Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Digical δεν μου δούλευε ούτε στο ZTE V975 γενικά θα το χαρακτήριζα ευαίσθητο :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σιγά μην το ξανά βάζανε...εδώ κάποια βασικά πράγματα τα κάνουν χειρότερα! με βλέπω μόλις βγει η σταθερή κιτκατ εάν δεν διορθωθούν θα βάλω την 4.2.2 που είναι μια χαρά! σιγά την κιτκατ.ίσα ίσα αυτός ο περιορισμός με την κάρτα μνήμης και που ΔΕΝ δουλεύουν οι εφαρμογές που μπλοκάρουν μηνύματα μου αρκει για να μην την θέλω

 

μου κανει φοβερη εντυπωση που αφαιρεσαν το 3g απο την δευτερη σιμ!ηταν πολυ χρησιμο!

Να ρωτήσω ο περιορισμός στην κάρτα μνήμης υπάρχει γενικά στην κιτκατ σε όλα τα κινητά η μόνο στην δικιά μας λόγο βετα? αν βγει η τελική θα παίζει η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ο περιορισμός στην κάρτα μνήμης υπάρχει γενικά στην κιτκατ σε όλα τα κινητά η μόνο στην δικιά μας λόγο βετα? αν βγει η τελική θα παίζει η όχι?

είναι θέμα Google όχι του κινητού μας

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 5?

δεν ξέρω.......

άσχετο...

χτες έστειλα 5 μηνύματα μέσω hicare στην Huawei για τα 5 προβλήματα της beta της τελευταίας με το EMUI 3.0 και τώρα έρχονται μία μία οι απαντήσεις που φυσικά στο τέλος τελειώνουν με την προτροπή του factory reset.δεν έχουν ιδέα για τα προβλήματα.ελπίζω να λυθούν όμως με νέα beta η stable στο άμεσο μέλλον

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

οσοι περασαν την EMUI 3.0, μπορουν να μας πουν εντυπωσεις? (μπαταρια, ταχυτητα, κατι αλλο που τους εκανε εντυπωση)
Link to comment
Share on other sites

οσοι περασαν την EMUI 3.0, μπορουν να μας πουν εντυπωσεις? (μπαταρια, ταχυτητα, κατι αλλο που τους εκανε εντυπωση)

εμένα η μπαταρία μου φαίνεται ολίγον καλύτερη αλλά μπορεί και να είναι placebo.από ταχύτητα πάνω κάτω τα ίδια.μου αρέσει το ότι έχει 160 χαρακτήρες η μαμά εφαρμογή μηνυμάτων και που μπορείς να μην φαίνεται τα ονόματα των εταιρειών κινητής πάνω που έπιαναν πολύ χώρο.εμφανισιακά λες και αγόρασα άλλο κινητό! Γενικά εάν λύσουν τα προβλήματα που ανέφερα όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

εμένα η μπαταρία μου φαίνεται ολίγον καλύτερη αλλά μπορεί και να είναι placebo.από ταχύτητα πάνω κάτω τα ίδια.μου αρέσει το ότι έχει 160 χαρακτήρες η μαμά εφαρμογή μηνυμάτων και που μπορείς να μην φαίνεται τα ονόματα των εταιρειών κινητής πάνω που έπιαναν πολύ χώρο.εμφανισιακά λες και αγόρασα άλλο κινητό! Γενικά εάν λύσουν τα προβλήματα που ανέφερα όλα τέλεια!

Ευχαριστώ για την απάντηση, το κακό είναι ότι έχει και κάποια αρνητικά όπως η μη δυνατότητα για 3g και στις δύο σιμ.

επίσημα πότε περίπου να περιμένουμε?

Θα δοθεί ΟΤΑ τον Δεκέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο honor 3c υπαρουν προβληματα με τα updates σε κατοχους με multilanguage rom?

εάν είναι multilanguage από το κατάστημα που το αγόρασες απλά ΔΕΝ παίρνουν κανένα επίσημο update...

Link to comment
Share on other sites

εάν είναι multilanguage από το κατάστημα που το αγόρασες απλά ΔΕΝ παίρνουν κανένα επίσημο update...

 

δεν αγορασα ακομα απλα μαζευω πληροφοριες για να δω τι θα κανω γιατι πολλα διαβαζω.Οταν λες κανενα επισημο update εννοεις στην ρομ?δλδ σε τι θα μου χρησιμεψει ενα update?και αν δεν κανω upadtes στη ρομ το εγινε χανω κατι?

 

επεισης αν ξερεις διαβαωζ πολλα για το root.να το κανει καποιος να μην το κανει απο το μαγαζι που θα το παρει κτλ κτλ.διαβασα βεβαια οτι αν δεν χρειαζομαι να κανω ενεργειες που απαιτουν το rout τοτε να μην το κανω γιατι αν κανω root μπαινω σε μια διαδικασια να μαθω πως να λειτουργω το κινητο το οποιο θα εχει αλλαξει.εσυ τι λες να κανω root η οχι?

