Jump to content

Metal - Τα Άπαντα


ifrit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Iced κάργα. Μέσα θα είμαι :D

Και maiden αν έχουν απομείνει εισητήρια.

 

Oι Scorpions δεν ήρθαν φέτος :(

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Νεότερα για το “Rock ‘Em All Festival”...

 

 

Τον καυτό Ιούλιο η Music Box Productions προσφέρει μια όαση στους φίλους του σκληρού ήχου με το “Rock ‘Em All Festival”. Την Κυριακή 20/7 για πρώτη φορά ένα φεστιβάλ θα πραγματοποιηθεί στο αγαπημένο συναυλιακό στέκι της Αθήνας, το θέατρο Λυκαβηττού! Στόχος του Φεστιβάλ είναι να προσφέρει στους πολυπληθείς οπαδούς του σκληρού ήχου μια μοναδική συναυλιακή εμπειρία αναμιγνύοντας κάποια από τα αγαπημένα συγκροτήματα του Ελληνικού κοινού με ορισμένα από τα πιο καυτά και επίκαιρα ονόματα της σύγχρονης μεταλλικής σκηνής. Αποτέλεσμα αυτής της αλχημείας είναι ένα line up για όλα τα γούστα.

 

Το Φεστιβάλ θα αρχίσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο καθώς στη σκηνή θα ανέβουν οι Pain of Salvation, ένα ιδιαίτερα αγαπητό συγκρότημα για το ελληνικό κοινό. Λίγο αργότερα θα έρθει η σειρά των Moonspell να μας συνοδέψουν με τις σκοτεινές τους μελωδίες. Στη συνέχεια, το “Rock ‘Em All Festival” θα ικανοποιήσει ένα από τα μεγαλύτερα απωθημένα του ελληνικού κοινού παρουσιάζοντας το πιο εξωγήινο συγκρότημα του πλανήτη, τους Meshuggah ενώ αμέσως μετά θα εμφανιστούν οι επίκαιροι όσο ποτέ Lacuna Coil της πανέμορφης Cristina Scabbia. Και αν αυτά ακούγονται ιδανικά, που να δείτε τη συνέχεια.

 

Οι Iced Earth, με τον επιβλητικό Matt Barlow στη σύνθεσή τους, επιστρέφουν στη χώρα που τους λάτρεψε όσο καμία άλλη για να ξεσηκώσουν τους πολυπληθείς οπαδούς τους. Το Φεστιβάλ τελειώνει με μια μεγάλη έκπληξη. Οι θρυλικοί Venom, μετά από 11 χρόνια απουσίας, επιστρέφουν στην Ελλάδα για να μας προσφέρουν ένα show γεμάτο ενέργεια και εντυπωσιακά οπτικά εφέ.

 

Το “Rock ‘Em All Festival” συστήνεται για πρώτη φορά σε όλους σας και υπόσχεται μεγάλες συγκινήσεις! Ραντεβού λοιπόν την Κυριακή 20 Ιουλίου στο θέατρο Λυκαβηττού σε μια γιορτή του σκληρού ήχου. Να είστε όλοι εκεί!!!

 

 

 

 

Information

 

Ημερομηνία: 20/07/2008

 

Χώρος: Θέατρο Λυκαβηττού

 

Πόλη: Αθήνα

 

Προπώληση: Αθήνα - Village Cinemas, Virgin Megastores, Fnac, Ticket House, Ticket Pro / Θεσσαλονίκη - Metropolis, PMW, Musicland

 

Τιμή Προσφοράς: 55 €

 

Τιμή Προπώλησης: 60 €

 

Τιμή Ταμείου: 65 €

 

Ώρα Έναρξης: 17:00

 

Πόρτες: 15:00

 

Παραγωγή: Music Box Productions

 

Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 210 6465000

 

url: http://www.rockemall.gr / http://www.musicboxproductions.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξερει κανεις καποιο μαγαζι στην Αθηνα οπου μπορω να το βρω? :worry:

Ειχα ρωτησει παλιοτερα στο μετροπολις κ δεν υπηρχε!

Σας παρακαλω,αν καποιος ξερει κατι ας μου πει!

Link to comment
Share on other sites

ε δεν μπορει να μην υπαρχει σε κανενα δισκοπωλειο της Αθηνας :p

 

Στα εξαρχεια πηγες? Πανω στη Θεμιστοκλεους ειναι ενα

Επισης, στο μοναστηρακι παιζει να το βρεις

Link to comment
Share on other sites

ε δεν μπορει να μην υπαρχει σε κανενα δισκοπωλειο της Αθηνας :p

 

Στα εξαρχεια πηγες? Πανω στη Θεμιστοκλεους ειναι ενα

Επισης, στο μοναστηρακι παιζει να το βρεις

 

Σ'ευχαριστω πολυ,αλλα τελικα ηρθε στο Μετροπολις!Πηρα τηλεφωνο σημερα! :D

Link to comment
Share on other sites

Οι SLIPKNOT μας χαριζουν το ολοκαινουριο τραγουδι τους "All Hope Is Gone" σε ελευθερο download απο το site της RoadRunner Records και θα ειναι διαθεσιμο για 24 ωρες.

