Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφουριτες θελω να κανω callibrating στην μπαταρια...πως γινεται;;;

Για να κανεις σωστη δουλεια θα πρεπει να εισαι root. Υπαρχουν αρκετα apps που κανουν calibration στο playstore, σου αναφερω τις θεωρητικα πιο καλες

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Abhijay.batteryfixfree

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.advancedbatterycalibrator

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration

 

Μπορεις βεβαια και χωρις root να κανεις και χειροκινητα battery calibration, δες καποιες οδηγιες εδω https://www.androidpit.com/how-to-calibrate-the-battery-on-your-android-device

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μόλις βγείς από WiFi με ρωτούσε για να ξεκινήσουν τα δεδομένα κινητού (παρόλο που τα είχα πάντα ανοιχτά). Τσεκάρισα στην ερώτηση να μην με ρωτήσει ξανά αλλά τώρα το μετάνιωσα και θέλω να με ρωτάει πάλι. Πως μπορώ να επαναφέρω την ερώτηση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μόλις βγείς από WiFi με ρωτούσε για να ξεκινήσουν τα δεδομένα κινητού (παρόλο που τα είχα πάντα ανοιχτά). Τσεκάρισα στην ερώτηση να μην με ρωτήσει ξανά αλλά τώρα το μετάνιωσα και θέλω να με ρωτάει πάλι. Πως μπορώ να επαναφέρω την ερώτηση;

[ATTACH]62734[/ATTACH][ATTACH]62735[/ATTACH][ATTACH]62736[/ATTACH]

μπες μενού και μετά δες τις φωτό

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62734[/ATTACH][ATTACH]62735[/ATTACH][ATTACH]62736[/ATTACH]

μπες μενού και μετά δες τις φωτό

 

 

 

Σ ευχαριστώ πολύ, είχα φάει όλο το μενού αλλά...... :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι ρουτ και θέλουν η stock εφαρμογή καιρου να δουλεύει σωστά και κυρίως να βρίσκει την ακριβή τοποθεσία, μπορούν να κάνουν το εξής: με την εφαρμογή build.prop editor ή κάποια άλλη εφαρμογή όπως ο es explorer, αλλάζουν τις εξής 2 γραμμές στο build.prop

 

ro.product.locale.language=zh

ro.product.locale.region=CN

 

σε

 

ro.product.locale.language=en

ro.product.locale.region=US

 

Με αυτές τις αλλαγές στη γλώσσα και την περιοχή, η εφαρμογή βρίσκει την ακριβή τοποθεσία/περιοχη, ενώ πριν έβρισκε μόνο μεγάλες πόλεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

σωραίος, αν και χρησιμοποιώ άλλο widget. αν βρεις και καμία μαγκιά έτσι ώστε να μη βράζει στη 10λεπτη χρήση? επίσης αν ξέρει κανείς πως κάνω την εμπρός κάμερα να βγάζει φωτό και τα γράμματα να φαίνονται κανονικά και όχι ανάποδα?
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι ρουτ και θέλουν η stock εφαρμογή καιρου να δουλεύει σωστά και κυρίως να βρίσκει την ακριβή τοποθεσία, μπορούν να κάνουν το εξής: με την εφαρμογή build.prop editor ή κάποια άλλη εφαρμογή όπως ο es explorer, αλλάζουν τις εξής 2 γραμμές στο build.prop

 

ro.product.locale.language=zh

ro.product.locale.region=CN

 

σε

 

ro.product.locale.language=en

ro.product.locale.region=US

 

Με αυτές τις αλλαγές στη γλώσσα και την περιοχή, η εφαρμογή βρίσκει την ακριβή τοποθεσία/περιοχη, ενώ πριν έβρισκε μόνο μεγάλες πόλεις.

 

Σ΄ ευχαριστώ ......

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς σας να κάνει default εφαρμογή μηνυμάτων κάποια άλλη, εκτός την stock? Προσπαθώ με το handcent αλλά δεν μου το δείχνει στο μενού των προεπιλεγμένων εφαρμογών..

