σκηνη μαζι μου οταν κατεβω στο rockwave φετος γιατι το κόβω να μενω όλες τις μερες. Λοιπον εχουμε κ λεμε

 

Heaven And Hell (πρώην Black Sabbath με τον Dio στα vocals)

 

Dream Theater

 

Iced Earth

 

Anathema

 

Kinetic

This shining city built of gold, a far cry from innocence,

There's more than meets the eye round here

Look to the waters of the deep.

A city of evil.

Link to comment
Share on other sites

http://farm1.static.flickr.com/148/413078596_3d52910b02_o.jpg

 

Oι Metallica οπως θα ερθουν στην Ελλαδα, απο την συναυλια τους στην Σεουλ του 2006 οπου παρουσιασαν και το 2ο ολοκαινουριο τραγουδι τους.

 

http://www.greek-tracker.com/details.php?id=20435

 

για ολοκληρη την συναυλια τους,

 

τα σεβη μου.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένουμε φωτό και εντυπώσεις απο Maiden (α ρε γμτ,δεν μπορούσαν να έρθουν το καλοκαίρι να γίνει χαμός).

 

Δυστυχώς εμείς θα περιοριστούμε στους Metallica

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσουν οι iced earth,οι nevermore μετα stratovarius και savatage,επισης και οι paradise lost ειναι γαματοι

 

Οσο αναφορα maiden και metalica δεν τρελενομαι,σημερα ειναι η συναυλια των maiden θα γινεται πανικος

 

ICED EARTH-HORROR SHOW ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ H METAL βεβαια με ηγετη τον barlow αυτους τους εφτασε ψηλα

Link to comment
Share on other sites

Mόλις γύρισα από Maiden...Παίδες ήταν απίστευτα! Kαλά, τι ήταν αυτό;;;; Κόλαση! Γινότανε ο ΧΑΜΟΣ..Δεν είχαμε νερά, μας ποδοπάτησαν, μας εκτόπισαν στα πλάγια της αρένας(και δεν είδα και τον murray :cry: ) Ούτε που ξέρω πως βγήκα ζωντανή από κει, αλλά ΆΞΙΖΕ! Χάσατε όσοι δεν ήρθατε. Τα σκηνικά υπέροχα και οι iron maiden έδωσαν ρέστα...Δεν είπαν όλο το a matter of life and death(πάλι καλά :p) Μάλιστα ο dickinson είπε ότι εδώ ακούγεται πολύ και δεν χρειάζεται να το παίξουν όλο(βσκ αυτό δεν το άκουσα αλλά μου το 'πε ένας φίλος μου μετά :p) Eίπε επίσης ότι του αρέσει πολύ η Ελλάδα και το ελληνικό κοινό-αυτά τα άκουσα :p -και άμα έχουμε κανένα event το καλοκαίρι να μην παραλείψουμε να τους φωνάξουμε(αχ, λέτε;; :D) Στο τέλος μάλιστα είπε και για τον harris που επέλεξε να γιορτάσει τα γενέθλιά του εδώ και του τραγουδήσαμε το happy birthday(ε, ότι θα το τραγούδαγα αυτό σε συναυλία των maiden ούτε που το περίμενα!) Κορυφαίο ήταν επίσης όταν έσκασε μύτη ο eddie μέσα από ένα τανκ και έκοβε βόλτες γύρω γύρω!Α, και η ατυχία της ημέρας: κλασικά, πριν φύγουνε, πέταξε ο mcbrain τις μπακέτες και η μία ήρθε προς το μέρος μου. Πετάγεται ένας φίλος μου να την πιάσει αλλά του έφυγε απ'τα χέρια και έπεσε κάτω η μπακετούλα. Πέφτω και εγώ κάτω και την πιάνω αλλά μου την πήρε ένας τυπάς σέρνοντας τη με το πόδι του. Έλεος δλδ! Που πήγε η στοιχειώδης ευγένεια; :p

Τέσπα! Θα κοιτάξω να ανεβάσω κάπου τις φωτό και τα σχετικά! Άντε, πάω να πιω κανένα ζεστό, δε με βλέπω καλά!

 

Scream for me Aaaaatheeeens :music: :yahoo: :love:

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

Να και περίπου το setlist(χωρίς σειρά βέβαια):

Different world

These colours don't run

Brighter than a thousand suns

The reincarnation of Benjamin Breeg

For the greater good of god

Wrathchild

The Trooper

The number of the beast

Run to the hills

Fear of the dark

Αlexander the Great(λίγο μόνο το ξεκίνησαν.Ο Βruce το έπαιξε ότι και καλά δεν το θυμόταν και πέρασαν στο Iron Maiden)

Iron Maiden

2 minutes to midnight

The evil that men do

και φυσικά Hallowed be thy name

 

αυτά πάνω κάτω, δε νομίζω να ξέχασα κάτι..

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ήταν καταπληκτικά! πέρασα υπέροχα αν και σε κάποιες αρκετές φάσεις κοντευαμε να γίνουμε λιώμα...ήμουν 2η σειρά μπροστά απ'τον murray και έπιασα και ένα περικάρπιο! ;D
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ήταν καταπληκτικά! πέρασα υπέροχα αν και σε κάποιες αρκετές φάσεις κοντευαμε να γίνουμε λιώμα...ήμουν 2η σειρά μπροστά απ'τον murray και έπιασα και ένα περικάρπιο! ;D

 

μπροστά απ'τον murray;;; :cry: αχ, ξύνεις πληγές!! και συγχαρητήρια για το περικάρπιο :wink:

•*•Let the music be your master, will you heed the master's call?•*•
Link to comment
Share on other sites

μεχρι να τελειωσουν

This shining city built of gold, a far cry from innocence,

There's more than meets the eye round here

Look to the waters of the deep.

A city of evil.

Link to comment
Share on other sites

Χρονικα πανω κατω? Κανα μηνα πριν θα υπαρχουν ακομα? Για τοσο μεγαλα συγκροτηματα δν τελειωνουν νωρις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...