 

Το νεο αλμπουμ των αγαπητων Slipknot που θα βρισκεται στα δισκοπωλεια στις 26 Αυγουστου, ηχογραφηθηκε αυτη την ανοιξη στην Iowa με συμπαραγωγους το ιδιο το συγκροτημα και τον Dave Fortman (Evanescence, Mudvayne).

 

περισσοτερα στους Scary Greeks.

 

Το link για το site της RR ειναι αυτο

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε, το Rock 'Em All festival που είχε προγραμματιστεί για τις 20 Ιουλίου στον Λυκαβηττό, δεν θα γίνει λόγω κλεισίματος του συγκεκριμένου χώρου. Περιμένουμε τώρα να δούμε πού θα γίνει τελικά...
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε, το Rock 'Em All festival που είχε προγραμματιστεί για τις 20 Ιουλίου στον Λυκαβηττό, δεν θα γίνει λόγω κλεισίματος του συγκεκριμένου χώρου. Περιμένουμε τώρα να δούμε πού θα γίνει τελικά...

 

Τελικά το festival θα γίνει στο Γκάζι.

http://www.rockemall.gr

Link to comment
Share on other sites

Οι slipknot βγαλαν καινουριο τραγουδι. Αρκετα αδιαφορο κατα τη γνωμη μου...μπορειτε να το ακουσετε στο myspace τους
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και αλλο τραγουδι απο slipknot...μαρεσε πιο πολυ! psychosocial λεγεται, youtubeαρετε το. Επισης, μπορειτε να δειτε και τις νεες μασκες στο σαιτ τους
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τρελός κόσμος μαύρη μαυρίλα πλάκωσε, χαμός στου cavaleros κάτι έτσι φορούσαν κάτι μπότες και χτυπούσαν τα πόδια τους και είχε γεμίσει ο τόπος σκόνη

οι βάνδαλοι...

 

Within Temptation πάρα πολύ καλοί όπως και offspring χθες :D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Οι Pyramaze, ανακοίνωσαν τη νέα "φωνή" τους, που ακούει στο όνομα Urban breed (ex-Tad Morose). Ο Matt Barlow έχει θέσει ψηλά τον πήχη, οπότε ο Urban θα έχει δύσκολο έργο.

Για να δούμε... :rolleyes:

 

 

 

11.07.2008 - Pyramaze announces new singer

 

Dear friends

 

After auditioning some really good singers during the last couple of months, we have finally found a new band-brother -none other than singer extraordinaire Urban breed (ex-Tad Morose) has joined our ranks, and we are all very excited. Urban is well known for his powerful voice, stage presence and great diversity. We welcome Urban into the band, and we hope that our fantastic fans will approve of this choice too. Trust us when we say there's no one better to fill out the big shoes left by his predecessors. To those of you who do not know Urban yet, I would like to encourage you to check out the MP3's at the end of this announcement - this is just a little taste of what Urban sounds like. Please note - the songs are NOT new Pyramaze songs, but material from Urban's past recordings. Thanks for your attention, and now on to a statement from Urban himself.

 

Michael Kammeyer.

 

Samples from the previous work of Urban breed:

 

> Tad Morose - Anubis

> Tad Morose - Servant Of The Bones

> Bloodbound - Crucified

 

 

 

http://pyramaze.com/images/urban-news.jpg

 

Statement from Urban:

 

Hello everyone

 

I am very pleased to join ranks with the great guys and talented musicians of Pyramaze. I'm looking forward to the challenge of filling those big shoes and working with these guys live and in the studio. I think we have a lot to offer each other, and I hope Pyramaze fans are as excited as we are to hear us working together.

 

Urban breed

 

 

 

 

PS: Για όσους δεν τους γνωρίζουν, οι Pyramaze είναι ένα Melodic Progressive Power Metal συγκρότημα (ένα από τα καλύτερα κατά τη γνώμη μου).

Μπορείτε να πάρετε μια γεύση από το MySpace τους.

Link to comment
Share on other sites

ψιλο-μετανιωσα που δεν πηγα ροκγουειβ να δω carcass αλλα φροντισα να προμηθευτω μπλουζα :D

 

αυτο με τη σκονη που ακουσα παντως, απαραδεκτο...συγκριτικα με περισυ που πηγα δεν ειχε γινει τοσος ντορος

 

 

1)στα καλα νεα τωρα οι θεοι Dream Theater ετοιμαζουν για Σεπτεμβρη νεο DVD

http://www.guitarmessenger.com/sites/news/blogger.html

 

2)φημες για συναυλια at the gates (μακαρι,μακαρι,μακαρι...)