Επίσης γίνεται να αντιστοιχίσω κάποια άλλη εφαρμογή εκτός απο τις τέσσερεις που έχει στην lock screen? εννοώ τον φακό, κάμερα, αριθμομηχανή και ηχογράφιση.. Γιατί σε μένα, τα δύο τελευταία δεν δουλεύουν..

Link to comment
Share on other sites

σωραίος, αν και χρησιμοποιώ άλλο widget. αν βρεις και καμία μαγκιά έτσι ώστε να μη βράζει στη 10λεπτη χρήση? επίσης αν ξέρει κανείς πως κάνω την εμπρός κάμερα να βγάζει φωτό και τα γράμματα να φαίνονται κανονικά και όχι ανάποδα?

 

 

 

 

Ενώ είσαι στην εμπρός κάμερα μπες στις ρυθμίσεις και ξετσεκάρισε την ρύθμιση που λέει ''αντανάκλαση καθρέφτη''

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον είναι με την Β266, ειναι ρουτ και θεωρεί ότι το κινητό ζεσταίνεται, έχω να προτείνω να δοκιμάσει τα παρακάτω. Σήμερα το δοκιμάζω, μέχρι τώρα νομίζω ότι η θερμοκρασία δεν αυξάνεται τόσο πολύ (είναι περίπου 5°c μικροτερη σε σχέση με πριν) και μειώνεται πιο γρήγορα. Οποιος θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει αν όντως έχει αποτέλεσμα ή είναι η ιδέα μου, ώστε αν γινεται να βελτιώσω τις τιμές.

1. Κατεβάζουμε το app trickster mod. Μετά την εγκατάσταση θα ζητήσει να εγκατασταθεί το busy box, πατάμε όπου ζητάει το οκ.

2. Στην εφαρμογή trickster mod επιλέγουμε τα παρακάτω όπως φαίνονται στα screenshots.

[ATTACH]62814[/ATTACH]

[ATTACH]62815[/ATTACH]

Αφού επιλέξουμε governor, αλλάζουμε τις τιμές που δείχνω στα βελάκια.

[ATTACH]62816[/ATTACH]

[ATTACH]62817[/ATTACH]

Αφού κάνουμε τις αλλαγές, το σωζουμε και του δίνουμε μια ονομασία. Μην ξεχάσετε να τικαρετε το ν που θα εμφανιστεί πάνω ώστε να σωθούν οι αλλαγές.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω σίγουρα, γιατί θεωρώ ότι όχι απλα ζεστενει το κινητό αλλά βράζει. απλά τώρα δεν είμαι ροοτ. θα γράψω νεότερα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αρκετά συχνά(μια φορά ανά εβδομάδα περίπου) ξαφνικά ενώ στην πρώτη σιμ δείχνει να έχει σήμα, δεν έχει δεδομένα και ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ η 2η σιμ δεν έχει καν σήμα! έχετε καμία ιδέα πέραν του hard reset? Εάν κλείσω από το μενού και τις 2 σιμ και τις ξανά ενεργοποιήσω επανέρχονται

 

Εάν δεν κάνω τίποτα επανέρχονται μόνες τους μετά από κανένα δεκάλεπτο! τραγικό!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αρκετά συχνά(μια φορά ανά εβδομάδα περίπου) ξαφνικά ενώ στην πρώτη σιμ δείχνει να έχει σήμα, δεν έχει δεδομένα και ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ η 2η σιμ δεν έχει καν σήμα! έχετε καμία ιδέα πέραν του hard reset? Εάν κλείσω από το μενού και τις 2 σιμ και τις ξανά ενεργοποιήσω επανέρχονται

 

Εάν δεν κάνω τίποτα επανέρχονται μόνες τους μετά από κανένα δεκάλεπτο! τραγικό!

