Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ηρθε καινουριο update 148. να το κανω ή να μεινω με την 143? Τι προτεινετε?

Κανε το update. Εχει πολυ καλυτερη διαχειρηση της μνημης και της μπαταριας η Β148 σε σχεση με την Β143. Αλλαζει ο stock browser, να ξερεις. Επισης μετα το update ισως δεν σου αναγνωριζει τις επαφες. Αν συμβει αυτο, λυνεται ως εξης:

Διαγραφη google account

Διαγραφη data της εφαρμογης google contacts sync

Reboot

Δημιουργια του google account

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επισης μετα το update ισως δεν σου αναγνωριζει τις επαφες.

Στο δικό μου εγινε το αντιθετο. πριν δεν ανγνωριζε η μια καρτα (Cosmote ή Wind) τις επαφες αναλογα αν ησαν ή οχι καταχωρημενες με το +30 ή χωρίς. με την Β148 ολες αναγνωριζονται τελεια και απο τις δυο καρτες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου εγινε το αντιθετο. πριν δεν ανγνωριζε η μια καρτα (Cosmote ή Wind) τις επαφες αναλογα αν ησαν ή οχι καταχωρημενες με το +30 ή χωρίς. με την Β148 ολες αναγνωριζονται τελεια και απο τις δυο καρτες

Ναι σε αυτο που λες δικιο εχεις, δεν υπαρχει πλεον θεμα με το +30 στην Β148. Αυτο που λεω ειναι οτι αμεσως μετα το update ισως δεν αναγνωριζει καμια επαφη ειτε με +30 ειτε χωρις (συνεβη σε εμενα και σε αλλα ατομα). Το προβλημα λυνεται με τον τροπο που ανεφερα και μετα ειναι ολα οκ.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

μην κοιτάς τα megapixel κοιτά τι φακό φοράει

πόσο είναι το μέγεθος αισθητήρα πόσο φωτεινός είναι..

 

Που μπορεί να βρει κανείς τέτοιες πληροφορίες, αξιόπιστα και αν είναι δυνατόν με samples για τα διάφορα κιέζικα τηλέφωνα; Είχα ψάξει αλλά τα μόνα που βρήκα ήταν κάποια ελάχιστα samples σε gsmarena και άλλο ένα site που δεν θυμάμαι για ελάχιστες εταιρείες και ακόμα λιγότερα μοντέλα. Και πουθενά δεν βρήκα ουσιαστικές πληροφορίες για το φακό (όπως πολύ σωστά αναφέρεις) παρά μόνο την "άχρηστη" για τα MP.

Link to comment
Share on other sites

Το Honor 3C χρησιμοποιεί το Sony IMX 179 Sensor

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Honor 3C χρησιμοποιεί το Sony IMX 179 Sensor

 

Αυτά που τα βρίσκουμε; Ρωτάω γιατί ανήκω στην κατηγορία των χρηστών που δεν λιώνω στα παιχνίδια και τις εφαρμογές το κινητό και ευχαρίστως θα "θυσίαζα" κάτι άλλο, π.χ, RAM, ROM, πυρήνες για καλύτερη κάμερα και δεν εννοώ περισσότερα MP, αλλά καθαρότερο φακό, μεγαλύτερο διάφραγμα, καλύτερο αισθητήρα κ.τ.λ.

Και την ίδια άποψη έχουν και αρκετοί γνωστοί μου όπως και κάμποσοι άλλοι φαντάζομαι εδώ μέσα.

Ίσως να υπάρχει αντίστοιχη ενότητα αλλά χάθηκα στο forum και δεν κατέληξα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

έχω μια απορία, στην κάρτα μου (αλλά και στην μνήμη της συσκευής) έχω έναν φάκελο που ονομάζεται rhapsody ή κάπως έτσι, στην κάρτα το μέγεθος είναι 1,5 γιγα και στην μνήμη του κινητοί είναι μερικά Mb... τι είναι αυτός ο φάκελος? γιατί μου κάνει εντύπωση που ο ενσωματωμένος cleaner μου τον τσεκάρει να τον διαγράψω...

είναι για το 3c ή μου έμεινε από κανένα άλλο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Από άλλο κινητό είναι ή όπως και να έχει δεν έχει καμία σχέση με τα αρχεια συστήματος

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

έχω μια απορία, στην κάρτα μου (αλλά και στην μνήμη της συσκευής) έχω έναν φάκελο που ονομάζεται rhapsody ή κάπως έτσι, στην κάρτα το μέγεθος είναι 1,5 γιγα και στην μνήμη του κινητοί είναι μερικά Mb... τι είναι αυτός ο φάκελος? γιατί μου κάνει εντύπωση που ο ενσωματωμένος cleaner μου τον τσεκάρει να τον διαγράψω...

