Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο xcam βαζουμε?για g2 ή g3? Ειμαι με cloudyg3.

Του G2 θα βαλεις! Μπορει να εχουμε G3 rom, αλλα οχι και G3 τηλεφωνο :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου αν φορας την cloudy το μονο που κανεις ειναι να εγκαταστησεις την advanced 512 apk και μετα το προγραμματακι με τις ρυθμισεις. Τιποτα αλλο δεν φλασαρεις τιποτα και ετσι θα εχεις 2 καμερες μια του cloudy g3 και μια xcam. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωστο γιατι ο optimus δεν εχει ανανεωσει τα binaries.

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε αρα η XCamLG_513_g2.apk ειναι για στοκ ρουτ g2 σωστα ?? Εμεις που εχουμε την cloudy g3 2.0 βαζουμε την advanced 512 apk ...!! Και εχουμε και 2 καμερες ..!!! Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις 1.2.3 κλπ τα συν και τα πλην της μιας με την αλλα αν ειναι ευκολο για να δουμε ποιες ειναι οι διαφορες ?? Εννοω της XCamLG_512 με την καμερα της cloudy g3 2.0. Και αν αξιζει να αγορασουμε και τα XCam LG Settings μετα !!!;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο πιο πανω και θα σου λυθουν ολες οι αποριες. Εχω και συγκριτικα μεταξυ xcam + cloudy g3 cam με δειγματα να τα δεις και μονος σου και να κρινεις. Στο φιναλε δεν χρειαζεται να επιλεξεις τιποτα απλα εχεις και τις 2. Ναι εσυ βαζεις 5.1.2. η 5.1.3 είναι για στοκ και + της αλλης χανεις το 4k video και slowmotion.

 

Eβγαλα νέο συγκριτικο G2 vs Lumia 925 για οποιον ενδιαφέρεται εδώ (2 σελιδες)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=196

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=197

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο πιο πανω και θα σου λυθουν ολες οι αποριες. Εχω και συγκριτικα μεταξυ xcam + cloudy g3 cam με δειγματα να τα δεις και μονος σου και να κρινεις. Στο φιναλε δεν χρειαζεται να επιλεξεις τιποτα απλα εχεις και τις 2. Ναι εσυ βαζεις 5.1.2. η 5.1.3 είναι για στοκ και + της αλλης χανεις το 4k video και slowmotion.

 

Eβγαλα νέο συγκριτικο G2 vs Lumia 925 για οποιον ενδιαφέρεται εδώ (2 σελιδες)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=196

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=197

 

 

Έχω stock Rom (όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου) έχω βάλει την xcam5.1.2 με τα settings αγορασμένα, έχει Slow motion αλλά όταν πάω να δω το video τρέχει κανονικά, σε stock player. Όταν ήμουν σε CloudyG3 2,0 έπαιζε κανονικά το Slow. Είναι θέμα Rom η Player...??? Υπάρχει πουθενά να δοκιμάσω το stock player της Cloudy G3 ...?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω stock Rom (όπως βλέπεις και στην υπογραφή μου) έχω βάλει την xcam5.1.2 με τα settings αγορασμένα, έχει Slow motion αλλά όταν πάω να δω το video τρέχει κανονικά, σε stock player. Όταν ήμουν σε CloudyG3 2,0 έπαιζε κανονικά το Slow. Είναι θέμα Rom η Player...??? Υπάρχει πουθενά να δοκιμάσω το stock player της Cloudy G3 ...?

 

Γιατι δεν δοκιμάζεις την xcam 5.1.3? Εχει βγει αποκλειστικα για χρηστες με stock rom ;)

Εγω εχω πανω την sotmax και μου κανει το ιδιο πραγμα εχεις δικιο....βρηκες bug μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζεις την xcam 5.1.3? Εχει βγει αποκλειστικα για χρηστες με stock rom ;)

Εγω εχω πανω την sotmax και μου κανει το ιδιο πραγμα εχεις δικιο....βρηκες bug μου φαινεται

 

Έβαλα CloudyStock_2.5 και όλα o.k. λες να βάλω xcam 5.1.3 ?

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα CloudyStock_2.5 και όλα o.k. λες να βάλω xcam 5.1.3 ?

 

Οχι δεν κρινεται απαραιτητο ειναι μονο για non rooted και στοκ καταστασεις.

Ποτε προλαβες και την σουταρες??? :lol: Τι λεει η cloudystock? ξερεις ποια binaries εχει μεσα? εγω με την sotmax εξακολουθω να εχω θεμα με το slowmotion

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κρινεται απαραιτητο ειναι μονο για non rooted και στοκ καταστασεις.