Κάτι παρόμοιο μου έκανε και εμένα σήμερα, δεν είχα σήμα ξαφνικά και δεν αναγνώριζε τις sim, ενώ έβγαλε μήνυμα 'sorry the Android process has stopped'. Πρώτη φορά το έχει κάνει αυτό, αλλά γενικά έχει 2 μέρες το κινητό που δεν πατάει καλά, σαν να λαγκαρει. Επίσης με 3g, η μπαταρία πέφτει σαν νερακι, έχω πάρει το power bank αγκαλια τον τελευταίο καιρο. Πρέπει να βγάλει ένα update η huawei νομίζω σύντομα.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο μου έκανε και εμένα σήμερα, δεν είχα σήμα ξαφνικά και δεν αναγνώριζε τις sim, ενώ έβγαλε μήνυμα 'sorry the Android process has stopped'. Πρώτη φορά το έχει κάνει αυτό, αλλά γενικά έχει 2 μέρες το κινητό που δεν πατάει καλά, σαν να λαγκαρει. Επίσης με 3g, η μπαταρία πέφτει σαν νερακι, έχω πάρει το power bank αγκαλια τον τελευταίο καιρο. Πρέπει να βγάλει ένα update η huawei νομίζω σύντομα.

εμένα μήνυμα δεν πετάει.μπαταρία μου φαίνεται η ίδια! άλλα ότι χάνει το σήμα μόνο μου κάνει εντύπωση.

μακάρι να βγάλει ρομ ή Huawei άλλα δεν το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

εμένα μήνυμα δεν πετάει.μπαταρία μου φαίνεται η ίδια! άλλα ότι χάνει το σήμα μόνο μου κάνει εντύπωση.

μακάρι να βγάλει ρομ ή Huawei άλλα δεν το βλέπω!

Εγώ πάντως σκέφτομαι μόλις βρω χρόνο να γυρίσω στην Β262, από ότι θυμάμαι ήταν πιο smooth και χωρίς πρόβλημα με υψηλές θερμοκρασίες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σκέφτομαι μόλις βρω χρόνο να γυρίσω στην Β262, από ότι θυμάμαι ήταν πιο smooth και χωρίς πρόβλημα με υψηλές θερμοκρασίες.
Θυμησε μου τι αλλαξε/βελτιωσε η 266 απο την 262?
Link to comment
Share on other sites

262 ή 261 ρε παιδια?

Πες την οπως θες, εννοω την προηγουμενη απο την Β266, μαλλον τωρα που το αναφερεις Β261 πρεπει να ηταν.

Θυμησε μου τι αλλαξε/βελτιωσε η 266 απο την 262?

Η προηγουμενη ειχε καποιο θεμα με ασυμβατοτητα εφαρμογων, το οποιο δεν ξερω αν υπαρχει τωρα που το playstore ξαναμπηκε στο market της huawei. Anyway, λυνοταν ευκολα αυτο. Αλλες σημαντικες διαφορες δεν θυμαμαι να εχουν.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πες την οπως θες, εννοω την προηγουμενη απο την Β266, μαλλον τωρα που το αναφερεις Β261 πρεπει να ηταν.

 

Η προηγουμενη ειχε καποιο θεμα με ασυμβατοτητα εφαρμογων, το οποιο δεν ξερω αν υπαρχει τωρα που το playstore ξαναμπηκε στο market της huawei. Anyway, λυνοταν ευκολα αυτο. Αλλες σημαντικες διαφορες δεν θυμαμαι να εχουν.

αμάν Ναι τώρα θυμήθηκα η 261 είχε το θέμα με τις ασύμβατες εφαρμογές! Ποτέ ξανά λοιπόν την 261!

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρέσουμε το θέμα με τις ασυμβατότητες των Gapps (που λυνόταν εύκολα), η 261 είναι μια χαρά και ψυγείο μπροστά στον βραστήρα της 266. εγώ λέω να κάνω λίγο υπομονή μπας και βγάλει νέα ρομ παντως
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να του κανω επαναφορα αλλα να μην χασω το επιπεδο που εχω στο real racing?δεν ειμαι root
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να του κανω επαναφορα αλλα να μην χασω το επιπεδο που εχω στο real racing?δεν ειμαι root

Θα πρέπει να πάρεις backup την εφαρμογή που θες με κάποια εφαρμογή η οποία να κρατάει τα δεδομένα της εφαρμογης. Νομίζω το backup application που έχει προεγκατεστημένο η huawei το κάνει αυτό από οσο θυμάμαι.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...