 

3)Οι Cradle of Filth βγαινουν σε περιοδεια το Δεκεμβρη με ενα απο τις support bands να ειναι οι δικοι μας septic flesh. Ημερομηνια για Ελλαδα ακομα τιποτα αλλα μακαρι να ερθουν και απο δω

 

4)τελος, ξεκιναω φημη απο τωρα για Ac/Dc του χρονου στο Rockwave (ή και χωρια) μιας και βγαζουν νεο αλμπουμ οπου να'ναι :p

 

edit: επισης, για τελος καλοκαιριου εχουμε neil young. Ακομα, ο Κολλιας (που btw κυκλοφορησε το πρωτο του dvd) μου'πε για nile μες τον Οκτωβρη (δεν εχει ανακοινωθει ακομα ομως). Και να πατε ολοι paul gilbert :D τετοιοι καλλιτεχνες δεν χανονται

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε και ενα βιντεακι με την εμφανιση των cavalera. Το κατεβαζω τωρα.Οποιος θελει λινκ με pm.

Αν υπαρχει τιποτα απο την εμφανιση των Carcass θα το εκτιμουσα :)

Link to comment
Share on other sites

Rock 'Em All Festival 2008

 

Από τις 4 το μεσημέρι μέχρι τις 12, ήμουν όρθιος και άκουσα όλες τις μπάντες, τις περισσότερες από κοντά.

Βλακία έκανα όμως γιατί ακόμα πονάει η μέση μου! :rolleyes:

Ορίστε και οι εντυπώσεις μου για τα συγκροτήματα...

 

 

 

PoS: Αρκετά συμπαθητικοί, με κάποια αστειάκια μεταξύ των τραγουδιών, μια καλή αρχή για το Rock Em All. Ο κόσμος βέβαια δεν ήταν και τόσο θερμός, είχε και πολύ ήλιο και ζέστη. Προς το τέλος ο τραγουδιστής έχασε και μια χορδή από την κιθάρα, αλλά συνέχισε να βαράει!

Moonspell: Πολύ καλύτεροι οι Πορτογάλοι απ 'ότι περίμενα! Παρόλο που μας στήσανε με το sound check πιστεύω ότι το αποτέλεσμα ήταν αρκετά καλό! Μου άρεσε ιδιαίτερα το Scorpion Flower με τη γυναικεία συμμετοχή στα φωνητικά!

 

Meshuggah: Σε αυτούς πήγα πιο μπροστά στη σκηνή, αλλά για να σας πω την αλήθεια ξενέρωσα από ένα σημείο και μετά, ενώ τα 30 λεπτά (ή όσο έπαιξαν τέλος πάντων) μου φάνηκαν αιώνας. Μου την έσπασε και ο τραγουδιστής που έκανε σα δαιμονισμένος. Γενικά άλλα περίμενα από αυτά που είχα ακούσει. Έπεσε πολύ ξύλο μιλάμε... έριξα κι εγώ κάτι ψιλές! :p

 

Lacuna Coil: Πολύ καλοί οι Ιταλοί, και η Christina (αν και σεμνή), πραγματικά τα έσπασε! Νομίζω βέβαια ότι ο ήχος δεν ήταν και πολύ καλός, αλλά ίσως μου φαινόταν έτσι επειδή ήμουν πολύ κοντά. Είναι ένα συγκρότημα που μ'αρέσει πολύ και ήταν ο δεύτερος λόγος που με έκανε να πάω στο Φεστιβάλ.

 

ICED EARTH!: Τι να πω τώρα για τους θεούς; Γεια σου ρε Matt με τη φωνάρα σου! Στην τσιρίδα που έκανε στο Declaration Day, ανατρίχιασα... πολύ πιο ψηλά από Ripper! Μακράν η καλύτερη μπάντα, για αυτούς πήγα και δεν μετάνιωσα καθόλου που έδωσα 55e για να τους ακούσω από κοντά! Αν και είχαμε στριμωχτεί σαν σαρδέλες, το γούσταρα πραγματικά και δεν κατάλαβα για πότε πέρασε η ώρα! Μου φάνηκε σαν να ήταν στη σκηνή για 10 λεπτά. Τρελό headbanging και αδρεναλίνη στα ύψη! O Barlow μας έβγαζε βίντεο με την κάμερά του!

ICED EARTH ΡΕΕΕΕΕΕ!!!

 

Venom: Μετά τους Iced Earth ήμουν λιώμα και άκουσα μόνο 2-3 τραγούδια τους από μακριά, πριν φύγω για Βόλο. Πρέπει να έκαναν ωραίο show όμως με τα πυροτεχνήματα κλπ.