Ποτε προλαβες και την σουταρες??? :lol: Τι λεει η cloudystock? ξερεις ποια binaries εχει μεσα? εγω με την sotmax εξακολουθω να εχω θεμα με το slowmotion

 

Δοκίμασα την CloudyStock_2.5 (μιας που σου επιτρέπει να είσαι σε ''stock'' κατάσταση) και εντέλει δούλεψε κανονικά το slow motion;)

 

Μετά πέρασα την XCamLG_512_g2 πέρασα και τα xdabbeb_camera_binaries_stock_G2_4kUHD και τα settings της XCamLG. Ίσος δεν χρειαζόταν τα binaries_stock_G2.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζεις την xcam 5.1.3? Εχει βγει αποκλειστικα για χρηστες με stock rom ;)

Εγω εχω πανω την sotmax και μου κανει το ιδιο πραγμα εχεις δικιο....βρηκες bug μου φαινεται

5.1.3; Είσαι σίγουρος; που την βρήκες; κανένα νήμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας θελω...Το βιντεο βγαινει σε mp4 απο την συσκευη.Αλλα δεν μου τα παιζει στο pc με windows player.Πρεπει οταν τα βγαλω να παω σε προγραμμα για μετατροπη κτλ.Υπαρχει κανα προγραμμα για αυτο για την συσκευη;Δεν θελω να εγκαταστησω αλλο media player στο pc. Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας θελω...Το βιντεο βγαινει σε mp4 απο την συσκευη.Αλλα δεν μου τα παιζει στο pc με windows player.Πρεπει οταν τα βγαλω να παω σε προγραμμα για μετατροπη κτλ.Υπαρχει κανα προγραμμα για αυτο για την συσκευη;Δεν θελω να εγκαταστησω αλλο media player στο pc.

Φιλε μου Γιωργο, εγω εχω στο κινητο μου αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AndroidA.MediaConverter

Μπορεις να μετατρεψεις τα βιντεο σου π.χ. σε avi. Αλλα η μετατροπη να ξερεις πως (σχετικα) αργεί, 1ον επειδη ειναι κινητο τηλεφωνο και 2ον επειδη τα βιντεο (αν βγαζει σε HD ή FHD ειναι πολυ μεγαλου ογκου). Και εκτος αυτου σου τρωει και αρκετη μπαταρια, γιατι ο επεξεργαστης δουλευει υπερωριες! :D

Με λιγα λογια (αν το προβλημα ειναι το pc) γιατι να μην βαλεις αλλον media player;;

Μπορεις να βαλεις π.χ. το ΚΜ Ρlayer στο pc σου που παιζει τα παντα!!

Ή να κανεις την μετατροπη του βιντεο στον υπολογιστη σου (παραδειγμα με το Any video converter) για να μην "τεντωνεις" το κινητο σου!

Φιλικα παντα ετσι......:D

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα codecs.

Κατέβασε τους στο pc σου και θα σου παίξει τα πάντα.

http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

ΚΜ Ρlayer & Media Player Classic (321) δεν παίζουν slow motion & 4k UHD (3840x2160). Έχω κατεβάσει τους τελευταίους Codec Tweak Tool.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειπα να το ζορισω λιγο στα macro shots να δω τι ψαρια πιανει. Ομολογω οτι ειναι το μοναδικο κινητο απο οσα ειχα, που νεταρε τοσο κοντα στο αντικειμενο. Η πρωτη ειναι πρωι πρωι με μετριο φωτισμο στο auto (ηθελα την σταγονα, κανονικα ηθελε hdr αλλα κουνιοταν απο τον αερα και δεν μπορεσα), οι αλλες 2 σημερα μεσημερι φυσικα με συννεφια.

Η δευτερη στο auto, η τριτη με hdr. Εκανα touch+focus και τις εβγαλα. Δεν ρυθμισα τιποτα οτι βγηκε βγηκε. :p

 

15738687875_3b84e76f2d_o.jpg20141108_084334 by drizosg, on Flickr

 

15553508167_5b4d6ac074_o.jpg20141108_120710 by drizosg, on Flickr

 

15552806489_4b2b43b026_o.jpg20141108_121055_HDR by drizosg, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειπα να το ζορισω λιγο στα macro shots να δω τι ψαρια πιανει. Ομολογω οτι ειναι το μοναδικο κινητο απο οσα ειχα, που νεταρε τοσο κοντα στο αντικειμενο. Η πρωτη ειναι πρωι πρωι με μετριο φωτισμο στο auto (ηθελα την σταγονα, κανονικα ηθελε hdr αλλα κουνιοταν απο τον αερα και δεν μπορεσα), οι αλλες 2 σημερα μεσημερι φυσικα με συννεφια.

