Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ξαδέρφη μου γουστάρει Pop/House αλλά δεν έχει κανένα πρόβλημα με τη Metal μουσική, απλά δεν είναι του γούστου της, αλλά γουστάρει κάποιες μπαλάντες όπως το Nothing Else Matters ή το The Unforgiven :rolleyes:

 

Συνήθως όταν μαθαίνει κανείς ότι ακούω Metal δεν έχει και καμιά παράξενη αντίδραση, ένας φίλος μου πάντως όταν του είπα ότι γουστάρω Metallica/Iron Maiden μου είπε "Σατανιστές δεν είναι αυτοί;!" :) Εγώ του έδειξα τον στίχο των Metallica "Oh please God help me" (Ride The Lightning) και το βιντεοκλίπ του I Disappear και κατάλαβε ότι είναι φυσιολογικοί και έκανε λάθος :p (ευτυχώς :D ;) )

 

Μα το Aces High των Maiden είναι τραγούδι με καθαρά σατανιστικό περιεχόμενο :Ρ

 

Τι να πουν και αυτοί που ακούνε slayer δηλαδή...

 

Πάντως τους κατανοώ. Και γω πριν αρχίσω την Metal, έτσι τα έβλεπα τα συγκροτήματα...άκουγε priest o αδερφός μου και τον κορόιδευα...αλλά μετά είδα το φως!!!

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από άλλες συναυλίες τι παίζει αυτόν τον καιρό, γιατί έχω ψιλοξενερώσει που δεν έχει τίποτα!!!Άντε οι System να μας έρθουν μαζί με το καινούργιο τους album για καμια συναυλία να γουστάρουμε λίγο γιατί...

 

ΟΚ δεν το πιστεύω κιόλας αυτό που λέω, απλά το είπα... :p

Ούτε και εγώ το πιστεύω για τους slipknot αλλά όσο ζει κανείς ελπίζει...Πάντως με βλέπω στην επόμενη περιοδεία τους σε 2-3 χρονάκια να την κάνω για Ιταλία, αλλιώς με την ελπίδα θα μείνω. ;)

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

όποιος ενδιαφέρεται άρχισε η προπώληση για Sepultura 21/3 στο Ρόδον.28 euros.Tickethouse,Rodon,Metropolis,Ticketshop.

 

Για πες για την συναυλία... Δεν πήρε τίποτα το αυτί μου... Κατ' αρχήν πρέπει να μου πεις που γίνεται...Αν και από την μέρα που έφυγε ο Max δεν παρακολούθησα την πορεία τους αλλά λέει πολύ να τους δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άντε ρε παιδιά, πολύ νέκρα έπεσε στο thread. Για πείτε για κανα καλό cdάκι που χτυπήσατε τελευταία.
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες κυκλοφορεί το νέο Paradise Lost και θα σπείρει :cool: Όπως λένε είναι το πιο heavy album που έκαναν τα τελευταία 10 χρόνια :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε παιδιά, πολύ νέκρα έπεσε στο thread. Για πείτε για κανα καλό cdάκι που χτυπήσατε τελευταία.

 

Dark Tranquillity - Character. Φέτος βγήκε (φρέσκο πράγμα :p). Πολύ καλός δίσκος. Σίγουρα όχι ο καλύτερος των DT, αλλά αξίζει να τον ακούσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες κυκλοφορεί το νέο Paradise Lost και θα σπείρει :cool: Όπως λένε είναι το πιο heavy album που έκαναν τα τελευταία 10 χρόνια :rolleyes:

 

Το ελπίζω γιατί καλό και το καινούργιο τους style αλλά σαν τις παλιές καλές detahιές χρειαζόμαστε λίγο... Αμά είναι σαν τα παλιά τους πραγματικά θα Γ@ΜΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΠΕΡΝΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς σαν τα παλιά τους, νομίζω είναι σαν πιο heavy Symbol Of Life με πολλά στοιχεία από τα Icon/Draconian Times. Βέβαια δεν έχω ακούσει τίποτα οπότε μπορεί να κάνω και λάθος :)

 

Εγώ προτιμάω το καινούργιο τους στυλ από το παλιό αλλά και τα παλιά είναι γαμάτα ;) :cool:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει και στο live τους 2-3 κομμάτια (Grey, Red Shift...) από τον καινούριο. Τώρα που τον άκουσα και ολόκληρο μπορώ να πώ πως είναι οι Lost από τα παλια (Προσοχή, όχι τους 2 πρώτους δίσκους.. :P )!