είναι για το 3c ή μου έμεινε από κανένα άλλο κινητό?

 

Ειναι νομιζω directory του Napster.

Εαν εχεις κατεβασει τα αρχεια locally,δικαιολογει το τεραστιο μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Από άλλο κινητό είναι ή όπως και να έχει δεν έχει καμία σχέση με τα αρχεια συστήματος

σε ευχαριστώ, οπότε να τα σβήσω να μην πιάνουν και χώρο :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ, οπότε να τα σβήσω να μην πιάνουν και χώρο :)

 

Ναι διέγραψε τον. Ισχύει ότι ανέφερε ο tutuyo από πάνω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν το εξης...ενταξει για το δικο μας το κινητο η μαμα SMS εφαρμογη δεν εχει 160 χαρακτηρες.

Εαν ζητουσαμε απο καποιον που εχει αγορασει ενα μοντελο που κυκλοφορει ελλαδα (3X,Ascend κτλ) και σιγουρα εχει την μαμα SMS εφαρμογη customised ωστε να εχει 160 χαρακτηρες, να κανει extract το SMS/MMS,δεν θα επαιζε και στο δικο μας?

Φανταζομαι και τα αλλα μοντελα εχουν EMUI 2 και 2.3

 

Με ενα App extractor μπορεις ευκολα να την βγαλεις...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δουλεύει για την 2.3

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμη να παραγγειλω το Huawei Honor 3C 4G απο vickmall. Δεν ξερω αν χρειαζεται να τους ζητησω να μου κανουν root την συσκευη. Μπορει καποιος να με διαφωτισει;; :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία έχωντας διαβάσει γύρω στις 50 σελίδες όπου δεν βρήκα κάτι για το πρόβλημα μου θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.

Αγόρασα το Honor3c απο minideal. Ήρθε με την emui 2.3 _9_7_1 kitkat rooted το είπε και ένας φίλος πιο πρίν.

Δεν έχω απεγκαταστήσει το mobogenie app store τις huawei. Παρόλαυτα ΟΤΑ updates δεν μου έρχονται

τι λέτε να φταίει ??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμη να παραγγειλω το Huawei Honor 3C 4G απο vickmall. Δεν ξερω αν χρειαζεται να τους ζητησω να μου κανουν root την συσκευη. Μπορει καποιος να με διαφωτισει;; :D

Αν δεν ξερεις αν χρειαζεσαι root, τοτε προφανως δεν το χρειαζεσαι. Καλυτερα να το παρεις με την official rom και μετα περνας ευκολα το playstore.

Καλημέρα παιδία έχωντας διαβάσει γύρω στις 50 σελίδες όπου δεν βρήκα κάτι για το πρόβλημα μου θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.

Αγόρασα το Honor3c απο minideal. Ήρθε με την emui 2.3 _9_7_1 kitkat rooted το είπε και ένας φίλος πιο πρίν.

Δεν έχω απεγκαταστήσει το mobogenie app store τις huawei. Παρόλαυτα ΟΤΑ updates δεν μου έρχονται

τι λέτε να φταίει ??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν το πηρες με playstore και root τοτε μαλλον αυτη η rom που εχεις δεν ειναι η official αλλα custom rom του καταστηματος. Γι' αυτο και δεν παιρνεις τα updates της huawei.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμη να παραγγειλω το Huawei Honor 3C 4G απο vickmall. Δεν ξερω αν χρειαζεται να τους ζητησω να μου κανουν root την συσκευη. Μπορει καποιος να με διαφωτισει;; :D

 

παρτω χωρίς ροοτ και με την αγγλοκινεζικη, έτσι το πήρα και εγω και όλα είναι μια χαρά. ότι χρειαστείς εδώ είμαστε..

Link to comment
Share on other sites

παρτω χωρίς ροοτ και με την αγγλοκινεζικη, έτσι το πήρα και εγω και όλα είναι μια χαρά. ότι χρειαστείς εδώ είμαστε..

Συμφωνω απολυτα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν το πηρες με playstore και root τοτε μαλλον αυτη η rom που εχεις δεν ειναι η official αλλα custom rom του καταστηματος. Γι' αυτο και δεν παιρνεις τα updates της huawei.

 

Δλδ μια λύση για να μπορέσω να πάρω τα ΟΤΑ ? πχ να κατεβάσω το τελευταίο firmware απο το επίσημο site και να το περάσω με local update ? Ή να κάνω την μέθοδο vol +,- & power button?

Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις απλά είμαι newbie γιαυτό.

Link to comment
Share on other sites

Την δεύτερη μέθοδο με τα κουμπιά...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...