Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εγω αυτην εχω αλλα δουλευει σωστα!οταν ενεργοποιω το "only 2g" κανει ακριβως αυτο.ΔΕΝ γυριζει ποτε σε 3g.

Εμενα ξανα εφτιαξε απο μονο του .... χωρις να κανω τιποτα γυρισε σε 2g και μολις ξετικαρα την επιλογη πηγε σε 3g... περιεργα πραγματα.

 

Τελικά έμαθε κανείς αν πάρουμε κάποια αναβάθμιση στα κοντά; τουλάχιστον να φτιάξουν το θέμα με τις εφαρμογές που δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Βρήκα το τηλέφωνο σε 4G με 2GB/16GB στο to2c σε καλή τιμή νομίζω. Τι λέτε οι πιο έμπειροι;

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-2gb-16gb-4g-basic-4g-fdd-lte-android-4-4-quad-core-1-6ghz-5-0-inch-hd-8-0mp-smartphone.html#comment

 

Από τη στιγμή που γράφει 4G FDD LTE στις υποστηριζόμενες συχνότητες, να υποθέσω ότι υποστηρίζει 4G στην Ελλάδα. Σωστά;

Ρωτάω γιατί το βρήκα και σε άλλα κινέζικα site αλλά να γράφει TD-LTE το οποίο σημαίνει αν δεν κάνω λάθος ότι δε λειτουργεί στην Ελλάδα

 

Αξίζει να δώσει λέτε κανείς κάτι παραπάνω για το Lenovo A806;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Βρήκα το τηλέφωνο σε 4G με 2GB/16GB στο to2c σε καλή τιμή νομίζω. Τι λέτε οι πιο έμπειροι;

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-2gb-16gb-4g-basic-4g-fdd-lte-android-4-4-quad-core-1-6ghz-5-0-inch-hd-8-0mp-smartphone.html#comment

 

Από τη στιγμή που γράφει 4G FDD LTE στις υποστηριζόμενες συχνότητες, να υποθέσω ότι υποστηρίζει 4G στην Ελλάδα. Σωστά;

Ρωτάω γιατί το βρήκα και σε άλλα κινέζικα site αλλά να γράφει TD-LTE το οποίο σημαίνει αν δεν κάνω λάθος ότι δε λειτουργεί στην Ελλάδα

 

Αξίζει να δώσει λέτε κανείς κάτι παραπάνω για το Lenovo A806;

 

Ευχαριστώ

 

Για αυτή την συσκευή υπάρχει ξεχωριστό, thread εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5867549

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι βγήκε stable 4.4 emui 3.0

http://huaweinews.com/2015/01/honor-3c-b256sp01/

 

προσπαθώ να κατεβασω αλλά μεχρι τωρα τζιφος...

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι βγήκε stable 4.4 emui 3.0

http://huaweinews.com/2015/01/honor-3c-b256sp01/

 

προσπαθώ να κατεβασω αλλά μεχρι τωρα τζιφος...

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

Την εχουμε περασει εδω και καιρο, δεν ειναι κατι σπουδαιο.... τωρα γιατι την ονομασαν stable δεν καταλαβα, αφου εχει θεματα, ειδικα με την μη συμβατοτητα καποιων εφαρμογων.... απο εδω το παει, απο εκει το παει η Huawei, κανει οτι μπορει να δω για αλλη εταιρεια....

Link to comment
Share on other sites

απο που την κατεβασατε?

 

Κατέβασε την από το emui με κάποιον download manager , όπως ο Free download manager

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!ειχα γραψει λιγο καιρο πριν για μια φιλη που εχει το τηλεφωνο ,αλλα δεν μπορει να μιλησει λογω του οτι αρχιζει να δονειται ασταματητα.

το ειχε παρει απο το to2c και μου ειχατε πει οτι ειναι θεμα ρομ.με ειχατε συμβουλεψει να της περασω την B148 που ειναι σταθερη και χωρις προβληματα.

το τηλεφωνο ειναι το Η30-U10 με emotion ui 2.0 και εκδοση CHNC00Β211.

κατεβασα τη ρομ(πρεπει να εγκαταστησω drivers) και μου ειπατε να την περασω με τη μεθοδο των 3 κουμπιων.μεχρι εδω καλα?

 

το κινητο,αν θυμαμαι καλα ειναι root με supersu εγκατεστημενο,αλλα δεν ξερω ποια recovery εχει.(με ποιο συνδυασμο κουμπιων μπαινω recovery?power +vol up?)

παιζει καποιο ρολο ποια recovery και ποια εκδοση εχει περασμενη?