Δοκιμάστε το ;)

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε κανονικά???? Αυτό μου λες???

 

Όχι αλλά υπάρχει promo cd στο Internet για κατέβασμα. Συγκρατιέμαι και δεν το κατεβάζω, θα το αγοράσω... Σε 5 μέρες κυκλοφορεί, ΑΝΤΕΕΕΕΕΕΕ... Μέχρι τότε θα κατεβάσω το single του Forever After να ακούω, κάτι είναι κι αυτό... Έχει το Forever After από το άλμπουμ και 3 κομμάτια που δεν είναι στο άλμπουμ

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά υπάρχει promo cd στο Internet για κατέβασμα. Συγκρατιέμαι και δεν το κατεβάζω, θα το αγοράσω... Σε 5 μέρες κυκλοφορεί, ΑΝΤΕΕΕΕΕΕΕ... Μέχρι τότε θα κατεβάσω το single του Forever After να ακούω, κάτι είναι κι αυτό... Έχει το Forever After από το άλμπουμ και 3 κομμάτια που δεν είναι στο άλμπουμ

 

Καλά ούτε κι ε΄γω θα το κατεβάσω άμα είναι για 5 ημέρες...

 

Θα περιμένω και μόλις το πάρω στα χέρια μου.... :yahoo: :rotfl:

 

 

EDIT: Ξέχασα να σας πω... Είχα ακούσει πρίν αρκετό καιρό, ότι ο παλιός κιθαρίστας των Limp Bizkit επέστρεψε στο σχήμα και θα βγάλουνε CD... Έχει ακούσει κανείς τίποτα???

Επίσης οι Metallica ήταν να μπούνε στο στούντιο μέσα στον Φεβρουάριο τελικά έμαθε κανείς τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω... Είχα ακούσει πρίν αρκετό καιρό, ότι ο παλιός κιθαρίστας των Limp Bizkit επέστρεψε στο σχήμα και θα βγάλουνε CD... Έχει ακούσει κανείς τίποτα???

ναι είχε επιστρέψει αλλά δεν έχω ιδέα τι έγινε.

άσε,ο head έφυγε από τους korn...είμαι χάλια εντελώς.. :cry: :cry: :cry:

δε θα διαλυθούν,ούτε θα πάρουν άλλον.θα συνεχίσουν οι 4 τους και θα βγάλουν νέο cd τον Σεπτέμβριο με καινούργιο στυλ και πολλά samples προφανώς επειδή την έκανε ο head και θα μοιάζει λέει με follow the leader.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι είχε επιστρέψει αλλά δεν έχω ιδέα τι έγινε.

άσε,ο head έφυγε από τους korn...είμαι χάλια εντελώς.. :cry: :cry: :cry:

δε θα διαλυθούν,ούτε θα πάρουν άλλον.θα συνεχίσουν οι 4 τους και θα βγάλουν νέο cd τον Σεπτέμβριο με καινούργιο στυλ και πολλά samples προφανώς επειδή την έκανε ο head και θα μοιάζει λέει με follow the leader.

 

Με ξενέρωσεις απολύτως....

 

Ξέρεις ότι ο Davis έχει ξεκινήσει καινούρια δική του Metal μπάντα ε??? Άκομα δεν έχουν γίνει πολλά πράγματα γνωστά...

Link to comment
Share on other sites

Με ξενέρωσεις απολύτως....

 

Ξέρεις ότι ο Davis έχει ξεκινήσει καινούρια δική του Metal μπάντα ε??? Άκομα δεν έχουν γίνει πολλά πράγματα γνωστά...

όχι ρε c δεν έχει δική του μπάντα,θα το ήξερα στάνταρ.εκτός αν εννοείς τους sex art,την πρώτη μπάντα που ήταν.

