Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά το έβγαλα και το ξαναπέρασα και όλα καλά (εκτός από τις προβλέψεις του)

φίλε ilka71 βρήκες τελικά κανά theme που έψαχνες? αν βρήκες κάποιο σφύρα και εδώ.

για την εφαρμογη του καιρου πρεπει μεσα απο την "διαχειριση συσκευης" να της επιτρεψεις να εχει αναδυομενα παραθυρα,να ξεκιναει με το ανοιγμα της συσκευης.την ειχα παθει κι εγω και δεν εβρισκα τα widget της!απο theme τιποτα ιδιαιτερο ολα ειχαν bugs/ατελειες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια, κανα link για gapps για την 261 (4.4.2)? το φορουμ στο xda εχει κλειδώσει το θεμα. nano ή pico version θα προτιμουσα.

Ευχαριστώ.

Τo νήμα με pa-gapps έχει κλείσει. Αν δεν βιάζεσαι μπορώ να σου ανεβάσω το βράδυ link με τα pico τα οποία είχα προλάβει να κατεβάσω. Αν βιάζεσαι, μπορείς να κατεβάσεις τα gapps από εδώ, είναι αξιόπιστο, έχει τα πιο πρόσφατα gapps για kitkat και περιλαμβάνει τα ίδια gapps όπως το pico version http://forum.xda-developers.com/android/software/app-minimal-gapps-gapps-lp-20150107-1-t2997368 . Πλέον νομίζω ότι αυτό θα είναι το νήμα από το οποίο θα κατεβάζουν όλοι gapps.

Για πιο παλιές εκδόσεις κατέβασε από εδώ το "cm11 small" http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ίσως, γιατί έχω τη ρομ του dalet, όχι την επίσημη

εγω εβαλα το chompsms και ειμαι οκ....

Link to comment
Share on other sites

η εκνευριστική μίνι δόνηση που γίνεται όταν απαντήσει αυτός-η που καλείς πως απενεργοποιείται?
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα το chompsms και ειμαι οκ....

Το δοκίμασα, ωραίο φαίνεται, αλλά...έχει το ίδιο πρόβλημα με πριν: Το βάζω ως default app, λειτουργεί κανονικά, αλλά αν κάνω μετά ένα restart, τότε όταν ξανανοίγει το κινητό, το stock app έχει ξαναγiίνει default. Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω όλες τις ρυθμίσεις του stock app, αλλά επιμένει να γίνεται default μετά από κάθε restart!!!

 

Τέλος πάντων όμως, όπως είπα και πριν δεν με πολυενδιαφέρει το θέμα με τα sms. Τώρα ψάχνω για μια θήκη, βρήκα αυτήν εδώ από το ebay, είχα μια παρόμοια για το προηγούμενο κινητό μου, ήταν αρκετά ανθεκτική. Έχει κανένας να προτείνει καμιά καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, ωραίο φαίνεται, αλλά...έχει το ίδιο πρόβλημα με πριν: Το βάζω ως default app, λειτουργεί κανονικά, αλλά αν κάνω μετά ένα restart, τότε όταν ξανανοίγει το κινητό, το stock app έχει ξαναγiίνει default. Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω όλες τις ρυθμίσεις του stock app, αλλά επιμένει να γίνεται default μετά από κάθε restart!!!

 

Τέλος πάντων όμως, όπως είπα και πριν δεν με πολυενδιαφέρει το θέμα με τα sms. Τώρα ψάχνω για μια θήκη, βρήκα αυτήν εδώ από το ebay, είχα μια παρόμοια για το προηγούμενο κινητό μου, ήταν αρκετά ανθεκτική. Έχει κανένας να προτείνει καμιά καλύτερη;

αυτο με το default app είναι μια ακόμα βλακεία των τελευταίων ρομ....

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το default app είναι μια ακόμα βλακεία των τελευταίων ρομ....

Τι εννοείς; Πάντως, έχω πχ αλλάξει και το default app για τα email μου, και αυτό λειτουργεί κανονικότατα. Τα sms μόνο έχουν αυτό το bug. Μπορώ να το διορθώσω κάπως; Αν όχι, δεν τρέχει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Πάντως, έχω πχ αλλάξει και το default app για τα email μου, και αυτό λειτουργεί κανονικότατα. Τα sms μόνο έχουν αυτό το bug. Μπορώ να το διορθώσω κάπως; Αν όχι, δεν τρέχει τίποτα

Ναι για τα μηνύματα μόνο λέω ότι έχει πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τις επιλογές για τα εφε(ασπρομαυρη κλπ) ναι λειτουργει κανονικά.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

όχι όχι, εννοώ την επιλογή υδατογράφημα που είναι μαζί με hdr και panorama. παίζει να έκανα και εγώ βλακεία γιατι βλέπω πως θέλει internet και gps ανοιχτό
Link to comment
Share on other sites

ενα άλλο πράγμα βολικό που υπήρχε στις beta και αφαίρεσαν στις τελευταίες ρομ είναι η δυνατότητα που είχες κατεβάζοντας την κουρτίνα από ΑΡΙΣΤΕΡΆ να ανοίγει τις ειδοποιήσεις και από ΔΕΞΙΆ τους διακόπτες! Πολύ χρήσιμο που το εξαφάνισαν και αυτό!

το υδατογραφημα δουλευει σε μενα

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Λογικό η kitkat να έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Και εγώ έχω την εντύπωση ότι με την 261, αν και έχω greenify, η μπαταρία πέφτει πιο γρηγορα, αλλά όχι καμία σπουδαία διαφορά με πριν. Γιατί να μην βγάλουν update? Αν δεν κάνω λάθος θα βγάλουν update kitkat για την Ευρωπαϊκή έκδοση του κινητού που σημαίνει ότι μάλλον ακόμα ασχολούνται. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα. Χθες βράδυ έπεσε το κινητό μου και ράγισε ελαφρά η οθόνη. (ευτυχώς είχα film protector).Δουλεύει κανονικά για την ώρα , αλλά δεν ξέρω για πόσο! Θα ήθελα να γνωρίζω εάν υπάρχει κάποιος, κάπου, για να την αντικαταστήσω ή κάποιο site για να αγοράσω κάποια, και βλέποντας τα βιντεάκια στο You Tube να επιχειρήσω να την αλλάξω μόνος μου. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη από ebay. Γύρω στα 20 ευρώ. Την άλλαξα πολύ εύκολα. Έχει βιντεακι στο YouTube. Μαζί με την οθόνη πάρε και αυτοκόλλητη ταινία διπλής όψης ειδική για τέτοια χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...