σας ρωταω γιατι εγω μαλλον θα τα κανω ολα μεσω teamviewer και ετσι και γινει καμια στραβη αντε να βγαλω ακρη.. :)

 

edit:εχω κατεβασει 2 φορες τη ρομ Β148 απο το λινκ στο πρωτο ποστ,αλλα μου βγαζει σφαλμα οταν παω να την ξεζιπαρω.

υπαρχει καπου αλλου να την κατεβασω την συγκεκριμενη?

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχει περάσει αρκετός καιρός με τη μαμά ρομ (είμαι με την B149) λίγο που δεν έχω root λίγο που βαρέθηκα την ίδια λέω να περάσω καμιά άλλη.

Ποιά λέτε είναι η καλύτερη αυτό τον καιρό;

Θυμάμαι καλά ότι υπάρχει MIUI για εμάς ή η 4.4 κάνει τη διαφορά ή στην τελική να βάλω nova launcher να ξεμπερδεύω;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!ειχα γραψει λιγο καιρο πριν για μια φιλη που εχει το τηλεφωνο ,αλλα δεν μπορει να μιλησει λογω του οτι αρχιζει να δονειται ασταματητα.

το ειχε παρει απο το to2c και μου ειχατε πει οτι ειναι θεμα ρομ.με ειχατε συμβουλεψει να της περασω την B148 που ειναι σταθερη και χωρις προβληματα.

το τηλεφωνο ειναι το Η30-U10 με emotion ui 2.0 και εκδοση CHNC00Β211.

κατεβασα τη ρομ(πρεπει να εγκαταστησω drivers) και μου ειπατε να την περασω με τη μεθοδο των 3 κουμπιων.μεχρι εδω καλα?

 

το κινητο,αν θυμαμαι καλα ειναι root με supersu εγκατεστημενο,αλλα δεν ξερω ποια recovery εχει.(με ποιο συνδυασμο κουμπιων μπαινω recovery?power +vol up?)

παιζει καποιο ρολο ποια recovery και ποια εκδοση εχει περασμενη?

σας ρωταω γιατι εγω μαλλον θα τα κανω ολα μεσω teamviewer και ετσι και γινει καμια στραβη αντε να βγαλω ακρη.. :)

 

edit:εχω κατεβασει 2 φορες τη ρομ Β148 απο το λινκ στο πρωτο ποστ,αλλα μου βγαζει σφαλμα οταν παω να την ξεζιπαρω.

υπαρχει καπου αλλου να την κατεβασω την συγκεκριμενη?

 

Διαβασε σωστα τις οδηγιες πριν αρχισεις να κανεις να κανεις οτιδηποτε. Θα την περασεις με τη μεθοδο των τριων κουμπιων απο το πρωτο ποστ. Δεν παιζει ρολο που ειναι ρουτ και δεν χρειαζεται να κανεις κατι παραπανω απο τη μεθοδο του πρωτου ποστ, θα γινει clean install και θα σβηστουν τα παντα. Χρησιμοποιησε καλης ποιοτητας sd card και κανε την καρτα format Fat32 πριν περασεςι μεσα τα αρχεια.

Βαλε την B149, ειναι η τελευταια official που ηρθε με OTA update. Για download links δες και εδω http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-huawei-honor-3c-h30-u10-t2837773.

Προσεξε να κατεβασεις τη σωστη ρομ, δηλαδη για china version, η εκδοση θα πρεπει να γραφει ....CHNB149.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ok,zananiro ευχαριστω για το link.

το κινητο δεν εχει supersu 'η κατι αλλο εγκατεστημενο τελικα.

το σημαντικο, στην ολη υποθεση, ειναι να της περασω μια ρομ που να μην της βγαζει προβληματα.

την καρτα μπορω να την κανω φορματ απο το τηλεφωνο?(δεν θυμαμαι καθολου)

Link to comment
Share on other sites

ok,zananiro ευχαριστω για το link.

το κινητο δεν εχει supersu 'η κατι αλλο εγκατεστημενο τελικα.

το σημαντικο, στην ολη υποθεση, ειναι να της περασω μια ρομ που να μην της βγαζει προβληματα.