ρεεεε έρχονται οι slipknot!!! χωρίς μλκιες!! είναι στάνταρ!! ακόμα να συνέλθω!! ανυπομονώ απίστευταααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά ούτε κι ε΄γω θα το κατεβάσω άμα είναι για 5 ημέρες...

 

Θα περιμένω και μόλις το πάρω στα χέρια μου.... :yahoo: :rotfl:

 

 

EDIT: Ξέχασα να σας πω... Είχα ακούσει πρίν αρκετό καιρό, ότι ο παλιός κιθαρίστας των Limp Bizkit επέστρεψε στο σχήμα και θα βγάλουνε CD... Έχει ακούσει κανείς τίποτα???

Επίσης οι Metallica ήταν να μπούνε στο στούντιο μέσα στον Φεβρουάριο τελικά έμαθε κανείς τίποτα???

 

Οι Metallica κάνουν ακόμα διακοπές και δεν έχουν μπει στο στούντιο :p Ο Lars κάνει διακοπές με τη νέα του γκόμενα δε θυμάμαι που ενώ James, Kirk, Rob κάνουν πολυτελείς διακοπές με τις οικογένειες τους ξοδεύοντας τα 52.000.000$ που έβγαλαν από την τελευταία τους περιοδεία :p :D

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε c δεν έχει δική του μπάντα,θα το ήξερα στάνταρ.εκτός αν εννοείς τους sex art,την πρώτη μπάντα που ήταν.

ρεεεε έρχονται οι slipknot!!! χωρίς μλκιες!! είναι στάνταρ!! ακόμα να συνέλθω!! ανυπομονώ απίστευταααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!

 

Όχι το άκουσα στον 1055 πρίν αρκετό καιρό ότι ο Davis ετοιμάζει καινούργια μπάντα... Δεν σημαίνει ότι θα διαλυθούν οι Korn...

 

Όσο για τους Slipknot το ήξερα αλλά ξεχάστηκα εντελώς... 30 Ιουνιού έρχονται...

Link to comment
Share on other sites

Όχι το άκουσα στον 1055 πρίν αρκετό καιρό ότι ο Davis ετοιμάζει καινούργια μπάντα... Δεν σημαίνει ότι θα διαλυθούν οι Korn...

 

Όσο για τους Slipknot το ήξερα αλλά ξεχάστηκα εντελώς... 30 Ιουνιού έρχονται...

μπα δεν ετοιμάζει καινούργια μπάντα.ο head έχει βγάλει νέα τραγούδια.

το νέο τους cd θα είναι κάτι διαφορετικό έχουν νέους παραγωγούς και έχουν ήδη ηχογραφήσει 13 κομμάτια.δε θα αργήσει πολύ να βγεί.είπαν για αρχές καλοκαιριού ή Σεπτέμβριο.θα δούμε..

slipknot 30 Μαίου Λυκαβηττό! δε πιστεύω να μη σκάσεις ε!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για την μπάντα του Davis είναι 1000% σίγουρο αφού το έχει δηλώσει τελικά και ο ίδιος αλλα δεν θυμάμαι σε ποιο site το είχα διαβάσει...Και είπε ότι θα κάνει τις ηχογραφήσεις αφού τελειώσει οποιαδήποτε υποχρέωση με τους Korn!!!

 

Τώρα για τους Slipknot άμα όντως είναι 30 Μαϊου δύσκολα να σκάσω γιατί θα γράφω Πανελλήνιες...

 

Είναι μεγάλη αδικία ρε Γ@ΜΩΤΟ...

 

Στο site τους πάντως δεν αναφέρει τίποτα ακόμα για την Ελλάδα...

 

Εγώ άκουσα για 30 Ιουνίου, πράγμα που θέλω να ελπίζω κιόλας για να σκάσω κανα 2 μέρες νωρίτερα να κάτσω μπροστά στο κάγκελο...