Η δευτερη στο auto, η τριτη με hdr. Εκανα touch+focus και τις εβγαλα. Δεν ρυθμισα τιποτα οτι βγηκε βγηκε. :p

20141108_121055_HDR by drizosg, on Flickr

 

Αψογα μην πω επαγγελματικά shoots! Ποια καμερα φορας ? εχεις stock ή καποια άλλη rom για δωσε info...

Link to comment
Share on other sites

Αψογα μην πω επαγγελματικά shoots! Ποια καμερα φορας ? εχεις stock ή καποια άλλη rom για δωσε info...

 

Σε ευχαριστω πολυ για τα σχολια σου. Φοραω sotmax rom που ουσιαστικα ειναι στοκ με την xcam+binaries xdabbeb. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τα σχολια σου. Φοραω sotmax rom που ουσιαστικα ειναι στοκ με την xcam+binaries xdabbeb. ;)

Να σαι καλά και σε ευχαριστώ πολύ.. ρωταω γιατι φοραω την CloudyG3_2.0 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την καμερα αλλα τα ιδια φοραμε πανω κατω.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά και σε ευχαριστώ πολύ.. ρωταω γιατι φοραω την CloudyG3_2.0 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την καμερα αλλα τα ιδια φοραμε πανω κατω.. ;)

Δεν φοράτε τα ίδια πρέπει να εγκαταστήσεις δυο εφαρμογές την xcam 5.1.2 και την xcam setting και να κάνεις τις ρυθμίσεις που έχει δώσει ο Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τις macro τις φωτογραφίες πως τις βγάζετε ακριβώς? έχω και go cloudyg3 με xcam 5.1.2 αλλα δεν βλέπω κάπου mode για macro shots. είναι ειδικό mode για το donator's edition τις xcam lg?

επίσης όταν λέτε auto mode εννοείτε το normal?

 

ευχάριστω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τις macro τις φωτογραφίες πως τις βγάζετε ακριβώς? έχω και go cloudyg3 με xcam 5.1.2 αλλα δεν βλέπω κάπου mode για macro shots. είναι ειδικό mode για το donator's edition τις xcam lg?

επίσης όταν λέτε auto mode εννοείτε το normal?

 

ευχάριστω

 

Στις ρυθμίσεις της κάμερας-εστίαση[ATTACH]52250[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω που ειμαι με στοκ, υπαρχει τροπος να βελτιωσω την καμερα μου?

Με απειραχτο κινητο, οχι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Γιωργο, εγω εχω στο κινητο μου αυτο:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AndroidA.MediaConverter

Μπορεις να μετατρεψεις τα βιντεο σου π.χ. σε avi. Αλλα η μετατροπη να ξερεις πως (σχετικα) αργεί, 1ον επειδη ειναι κινητο τηλεφωνο και 2ον επειδη τα βιντεο (αν βγαζει σε HD ή FHD ειναι πολυ μεγαλου ογκου). Και εκτος αυτου σου τρωει και αρκετη μπαταρια, γιατι ο επεξεργαστης δουλευει υπερωριες! :D

Με λιγα λογια (αν το προβλημα ειναι το pc) γιατι να μην βαλεις αλλον media player;;

Μπορεις να βαλεις π.χ. το ΚΜ Ρlayer στο pc σου που παιζει τα παντα!!

Ή να κανεις την μετατροπη του βιντεο στον υπολογιστη σου (παραδειγμα με το Any video converter) για να μην "τεντωνεις" το κινητο σου!

Φιλικα παντα ετσι......:D

Σε ευχαριστω φιλε μου.Μαλλον τον converter θα βαλω.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν φοράτε τα ίδια πρέπει να εγκαταστήσεις δυο εφαρμογές την xcam 5.1.2 και την xcam setting και να κάνεις τις ρυθμίσεις που έχει δώσει ο Γιώργος.

 

Λεγοντας τα ιδια πανω κατω αυτο εννοουσα εχω και την 5.1.2 και αγορασμενη την εφαρμογη για τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Λεγοντας τα ιδια πανω κατω αυτο εννοουσα εχω και την 5.1.2 και αγορασμενη την εφαρμογη για τις ρυθμισεις

Τότε φοράς ακριβώς τα ίδια:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...