την καρτα μπορω να την κανω φορματ απο το τηλεφωνο?(δεν θυμαμαι καθολου)

Η Β149 δεν εχει θεματα. Προσεχε να κατεβασεις τη σωστη rom. Format μπορεις ευκολα με το pc, θα την βαλεις και εχουν τα windows επιλογη για fat32.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η Β149 δεν εχει θεματα. Προσεχε να κατεβασεις τη σωστη rom. Format μπορεις ευκολα με το pc, θα την βαλεις και εχουν τα windows επιλογη για fat32.
η 149 δεν εχει 3g στην δευτερη σιμ,δεν εχει 160 χαρακτηρες στα μηνυματα.το δευτερο οκ δεν με νοιαζει αλλα το πρωτο το χρειαζομαι!
Link to comment
Share on other sites

κατι τετοια θυμαμαι κι εγω ilka71,γι αυτο μαλλον και τα παιδια μου προτειναν την 148.

το θεμα ειναι οτι δεν την βρισκω.το λινκ του zananiro εχει μονο την 149.

 

για την καρτα,το ξερω οτι μπορω απο το pc να την φορματαρω ,αλλα η κοπελα εχει σταθερο χωρις card reader,γι αυτο ρωτησα αν γινεται απο το τηλεφωνο απ'ευθειας.

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοια θυμαμαι κι εγω ilka71,γι αυτο μαλλον και τα παιδια μου προτειναν την 148.

το θεμα ειναι οτι δεν την βρισκω.το λινκ του zananiro εχει μονο την 149.

 

για την καρτα,το ξερω οτι μπορω απο το pc να την φορματαρω ,αλλα η κοπελα εχει σταθερο χωρις card reader,γι αυτο ρωτησα αν γινεται απο το τηλεφωνο απ'ευθειας.

 

μα και η 148 τα ιδια με την 149 εχει!και μαλιστα απο beta kitkat emui 3.0 ΔΕΝ παει σε 148 με local update!μονο σε 149 παλι με local !

Link to comment
Share on other sites

αρα δλδ δεν υπαρχει ιδιαιτερο θεμα.

και η 149 κανει, αρκει να μη βγαζει αλλου ειδους προβληματα μετα,γιατι η κοπελα δεν μπορει να τα λυσει μονη της οπως καταλαβαινετε.

Link to comment
Share on other sites

αρα δλδ δεν υπαρχει ιδιαιτερο θεμα.

και η 149 κανει, αρκει να μη βγαζει αλλου ειδους προβληματα μετα,γιατι η κοπελα δεν μπορει να τα λυσει μονη της οπως καταλαβαινετε.

τα μονα θεματα ειναι τα 160 στα μηνυματα (βαζει go sms και τελειωνει οπως σε πολλα κινητα) και το 3g στην δευτερη σιμ που εαν χρησιμοποιει μια δεν την νοιαζει

Link to comment
Share on other sites

οκ ilka,καταλαβα.ευχαριστω πολυ.

αν υπαρχει τπτ αλλο που πρεπει να προσεξω,πειτε μου μην κανω καμια πατατα :)

τίποτε άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να διαγράψω μόνο την συντόμευση μιας εφαρμογής και όχι όλη την εφαρμογή ?

 

με αλλον launcher ναι με τον μαμα δεν ξερω αλλα νομιζω οχι.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιον προτείνεις?

 

Δες Nova / Apex / Smart Launcher.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους , εχω δυο προβληματα με το honor 3c το 1 ειναι οτι δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης εδω και ενα μηνα , Εχω περασει ξανα drivers αλλα τιποτα δεν μου βγαζει το μενου στο τηλεφωνο παρα μονο το φωρτιζει. Το 2 προβλημα ειναι οτι πεφτει η μπαταρια πολυ γρηγορα και το φορτιζω καθε μερα για πολλες ωρες. Η φορτιση αργει παρα πολυ σαν κατι να καταναλωνει την μπαταρια. Εχω κανει factory reset και ειμαι στην 256 stable emui 3,0 .Ευχαριστω πολυ .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους , εχω δυο προβληματα με το honor 3c το 1 ειναι οτι δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης εδω και ενα μηνα , Εχω περασει ξανα drivers αλλα τιποτα δεν μου βγαζει το μενου στο τηλεφωνο παρα μονο το φωρτιζει. Το 2 προβλημα ειναι οτι πεφτει η μπαταρια πολυ γρηγορα και το φορτιζω καθε μερα για πολλες ωρες. Η φορτιση αργει παρα πολυ σαν κατι να καταναλωνει την μπαταρια. Εχω κανει factory reset και ειμαι στην 256 stable emui 3,0 .Ευχαριστω πολυ .

 

δηλαδή εάν όταν έχει συνδεθεί το κινητό με το πισι κατεβάσεις την κουρτίνα και εκεί δεν έχει το μενού ότι είναι συνδεδεμένο;κι αν το πατήσεις να επιλέξεις να το βλέπει σαν μονάδα usb?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...