Link to comment
Share on other sites

ρε ξεκόλλα μπαίνω στο korn board και μιλάει και ο Davis εκεί και δεν έχει πεί ποτέ τπτ.μούφα θα ήταν.θα το ήξερα στάνταρ.εκτός από τους korn πάντως φτιάχνει μουσικές για ταινίες και γενικά συμμετέχει σε κομμάτια ως guest.

slipknot 30 Μαίου http://www.metaleagle.com/bottom.shtml

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε ξεκόλλα μπαίνω στο korn board και μιλάει και ο Davis εκεί και δεν έχει πεί ποτέ τπτ.μούφα θα ήταν.θα το ήξερα στάνταρ.εκτός από τους korn πάντως φτιάχνει μουσικές για ταινίες και γενικά συμμετέχει σε κομμάτια ως guest.

slipknot 30 Μαίου http://www.metaleagle.com/bottom.shtml

 

Ξέρω για την μουσική ταινιών...Το καλύτερο soundtrack που έχει κάνει είναι το Queen Of The Damned...

 

Είναι μεγάλη αδικία αυτό που γίνεται με τους Slipknot...Δεν θέλω να τους χάσω για τίποτα στον κόσμο!!!!!

 

Κάθε χρόνο τα ίδια...Οι καλύτερες συναυλίες χάνονται λόγο πανελληνίων...Γαμώτο γιατί να πρέπει να ξαναδώσω.. .

 

:shoot: DIDI MUSIC :rocket: :down: :knife: :whip: :angry: :mad:

 

DIDI MUSIC=ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

 

Εγώ πάντως τους έκανα παράπωνα...Ξέρω ότι θα με γ΄ραψουν στα @@ τους αλλά τουλάχιστον για να εκτονοθώ...Αν και κανονικά πρέπει όσοι δίνουν Πανελλήνιες και χάνουν την συναυλία για αυτό και μόνο τον λόγο να τους κράξουν και αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω για την μουσική ταινιών...Το καλύτερο soundtrack που έχει κάνει είναι το Queen Of The Damned...

 

Είναι μεγάλη αδικία αυτό που γίνεται με τους Slipknot...Δεν θέλω να τους χάσω για τίποτα στον κόσμο!!!!!

 

Κάθε χρόνο τα ίδια...Οι καλύτερες συναυλίες χάνονται λόγο πανελληνίων...Γαμώτο γιατί να πρέπει να ξαναδώσω.. .

 

:shoot: DIDI MUSIC :rocket: :down: :knife: :whip: :angry: :mad:

 

DIDI MUSIC=ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

 

Εγώ πάντως τους έκανα παράπωνα...Ξέρω ότι θα με γ΄ραψουν στα @@ τους αλλά τουλάχιστον για να εκτονοθώ...Αν και κανονικά πρέπει όσοι δίνουν Πανελλήνιες και χάνουν την συναυλία για αυτό και μόνο τον λόγο να τους κράξουν και αυτοί...

το queen of the damned τέλειο soundtrack δε το συζητώ!!o davis είχε παίξει και για 5" στην ταινία..χεχε

καλά κάτσε να δούμε αν θα γίνει η συναυλία πρώτα!ελπίζω όλα να πάνε καλά!

μλκια πάντως να την χάσεις,μια φορά έρχονται δε λέει!εύχομαι να μπορέσεις να σκάσεις..θα είναι στάνταρ η καλύτερη συναυλία ever!

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ο τύπος που πουλάει τα εισητήρια στην ερευνήτρια ...χιχιχι

 

Ελπίζω κάτι να μην πάει καλά όπως με τους Radio 4 και απλά να έρθουν έναν μήνα αργότερα...χιχιχιΣυμφωνώ απόλυτα ότι θα είναι η καλύτερη συναυλία ever...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους Slipknot παιδιά είναι 30/5 αλλά δεν είναι στάνταρ για Λυκαβηττό, κάτι άκουσα για Terra Vibe. Ανακοινώθηκε και επίσημα στο site της didi music αλλά στο χώρο διεξαγωγής έχουν TBA http://www.didimusic.gr/dates/default.asp?ID=31
Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν ξέρουν ακόμα οι αλήτες...Αχ δεν μπορώ να συζητάω άλλο για αυτό γιατί συγχίζομαι πραγματικά... :angry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...