 

 

 

Αυτααα...

 

Σχετικά με τη διοργάνωση τώρα... με ενόχλησαν οι καθυστερήσεις κατά τη διάρκεια της αλλαγής και των sound check, όπως επίσης και τα κυλικεία με την έλλειψη νερού προς το τέλος και το το σύστημα των εισιτηρίων για να πάρεις ένα ζεστό νερό. Επίσης ορισμένες φορές γινόταν εύκολα αντιληπτό ότι ο ήχος δεν ήταν αυτός που θα έπρεπε να είναι.

Σας αναφέρω βέβαια ότι δεν έχω βρεθεί ξανά σε συναυλία ανάλογης σπουδαιότητας όπως αυτή (πχ. Rockwave), οπότε δεν μπορώ να κρίνω αντικειμενικά.

Ελπίζω, αυτά τα προβλήματα να επιλυθούν και εύχομαι να καθιερωθεί το Rock 'Em All Festival! :)

 

 

Πάμε τώρα και στο υλικό...

http://www.youtube.com/profile_videos?user=IgnisSport&p=r

Εδώ μπορείτε να βρείτε όλα τα βίντεο που ανέβασα στο youtube από το Festival. Μέχρι τώρα έχω ανεβάσει 6 από Iced Earth και ένα από Moonspell. Σύντομα θα ανεβάσω και άλλα βίντεο και φωτογραφίες, οπότε... stay tuned!

Link to comment
Share on other sites

copy-paste απο το rocking.gr

 

'Cult στιγμη της βραδιας: Στην αρχη του Melancholy ειναι μια κοπελια που ορμαει στο αγορι της και ουρλιαζει ''Το παιξανε το παιξανε''....Η ιδια κοπελια στο Violate ηταν μπροστα και ετρεχε εντρομη προς τα πισω προστατευομενη απο το αγορι της φωναζοντας ''Δεν ξαναπαω σε συναυλια...Ποτε...'''

 

αν και δεν ημουν στο συγκεκριμενο φεστιβαλ κανω εκκληση προς ολους τους σοβαρους μεταλαδες του φορουμ αυτα τα φαινομενα να μην γινονται. ΟΧΙ γκομενες μας στα λαιβ :P

Σοβαρα τωρα, ειδικα οταν το αγορι το παιζει τσαμπουκας γιατι σπρωχνομαστε (τι πιο φυσιολογικο) και φωναζει να ηρεμησουμε γιατι η κοπελια δεν αντεχει αντι να αποχωρησει πιο πισω. disgrace!

Link to comment
Share on other sites

Αν οι κοπέλες το ξέρουν οτι θα πέσει ξύλο και πάνε μπροστά μπροστά είναι άξιες της μοίρας τους. Αν πάλι το αντέχουν δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα [εκτός αν νομίζουν οτι το αντέχουν και λένε ψέματα]. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ πάντως.

 

****το όμως και ψηνόμουν πολύ για Pain of Salvation ... άτιμα χρήματα :(

Don't you ever dream of escaping...?**
Link to comment
Share on other sites

Egw phga kai akousa mono iced earth kai venom par olo pou h8ela na akousw kai lacuna coil . Venom pe3ane wraia alla kai pali o palmos tou kosmou den htan auto pou perimena, Genika htan wraia sunaulia.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

copy-paste απο το rocking.gr

 

'Cult στιγμη της βραδιας: Στην αρχη του Melancholy ειναι μια κοπελια που ορμαει στο αγορι της και ουρλιαζει ''Το παιξανε το παιξανε''....Η ιδια κοπελια στο Violate ηταν μπροστα και ετρεχε εντρομη προς τα πισω προστατευομενη απο το αγορι της φωναζοντας ''Δεν ξαναπαω σε συναυλια...Ποτε...'''

 

αν και δεν ημουν στο συγκεκριμενο φεστιβαλ κανω εκκληση προς ολους τους σοβαρους μεταλαδες του φορουμ αυτα τα φαινομενα να μην γινονται. ΟΧΙ γκομενες μας στα λαιβ :P

Σοβαρα τωρα, ειδικα οταν το αγορι το παιζει τσαμπουκας γιατι σπρωχνομαστε (τι πιο φυσιολογικο) και φωναζει να ηρεμησουμε γιατι η κοπελια δεν αντεχει αντι να αποχωρησει πιο πισω. disgrace!

 

τι πιο φυσιολογικο? :blink: το οτι δηλαδη η κοπελα κ ο καθενας στη θεση της μπορει να θελει να δει το αγαπημενο του συγκροτημα απο κοντα χωρις να φαει ξυλο ειναι παραλογο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...