Link to comment
Share on other sites

δεν αγορασα ακομα απλα μαζευω πληροφοριες για να δω τι θα κανω γιατι πολλα διαβαζω.Οταν λες κανενα επισημο update εννοεις στην ρομ?δλδ σε τι θα μου χρησιμεψει ενα update?και αν δεν κανω upadtes στη ρομ το εγινε χανω κατι?

 

επεισης αν ξερεις διαβαωζ πολλα για το root.να το κανει καποιος να μην το κανει απο το μαγαζι που θα το παρει κτλ κτλ.διαβασα βεβαια οτι αν δεν χρειαζομαι να κανω ενεργειες που απαιτουν το rout τοτε να μην το κανω γιατι αν κανω root μπαινω σε μια διαδικασια να μαθω πως να λειτουργω το κινητο το οποιο θα εχει αλλαξει.εσυ τι λες να κανω root η οχι?

απο οτι καταλαβαινω δεν εχεις ιδεα τι ειναι το ρουτ οποτε αστο, μην μπερδευεσαι, κοιτα να το παρεις απο μαγαζι με επισημη ρομ και οχι με καποια απο αυτες που βαζουν τα καταστηματα, ωστε να παιρνεις αναβαθμισεις. οι αναβαθμισεις παντα (σχεδον) λυνουν προβληματα και καλο ειναι να μπορεις να τις δεχθεις χωρις δικη σου επεμβαση.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω δεν εχεις ιδεα τι ειναι το ρουτ οποτε αστο, μην μπερδευεσαι, κοιτα να το παρεις απο μαγαζι με επισημη ρομ και οχι με καποια απο αυτες που βαζουν τα καταστηματα, ωστε να παιρνεις αναβαθμισεις. οι αναβαθμισεις παντα (σχεδον) λυνουν προβληματα και καλο ειναι να μπορεις να τις δεχθεις χωρις δικη σου επεμβαση.

 

 

ειχα παρει ενα xiaomi mi3 με ελληνικα για εναν γνωστο και δεν θυμαμαι ν ακαναμε root για αυτο στο λεω....επειδη διαβασα μετα οτι ολοι κανουν ρουτ για αυτο το αναφερω να μαθω τι ειναι.το θεμα με την επισημη rom ειναι αν οι multilanguage rom που εχουν τα μαγαζια ειναι επισημες αλλα διαβαζω οτι σε μερικες υπαρχουν προβληματα με τα updates.

Link to comment
Share on other sites

ζητα το με την μαμα κινεζικη ρομ και οταν σου ερθει τα λεμε και το σεταρεις πανευκολο ειναι .ΔΕΝ χρειαζεσαι ρουτ εαν δεν ξερεις τι κανει!(κι εγω ετσι ειμαι)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Θα ήθελα να θέσω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω:έχω εγκαταστήσει το go sms.Αφού κλείσω το κινητό και μετά το ανοίξω δεν ειδοποιούμαι για τις κλήσεις που έχω δεχτεί όσο ήταν κλειστό.Αναφέρω ότι έχω το go sms γιατί πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα app μηνυμάτων.Ευχαριστώ για την όποια συμβολή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Θα ήθελα να θέσω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω:έχω εγκαταστήσει το go sms.Αφού κλείσω το κινητό και μετά το ανοίξω δεν ειδοποιούμαι για τις κλήσεις που έχω δεχτεί όσο ήταν κλειστό.Αναφέρω ότι έχω το go sms γιατί πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα app μηνυμάτων.Ευχαριστώ για την όποια συμβολή.

στο μενού διαχείριση συσκευής έχει επιλογή ποιες εφαρμογές θα ανοίγουν μετά από επανεκκίνηση.

αν το έχεις ήδη κάνει, τότε πάρε την εταιρεία σου να ερωτήσεις εάν η υπηρεσία έχει κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

ζητα το με την μαμα κινεζικη ρομ και οταν σου ερθει τα λεμε και το σεταρεις πανευκολο ειναι .ΔΕΝ χρειαζεσαι ρουτ εαν δεν ξερεις τι κανει!(κι εγω ετσι ειμαι)

 

της ιδιας αποψης ειμαι.αγοραζεις χωρις ρουτ στην μητρικη ρομ και εισαι οκ.εχει αγορασει φιλος το κινητο στην μητρικη ρομ και ειχε ελληνικο μενου μεσα οπως το παρουσιαζαν στις εικονες των μενου αλλα και στην περιγραφη των language του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 2 roms. Η αγγλοκινεζικη η οποια ειναι η stable official rom και η οποια στην τελευταια αναβμιση εχει ελληνικα και η beta kitkat που εχει και αυτη ελληνικα εδω και αρκετο καιρο. Το ζητημα ειναι η rom που θα σου στειλει το καταστημα να παιρνει OTA updates. Και για να εισαι σιγουρος γι' αυτο, προσωπικη μου αποψη ειναι οτι πρεπει να ζητας την αγγλοκινεζικη γιατι την beta kitkat πολλα καταστηματα την πειραζουν και δεν εχει ΟΤΑ updates. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...